Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

USA: Bezmocná mocnost bez zásob

Zatímco Čína neúnavně posiluje svoji surovinovou soběstačnost – zejména ve strategických surovinách, jako je titan, wolfram a kobalt, které se používají v obranném průmyslu – USA v posledních několika desetiletích velkou část svých zásob strategických surovin rozprodaly do té míry, že Národní obranné skladové centrum (DNSC, Defense National Stockpile Center) je údajně na pokraji platební neschopnosti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MK

Na souši i na moři rozdrtíme americký agresoři !!!!!!

0 0
možnosti
JK

J80a58n 74K98a53r33z46a

13. 2. 2023 19:30

Stále častěji se v geopolitickych analýzách objevuje teze, že v současnosti USA svou globální dominanci opírají už jen o vojenskou převahu. A to je poslední stadium.

0 0
možnosti
OM

O28. 55M52.

13. 2. 2023 18:46

Vybavuji si asi pět let (možná už to bude víc) starou zprávu v TV, že SSHR hodlá nabídnout k odprodeji "nadbytečné" zásoby strategických surovin - žádné rudy, ale hezky měděné a hliníkové plechy, železné ingoty, tyčovina, pásovina, dráty.... Říkal jsem si, to je ale v.olovina. Jenže státní rozpočet potřeboval finanční injekci. Nepochybuji, že to bylo "prodáno" ještě dřív, než byl prodej zahájen.

0 0
možnosti
JK

J74a28n 72K54o37č24v57a21r

14. 2. 2023 4:57

To bylo na přelomu let 2019/2020. Vykládalo se to tak, že Andrej Babiš se za každou cenu snažil udržet zdání vyrovnaného rozpočtu, protože bylo zjevné, že se ocitne mnoho miliard v minusu (ještě před koronavirem, který do toho úplně hodil vidle). Máte pravdu, byla to neskutečná hloupost.

0 0
možnosti

USA, Obr na hliněných nohou. Od Judity celkem překvápko...;-D

0 0
možnosti
PD

Další věc k vašemu nechápání, multiSvědku šachystoši.

0 0
možnosti
DP

... tak teď už chápu že by USA chtěli Zelynskiho nejlépe až v Kremlu. :-/

0 0
možnosti
PD

To už by tam byl ...

... ani ne tak z důvodu schopností USA, navíc s klusáčkem, ale neschopnosti Rusáků a Putina.

0 0
možnosti
MH

USA jsou nemocné. Sláva patří Číně a Indii!

0 0
možnosti
KK

Sláva ? Za co ? Rv

0 0
možnosti
JF

Ta "odbornice" píše - " Čína do strategických surovin investuje již desítky let a snaží se získat dominantní postavení zejména v afrických v zemích, v nichž jsou naleziště těchto surovin. " -

Je očividné, že té autorce tato činnost číňánků nevadí, téměř je chválí... To by byl řev, kdyby se takto chovala Amerika-USA... To by byli ti zlí IMPERIALISTI.

0 0
možnosti
IS

Autorka Činu nechválí, pouze upozorňuje na fakt, že Čína se chová na rozdíl od USA strategicky a snaží se budovat svou surovinovou soběstačnost na úkor zejména západu a s cílem ve finále donutit západ k závislosti na čínských zdrojích. A proto autorka logicky a správně kritizuje zejména chování USA.

0 0
možnosti
PK

P84e56t19r 19K51u85b38á72č

13. 2. 2023 9:22

Výrazným důvodem proč USA nemají dostatek kovů vzácných zemin je že hlavním "odpadem" při jejich získávání je Thorium - využitelné v jaderné energetice. Z toho má Uranová jaderná lobby v USA vyrážku a tak nechala - slabě radioaktivní - Thorium prohlásit za nejnebezpečnější prvek na ZěměKouli a tím zablokovala těžbu Thoria ( a všech kovů vzácných zemin ) na území USA.

Proto musí Američani kupovat neodymové magnety do motorků ve stíhačkách a raketách - od Číňanů.

0 0
možnosti
IS

Nemyslíte spíše americkou protijadernou lobby? Jaderná lobby by snad měla být pro.

0 0
možnosti
LN

:-) Tohle asi nebude jenom problém USA, ale všech států, zvláště těch uvrtaných v EU, kde vládnou zelení magoři. Těžký průmysl je fuj, vysoká energetická náročnost tavení kovů je fuj, no tak jsme vlezli do otevřené tlamy čínského draka.

Hlavně všude vykřikovat: ZELENÁ JE DOBRÁ! Německo náš vzor...Rv :-P

0 0
možnosti
PD

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz