20.9.2021 | Svátek má Oleg


Diskuse k článku

USA: Amerika se chystá na neválku

O generálních štábech se zlomyslně tvrdí, že se často chystají na minulou válku, bez ohledu na to, jestli ji vyhrály, nebo prohrály. Nový americký ministr obrany vystoupil s projevem, který shrnul jeho úvahy o tom, jak bude vypadat příští válečný konflikt.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 6.5.2021 19:53

Diskutujete minulost. Budoucnost bude jiná, než byla minulost. Zde je relativně starší zpráva (z roku 2017):

Putin says the nation that leads in AI ‘will be the ruler of the world’. The Russian president warned that artificial intelligence offers ‘colossal opportunities’ as well as dangers. By James Vincent, 4, 2017 https://www.theverge.com/2017/9/4/16251226/russia-ai-putin-rule-the-world

Zde je novější zpráva ve stejném smyslu (z roku 2021):

https://futurism.com/vladimir-putin-country-that-leads-in-ai-development-will-be-the-ruler-of-the-world

Závěr: Potřebný počet vojáků-lidí, postupně klesá. Ten technologický trend je nezadržitelný - až k jednomu jedinému veliteli v budoucnosti. Jak vzdálené? Hm.

V. Hodorka 6.5.2021 17:57

Cina nebo rusko si troufnou jedine na o dve tridy slabsiho protivnika. Proti funkcnimu NATO nikdy. A na tom je treba stavet bezpecnost sveta, dokud budou v pekingu a kremlu vladnout rezimy, ktere tam vladnou. Proste rozsirovat NATO.

V. Podracký 6.5.2021 18:56

To znamená se zaplést do mnoha regionálních válek, řešit problémy, kterým ani nerozumíme, vyčerpat se a padnout. NATO je obranný pakt. Všechny americké války nevedlo NATO, ale Amerika a její spojenci. NATO je tu jen na to, aby bránilo svého člena v případě napadení, přitom člen sám může dělat cokoliv, klidně napadat jiné země, což dělaly USA často, ale také Turecko na Kypru.

V. Hodorka 6.5.2021 17:41

Je treba, aby se NATO stalo svetovou obrannou organizaci. Prijmout japonsko, jizni koreu, tchjwan, australii, novy zeland, v pripade zajmu izrael a svet bude bezpecnejsi.

D. Bowman 6.5.2021 15:34

Největší starostí DoD je jak zpolitizovat US Military tj. vyházet neloajální mužstvo. O oficíry se postaral už Obama.

Politické prověrky už probíhají. To už má zásadní negativní vliv na rekrutační proces, který byl již tak dost bídný (díky otylosti americké populace). Teď ještě přijdou o patrioty a jižanské bělochy (páteř Spec Jednotek).

Veškerá technologie je bez varlat k ničemu.

V. Podracký 6.5.2021 19:01

Však oni také nepotřebují mužstvo. Na to mají nás a jiné užitečné hlupáky, aby za ně bojovali. Ale ještě spíše mají Ukrajince, které zfanatizují Banderovci, Gruzíni, kteří chtějí vyhnat Osetince a Abcházce z jejich země, Poláky, kteří žijí svojí minulostí, no prostě více všelijakých hlupáků, které zfanatizují. u nás se o to snaží právě takovými akcemi jako jsou Vrbětice.

D. Černá 7.5.2021 5:32

Musíte mít smutný život Podrackej. Tolik životního prostoru je v matičce Rusi a vy se furt trápíte v civilizaci.

D. Bowman 7.5.2021 15:21

Ukrajince aj. úspěšně fanatizuje predevším neohrabaná imperiální politika Ruské Federace.

M. Pivoda 6.5.2021 13:46

Jak vypadá neválka?

On 5 May 2021, SN15 became the first of the prototypes to complete the landing process successfully. The SN15 flight also reached a height of 10 km, and touched down at the SpaceX launch facility in Boca Chica, Texas, approximately 6 minutes after liftoff. Although a fire could be seen at the base of SN15 after landing, this was described by SpaceX as "not unusual".

Google Translate:

Dne 5. května 2021 se SN15 stal prvním z prototypů, který úspěšně dokončil přistávací proces. Let SN15 také dosáhl výšky 10 km a přistál na startovacím zařízení SpaceX v Boca Chica v Texasu, přibližně 6 minut po startu. Přestože po přistání bylo možné na základně SN15 vidět oheň, popsal jej SpaceX jako „neobvyklý“.

R. Tesařík 6.5.2021 14:44

Ne neobvyklý.

M. Pivoda 6.5.2021 15:14

Čili obvyklý.

Google Translate si zatím nedovede zvyknout na nelogickou češtinu. Ale je to internetový překlad zdarma. Takže: "Darovanému koni na zuby nekoukej!"

Česká chuťovka tří záporů: "Nikomu se nic nestalo."

J. Pallas 6.5.2021 17:21

4: Nikdy jsem nikde s nikým nebyl.

J. Krásenský 6.5.2021 12:42

Takže nevyhraná válka s Talibanem je vlastně neužitečné přeskupení sil. Kde už jsem slyšel něco podobného..? Jo už vím, to byl ústup do předem připravených pozic v ostře sledovaných vlacích.

P. Milan 6.5.2021 12:57

I to je občas nejméně špatný postup. Rusáci (tehdy sověti) to tam rozesrali a těžko očekávat, že by to nějak napravili.

V. Pokorný 6.5.2021 10:25

No..tak jakékoliv prohlášení těch US vypatlanců se zaštiťuje mírem, demokracií a lidských práv a svobod. A hned s těmito atributy jedou zbraně, hrozby, vyhrožování, válka. Ano, USA vznikly ve válce, jsou ve válkách a ve válce taky skončí.

Jak uvádí pan Milan P. o Číně, a tomu jsem se zasmál: že Jejich strana a váda je prakticky nekontrolovatelná vlastními občany. Jakoby to samé nebylo ve všech zemích, kde jsou podobné, nebo dokonce snad na tom slavném Západě, demokraticky zvolené či utvořené vlády.

V. Výmola 6.5.2021 10:59

To opravdu nevidíte rozdíl v tom, že na tom prohnilém Západě můžou lidi ty vlády každé čtyři nebo pět let vyměnit? I přes různé nihilistické kecy to tak je.

V. Pokorný 6.5.2021 11:15

Zdravím. Možná, že někdy to tak je. Například zfalšováním. No, tak ...že můžou lidé na tom, jak Vy uvádíte, prohnilém Západě ty vlády vyměnit? Podle mne jak kdy a taky jakým způsobem. Je a bylo to vidět při posledních prezidentských volbách v USA. A nejen v USA. Mějte se.

P. Milan 6.5.2021 12:56

Nevidí i spoustu jiných věcí, naopak vidí to, co spousta příčetných lidí nevidí. :-P

Zřejmě mu někdo říká, co má a nemá vidět.

E. Pribijl 6.5.2021 14:21

Moci jít každé čtyři roky k volbám je takový demokratický rituál kdy se často vymění lidé ve vedení a lidi vidí nové tváře. Pravdou také je že dochází k marginálním změnám, většinou se klade důraz na věci ke kterým stejně společnost došla, místo 5 procent jsou 4, atd. Někdo tomu říká keci, já realita, někdo divadlo a hra na demokracii.;-)

V. Výmola 6.5.2021 15:29

To záleží na voličích, co si s tím počnou. Žádná lepší demokracie neexistuje, ani ta přímá ne. A když už se to probírají USA, tak za podledních dvacet let se tam vystřídali republikání a demokráté už kolikrát? A to jsou strany s jasně rozdílným směřováním. Že jsou tam i tam politici úplatní parchanti, to je asi zřejmé, ale tak to bude vždy a všude.

J. Vágner 6.5.2021 8:46

Jak byl ten svět v pořádku dokud Západ dokázal, vyrábět nejefektivněji, nejlepší věci a vydělávat největší peníze. Jenomže to s polovinou vysokoškoláků v oborech evropská studia, gender a pokročilý zelený terorismus prostě nejde. A tak se musíme snažit krást suroviny Rusům, klepat se strachy z efektivních Číňanů a zbrojit, zbrojit a zbrojit, protože nám už nic jiného nejde.

P. Milan 6.5.2021 9:37

Rusům nikdo nekrade suroviny. Prodávají, rádi je prodávají, protože jinak nic podstatného na prodej nemají.

Obavy z Číňanů jsou celkem oprávněné. Sílí, ohrožují své okolí a i ve světě se dost snaží. Jejich "strana a vláda" je prakticky nekontrolovatelná vlastními občany.

V USA ještě nějak zbrojí, v Evropě Řekové v obavách z Turecka, jinak jen ti Číňani.

Vaše první dvě věty sedí, třetí je nesmysl.

L. Písařík 6.5.2021 9:40

Rusové by taky mohli prodat své rakety, co míří na kdekoho a byl by mír a klid. Já bych na to za svého důchodu přidal.

P. Milan 6.5.2021 9:42

No, mohli. A nic by se, alespoň ze strany Západu, nestalo (ze strany Číny nevím). Jenže to by Putin nebo kterýkoliv jeho nástupce přišel o velkou část moci, plynoucí z účelového strašení zlým Západem a NATO.

V. Podracký 6.5.2021 19:05

Z druhé strany na ně míří raket mnohem víc. Co s tím? jsou snad tak blbí, že toho druhá strsna nezneužije?

V. Novák 6.5.2021 12:00

Suroviny by kdekdo rád Rusům kradl - jenže to už nejde, tak žeje musíme kupovat. Tak nám naši Velcí Spojenci aspoň zakazují ty suroviny kupovat - ale ani to jim moc nevychází.

Efektivních Číňanů se bát nemusíme, stejně celý Západ už svou efektivitou převálcovali, takže konkurovat si budou jedině s Vietnamci a další jihovýchodní Asií.

P. Milan 6.5.2021 12:59

To tvrdíte vy (a Rusáci). Skutečností je, že v poslední době se o to pokusil jen jejich spojenec.

V. Podracký 6.5.2021 19:09

To mylíte našeho spojence v NATO - Turecko, které zabralo kus Kypru a znovu zavedlo genocidu Arménů?

P. Milan 6.5.2021 23:05

Třetí říše, oni "historiku".

J. Kouk 6.5.2021 8:39

Komunisty u moci jsem zažil, tak že nikdy jednu stranu ve vedení státu, nicméně jak by se USA postavili k nějakému svému státu, který by nerespektoval federaci a začal se vyzbrojovat pomocí Ruska a hlásal, že je samostatným státem? Thaj Wan je z hlediska práva, Čína a nikoli stávající kolonie, která se opět snaží stat kolonii. V Katalánsku to myslí hlava nehlava aby zachovali jejich stát. :) Mimichodem, to fakt nevím, proč Čína souhlasila že Thaj WAN bude mít jiný systém? Musela? Proč? Nemusela? Pro Čínu by bylo nejlepší, když by neprosazovala vedoucí úlohu komunistů, protože moc korumpuje a místo aby odstranila své chyby, odstraňuje kritiky a oponenty a na to dojede, jako dojeli komunisti všude, kde vládli a to je dobře.. pro lidi..