20.9.2021 | Svátek má Oleg


Diskuse k článku

USA: Americko-mexická hranice - cui bono?

Latinská fráze „cui bono?“ byla po staletí používána policejními orgány a státními zástupci při vyšetřování trestného chování k identifikaci podezřelých a stanovení motivu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Teren 24.6.2021 18:13

Prejdu cez Arizonu alebo Komiforniu. :-P

K. Křivan 24.6.2021 17:11

No, vidíte, alespoň vám bude pod mostem v mrazu teplo.

K. Křivan 24.6.2021 17:09

Ne, V USA slavně vítězí fašusmus. Levičácký fašismus.

K. Křivan 24.6.2021 17:07

Nestačí jen zakázat vyučování. Je třeba povolit (tolerovat) likvidaci pachatelů toho multikulti svinstva.

J. Sinnreich 24.6.2021 15:11

Jeste existuje nadeje! Republikansky guverner statu Texas, Abbott, naridil stavbu nove zdi na hranici s Mexikem. Guverner statu Florida, De Santis zakazal ve skolach vyucovani "woke" historii (Project 1619), ktera popisuje Ameriku jako nenavistnou, rasistickou zemi bilych utlacovatelu,od sameho zalozeni az do dnesnich dnu.

J. Jurax 24.6.2021 14:48

No, EU má štěstí, že se dosud plně nepřetavila do čtvrté říše svazu evropských socialistických republik a království, plně ovládané těmi blbečky z brusele. Ač se ti bruselští pancharti snaží fest.

Ještě furt matička naše EU dobrotivá obsahuje neposlušné národní státy, jejichž vlády musí aspoň do určité míry naslouchat svým voličům, kteří přece jen, ač masírovaní a zastrašovaní, dosud nejsou tak zblblí jako ti pitrýsci v bruseli. Takže není kýžené jednoty, některé národní státy odmítají ctít tzv. EUropské hodnoty, neboť jejich obyvatelům škodí. A bruselští blbečkové naštěstí nemají tanky, aby internacionálně volali rebely k pořádku (ale chtěli by je). Takhle mají na rebely jenom dotace ...

J. Jurax 24.6.2021 14:34

Víte, že ani ne?

J. Jurax 24.6.2021 14:33

S nástupem Bidenovy administrativy jsme se stali svědky obratu o 180 stupňů a naprosté negace Trumpovy politiky „tvrdého vymáhání“ federálních zákonů týkajících se přistěhovalectví, boje proti drogám a ochrany národní bezpečnosti podél mexických hranic. Bidenova vláda záměrně upustila od uplatňování a vymáhání federálních zákonů - psáno v článku.

Tak mne napadá - jsou ještě Bidenem a demokraty vedené USA právní stát?

V. Kuhaj 24.6.2021 13:17

Možná se té době bude jednou říkat Velká socialistická revoluce v USA. Možná přinese podobné množství mrtvých a zmaru všeho druhu, jako svého času Velká říjnová socialistická revoluce v Rusku.

V. Kuhaj 24.6.2021 13:13

Ano, ale bude nás hřát dobrý pocit, že nejme sobci. Netěšíte se snad?

K. Křivan 24.6.2021 12:39

Až se všichni lenoši světa rozdělí s bělochy co makají od rána do večera, tak svět skončí, jak skončila Rhodesie. Z obilnice se stane oblast hladomoru.

V. Kuhaj 24.6.2021 12:27

Ale tak, podívejte se, v čí prospěch...já bych to tak nedramatizoval. Ubozí Mexikáni a vůbec všichni ubozí jihoameričani se prostě rozhodli, že se s nespravedlivě bohatými Spojenými státy rozdělí o majetek. Biden a Harrisová ukazují, že nejsou žádní sobci, no. To je toho:-)

V. Povolný 24.6.2021 10:37

Já nemám ambici stát se expertem na dění v USA. Ale řekl bych, že hlavním smyslem a účelem toho, co se děje v USA od voleb až doteď je definitivní odstavení republikánů od možnosti někdy vyhrát volby a řídit zemi. Ať už jde o úpravu volebních pravidel, která fakticky znemožnuje kontrolu jejich férovosti až po dovoz poteciálních voličů "demokratů" ze zahraničí. Je to snaha o vytvoření nového amerického občana, který bude z vděčnosti volit "tu správnou" politickou stranu. Američtí "demokraté" si bohužel neuvědomují, že na tohle nakonec můžou dojet i oni sami. Jakmile vypustíte džina z láhve, už ho zpět nedostanete. Ale v EU máme něco podobného. Tady taky máme dovoz těch správných voličů ze zhraničí, snahu o vytvoření nového euroobčana a snahu o likvidaci národních států, které "jsou zdrojem všeho zla". Takže jsme a nadále taky budeme svědky toho, jak se EU snaží zasahovat do pravomocí národních států, jak se vměšuje do jejich vnitřních záležitostí, jak kritizuje řádně zvolené vlády v členských státech a jak se všemožně snaží řídit všechno a všechny, i když na to evidentně nemá.

T. Hraj 24.6.2021 9:50

Ještě doplním, Kamala Harris, před cca 80 dny pověřená Bidenem se o situaci (krize se říkat nesmí) na jižní hranici postarat, za celou dobu ani jednou hranici nenavštívila(!!!). Velmi nepříjemným otázkám na toto téma čelí dokonce už i od jinak velmi sympatizujících médií. Její reakcí (jako vždy, když nemá odpověď) je nervózní, rádobysebevědomý smích:

https://www.youtube.com/watch?v=jzqDUhaOb10

J. Vágner 24.6.2021 9:15

Opravdový průšvih spočívá v tom, že na pozadí pokroucených posledních amerických voleb, tahle hrozná obvinění nemusí být úplně mimo mísu. Okamžik atentátu na JFK, 11 září? V drobných. Kdepak, tyhle volby jsou bodem dějinného zlomu. Konec důvěry v to, že volby ještě jsou nástroj, kterým svobodný volič vyjadřuje svou vůli. Co zbývá z demokracie? Zaplatíme to krutě všichni. A já, do prkýnek, za to doopravdy ani trochu nemůžu!!!!

J. Nevrkla 24.6.2021 8:04

Federální agenti mají nařízeno ilegaly propustit a koupit jim lístek nebo letenku do vnitrozemí? Nemám slov.

F. Navrátil 24.6.2021 7:26

Rozděl a panuj! Je třeba otevřít dveře nelegálům, rozdrobit společnost, poštvat proti sobě různé skupiny, preferovat menšiny proti většině a flinky proti pracujícím. Takový postoj není jen americkým fenoménem.

S. Zemitý 24.6.2021 6:43

Neexistuje žádný stav žádné společnosti, ze kterého by někdo netěžil. Kdyby na okamžik nastal, vzápětí by se našel jedinec či skupinka, která by jej změnila ku prospěchu svému. A tak je tomu i v tomto případě. Je nesmysl napsat, že to, co s v júsej děje, neslouží americkým občanům. Ale slouží: některým. Kdo to je, jak mnoho jich je a čím jim tato situace vyhovuje ? Bude jich při celkem dobře představitelném vývoji přibývat, nebo ubývat ?

Nějaký výhled do budoucnosti mají nesporně i osoby slaboduché, ovšem nepostižené nějakou psychickou chorobou a/nebo toxikománií. Přičemž osoby s IQ nad 100, kterých je v populaci vždy 50%, a které se alespoň trochu zajímají, vidí a domýšlí, nebo přinejmenším tuší zákonitě. Kolik je tedy v jůsej těch, kteří ... alespoň tuší celkem ?