27.5.2024 | Svátek má Valdemar


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Polanský 24.4.2024 13:59

Alespoň jedno je již konečně jasné, není to válka Ruska s Ukrajinou, ale válka NATO s Ruskem.

V. Sember 24.4.2024 16:30

S Ruskem válčí Marťani, ne NATO.

P. Brecík 24.4.2024 22:40

Sembero - nehul. Když hulíš - nepiš. Výčet zbraní NATO + "poradců" NATO na [UA] by byl nekonečný. Např. vstup švédska / finska do NATO. víš proč ? Protože okolo Arktidy v šelfu jsou miliardy m3 plynu, ropy ... a kratší cesta z Číny do Rotterdamu. Tak PROTO je třeba Rusko zaměstnat / provokovat kdekoliv se dá. PS: Stejné je Gaza, kde v moři je móóóc plynu. Takže arabové mají smůlu. Izraelu se plyn hodí = araby je třeba vyhnat. Nikdo je nechce - obávám se, že skončí v EU. Pax Americana prostřednictvím židovské loby.

V. Kučer 24.4.2024 19:12

NATO nemůže s Ruskem válčit protože nemá dostatek nábojů.

Z. Koutecký 24.4.2024 12:41

Pan Bartoň předpokládá, že s podporou Západu Ukrajina získá sukovici potřebnou k jednání s Moskvou. Jenže v čem by tato podpora měla spočívat? V dalších miliardách dolarů v hotovosti a ve zbraních a dalších sankcích proti Rusku? To dostává už více než 2 roky Jenže Ukrajině dochází bojeschopní vojáci. Takže zřejmě jediná skutečně efektivní podpora by zřejmě byla poslat tam vojáky NATO nebo přijmout Ukrajinu do NATO. To by ovšem představovalo reálné riziko války NATO s Ruskem, možná jaderné. Ale tohle riziko NATO zřejmě zatím podstoupit nehodlá. V tom případě ovšem Ukrajina moc naděje na získání sukovice pro jednání s Moskvou nemá.

A. Teplý 24.4.2024 16:41

Kolektivní Západ začíná mít problémy i s protiletckou obranou - resp. s výrobou potřebných raket.

Výrobce kompletů Patriot je schopen vyrábět raket / rok:

- 500 ks - PAC-3 MSE (ničí přímým nárazem)

- 240 ks - PAC-2 GEM-T (výbušná, šrapnelová hlavice)

EU by si konečně měla přiznat, že Green Deal byl majstrštyk Putinovy hybridní války proti Západu.

V. Petr 24.4.2024 22:34

R^R^R^

A. Teplý 24.4.2024 11:42

Nově schválený balík zbraní od USA pro Ukrajinu je hodnocen jako "snížení nerovnosti" mezi bojujícími stranami - nicméně s velkou pravděpodobností nezajistí převahu Ukrajiny. Určitě ale mají zbraně potenciál způsobit Rusku nepříjemné škody. Navíc kdo ví, jestli nějaký další balík USA pomoci ještě bude.

Zelenský má tak možnost "vystřílet" nově dodané zbraně na chiméru vyhnání Ruska z okupovaných území nebo tyto zbraně použít jako zmiňovanou "sukovici" - tj. nevystřílet, ale použít na vylepšení vyjednávací pozice.

Na ukrajinský Krym by ale musel zapomenout. A to si myslím nehrozí - to by musel překročit vlastní stín.

P. Satko 24.4.2024 7:31

Dost tažko si viem predstavit, že by na mierove rokovania do Moskvy niekto prišiel so sukovicou.

O. Vašíček 24.4.2024 9:43

Je nepravděpodobné, že by mírová jednání probíhala v Moskvě.

Jsou pouze dva scénáře:

1. Rusko prohraje tak, že do té Moskvy Zelensky vjede na vítězném tanku (silně nepravděpodobné). ;-)

2. Rusko vyhraje tak, že Zelensky tam bude podepisovat dokument o kapitulaci a novém uspořádání Ukrajiny v nových hranicích s Ruskem a dalšími body pro "vzájemné" soužití. Doufám, že taky nepravděpodobné. :-/

V. Němec 24.4.2024 9:56

Pouze dva scénáře, oba nepravděpodobné, to moc logiku nedává, že.

Tato zvláštní, a hlavně nesmyslná, válka totiž nemůže mít vítěze, v tom je jádro pudla.

O. Vašíček 24.4.2024 11:20

Od začátku tvrdím, že tato válka skončí, až všichni zainteresovaní budou moci prohlásit, že vyhráli. (A Ukrajina není ten nejdůležitější účastník. ;-))

P. Hák 24.4.2024 13:44

Tak to je třetí scénář ze dvou možných :-)

P. Hák 24.4.2024 13:45

Pardon, neviděl jsem níže uvedený komentář.

O. Vašíček 24.4.2024 11:21

Jo ještě detail. Oba scénáře se vztahovali k vyjádření, že "mírová" jednání budou probíhat v Moskvě.

Jestli se nějaká povedou někde jinde, to se k těmto scénářům nevztahuje. ;-)

P. Satko 24.4.2024 10:19

Zabudol ste na tretiu možnost. Že nebude žiaden Zelensky. Jednoducho ho Ukrajinci zvrhnu.

O. Vašíček 24.4.2024 11:27

Na jménu nezáleží. Jestli bude jednat za Ukrajinu Zelensky nebo jiný "vládnoucí" představitel, je irelevantní.

Stejně tak jako je jedno, zda konkrétně jedna strana chce nebo nechce válku. Na tuto "zábavu" pro "chudé" musí být minimálně dva. Buď útočíte a druhý se brání= je válka, nebo ne = není válka (ale ani druhá strana, jedná se dobrovolné podstoupení první straně).

Nebo jste napaden a bráníte se = je válka (i když ji nechcete, ale chcete si zachovat svoji celistvost, svůj národ, atd.). Případně se nebudete bránit = pak nemáte zájem, aby jste jako stát, národ, území existoval. Pak není válka, ale nikoho nezajímáte. Vlastně neexistujete.

J. Lukavsky 24.4.2024 10:23

"do té Moskvy Zelensky vjede na vítězném tanku (silně nepravděpodobné)" no pokud vím tak to naprosto nemá v úmyslu, na rozdíl od V.V. který se do Kijeva cpal dosti vehemntně. Zelenskému bude stačit, když vypráská Rusa za hranice Ukrajiny zpátky domů do Ruska, a Ukrajina vstoupí do NATO, aby Rusa napříště zašla chuť budovat SSSR II. No USA asi teď udělaly rozhodující krok, něco jako když vstoupily do války s Osou a začaly posílat pomoc SSSR (dřívějšímu spojenci Hitlera). Jsou to Vaňku paradoxy! J.L. end

A. Teplý 24.4.2024 11:29

Do NATO může vstoupit země, která má mírovými prostředky vypořádány otázky svých hranic.

Pokud bude Rusko vojensky vyhnáno z Krymu - nicméně bude Krym považovat za ruské území - takové vypořádání nebude existovat.

Tím pádem je opravdu jediným řešením vjezd Zelenského na tanku do Moskvy, bezpodmínečná kapitulace Ruska - a uzavření "mírové" smlouvy.

V. Petr 24.4.2024 11:33

Představa, že by se Rusko nechalo totálně porazit aniž by sáhlo po jaderných zbraních je silně nepravděpodobná!

V. Kolman 24.4.2024 13:26

Představa, že by Rusové riskovali zničení Moskvy (+Petrohradu + [doplň dle potřeby]) "západními" jadernými zbraněmi je silně nepravděpodobná!!

A. Teplý 24.4.2024 14:50

"Západní" jaderné zbraně jsou reálně jen zbraně USA. Francouzské a britské za ruskými výrazně zaostávají.

Představa, že by USA riskovaly zničení New Yorku (Los Angeles, San Francisca, Hustonu...) jen kvůli válce v Evropě, je silně nepravděpodobná !!

V. Kolman 24.4.2024 15:20

A právě proto si to OBĚ STRANY !!!!!!setsakramensky rozmyslí !!!!!!

A. Teplý 24.4.2024 16:50

Rozmýšlet se budou určitě obě strany. Která ale myslíte, že je k útoku/odpovědi taktickými jadernými zbraněmi blíž ?

1. Rusko, považované za málo demokratické, pod hrozbou prohry, při hájení životních zájmů a ruského území

2. USA, které na Ukrajinu obětovaly 3 % vojenského rozpočtu (a to ještě 90 % utraceno v USA), kde umírají jen Ukrajinci (ne američtí vojáci), hlavních cílů už dosáhly a izolacionismus jim není cizí

P. Brecík 24.4.2024 22:32

Rusko = Zahraniční dluh O. Má všechno: Obilí - suroviny - energie. Spojenci: Čína - do které se navážejí USA jak se dá. USA - Státní dluh 36.000.000.000.000USD který stále ROSTE. Navíc další dluhy. SANKCE - Rusko jen posílili, protože svět potřebuje vzájemný obchod: https://cz24.news/ekonomika-ruska-nezadrzatelne-rastie-aj-v-roku-2024/

J. Lukavsky 24.4.2024 12:16

"nicméně bude Krym považovat za ruské území" Považovat za svoje území může ledaskdo ledasco, kupř. my území Velkomoravké říše, Rusko Aljašku, Mexiko Texas a Francie Luisitanii. Mongolsko by mohlo za svoje považovat celou Evropu a Rusko. Nicméně jedna věc je chtít a druhá mít. Uvidíme jak se to vyvrbí, USA do těch považování Ruska asi hodilo vidle. J.L. end

J. Hnilička 25.4.2024 12:14

Ano, rusáci považují za své území jak Krym, tak i území, které poslední dva roky okupují. Oni si můžou považovat za své cokoliv je napadne, ale to je pouze jejich problém. Zbytek světa to nezajímá a neuznává a nikdy neuzná.

O. Vašíček 24.4.2024 11:39

Takže tím, že poslední Ivan překročí hranice Ukrajiny, tak okamžitě přestane střílet, uzná porážku a půjde domů. Putin pozve Zelenskeho do Moskvy, aby spolu probrali válečné reparace, omluví se a slíbí, že to již nikdy neudělá. Nějak tak si představujete vítězství Ukrajiny? Stačí tedy zatlačit posledního vojáka za hraniční kámen a je po válce. Jak prosté Watsne. :-)

Nejsem si jistý, zda lze zemi, ve válečném stavu, přijmout jako člena obranného paktu NATO? A i kdyby se nakrásně stalo, tak si nejsem jistý, že by kterýkoliv další členský stát poslal vojáky na obranu státu, který válčí na základě toho dodatku o vzájemné pomoci.

Mimochodem. Nejsem si jistý, že by se to stane, pokud by Rusko napadlo nějakou pobaltskou republiku. Asi by to doma neprošlo žádnému politikovi (Francie, Německa nebo Anglie, atd.). Ještě tak možná dané území bombardovat nebo odstřelovat raketami dlouhého doletu. Ale, nedej bůh, ohrožovat životy vlastních vojáků (a přivážet domů rakve s vlajkou) kvůli nějaké nevýznamné zemi na východě.

Napadení členské země automaticky tento článek neaktivuje a v dalších zemích neproběhne hned mobilizace! O plánovaných akcích a případné účasti musí být informována Rada bezpečnosti při OSN (hádejte, kdo je taky členem této rady a kdo by tím získal zajímavé informace? ;-)) a až potom by mělo k nějaké účasti dojít. Samozřejmě po schválení vládami daných zemí. :-)

L. Svoboda 24.4.2024 11:58

To se vám dnes v noci zdálo?

V. Kolman 24.4.2024 13:29

.....na tanku???

Nebo, po vzoru Mathiase Rusta přistane na Rudém náměstí Cessnou 172;-D;-D;-D