8.2.2023 | Svátek má Milada


Diskuse k článku

UKRAJINA: trocha výhledu, děla a mobilizace

Když válka trvala jen pár týdnů, předpokládal jsem, že ten Ruský útok ze všech směrů skončí ještě na jaře, protože na delší vedení útoku takového rozsahu nemá Rusko zdroje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Boháček 23.9.2022 9:09

Ja tej vojne nerozumiem. Prečo Rusko, keď už pol roka bojuje s Ukrajinou (a de facto i so Západom), stále posiela na Ukrajinu ropu a plyn a Ukrajina im to snáď stále platí?

To je čo za vojna?

F. Kusák 23.9.2022 10:21

No, tomu asi nerozumí nikdo. Já také ne. A pak, úvahy tohoto typu jsou tak trochu vařené z vody. Kdo má dnes konkrétní představy o kapacitě ruského vojenského průmyslu. Myslím, že je dost naddimenzovaný. A Rusové mají pro něj vše, tj. dostatek expertů, surovin i energií (tedy na rozdíl od toho západoevropského). Možná, že jim schází jen elektronika. Ale zase, ta je třeba z Číny. Těžko říct. Já se navíc domnívám, že v Rusku v podstatě o žádnou mobilizaci ani nejde. Je to pouze povolání armádních rezerv. Podobně to mají i státy NATO, zejména USA. Švýcarský systém je také známý. Ze strany Západu je to čistá propaganda, což se ani nedivím. Že Rusové sáhli k onomu opatření, tak není divu, Ukrajinci zřejmě opravdu slavili vojenské úspěchy. Takže uvidíme. Smutné je, že se válka povleče asi dost dlouho, což bude znamenat válečná utrpení lidí a strádání Evropy. Nějakou zásadní politickou změnu v Rusku nevidím.