5.8.2020 | Svátek má Kristián


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Podracký 5.7.2020 16:51

Práv jsem dočetl knihu Z područí islámu od paní Ayaan Hirsi Ali. Tato statečná žena přijala evropskou civilizaci a úplně se od islámu oddělila. Ale stále a stále naráží na to, že Západ má z ní jakoby strach. Jakoby byl radši, aby zůstala muslimskou. Oni jí všichni fandí, ale jaksi tajně. Prostě západ je degenerovaná a zbabělý. Svoje ideály bránit nechce. Je s ním opravdu konec. To není systémem, to je degenerací lidí. Ty komentáře, které si myslí, že se z toho dostane, jsou omylné. Podívejte se na chování Pirátů!

P. Pavel 5.7.2020 13:56

Je zajímavé, že lhotská jaksi zapomněla zmínit, že její politický (či snad nejen politický) idol agent bureš se k tomu zelenému eurošílenství sám přihlásil, když se před von der leyenovou opakovaně podělal při tom jak ji nadšeně odkýval uhlíkovou neutralitu a následně green deal. No naštěstí stále platí, že i když to burešovo panáčkování v bruselu tvrdě zaplatíme, tak všechna ta lógrová proroctví o definitivním rozkladu Západu byly a jsou pusté bláboly. Každý kdo má elementární znalosti historie a ekonomie, tedy o řád větší než lhotská, si dobře uvědomuje, že podobných existencionálních krizí přežil Západ X a pokaždé se z nich dostal. Za to hraní si na vojáčky ála rusácko či čína vždy mělo a má mnohem horší důsledky počínaje totálním ekonomickým rozkladem až po vojenskou porážku a genocidu.

J. Krynický 5.7.2020 16:09

Mohl byste nám o nějaké té podobné existencionální krizi pohovořit?

P. Pavel 5.7.2020 19:31

Aha, další co netuší, co se dělo v USA a západní Evropě v 60. a 70. letech, nemluvě o 30. letech.

P. Han 5.7.2020 20:27

Myslíte ty maoisty, trockisty a další teroristy, kteří se podle hesla "mladý revolucionář, starý hófrát" vzápětí uchytili v orgánech EU?

P. Pavel 5.7.2020 20:56

A jakou že to funkci má v EU Baader nebo zakladatelé Rudých brigád Cagolová, Francescini, atd?

P. Han 5.7.2020 21:47

Franceschini bohudík žádnou a zbývající dva jsou rovněž bohudík po smrti. Musíte si najít jiné idoly, je jch tam ještě dost.

P. Pavel 5.7.2020 23:31

Jinými slovy jste si to "uchytávání" vycucal z prstu, idole. Každopádně to vypadá, že na hledání idolů v bruselu je odborník agentu bureš. Von der leyenové vlez do prdeIe s rozběhem.

J. Krynický 5.7.2020 21:47

Koukám, že jste vůbec nepochopil otázku.

60. léta byla začátkem té současné krize a Evropa se z nich nedostala ani zdaleka. To se jen šílenci z šedesátých infiltrovali do médií, vlád a školství a skvěle se jim dařilo tajit následky jejich šílenství.

30. léta existenciální krizí nebyla Evropy nebyla. Ta byla existenciální krizí maximálně několika států. Ani ta čtyřicátá léta přes spousty mrtvých nebyla skutečnou existenciální krizí. Jen další ze spousty válek.

P. Pavel 5.7.2020 23:42

Pochopil jsem, že své hysterické dojmy zaměňujete s fakty. Kdo jsou ti dnes minimálně 7o letí šílenci, kteří se "infiltrovali do vlád, médií a školství"? Realita je taková, že za šíření nesmyslů v EU nejsou zodpovědní dávno mrtví teroristi a revolucionáři ale oporutunističtí žvanilové typu bureše nebo ovara, kteří si před domácím publikem tahají triko a v Bruselu odkývají každý nesmysl, který vymyslel jiný populistický žvanil v Berlíně, Paříži, Říme. Mimochodem dostudjte si historii, abyste přístě zas nebyl za analfabeta.

J. Kraus 5.7.2020 9:53

Kdyby USA padly nebo se rozložily na části, padl by i dolar. To by asi zpočátku nebylo příjemné pro Čínu ani pro Rusko, jistě jsou ale na tuto možnost připraveny a rychle by se ustanovila nová světová měna. To za prvé. Za druhé po zmizení vojenské síly USA a zhroucení světového měnového systému by západní Evropa zůstala bezbranná a bezmocná, vydaná napospas těm, kterým by najednou nebyla schopna zajistit bezpracné příjmy, dávky, dodávky energií apod., vydaná napospas pomstě za všechny ty Iráky, Libye, Syrie. Čína nikdy nebyla agresivní, po dlouhá staletí ba tisíciletí si ale podmaňovala a vstřebávala okolní národy pomocí svých obchodníků. Jak říkali Peršané a Arabové, Číňan je židem Asie a protičínské pogromy bývaly až do příchodu evropských mocností hojné. Z dlouhodobějšího pohledu by po pádu v krvi a chaosu se topícího Západu přišlo na řadu řídce osídlené a surovinami bohaté Rusko. Rusko se tedy bude muset snažit vůči Číně nějak posílit. Nejpřirozenějším spojencem by byly slovanské národy za jeho západní hranicí, ty nejzápadnější v té době vystresované a těžko odolávající přelévání lidí ze západu, ať už prchajících nebo dobývajících. Dnes ještě nemůžeme dělat nic, jen se mentálně připravit, ale jak píše pan Jakl, za pár měsíců může být všechno jinak.

M. Hoblík 5.7.2020 9:18

Je mi hanba, že nejsem barevný! Všem tmavším se za to omlouvám a na nápravě budu makat jako černý.

J. Vlček 5.7.2020 8:45

Paní Lhotská, díky za vaše slova.

Ano, současné chování západního světa nenechává nikoho na pochybách, že lidská blbost nezná mezí.

Nás se snaží, jak jen může, o tomto faktu přesvědčit zdejší opozice, semknutá v demobloku, hýčkající ve svých řadách extraexoty "výjimečných kvalit a vybraného chování", kteří dělají vše pro to, aby drželi se západem krok, alespoň v předělávání historie, v bourání soch a jejich nahrazováním novými, odpovídajícími jejich progresivnímu přístupu k současnému světovému, obzvláště západnímu, dění.

K našemu štěstí patří zatím ta okolnost, že si většina zdejších lidí, po dlouholetých zkušenostech s vládnutím komunistů, zachovává chladný rozum a uvažování, a nežere vše, co ze západu přichází.

Ve svém vlastním zájmu by si této skutečnosti měli být vědomi především mladí lidé, kteří ty zkušenosti s totalitou nemají a zatím ji nepoznali. !!! [>-]

K. Ztopolovky 5.7.2020 3:01

a tak se odehraje biblicka pravda o nesmrtelnosti Ruska

P. Adámek 4.7.2020 23:08

Vyspělé země pálí dobré bydlo. Poslední světovou válku už skoro nikdo nepamatuje, i ten bipolární svět už je passé, i Vietnam je pro USA dávná minulost, a když člověk nehájí svou vlast, tek si vymýšlí blbosti, za které bojuje do roztrhání (něčího) těla.

V. Kain 5.7.2020 22:06

Myslím si,že je nejvyšší čas aby lidé(všichni bez vyjímek) a to zejména ve vyspělých zemích měli obyčejnou bramboru jako velikou pochoutku.Naprosto stupidně se většinou chovají ti,kteří mají zlatou kartu.

P. Hatina 4.7.2020 18:40

Jest to tak. Nicméně není to žádná novinka, tyhle móresy si západní intelektuálové vymýšleli dávno předtím když kolektovali jak s myšlenkami fašismu, tak i později komunismu, (mimochodem, i politický ekoterorismus se etabloval už v 70.letech), v bezmezné důvěře že se tím jejich demokracie ani kapitalismus nijak nezmění. Pravda, ve druhé polovině minulého století měli to štěstí, že se "porazil sám" jejich úkladný nepřítel, Sovětský svaz , když se s podobnou naivitou pokusil Gorbačov naroubovat perestrojku a glásnosť na komunismus... :)

I. Štípek 4.7.2020 12:38

David Starkey, britský konzervativní historik s velkým renomé, s TV pořady a hromadou knih, vyhnán jako prašivý pes z univerzit za "rasistický komentář".

R. Nováček 4.7.2020 12:41

Společnosti si vždy hledají vnitřního nepřítele.

J. Nový 4.7.2020 14:14

Jak nacistická, tak bolševická, tak si současná neomarxistická. Vitřní i vnější nepřítel je základem jejich politiky. A samozřejmě "boj" proti nim.

M. Moravcová 4.7.2020 12:12

Ano, Západ blbne. A až to všechno fungující dokurví, tak se přejmenuje na východ.

J. Kanioková 4.7.2020 12:03

"Západem se prohánějí opakované vlny sebemrskačství."

Naprosto přesně !

J. Fridrich 4.7.2020 11:02

Paní Lhotská dnes opět přesně popsala nynější stav rozkládající se naší - ještě nedávno skvělé Západní civilizace...

V. Němec 4.7.2020 10:29

Již několikrát jsem se setkal s názorem, že co nad Bohemií - Českem se z redukoval razantně letecký provoz, došlo, i meteorology k neočekávaným, dešťovým srážkám.

Takže?

J. Oldfart 4.7.2020 10:34

To je příliš krátká doba. Muselo by to trvat odhadem aspoň 10 let aby to bylo statisticky relevantní.

L. Harvánek 4.7.2020 11:02

Teorie pokročila už tak daleko, že si umíme zdůvodnit všechno. I to deštivé počasí, které se v různých, byť nepravidelných intervalech opakuje. A ti meteorologové nejsou vševědoucí, jen možná nejsou schopni správně vyhodnotit všechny faktory.

J. Jurax 4.7.2020 12:01

Medardova kápě, neznáte?

R. Nováček 4.7.2020 12:33

Ano, i mně se (už neočekávaně) zadařilo ...

Takže?

L. Novák 4.7.2020 14:29

Podobných blbostí usyšíte ještě hodně... A nemusíte je hned jako hoax posílat do světa. To je taky blbost. :-P

M. Pivoda 4.7.2020 10:01

"V posledních letech se Západem prohánějí opakované vlny sebemrskačství. ..."

Český herec, Miloš Kopecký, kdysi radil manželovi, který se chtěl své manželce přiznat. Radil mu následující: "Zatloukám, zatloukám, zatloukám, dokud to nepraskne. Když to praskne, zatloukám znova!"