14.4.2021 | Svátek má Vincenc


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Netzer 4.12.2010 8:15

Poněkud naivní článek.

Nápad to nebyl ani původně výborný. WikiLeaks se zasloužily už od samého začátku v roce 2006 o spoustu rozbitého porcelánu.

Zprávy obsažené v US diplomatických depeších nelze posuzovat z hlediska průměrného konzumenta nebo dodavatele informací. Jsou původně adresovány těm, kteří si z těchto jednotlivých kamínků umí sestavit celou mozaiku, a jsou tudíž pro normálního smrtelníka bezcenné.

Škoda, způsobená únikem těchto důvěrných informací je nepřiměřená ve srovnání s jejich užitečností.

M. Starý 4.12.2010 8:59

Re: Poněkud naivní článek.

Pro tajné služby jiných států jsou naopak důležitým materiálem, který jim z těchto "střípků" umožní složit obrázek o tom jak se jim daří klamat američany (informace vs. dezinformace), ale hlavně vypátrat (nebo alespoň nasměrovat) k různým informátorům z řad vlastních obyvatel. V nepolsdední řadě to poškodí (nebo jistě nezvýší) důvěru mezi spojenci. Takže ta škoda je pro američany obrovská. A o to tady přece šlo... Můžeme se se jen dohadovat kdo za WikiLeaks skutečně stojí (resp. kdo zaplatil a zorganizoval únik těchto informací).

S. Netzer 4.12.2010 9:25

Re: Poněkud naivní článek.

Přesně tak. Ačkoli se Assange prohlašuje za idealistu, a tvrdí, že není jeho úmyslem škodit Spojeným Státům, je tato jím vyznávaná absolutní informační svoboda naprosto kontraproduktivní. Blbý není, takže to musí být jasné i jemu.

S. Prosek 4.12.2010 17:06

Re: Poněkud naivní článek.

Assange, at jeho motiv byl vedeny cimkoliv dokazal to, ze infrastruktura DoS je mirne receno v rukach diletantu (staci si precist "hlaseni" z US vv v Praze!).

Jeli poslanim diplomatickych ouradu DoS sber drbu, pak jsme na tom stejne jako v Afganistanu kde "boots on the ground" jsou kecalove v ourednich "cubics" podavajici bezcene informace do rozhodujicich rovin.

Dnesni DoS pod vedenim manzelky naseho exprezidentskeho nemravi, je problem.

Zkuste to zit 10 15 let mezi kozo..dy, tak se stat opravdovym odbornikem v regionu... jo v Parizi, v Londyne ci Praze, tak tam se to diplomatuje :o))

J. Kanioková 4.12.2010 13:16

Absolutní souhlas,

mi to připadá z mého "obyčejného" světa,  jako když  IT zaměstnanec  zveřejní nebo zašle přímo konkurenci interní data o situaci "své" firmy.  Prostě podraz.

B. Rybák 4.12.2010 16:58

Re: Absolutní souhlas,

Ano. A z tohoto důvodu byly sprostým podrazem i ony levicí tak oslavované, pečlivě přebrané, "informace" o vietnamské válce.

J. Pechanec 5.12.2010 2:44

Re: Poněkud naivní článek.

Paní Netzer, naopak. Škodu si způspbila naše média, že nedokázala dát do souvislostí informace uniklé. Po pár týdnech se budou (mediálně vyčpělá) snažit význam dostupných informací zviditelnit dalšími prekérnostmi. To přijde, až někdo ze čtenářů ohromnou haldů informací dá dohromady. Zaměstnanci médií to určitě dělat nebudou, protože mnohdy si souvislosti nedokáží pospojovat. Jedinou chybou tedy zůstává nekompetentnost některých agentů manipulujících s citlivými údaji (média by měla informovat o díře v tajných službách), nebo díře v zabezpečeném systému. Občan by si měl přestat všímat pseudomédií, která jen slepě kopírují informace od ostatních, aniž by řekla platícímu divákovi nějaká skutečná fakta - v tomto případě na stříbrném podnosu!