22.2.2024 | Svátek má Petr


Diskuse k článku

SVĚT: Válka bude

Totiž abych to upřesnil, válka už je. Tím nemyslím to, co se děje na hranicích Ukrajiny. To je jen vřed, který je dobře vidět a kolem kterého poskakují všelijací zaříkávači. Všichni předstírají, že ho léčí, ale zdá se, že to je to poslední, o co jim od začátku šlo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Dostál 24.2.2022 17:38

Milý autore, víš kulové. Putin obsazuje Ukrajinu a určitě ne proto, že by ukrajinská vláda byla plná LGBT. Dělám v americké firmě a gender či orientace je něco, na co má každý nárok. Ale že by se tu nemuselo makat jsem si fakt nevšimnul. Jo, brambory pravda nesázíme. Pokud za práci považuješ jen sázení brambor a odlévání hlavní, tak si s Vladimírem Vladimírovičem jistě budeš rozumět, až nás obsadí, protože problém není v LGBT, ale v atomovkách - my je nemáme a on jo.

V. Suchodol 23.2.2022 2:42

Desiva pravda!!!

L. Vrána 21.2.2022 13:06

Skvělý článek. naprosto s autorem souhlasím. Díky.

J. Svarda 21.2.2022 9:24

Pane Vlku, držíte si perfektní schopnost charakterizace. Co slovo to sedí.

M. Moravcová 21.2.2022 9:03

Tleskám a volám bravo. To, co se tady v diskusích snažím už delší dobu říct svým nedokonalým způsobem jste vyjádřil velmi přesně, se zkušenostmi, bez servítků. Děkuji mnohokrát. R^R^R^

J. Kraus 20.2.2022 23:48

Byl jsem ve čtvrtek v hospodě s bývalým kolegou, narváno víc než před "pandemií". Jeho líčení vývoje v jedné z několika světově největších firem v jistém elektrotechnickém oboru bylo, musím to slovo použít, takřka neuvěřitelné. Oni ti progresivisté už převzali i výrobní firmy a mladší to považují za normu. Přitom tyhle západní firmy ovládají světový trh jen díky tomu, že mají vše certifikované a nějakou Čínu, která je už technicky před nimi, k certifikaci nepustí. Je to dožívání bez naděje na obrat.

Kolega dopil a odešel, jezdí si pro něj manželka a ta mě nemusí vidět. Vracím se z WC a zastavuje mě servírka, že posadila k mému stolu "krásnou slečnu", jestli mi to nevadí. Přicházím ke stolu a ostře do očí mi hledí, jak to nazvat, aktivistka. Za normálních poměrů by to mohla být celkem příjemná drobná blondýnka, vlasy sčesané dozadu, nenalíčená. Odpovídám jí že nevadí, že jen dopiju a odejdu. Nastal vnitřní boj zda ji oslovit či ne, v duchu si představuju průběh rozhovoru, po třech pivech jsem schopný mluvit s kýmkoli o čemkoli, slečna mezitím vybírá z jídelního lístku. Přichází servírka a týž ostrý upřený přidrzlý pohled. Dvakrát jsme se setkali očima, ano, nevypadám zřejmě příliš divoce a agresivně jako opilci kolem. Kdo jsem? Vše vyřešila doga či co to bylo, u vedlejšího stolu. Oči se mnou ve stejné výšce, já sedě a ona stoje mi dokázala olíznout celý obličej. Přišla k ní matka se dvěma synky, dva a tři roky, a aby si pohladili pejska. Bylo veselo a moje společnice se (jediná) začala nahlas smát s ústy otevřenými jako v americkém seriálu. V tu chvíli jsem s ní skončil, protože kdybych navázal řeč, určitě bych jí taky řekl, aby se zkusila chovat přirozeně. Lomcovalo to se mnou, byl by to adrenalin, ale slečna naštěstí začala mlátit do mobilu. Dopíjím, vstávám, uctivě se ukláním a loučím se, slečna s hlavou v mobilu řekla něco na půl huby. Chtěl osud to setkání, abych jí nasměroval trochu jinam, abych pomohl jí i světu? Selhal jsem? To se dozvím až na druhém břehu.

P. Černý 21.2.2022 8:02

R^

J. Herink 22.2.2022 11:57

Hezké, zasmál jsem se!;-D;-D;-D

J. Vágner 20.2.2022 22:50

Kdyby Sam zpívala Hare Krišna, fakt mu budu u cesty tleskat. S kým šuka je bytostně její věc. Klidně ať to dělá uprostřed Wall Street, abych pojmenoval současný ekvivalent Krasnoj Plosčadi. Ale jako americký vysoký státní úředník nás posílá spolu s celou středo východní Evropou directly do náruče Putinovi. Ty vogo, mohl bych napsat knížku proč to není dobře a na rozdíl od současných propagandistu z ČT by každý poznal, že nekecám a vím o čem mluvím. Jenomže jak je to špatně, je to suše pravda.

M. Vojta 21.2.2022 15:17

A ten Putin je tedy na Wall Street nebo na Rudém náměstí? A říkáte to samé jako ČT, ale jinak? Nebo propagandisté jen nepoznali, že nekecáte a každý by poznal, že kecáte? Ale asi bude suše pravda, že tu knihu radši nepsat, jak je to špatně..

I. Simonek 20.2.2022 22:28

Pane Vlk, vsechno sedi. Osobne mohu potvrdit ze na ostrove Wrangell, jihovychodni Aljaska, zacinam premyslet o vykopavani brambor uz ve stredu. Za 54 let v USA jsem nikdy v potravinovem obchode nevidel poloprazdne regaly dokud se podfukem nedostal k voji Biden. Od te doby oba nase supermarkety vypadaji vice a vice jako "u snedeneho kramu". US kontinentalni distributori potravin jednoduse prestavaji dodavat co je objednano protoze to nemaji. Biden 20 je horsi svinstvo nez Covid 19.

J. Vágner 20.2.2022 22:57

Rozvést a podrobnosti, by byly v článku strašně zajímavé. Někdy nenápadné změny jsou důležitější, než vyhlášení války. Končí to, na čem náš svět stál?

D. Laurencikova 22.2.2022 9:47

A to je moc pekny prispevek, pane Simonek. :-)

O. Zuckerová 20.2.2022 21:23

Všechno vzniklo z toho, že Biden(proč mi to jméno automatický korektor červeně vlnovkuje? To mám napsat bidet?) je naprosto mimo mísu, kdyby byl prezidentem Trump, nikdy by k této situaci nedošlo!

I. Simonek 20.2.2022 22:08

R^

P. Vandas 20.2.2022 21:00

Naše vláda a Senát šturmujou na Rusa a to mi dělá vrásky, neb s takovou politikou hrubě nesouhlasím. :-):-):-)

M. Pivoda 20.2.2022 19:50

Zpráva z dnešních Lidových novin

Zájezdy do léta ještě podraží. Last minute pobytů bude málo, spousta hotelů hlásí vyprodáno

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/leto-dovolena-more-pisek-slunce-teplo-last-minute-pobyt-hotel-ubytovani-zajezd-cestovni-kancelar.A220220_182424_ln_ekonomika_rkj

P. Černý 20.2.2022 19:21

Tak už víme, odkud vítr fouká.

Estonská rozvědka údajně zveřejnila podrobný plán útoku ruské armády na Ukrajinu včetně plánu na sesazení prezidenta Zielenskeho.

Nový ukrajinský prezident má uznat anexi Krymu i obě separatistické republiky.

Hlavním důvodem, proč Putin zamýšlí napadnout Ukrajinu, je obava o stabilitu jeho režimu. Ruští občané by podle estonských rozvědčíků mohli v brzké budoucnosti požadovat stejnou míru svobody, jakou požívají lidé na Ukrajině.

Píšou to na Seznamu.cz

P. Černý 20.2.2022 19:32

Oprava: na Idnes.cz

J. Vágner 20.2.2022 22:27

V estonské rozvedce stoprocentně nejsou všichni idioti. A stejně to napsali. Neznám mechanismus jak se dnes takovéhle úkoly zadávají, ale je to minimálně stejně účinné, jako když KGB úkolovala STB.

P. Smatlak 20.2.2022 18:18

Blbost je nevyléčitelná a že jich tu dost.Kde ztratili lidé rozum a mohu s klidně říkám,že idioc-e je zakořeněná u našeho státu a o morálce,slušnosti,rozumu a duševní impotence je lidí dost.

M. Vojta 21.2.2022 15:22

Váš vlastní text je důkazem existence duševní impotence.

P. Smatlak 28.2.2022 15:07

A opět se ozval jeden, co to sice asi nic nechápete a to , vy, asi jeden z vás,Konec.

V. Novak 20.2.2022 15:33

Zhruba 950 tisíc obyvatel DLR a LLR má zažádáno o ruské občanství, zatímco 770 tisícům už bylo ruské občanství na základě jejich žádosti uděleno.

Ani se jim nedivím, když vidí, že se na ně chystá třeba neonacistický Azov podporovaný ukrajinskou armádou a s podporou celého "demokratického" světa...

Š. Hašek 20.2.2022 15:37

Trefná poznámka.

Ale to Fialovi nedocvakne. A pokud docvakne, tak se bude stejně radit s manželkou, jestli Jourová nebude ječet.

Dále viz Minské dohody, OSN.

P. Černý 20.2.2022 16:05

Vždyť prezident Zielenski vyzval všechny, kdož se považují za Rusy, ať táhnou do Ruska.

Ty co budou mít ruské pasy už stačí jen vyhnat a nepustit zpátky.

A jaké budou Minské dohody? Zbytečné.

P. Diviš 20.2.2022 17:12

Neonacistický Azov proti bolševickému útoku. :-P

V. Zadák 20.2.2022 17:31

Co to zase melete, Karle Šebesto?

Š. Hašek 20.2.2022 15:20

Taky Vystrčil naznačil, že pískne a Rusko se položí. Ať si na něho Putin dá bacha. Ještě horší byl Kalousek s Laudátem, z nich vobou jde fakt strach .............

Už fakt nevim, co si vo tom mám myslet ......

Vždyť ten Bajden a ten Boris z Británie to maj na minuty ..... jak jízdní řád ČD. Která to byla středa?

A zas nějakej vir ksí. Nebo psí. Že by lambda? Ale to je něco u vejfuku, tomu viru to nedaj. Možná WHO, nebo v Indii.

Bude vítr.

M. Vojta 21.2.2022 15:40

Tak B&B to mají opravdu na minuty, Borise pomalu ale jistě dohání bujaré večírky a Bidena jeho vlastní čas. Ale ve smyslu jízdního řádu války na Ukrajině, to už opravdu zůstává rozum stát. Nejvíc mě překvapuje, že tomu ještě vůbec někdo věří. A pokud jim ty informace připravuje CIA (to jsou ti, jak vodí Koudelku), tak pozdrav bůh. Když jsem sledoval tiskovku z USA, kde se novinář zeptal, zda jsou o chystaném chemickém útoku v Doněcku důkazy, dostalo se mu odpovědi: Na co důkazy, vy nevěříte tajným službám, vy nevěříte naší vládě?