14.4.2024 | Svátek má Vincenc


Diskuse k článku

SVĚT: Válka bude

Totiž abych to upřesnil, válka už je. Tím nemyslím to, co se děje na hranicích Ukrajiny. To je jen vřed, který je dobře vidět a kolem kterého poskakují všelijací zaříkávači. Všichni předstírají, že ho léčí, ale zdá se, že to je to poslední, o co jim od začátku šlo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Cervenka 19.2.2022 14:41

je vsude opakovana blbost, ze Amerika upada, aníz by se spicifikovalo v cem : obrovska veda, medicina, technologie, ekononmicke invence atd atd jsou na urovni obdivuhodne, ve vetsine oboru pred ostatnim svetem. A to navzdor tragickému rozdělení obyvatel, jake v historii od Civil War nemelo obdoby - díky v v zásadě cernoskemu rasismu a jejich podporovatelům.

P. Jiří 19.2.2022 14:58

další tragicky nesrozumitelná rozumbrada osvětlující nikdy nekončící úspěchy amerických chujoven Josip Červeňáček

R. Polášek 19.2.2022 15:02

Tak římská říše upadala 3 - 4 století.

Přestala se zvětšovat za Trajána, to je nějak 80 - 100 let našeho letopočtu a skončila nějak roku 476 našeho letopočtu. Ty 3 - 4 století trvalo, než se římská armáda stala z velmi mocné nemocnou silou prolezlou nedostatkem peněz a malou bojovou kvalitou a infrastruktuira římské říše s pokrokové a dokonalé se stala rozpadající a neopravovaná.

Tak i Americe bude trvat dlouho, než to upadání bude skutečně fyzicky vidět.

P. Černý 19.2.2022 15:13

USA se financuje nesplatitelnym dluhem. O to víc musí dbát o svůj kredit světového hegemona. A ne jen svůj, ale i své měny. Dolaru. A o ten mohou přijít i dost rychle.

Naštěstí všichni hlavní věřitelé USA chápou, že ten proces úpadku postavení USA musí být pozvolný. Protože jinak přijdou o trhy i o peníze. A přijde neslýchaná ekonomická krize nebo světová válka.

R. Polášek 19.2.2022 16:28

No, dolar je světové platidlo, zatím jediné. Muselo by se najít minimálně jedno další světové platidlo, kterým by se dolar začal nahražovat. Ale zatím není žádné.

Ropné velmoci se spolehly na dolar, nepostavily žádné nové platidlo, euro upadá kvůli bruselské zelené aktivistické politice, rubl - to by byla skutečně divoká fantazmagorie, podle které by se to stalo. Zbývá jedině činský juan a na ten je ještě příliš brzo. Čína by musela bez otřesů, což není jisté, ekonomicky stoupat ještě minimálně 20 let a současně by musela přestat se svou agresívní politikou, kvůli které se jí všichni začínají bát a kdekoliv to je možné, kladou tak Číně překážky.

P. Černý 19.2.2022 17:18

Jestli někdo, nejspíš Čína, začne organizovat finanční trh, na němž se bude uskutečňovat významný objem obchodů v jiných měnách než v USD nebo EUR, bude i alternativní rezervní měna.

J. Hoza 19.2.2022 17:26

Už organizuje. USA jim totiž už před časem vyhrožovalo odpojením od Swiftu.

P. Diviš 19.2.2022 17:47

Jestli.

Zatím nic.

Z. Lapil 20.2.2022 9:56

Čína je diktatura. Nikdo si proto nemůže být jist, že po aktuální vládě řekněme tržně osvícené bude ta nová stejně osvícená.

U USA si "s pravděpodobností danou zdravému člověku" lze být jist, že se stávající stav nezhroutí s jedním fatálním infarktem. Může mu - systému či dolaru - dojít dech, ale nezhroutí se.

P. Jiří 19.2.2022 15:21

To je z prolhané Wikipedie?

V českých (od Bíle hory katolických) školách se zajisté nedozvíte že Římská říše upadala v době germánských císařů a naopak sílila v období císařů slovanských, viz Dioklecián anebo Karel IV s císařstvím v Praze.

R. Polášek 19.2.2022 16:06

Ne, to je ze školství. Poctivého, ještě socialistického. Ne toho dnešního šmejdovského inkluzívního.

P. Jiří 19.2.2022 17:46

Nezlob se, to je taky pěkná blbost, v Čechách byl sice od 2. svět. války socialismus jenomže školní osnovy zůstaly katolické! Zdivočelá země: kolaboranti s Němci (pozdější vznešení komunisti) páchající násilí na vystěhovávaných Sudeťácích drželi ochrannou ruku i nad katolíky, aby jim v dnešní době mohly být vydány církevní restituce coby náhrada za ušlé Desátky. 5 kolona jede nepřetržitě jako že čert nikdy nespí.

Z. Lapil 20.2.2022 9:58

Inkluzi do toho netahejte. Ta je úplně o něčem jiném.

Moje mantra: inkluze je fajn, ale to, čemu se u nás aktuálně inkluze říká, mám za naprostou zhovadilost.

R. Doubravský 19.2.2022 16:38

Karel IV. nebyl Slovan.

P. Jiří 19.2.2022 17:26

Nu a co, nikdo tady neříká, že kdo není Slovan musí být šmejd. Naopak to tvrdívají Árijci (česky vznešení). jejich přičiněním (kdysi, avšak snaží se o to dodnes) znamenal pojem Slovan to samé co otrok.

V. Wagenknecht 19.2.2022 18:30

Vy ovšem tvrdíte, že Karel IV byl Slovan. To vypovídá mnoho o kvalitě vašich informací.

J. Jurax 19.2.2022 19:33

No, po mamince nějakou slovanskou krev zdědil, ale dost zředěnou.

P. Jiří 19.2.2022 22:07

Nevím jestli to ještě budete číst, ale vaše argumenty stojí na vodě. Používáte demagogii, neboť Karel IV byl Slovan po přeslici a jelikož v dřívějších dobách i západní Evropu obývali Skythové = Slované je nanejvýše pravděpodobné že jako představitel šlechtického rodu měl ve svých žilách slovanské krve ještě víc nežli polovinu. V 1 tisíciletí žili Skythové po celé Evropě, jež tehdy byla zvána Skythie!

Dodávám, že vaše demagogie spočívá ve skutečnosti, že jako různí zastánci pro Německy falšovaných dějin jste na druhou stranu schopen tvrdit, že kvůli dlouhé migraci Češi už vlastně nejsou Češi ale jacísi míšenci, což je ve své podstatě skutečnost, ale pak tvrdit něco o čisté germánské rase je úplný nesmysl! Normani, čili bývalí němí barbaři, mají dodnes problém z incestů viz Norsko nezákonně odebírající cizí děti.

Na doučování klidně jděte sám, víte totiž pouze to co jste se dozvěděl ze sice socialistických, ale přesto dál katolických školních osnov anebo NĚMECKO-české Wikipedie.

V. Wagenknecht 19.2.2022 22:42

No, když myslíte, znáte to staré přísloví, s bláznem se nehádej a s kurvú se nesuď. Já se s vámí o těch vašich blábolech hádat nebudu.

P. Jiří 19.2.2022 22:54

No, když myslíte, označit cizí názor či znalosti za blábol může pouze jedinec pevně přesvědčený o jediné správné pravdě, nejspíš děd Vševěd, vznešený demokrat anebo prostě dogmatik, nejsi papež?

Znáte rčení, blbej nemůže poznat že je blbej protože když by na to přišel tak už zas tak úplně blbej není?

J. Košíček 20.2.2022 5:47

Pánové to jsou diskuse.... On slovanský původ toho Lucemburka je tedy založen na tom, že Přemyslovci anžto velmožové vítězného kmene byli stejného původu jako porobený lid? Docela odvážné tvrzení..... Přemyslovci byli původním povoláním lovci otroků, tak je možné, že byli s těmi otroky nějak podobní, asi jako černí otrokáři jsou podobní černým otrokům v Africe, ale to bude asi tak všechno. Ne všechno, co je bílé, je příbuzné.

P. Jiří 21.2.2022 17:31

Takže milý pan Košíček ví o Přemyslovcích, kteří vůbec neexistovali, že byli otrokáři, a jestliže to ví o pražských knížatech, ze kterých byli Přemyslovci vyrobeni, ať také dle svých informací na německou objednávku uvede jak se tehdejší Pražská knížata stejně jako dnešní Pražáci paktovala bavorským katolickým klérem.

Ovšemže o Anglických Španělských Francouzských a nakonec i Německých otrokářích ani necekne, že jo Košíček?

P. Diviš 19.2.2022 15:04

Americké vysoké školství upadá náporem BLM, genderismu, politické korektnosti a podobných nesmyslů. Takže zákonitě časem začne upadat i ekonomika a politika. Bohužel.

K. Lupoměský 19.2.2022 17:49

si jotomilej! tak si to trochu probereme. kdože to vymyslel boeing? a kdo prohibici? kde středním školám řikaj vysoký? kde sou tak chytrý, že si musej zkoušet i svatbu? kde maj nejúžasnější systém voleb na světě? kde maj v každým státě město springfield? vodkud se k nám dostal fialovej hnus? stačí, nebo mám pokračovat? která země nikdy samotná nevyhrála žádnou válku? teda promiň, to bych usa škodil; jednu fak vyhráli - tu severu proti jihu. a teď zalez, šmudlo. ;o)))

J. Jurax 19.2.2022 20:00

Ehm ... boeing ... které z těch mnoha letadel této značky máte na mysli?

Zakladatel firmy William Boeing se narodil v americkém Detroitu bohatému důlnímu inženýrovi německého původu Wilhelmu Böingovi z města Hagen, který se rovněž živil jako obchodník se dřevem a Marii M. Ortmannové z Vídně. Své jméno si změnil v roce 1900 po svém návratu ze studií ve Švýcarsku.

J. Cervenka 19.2.2022 14:27

Slvele napsano. Cechum by melo jit hlavne o Cechy - tedy veliký pozor na pozor na Piraty, polopiraty, universitni sociology (viz Daniel Prokop) nebezpečné, jak se rika, dobrosery.

R. Tichý 19.2.2022 13:09

V zasade souhlas s celym clankem.

J. John 19.2.2022 13:01

Vždyť i ve Štras-Bruselu musí alespoň tušit, že vše vždy nekončí "sametem".

Nebo žijí v klidu, odděleni od poddaných a reálného světa, jako Ludvík XVI.? Ten také realitu pochopil až už bylo pozdě.

P. Hák 19.2.2022 19:42

Část určitě žije v bublině.

A ti, co v bublině nežijí, nejspíš plánují, jak to zařídit, aby nesamet nebyl možný.

P. Černý 19.2.2022 12:50

Podle prezidenta Bidena už Putin rozhodl o útoku na Ukrajinu. A proto na Donbasu dochází k sabotážním akcím, separatisté evakuují své děti a seniory a ukrajinská armáda začíná na některých místech průzkum bojem krytý střelbou z těžkých zbraní...

Jedno mi ale není tak úplně jasné. Kdo to vlastně útočí? Ukrajinská armáda nebo někdo z těch tisíců zahraničních poradců / žoldáků či těch banderovskych batalionů na volné noze? Nebo jde o, jak se tvrdí, útoky ruské armády pod falešnou vlajkou?

Ruskou armádu můžeme vyloučit jako nejméně pravděpodobnou variantu. Ty útoky pod falešnou vlajkou by v jejím podání byly jen těžko proveditelné. S proruskymi separatisty je to podobné.

Velení ukrajinské armády také nejspíš zná důsledky případného frontálního útoku na Donbas pro Ukrajinu.

Provokace někoho mimo přímou vládní kontrolu, od koho se lze snadno distancovat, jsou v tom zmatku ze všeho nejpravděpodobnější. To, že separatisté údajně zabili dva polsky mluvící muže při pokusu o diverzi v nějaké dusikarne na Donbase by tomu mohlo nasvědčovat.