29.11.2021 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

SVĚT: Trable s tlumočníky

Během dvaceti let od 11. září jsme byli svědky toho, jak americká armáda bleskově a s minimálními ztrátami dobyla Irák a Afghánistán. Na území prvního z obou států nechala (nechtěně, ale přece) vzniknout teroristickému Islámskému státu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 19.9.2021 20:24

Trable nejsou pouze s tlumočníky, jak zní název článku. Jsou to trable střetu různých kultur.

Jako pamětník připomenu, že i po roce 1989 docházelo ke kulturnímu střetu (tj. mnohým nedorozuměním) mezi lidmi z USA a lidmi z post-komunistických zemí. Nejen v Afghánistánu.

Pracoval jsem také pro podnikatelskou americkou univerzitu 2004 - 2010 a velmi agilní prezidentka té univerzity (podporující ženy podnikatelky kdekoliv na planetě Zemi) skončila svůj život v Indii, blízko hranic s Pakistánem. Jak skončila? Tradičně, tzn. s proříznutým hrdlem.

J. David 19.9.2021 22:20

A poplácal jste jí před tím po obhýždí? Řezání krků je tam národní kolorit, jako u nás pomlázka (EU odsuzována), jiný kraj, jiný mrav, nekydejme jim do toho, a nechme je na pokoji. Oni si své problémy řeší sami, dle kmenových tradic. Z lišky také ohaře neuděláte, jako z náčelníka Samburu lorda horní sněmovny UK, geny, jsou to geny.

P. Milan 19.9.2021 23:37

Nepoplácal, jen povyprávěl o Zlatuškovi. :-P

M. Pivoda 20.9.2021 8:38

Karel Šebesta (AeroKarel a zde také Milan Prokop) se snaží ututlat skutečně skandální případ. Ale fakt je, že Jeho Magnificence Jiří Zlatuška (z Masarykovy univerzity v Brně) zlomyslně zabil slibný český projekt umělé inteligence doc. Václava Poláka, takže Česká republika dala světu zdarma tento výzkum:

https://www.amazon.com/Mathematized-Humanities-Via-Humanized-Mathematics/dp/8085219220