17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

SVĚT: Symbol nesvobody

Zdálo se to být tak jasné a logické. Kdo jiný než členky první feministické vlády na světě by se měl vzepřít íránskému dress-code a odmítnout povinné nošení šátků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 5.3.2017 13:05

Re: Tak to vnímám já!

Mein lieber Gott!!

Nechám Vás v tedy klidném popíjení kávy na Unter der Linden, v Berlíně, pod vedením brusele, dejme tomu jako se utěšovali Němci v roce 1938. Všechno přišlo. Blbečkové netušili.

Kam jste chodila na matematiku?? Pokud tedy. Špetka přdstavivosti/extrapolace by Vám wirklich neškodila.

Aspoň člověk cvičí strojopis, jinak k ničemu.

S. Netzer 5.3.2017 13:11

Re: Tak to vnímám já!

Takže neprozradíte.

Škoda, ráda bych se poučila.

P. Rudolf 5.3.2017 13:12

Re: Tak to vnímám já!

Klasika - ho*no ví, ale tvrdit to nepřestane.

S. Netzer 5.3.2017 13:21

Re: Tak to vnímám já!

Ale velmi květnatě.

Š. Hašek 5.3.2017 13:31

Re: Tak to vnímám já!

Tak se mi to povedlo, ale že to, panečku, trvalo!. Vy dva spolu.

Takže praktické nefungování jurisdikce ve správních oblastech Británie, Německa, Švédska, Francie nestačí? Vám se líbí stanné právo?? "Úspěch" rovnosti volnosti bratrství? Budete fakt zabedněnci.

Můj pokus se zdařil. Zbaštili jste to jak hladové štiky. Tak se těšte na ty Vaše obohacovače kulturně politické.

S. Netzer 5.3.2017 13:42

Re: Tak to vnímám já!

Konkrétní příklady pro "nefungování jurisdikce ve správních oblastech Británie, Německa, Švédska, Francie" máte?

"Stanné právo" kde, prosím?

A kde byla změněna ústava v souvislosti ""příchodem muslimů"?

A. Nový 5.3.2017 14:39

Re: Tak to vnímám já!

Švédsko: Kód 291, který zatajuje všechny zločiny spojené s imigranty.

Kampaň nahradit "standardní švédštinu" S migrujícím-Inclusive Accent je zahájena. "Nová norma Švédštiny", která byla vypracována ve spolupráci s lingvistou Mikael Parkvall, mísí dohromady akcenty a dialekty, které se v běžně mluvě nevyskytují. Takže se Švédové mají integrovat s připrchlíky a nikoliv naopak, připrchlíci do švédské společnosti.

P. Aron 5.3.2017 16:18

Re: Tak to vnímám já!

Za prvé tam nikde nemluví o tom, že byla změněna. Za druhé realita je taková, že německé soudy legalizují dětské sňatky, v části Berlína se ve školách zrušilo podávání jídel s vepřovým. A mohl bych psát hodně dlouho dál. Jenže pokud byste chtěla máte možnost si to sama vyhledat .

J. Pospíšil 5.3.2017 16:31

Re: Tak to vnímám já!

Není třeba to dělat změnou ústavy. Stačí tak, jak se to děje v Kosovu, kde se každý, co něco potřebuje, dozví od místního zástupce božího asi tohle.

"Jasně Josefe, že potřebuješ mé doporučení, aby syn mohl studovat.

Ale je to těžké, já tě moc často v mešitě nevidím. No, já ti to letos ještě podepíšu, ale když tady nebudeš dvakrát týdně minimálně, tak příští rok už ne. Vždyť si přece rozumíme, ne? Jo a když přijede na víkend, tak v pátek přijde syn s tebou. Že ho zdravím a přeju hodně úspěchů ve studiu. Alláh je milosrdný a odpouštějící, ale nechceme ho přece zklamat."

A bez doporučení místního mullaha nejde nic. Fakt nic.

H. Balzám 4.3.2017 18:26

Jak prosté

Politika je válka vedená jinak než puškou. A v politice je nejdůležitější, že silnější pes mr..dá. Švédky jasně daly íránským troglodytům najevo, že je považují za silnějšího psa a že jim půjdou na ruku. To je samozřejmě od základu špatně a povede to jenom ke zvyšování arogance a agrese státu, který chce mít jaderné zbraně, ale potlačuje vzdělání vlastních obyvatel. A pro zastánce myšlenky, jak má host ctít tradice hostitele - co kdyby Švédky nejely do Íránu, ale do nějaké potenciální země, kde praktikují kanibalismus? Taky by si měly zobnout šunčičku?

J. Mrázek 4.3.2017 17:34

Nějaký jiný (!) Stejskal obvinil Zemana

...za to, že mu nějaká náměstkyně dala mylnou informaci o vlastnictví Císařských lázní a že na to on napomenul neprávem Kulhánka. Jsou různí Stejskalové, zaplať pán Bůh, kdyby byli všichni, jako ten jiný magor, co chce Zemana za to popravit , byl by čas na pár pořádných facek každých pět minut ....

J. Fridrich 4.3.2017 17:30

Myslím, že k povinnostem Evropana učit se ty jejich

Myslím, že k povinnostem Evropana učit se ty jejich " hábity, hidžáby " - a vůbec jejich pravidla středověkého, barbarského a necivilizovaného chování není nejmenší důvod, at‘ si ty své SKAFANDRY nosí doma v Asii a Africe.. Oni se naše pravidla chování Západní, Euro-Atlantické civilizace učí ? Odpověd' je lehká - nejen, že se tyto naše pravidla NEUČÍ, ale ani je NERESPEKTUJÍ když k nám přijdou - chtěl jsem napsat bez pozvání, ale to po "výkonu" svazačky Merkel bohužel nemohu... Tak asi tak..

P. Skřivan 4.3.2017 16:27

Neřekl bych, že hidžáb,

je ten základní problém v zemi, kde údajně neexistuje homosexualita. Myslím, že by se věci měly nazývat pravými jmény, takže základní problém většiny muslimského světa a zejména tam, kde nemají větší problémy k řešení než hidžáb a jak udělat bombu, je totální zaostalost. Žádný politický program bych v tom neviděl.

R. Stary 4.3.2017 14:54

Projev nesvobody za totality

"Povinný hidžáb v Íránu je, a hajlování v nacistickém Německu bylo, politickým symbolem. Politickým symbolem nesvobody".Za totality to by pozdrav Cest praci.

P. Dvořák 4.3.2017 15:03

Re: Projev nesvobody za totality

Pokud si vzpomínám, a že mám za totáče na co vzpomínat, tak "Čest práci" se zdravilo tak akorát v pitomých budovatelských seriálech.

P. Skřivan 4.3.2017 16:28

Re: Projev nesvobody za totality

... nebo skoro v každém úředním dopise, že ?

J. Kombercová 4.3.2017 16:42

Re: Projev nesvobody za totality

Jj. Existovala i ČSN na úřední dopisy.

B. Carina 5.3.2017 0:11

ČSN na úřední správy sice neexistuje, ale v platnosti je česká státní Norma upravující písemnosti psané strojem nebo textovým editorem.

B. Carina 5.3.2017 0:11

ÄŚSN na ĂşĹTMednĂ­ správy sice neexistuje, ale v platnosti je ÄŤeská státnĂ­ Norma upravujĂ­cĂ­ pĂ­semnosti psanĂ© strojem nebo textovĂ ̋m editorem.

J. Novak 4.3.2017 20:00

Re: Projev nesvobody za totality

Blbost. Za celý život jsem se s povinným používáním tohoto pozdravu nesetkal a to ani v armádě, kde jsem byl v aktivní službě 27 let. A v úřední korespondenci už vůbec ne.

J. Sova 4.3.2017 20:09

Re: Projev nesvobody za totality

Ve škole jsme tak museli zdravit. Ředitel školy byl fanatický rusofil. Asi jako autor článku, ten samozřejmě se zaměřením na jiný stát.

J. Kombercová 5.3.2017 16:50

Re: Projev nesvobody za totality

Ten normovaný dopis končíval slovy "Se soudružským pozdravem..."

Je to dávno, ale pamatuji si to.:)

P. Rudolf 4.3.2017 14:26

Opět nepovedené

Každý stát má právo na svém výsostném území určovat pravidla života. Nemusí se mi to líbit, mohu to kritizovat, nesouhlasit s tím, protestovat, ale když vstoupím na jeho půdu tak ta jeho pravidla hry, navíc zákonem stanovená, dodržovat musím. Tečka.

P. Remeš 4.3.2017 15:07

Re: Opět nepovedené

To nic nemění na skutečnosti, že se členky onéona "první feministická vláda na světě" zachovaly jako slepice ... kdyby jim to nevyhovovalo (pochodovat v zástupu před Rúháním jak na trhu otrokyň, aniž ten jim samozřejmě podal ruku, pouze blahosklonně pokynul) neměly do Íránu vstupovat. Měly se zachovat sebevědomě jako to udělala paní Le Penová.

P. Skřivan 4.3.2017 16:34

Re: Opět nepovedené

Tak otázkou je, zda v Íránu získaly co chtěly nebo ne. Le Penová je akorát šašek z cirkusu, co platí Putin. ... a jak víme, ten si umí kupovat pěkné hámotiny. Jako třeba kousky Ukrajiny s nějakými separatisty nebo Turecko. :-) Obojí bych zařadil do kategorie totální "výhra". :-)

J. Kombercová 4.3.2017 16:46

Re: Opět nepovedené

Co chtěly získat? Co jim tak stálo za to ztratit sebeúctu?

Když už ji tedy nemají, tak jim asi nemusí vadit ani z ostudy kabát.

P. Remeš 4.3.2017 16:49

Re: Opět nepovedené

Pokud v Íránu "získaly, co chtěly" za cenu toho, že ze sebe udělaly hejno podřídivých slepiček před machistickým íránským režimem, jsou to feministky k poblití. Nejde o to, co si myslím o politickém profilu Le Penové, ale lidsky je to sebevědomá ženská. A v tom má něco, o čem si slavná švédská "první feministická vláda na světě" může jen nechat v noci zdát ... :o(

Š. Hašek 4.3.2017 13:07

Pane Stejskale,

věnujte se "místním nesvobodám".

Pro samé "bojování" proti Saudům na jejich dvorku (bojem za bikiny a trička "bez") potom snadno přehlédnete, že Vám brusellidoví komisaři (zastupuje Gabal, Šabatová, Pajerová, ....) nasadí ohlávku, že ani nepopadnete dech. Zkráceno.

Co Vás to žene, furt demonstrovat Vaši "demokratickou všeznalost" i někde daleko, kde holt nejedí "švestkové knedle", ale vovařenou vovci?? Jako poznámečku - na jakou naftu jezdíte autovozítkem?????

Š. Hašek 4.3.2017 13:12

Re: Pane Stejskale,

Uznávám, že stačilo napsat - pozdě bycha honit.

Před časem jste psal jinačí články. Švédsko Vás toriž nezajímalo.

M. Malovec 4.3.2017 12:34

Logické by bylo

a feministkám zasloužené, kdyby je právě pro feminismus z Íránu vypráskali.