Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jiří Stejskal

14. 4. 2008 23:16
dotaz

Rád bych požádal redakci, zda by mi mohla poskytnout e-mailovou adresu autora, se kterým bych se velmi rád spojil s osobním dotazem, zda se nejedná o mého bývalého studenta. Dík. jistej@seznam.cz

0 0
možnosti

Magor Milda , Mgr. etc.

14. 4. 2008 20:13
Náboženství bylo vždy spojeno s tendencemi totality, jeho účel byl legitimovat ji

teprve marxistické totality považovaly náboženství za nepřátelské, proto na to doplatily. Bez církve nemá vláda legitimitu, neboť vládne z Boží milosti. Proto i Václav Klaus s církví zachází jako s porcelánem, lehko lze způsobit škodu. V Turecku je situace o to horší, že se tam vměšují bohatí dědkové ze Saúdské Arábie, kteří financují koránové školy a zbožnost vůbec. To vede k tomu, že mládež, která chce studovat, musí hrát na zbožnost, jinak nedostane stípko. Totéž se děje v celé společnosti.

Tomáš Masaryk dobře věděl, proč se musíme od církví odvinout. Totéž věděl i Kemál Atatürk paša. Dnes se to všechno nějak rozřeďuje, V. Klausovi pomohla k presidentství hlavně restituce majetku církve, což je dost v rozporu se sekulárním posláním státu. V Turecku se Kemál Atatürk stává vůdcem menšiny, prostě ekonomicky jsou Arabové silnější. Náboženství začíná nahrazovat marxismus a to v celé řadě zemí, od Ruska až po ostatní rozvojové země. Teprve s poslední kapkou ropy se svět zase vzpamatuje, to je ale ještě několik desetiletí.

0 0
možnosti

Šnek

14. 4. 2008 13:08
Vážení.

Vaše zde uvedené odsudky Turecka a Islámu nejsou o nic chytřejší, než různé ty projevy antisemitismu, které se i tady dají číst.

Co chytřejší? Jsou stejně debilní.

0 0
možnosti

M.

14. 4. 2008 14:28
Re: Vážení.

Podívejte - nikdo tady neodsuzuje Turecko (coby stát či kus Země) a už vůbec ne Turky jako jednotlivce, spíše úplně naopak, prostí turečtí lidé jsou pohodoví přátelští Mediteránci stejně jako Řekové nebo třeba Libanonci.

Akorát že si sami, dobrovolně, demokratickým rozhodnutím, zvolili islamistickou Erdoganovu vládu, která se nijak netají snahou poslat do kytek celou Atataürkovu snahu sekularizovat zemi, vrátit se k islámským kořenům, obnovit v zemi právo šária a obnovit zašlou slávu kalifátu. A co je horší, islamisty si zvolili opakovaně, není to poprvé - zatímco sekulárním silám v zemi svázala ruce EU svými požadavky na "více demokracie".

Islám si naopak nic jiného než odsudek nezaslouží - islám totiž JE nenávistná sektářská ideologie, nebo "falešné náboženství", chcete-li. Muslimy je třeba osvobodit, ale ne od jejich světských vládců, ale od jedu, který jim otravuje duše.

0 0
možnosti

wenkovan

14. 4. 2008 10:54
Otázka na okraj

"kdykoliv pravicová islámská seskupení vyvolala..." - proč jsou islámská seskupení pravicová? Protože nevyznávají Marxe a Lenina? Já bych si netroufal zařadit islamisty napravo ani nalevo, ale pokud přijmu za velmi zjednodušené kriterium preferenci individualita vs kolektivismus pak bych asi označil islamisty za levičáky.

0 0
možnosti

ignorant

14. 4. 2008 15:18
Re: Otázka na okraj

Pravicovost je někdy vnímána jako významný atribut totalitarismu. Že se SSSR prezentoval levicově, nemění nic na fašizující (pravicové) podstatě sovětského systému.

0 0
možnosti

havranek

14. 4. 2008 10:16
prosba

sdělte mi někdo prosím, k čemu je nám Turecko v EU, podobně jako Albánie v NATO?

0 0
možnosti

Jura Jurax

14. 4. 2008 15:10
Re: prosba

Na dvě věci - na nic a na howno. Turecko v EU by navíc bylo prvním krokem k úplné islamizaci Evropy.

0 0
možnosti

Šnek

14. 4. 2008 9:11
a chystala se připojit Kypr k Řecku. Turecké vojsko drasticky rozdělilo ostrov na tureckou a řeckou zónu

A dále: Řecko mobilizovalo, ale nakonec vojsko na Kypr nevyslalo. Bodejď by taky jo. Řecko by nemělo proti Turecku nejmenší šanci.

Rozhodující ale je, že poměr mezi Řeky a Turky rozvrtal první prezident Kyperské republiky, arcibiskup Makarios, který patřil k řecké ortodoxní církvi a  to je ještě horší spolek než katolíci a muslimové.

0 0
možnosti

prouky

14. 4. 2008 8:26
My a islám

Báječný článek, těším se na pokračování. Fór je snad jen v tom, že otázka, zda bude Turecko jednou náš vítaný spojenec a "most" k mohamedánům nebo úhlavní nepřítel, nikoho nezajímá. Zato máme důležitější věci: 

http://www.novinky.cz/clanek/137521-ostravsky-dopravni-podnik-modernizaci-tragickeho-useku-odkladal.html" target="_blank" rel="nofollow">Ostravský dopravní podnik modernizaci tragického úseku odkládal, http://www.novinky.cz/clanek/137523-ustavni-soud-odmitl-pitrovu-stiznost-jako-nesmyslnou.html" target="_blank" rel="nofollow">Ústavní soud odmítl Pitrovu stížnost jako nesmyslnou, http://www.novinky.cz/clanek/137525-nejlepsi-leky-na-rakovinu-dostane-vice-pacientu.html" target="_blank" rel="nofollow">Nejlepší léky na rakovinu dostane více pacientů, http://www.novinky.cz/clanek/137526-ods-nam-ukradla-slogan-zlobi-se-paroubek.html" target="_blank" rel="nofollow">ODS nám ukradla slogan, zlobí se Paroubek, http://www.novinky.cz/clanek/137522-financni-a-potravinova-krize-ohrozuje-ekonomiky-zapadu.html" target="_blank" rel="nofollow">Finanční a potravinová krize ohrožuje ekonomiky Západu, http://www.novinky.cz/clanek/137515-saudove-chteji-popravit-tureckeho-holice-za-to-ze-klel.html" target="_blank" rel="nofollow">Saúdové chtějí popravit tureckého holiče za to, že klel, http://www.novinky.cz/clanek/137503-zamestnanci-automycky-nasli-ve-vysavaci-sperk-za-sedm-milionu.html" target="_blank" rel="nofollow">Zaměstnanci automyčky našli ve vysavači šperk za sedm miliónů

0 0
možnosti

Netřeba

14. 4. 2008 6:47
Proč někdo smí a někdo nesmí?

Proč někdo smí vydávat a jinak jakkoliv šířit, veřejně vykláda a uctívat Korán, když jiný nesmí nic z toho týkající se knihy Mein Kampf?

Vždyť  tyto dílka si mají tak blízko.

0 0
možnosti

Mejla

14. 4. 2008 4:00
Ani rostoucí životní úroveň není zárukou sympatií k fanatismu. Snad zopakovat Ataturkovy kroky ?

.

0 0
možnosti

Mejla

14. 4. 2008 4:04
OPRAVA - Ani rostoucí životní úroveň není zárukou imunity vůči fanatismu. Snad zopakovat Ataturkovy kroky ?

Fanatický islám se vyvíjí bez ohledu na ekonomiku, podobně jako "boj proti globálnímu oteplování".

0 0
možnosti

quetzal

14. 4. 2008 2:58
Turecko už je skoro ztraceno

jeden z posledních významných muslimských sekulárních států už asi dlouho sekulární nebude. Kdy euroatlantická civilizace pochopí, že při udržení stávajícího vývoje musí padnout? ;-€

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz