23.1.2022 | Svátek má Zdeněk


Diskuse k článku

SVĚT: Pravice zemřela

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Pansky 29.3.2010 3:01

Bylo by zajimave se dozvedet, odkud cerpal autor tohoto ...

... clanku.  Ono mnoho veci je mozne videt i z jineho uhlu.  ... Senator McCain jedna energicky (coz je nekdy mozne videt jako impulsivni chovani).  Naproti tomu je chovani Obamy povazovat za rozvazne (coz je nekdy mone videt jako nerozhodne).   Napriklad Obamovo rozhodovani o zaslani posil trvalo mnoho mesicu, prestoze nacelnik jednotek v Afghanistanu byl osobne ve Washingtonu, ale odpoved dlouho neprichazela.  Pravda, Obama na McCainuv trik neskocil, dlouho si totiz nemohl ujasnit, jak vlastne reagovat.  Zacatek krize skutecne zastihl mnohe z politickych spicek v USA nepripravene.  Clovek nemuze byt pripraven uplne na vsechno.  Zatimco ale McCain aktivne tlacil na vytvoreni platformy pro jednani, Obama se tvaril, ze se nic nedeje.  Vyberte si, co bylo lepsi.  Nazor pana Paulsona je treba brat se znacnou rezervou.  Maslo na hlave je videt ze vzdalenosti nekolika mili, takze na jeho miste bych take hledal misto, kam to ci na koho alespon cast hodit.  Zachrany balicek mel predevsim zakamuflovat fakt, ze jednim z podstatnych sponzoru nastavajici krize byly levicove vymysly, ktere ovsem nasly podporu i u nekterych Republikanu.  Dnes se jim tu vycita, ze nechteji brat levicovou medicinu nekontrolovaneho rozhazovani penez? Ze je Tea party populisticke hnuti?  Tohle je uz levicova lez.  Naprosto ignoruji fakt, ze to jsou predevsim lide, kteri maji spise tradicionalisticky nadech s durazem na svobodu a osobni zodpovednost kazdeho cloveka.  ...  Mam pravdu ja nebo pan Klvana?  Necham to na ostatnich.  Je to vec nazoru.  Ja jen nemam rad bombovy utok z jedne strany.  top0625top@hotmail.com

S. Rehulka 29.3.2010 6:53

Re: Bylo by zajimave se dozvedet, odkud cerpal autor tohoto ...

V první řadě je chybou škatulkování !  Pravice je mrtvá ? Jaká pravice ? Raději to nazývejte pravými slovy, jakými nás nazývali bolševici : "reakcionáři" !  Proč, protože reagují na idiotské nápady a názory, které mají podklady v marxismu, či různých formách socialismu.   Ano a v současné době  t. zv. reakci chybí schopný mluvčí, který by při setkáních s oponenty dokázal čelit tlučhubům typu "Yes, we can !", případně těm mezinárodním podvodníkům, kterým já soukromě říkám "oteplovači a strašitelé", těm, kterým jde pouze o uzákonění nových daní (hlavně pro bohaté, jak už učil Lenin), přičemž sami rozhazují biliony a zadlužují nezodpovědně další generace našich dětí a vnoučat. A to vše, s líbivými hesly o demokracii, lidských právech, starosti o přírodu, lepší budoucnosti atd.  Toto vše my, kteří jsme (kapku) zažili Protektorát, celé dětství a mládí v kleci komunismu už známe. Proto, i když nalézám drobky pravdy v páně Klvanově článku, musím se tvrdě ohradit proti kritice velkých státníků, jako byla Lady Thatcher (ted by ji zrovna Britanie potřebovala , aby zpohlavkovala soudruhy odboráře) a jako byl Ronald Reagan, blahé paměti !  Jediný, kdo se jeho odkazu přiblížil, byl komunisty ( a vražednými muslimy) nenáviděný president George W. Bush !  Jeho historické ocenění a očištění teprve přijde.  Americké hnutí "Tea party" převzalo historický název po osadnících, kteří se vzbouřili tehdy neslušné britské vládě, tito moderní se brání stejně neslušné (socialistické) vládě, která se nějakým božím omylem dostala k moci doma - v USA.   Takže na závěr, je mi daleko bližší názor pana T.Panského, než pana Klvany.  Sorry, je to asi tím, že už 40 let žiji v Austrálii, zemi nikoliv dokonalé, ale zato opravdové demokracii !

T. Vodvářka 29.3.2010 8:01

Re: Bylo by zajimave se dozvedet, odkud cerpal autor tohoto ...

Je škoda pane Řehulko, že žijete tak daleko, protože je nad slunce jasné, že Váš hlas by byl pro naši společnost přínosem. Bohužel v ní převládají právě ti, co nají velkou snahu o to, aby nikdo nezbohatl vlastní prací, aby nastalo všeobecné a jednoznačné přerozdělení - jak hezký název krádeže v legálním pojetí - a aby nikdo moc nevyskakoval. Naprosto souhlasím s Vámi, že světu chybí Margareta Thatcherová nebo Ronald Reagan. Současní šaškové u nás i ve světě na ně nemají.