19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

SVĚT: Podobnost nikoli náhodná

Spojené státy chtějí odstoupit od smlouvy INF. Neboli smlouvy o jaderných silách středního doletu, kterou v prosinci 1987 podepsali Ronald Reagan a Michail Gorbačov a jejíž ratifikací rok poté skončila studená válka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Valenta 15.1.2019 8:48

Dobrý popis situace,

kterou bude minimálně jeden český občan vidět zcela opačně.

Š. Hašek 15.1.2019 8:54

Re: Dobrý popis situace,

Dva.

Nebudu zde moderně, ale hloupě, plkat něco ve smyslu "všichni vzdělaní lidé".

M. Valenta 15.1.2019 9:06

Re: Dobrý popis situace,

To se ani nedivím, potom co jste se včera do mě pustil, za to, že jsem si dovolil chtít statečné představitele státu.

Š. Hašek 15.1.2019 9:32

Re: Dobrý popis situace,

Někoho ........ tedy jako Pitharta?

M. Valenta 15.1.2019 10:23

Re: Dobrý popis situace,

Co máte pořád s tím Pithartem? On byl také tenkrát v Moskvě?

Š. Hašek 15.1.2019 16:19

Re: Dobrý popis situace,

Ale ani nejde konkrétně o Pitharta. Já ho beru prostě jako "politický typ srdnatého bojovníka a muže činu", naprostého antikomunistu tělem i duší, životopisem už ne. Jako typ a zkratku. Podobně jako stačí napsat -quisling- a PT obecenstvo je v obraze. Tedy starší a čtoucí obecenstvo, čtoucí i něco jiného než faceknihu.

Včera jsem se do Vás pustil .... už nevím proč přesně, možná jste mě nastartoval právě tím Pithartem, který nabízel českého slouhu do každé domácnosti Horních Uher.

Zkráceno, nekorektní (dle verze korektnosti 2018.1) ....... ale od srdce. Oceňte to.

F. Houžňák 15.1.2019 8:34

To je pravda, Rusko se roztahuje svými hranicemi

po celém svém obvodu až k americkým základnám.

Š. Hašek 15.1.2019 8:57

Re: To je pravda, Rusko se roztahuje svými hranicemi

Pravda. Já se též starám o svůj plot.

Kde mají plot USA? V Estonsku? V Německu? Proč se Kocáb nezajímá o cizí armády v regionu štrasbrusele?

M. Prokop 15.1.2019 9:28

Re: To je pravda, Rusko se roztahuje svými hranicemi

Což je dost dobrý důvod pro sousedy Ruska, aby po nějaké té americké základně doma toužili.

S vyjímkou Arménie, ta se víc bojí Turků (důvodně) a Běloruska, které lavíruje.

R. Gramblička 15.1.2019 9:48

Re: To je pravda, Rusko se roztahuje svými hranicemi

:-)))

J. Fridrich 15.1.2019 6:23

Nyní řešená dohoda Reagan-Gorbi o likvidaci raket středního

Nyní řešená dohoda Reagan-Gorbi o likvidaci raket středního doletu v Evropě měla název " nulová varianta ". SSSR - jak proběhlo v Rudém právu musel zlikvidovat 4násobek počtu raket oproti USA. Jeden komuouš mě to sdělil s jakýmsi zadostiučiněním jak je sojuz mírumilovný - on totiž vůbec nepochopil, že jich měli Rusáci v té době v Evropě 4násobek těch Amerických.. Rusákům nelze věřit ani nyní a oni rozumí jen a jen SÍLE..

No a podobní hlupáci nás obklopují i nadále..

F. Houžňák 15.1.2019 8:36

No, hlavně že Čecháci jako vy

v tom mají jasno, kdo je třídní nepřítel. Až vás budou muslimáci poslaní z Brusele honit po ulici s nožem, třeba vám budou Rusové ještě dobří.

J. Fridrich 15.1.2019 9:17

Re: No, hlavně že Čecháci jako vy

Můj názor na pozvání utečenců-imigrantů-muslimů do Evropy jsem tady v diskuzích na NP dal mnohokrát jasně a zřetelně najevo. Rusáci mně stačili ty desítky let po druhé světové válce u nás nejprve svým zničujícím vlivem a pak ve zhmotněném stavu s. Houžňáku.. Třetí jejich osvobození si nepřeji, raději to čtvrté od " zlých " Američanů..

F. Houžňák 15.1.2019 9:40

Američani se na vás právem vyflajznou a řeknou vám,

co jste si v Evropě nadrobili, to si sežerte. Co "dáváte najevo" je lhostejné, podstatná jsou fakta. Lidi jako vy mně připomínají osoby, které na otázku, zda se chtějí zabít, když se připravují vyskočit z desátého patra, odpovídají, jak jsem na ten pitomý nápad přišel, oni chtějí jenom vyzkoušet, jestli umějí lítat. Taky se umanutý blb pozná podle toho, že lidi s odlišným názorem oslovuje "soudruhu", aby dal najevo, jaký je protikomunistický bijec. Většina z nich byla poslušnými členy Strany.

M. Prokop 15.1.2019 9:30

Re: No, hlavně že Čecháci jako vy

Třídního nepřítele jste trochu popletl.

A nerad bych, aby mne honili muslimové pozvaní Bruselí společně s Rusáky, kteří se pozvou sami.

Š. Hašek 15.1.2019 9:04

Re: Nyní řešená dohoda Reagan-Gorbi o likvidaci raket středního

Pane Fridrichu,

použitím slova Rusák jste (bezděčně, nepromyšleně) odhalil, že Vám ani tak nejde o politickou debatu, nýbrž o vylejvání si svých osobních pocitů. Tato debata není o "Vašem psycho", jde o pošťouchávání se dvou velmocí.

A jedna z těch velmocí má již v oběhu "losy", které jsou drženy strachem, že nebude zítra na kancelářské sponky. Putin to není. Ale nesměji se té velmoci, jen konstatuji.

Vám se možná zdá, že mimo thema, mně nikoliv. Od kafe zdraví volkskrusák.

J. Fridrich 15.1.2019 9:12

Re: Nyní řešená dohoda Reagan-Gorbi o likvidaci raket středního

Asi jste nepochopil, že oslovením " rusák " myslím jejich " věrchužku - tedy od Romanovců přes zločinné komunisty po dnešního kágébáka Putina. Nemyslel jsem ty desítky milionů Rusů - chudáků žijících po staletí pod šílenými vládci mimo demokracie..

Tak asi tak volkskrusáku-rusomilko..

Š. Hašek 15.1.2019 9:42

Re: Nyní řešená dohoda Reagan-Gorbi o likvidaci raket středního

Faktem je, že na Rusi potkávám samé bosé žebráky. A ti žebráci po večerech, na dřevěných počitadlech s kuličkama (sčot) tvoří lekací programy pro strašení bohatých velmocí. Zejména pro vyjukání jistého moderního proevropana Kalouska, Langšádlové. Doufal jsem (marně), že Vy jste na věcí.

A na závěr rutinní, obehraná otázka. Kolik času jste strávil na Rusi?

Máte i jiné zprávy, než přednášky studentů, kterým bylo v roce 1968 minus třicet let? A Brežněva by na fotce nepoznali??? A o Stalingradu si myslí, že to byla mírová mise Evropana Hitlera?

Poněku šířeji pojato, mám volnější dopoledne.

F. Houžňák 15.1.2019 9:43

Ale Fridrich, nevykrucuj se a nelži,

i když - fridrichové se tak holt chovají.

J. Fridrich 15.1.2019 10:35

Dosli argumenty, ze houznaku - tak se zacne urazet... Ale my nic jineho necekame od lidi houznakovskeho typu, vime ? A legrace s vami muze byt i v utery, ze - radi se pobavime..

F. Houžňák 15.1.2019 13:35

No, konstatování, že se Fridrich vykrucuje a lže,

není žádné urážení. To je realita.

R. Gramblička 15.1.2019 9:55

o likvidaci raket středního

kdyby jim tam ty zločinné komunisty západní velmoci neposlali, mohlo být leccos jinak

M. Prokop 15.1.2019 12:37

Re: o likvidaci raket středního

To je domácí produkt. Západní velmoci neposlalY, maximálně vrátily.

M. Prokop 15.1.2019 9:32

Re: Nyní řešená dohoda Reagan-Gorbi o likvidaci raket středního

"Štrasbrusel" je politická debata, nebo "vylejvání si svých osobních pocitů"? :-P

P. Kmoníček 15.1.2019 9:41

Re: Nyní řešená dohoda Reagan-Gorbi o likvidaci raket středního

Pane Prokope, jdete na Haška moc logicky. Je to podobné jako byste se ho ptal proč se snaží Syřané žít v Německu, Francii, Itálii, a podobných vykořisťovatelských zemích, zatím co na hranicích Ruska je volno a nikdo tam nechce.

Š. Hašek 15.1.2019 9:56

Re: Nyní řešená dohoda Reagan-Gorbi o likvidaci raket středního

Dobrá poznámka, pane Prokope.

Jelikož mi připadá označení Evropská Unie velice nepřesné, nabubřelé, ........ . Používám soukromé označení štrasbrusel (řídící velitelství se stále stěhuje, aby bylo rovnosti učiněno zadost). Včetně malého písmene. Mám mapy s Evropou až k Petrohradu.

Pokud jste si všiml, používám tedy "kodifikovaných pojmů". štrasbrusel vlastně neexistuje, je to můj termín, náhradní, přesnější. Rusko a Rusové existují. Rusáci asi není náhradní termín.

M. Prokop 15.1.2019 10:13

Re: Nyní řešená dohoda Reagan-Gorbi o likvidaci raket středního

Oba pojmy jsou používány s emocionálním nádechem. Nic proti tomu, ale nemá cenu vytýkat panu Fridrichovi něco, co ani vám není cizí.

P. Černoch 15.1.2019 10:09

Re: Nyní řešená dohoda Reagan-Gorbi o likvidaci raket středního

Pane Fridrichu ono to tak skutečně bylo.Smlouva se týkala raket startujících ze země.A těch mělo Rusko skutečně více než USA.USA naopak měli převahu v raketách vypouštěných z letadel lodí.Těch se ale smlouva netýkala.Tedy smlouva nebyla symetrická.

J. Zaorálek 15.1.2019 3:59

Francesco Goya prý řekl: "Zlosyni se mohou spřáhnout, nikoliv spřátelit." To je celkem příhodné k poslednímu odstavci.

R. Nenechal 15.1.2019 7:13

Re:

O Rusku je celosvetove znamo ze porusuji velice dulezite smlouvy a jen strasi silou celi svet ( Rusum neverit ani kdyz reknou dobry den)