Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SVĚT: Ohlédnutí za Jižní Afrikou

Někdy může být trpké dostat za pravdu. To bylo jásotu tehdy před čtyřiadvaceti lety, že ano, když po prvních všeobecných volbách převzala v Jižní Africe moc černá většina, to bylo řečí o nelidském, utlačovatelském apartheidu, jenž nyní slávabohu skončil a nastává čas svobody.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PG

P. Grigar

13. 5. 2018 12:32
Byly nebyla búrská rodina v JAR...

..po generace v potu tváře farmařící. Asi před 20 lety patriarcha rodiny usoudil, že dobře už bylo, poslal všechny členy rodiny do Holandska na návštěvu k příbuzným a sám postupně prodával, co předcházející generace získaly. Utržené peníze měnil za "zlaťáky s antilopou", které potom různými cestičkami odesílal do Evropy. Nakonec se odeslal taky, doslova na poslední chvíli. Dnes hospodaří ve Východním Frísku, opět se vzmáhají a když nedávno nostalgicky zatoužili nakouknout satelitně na své bývalé africké majetky, neuviděli nic, co by se jim byť jenom vzdáleně podobalo.

0 0
možnosti
PK

P. Klíma

13. 5. 2018 9:51
Skvělé, pane Frýb! Nedejte se odradit hlupáky, a že jich je!

0 0
možnosti
JP

J. Pospíšil 402

13. 5. 2018 2:37
Vzpomínka na Kapské město.

Jihoafrický běloch bydlí v domě s vysokým plotem. Ráno odveze děti do školy za vysokým plotem, odjede do práce, kde zaparkuje v podzemní střežené garáži a pracuje pod vedením černocha, což mu nevadí, protože ten černoch většinou nic nedělá a nechává bělocha, aby vše řešil sám. Většinou už nemá naději na nějakou karieru, protože vyšší místa jsou ve státní správě vyhrazena černochům a když je majitelem soukromé firmy, tak je spolumajitelem, protože mu byli dosazeni černošští spolumajitelé. Po práci odjede do sportovního klubu, za vysokým plotem. Pak jede vyzvednout děti, pokud mu je nepřeveze rozvoz dětí a jedou domů za vysoký plot. Večet si zajdou do klubu nebo do střežené restaurace. Běloch se prakticky nikdy nepohybuje po ulici pěšky. Na dovolenou jezdí do oploceného rezortu. Firmy i státní úřady jsou vybaveny generátory, protože i v Kapském městě se na několik hodin vypíná proud. To vzniklo tak, že malospotřebitelé dostali elektřinu zadarmo. Střední spotřebitelé, mezi které patří nomenklaturní černošské rodiny a chudší běloši měli cenu zachovanou a velcí spotřebitelé, tedy černošská elita, firmy a většina bělochu měla energii silně zdraženou. Na to reagovali ti velcí spotřebitelé tím, že si obstarali agregáty a vyrábějí si proud sami. Přijmy elektrárenských společností prudce poklesly, protože většina malých neplatí nic a velcí také neplatí nic. Tak elektrárenští nemají na investice a proudu je prostě málo.

Tak to bylo několik let po zrušení aparteidu. Dnes se situace prudce zhoršuje. Jihoafrický občan nesmí ukládat peníze v zahraničí, to nesměl ani v době aparteidu. Můj známý má bungalow na břehu moře, peníze vráží do jachty a namlouvá si, že kdyby, tak by na ní ujel i s rodinou a pak by mu prodej jachty dal peníze do nového startu mimo Jižní Afriku. Když jsem tam byl, tak přímo ve středu Kapského města a v lepších čtvrtích šlo chodit po ulicích, ale všem barevným a černým bylo jasné, že jsme turisti. Také u mysu Dobré naděje a na Stolové hoře byli hlavně běloši.

0 0
možnosti
KJ

13. 5. 2018 8:57
Re: Vzpomínka na Kapské město.

Jednostranná multikulti na pochodu... Dzp.

0 0
možnosti
JK

12. 5. 2018 22:44
Ještě k té Jižní Africe,

jsem docela v šoku, že na internetu téměř nic není. A hledala jsem usilovně a dlouho. Prostě cenzura. Našla jsem jediný článek, ale na nepříliš "milovaném" serveru, a to z roku 2016. Zajímavý a děsivý.

Bílá genocida v Jižní Africe – osobní pohled - https://sux.cz/34ef

0 0
možnosti
SN

13. 5. 2018 10:05
Re: Ještě k té Jižní Africe,

Souhlasím s vámi. Ten článek, který jste navzdory "cenzuře" pracně našla, je skutečně děsivý, jak správně píšete. Ukázka:

"Ale bílí všude (vyjma Ruska) by mohli čelit této prekérní situaci, pokud sionističtí bankéři budou nadále používat přistěhovalectví, pohlavní dysfunkčnost a „vinu bílých“ k posílení své nadvlády. Dnešní purim je připomínkou, že všichni, kdo vzdorují sionistické nadvládě, jsou označeni za „antisemity“ a určeni k likvidaci."

Kdyby blbost nadnášela, tak se vznášíte jak ta vaše polcejní auta, diskutérko.

0 0
možnosti
JP

J. Pospíšil 402

12. 5. 2018 22:34
Jo, ještě odkaz na tu hospodu.

Nevím, jestli stojí. Ten Damašek už asi nebude taky tak pěkný, jak býval. Ale kdybyste se tam dostali, až to jednou skončí a opraví, tak doporučuji.

http://jdem.cz/d56dh6

0 0
možnosti
JP

J. Pospíšil 402

12. 5. 2018 22:28
Byl jsem v Sýrii ještě před občanskou válkou.

Mluvili jsme s kdekým. Hodně se syrskými křesťany. Zatímco ostatní Syřané nechtěli mluvit o politice, protože nemohli vědět, jestli naši tlumočníci a průvodci nejsou od tajné policie, křesťani byli jednoznačně všichni na straně režimu.

Jejich hlavní důvod jsem se dověděl až když jsem s jedním, co studoval v Praze, byl sám v průběhu večeře kouřit na terase, odkud byl mimochodem nádherný výhled na noční Damašek.

Tak jsem se ho zeptal česky u toho cigára. A on mi odpověděl zcela jednoznačně. Když padne Assad, tak nás prostě zabíjí, zněla jeho odpověď. Hned po Židech, co tu taky ještě žijí. Prý je k tomu vede trochu závist, protože křesťani jsou v průměru bohatší, ale hlavně víra, která se prý postupně vyvíjí v nenávist.

Nádherný pohled na Damašek hluboko pod námi, za zády nám zurčel pramen s vodopádkem a do toho tohle. Myslel to vážně a to, co se odehrává dodnes, dosvědčuje, že nekecal.

0 0
možnosti
BV

13. 5. 2018 4:57
Re: Byl jsem v Sýrii ještě před občanskou válkou.

Moje žena je učitelkou v mateřské školce v Northridge, CA (část severního předměstí Los Angeles). Měla ve školce děti z rodiny syrských křesťanů. Babička byla Češka, která si vzala Syřana a odstěhovala se s ním do Syrie.Celá rodina uprchla ze Syrie poté, co strýčkovi těch školáčků v manželčině třídě muslimové (vzbouřenci proti Asadovi) uřízli hlavu. Jeho přeživší bratr na nic nečekal, sbalil rodinu i s českou babičkou a mazali do USA.Tož tak, křesťánkové....

0 0
možnosti
JK

J76i73ř23í 86K48o91p55i77s

12. 5. 2018 21:23
Nigerijští křesťané dnes, evropští křesťané zítra

https://cs.gatestoneinstitute.org/12231/nigerijsti-krestane

0 0
možnosti
JK

12. 5. 2018 21:53
To je zoufalé

Imám říká, že chce učinit z Rakouska islámský stát a zavést zákon o šaríji - https://twitter.com/V_of_Europe/status/994296347409838080

Belgie: Téměř 40% Turků ve Flandrech říká, že náboženství by VŽDY mělo dominovat belgickému právu - https://twitter.com/V_of_Europe/status/994164841551204352

Nejčastějšími dvěma otázkami, jimž čelí EU podle voličů v Británii, Dánsku, Francii, Německu, Řecku, Švédsku, Finsku, Polsku a Litvě, jsou přistěhovalectví a terorismus. - http://www.breitbart.com/london/2018/05/11/immigration-and-terror-top-issue-facing-bloc-say-people-across-eu/

0 0
možnosti
JK

J67i79ř43í 75K47o85p98i82s

12. 5. 2018 20:14
Ona to má příroda celkem vymyšlené

soudruzi z Afriky nemají pracovní návyky, které by jim zajistili dlouhodobější přežití v severnějších částech planety země. Takže populační boom v Africe bude skutečně pouze dočasný a ano, je z větší části zapříčiněn bezzásluhovou pomocí zpovykaných soudruhů z rozvinutějších částí světa, kde jo ochranářská společnost vyplodila jako de facto, v lepším případě, společensky neprospěšný produkt! I tito zpovykaní soudruzi se však nakonec dočkají své spravedlivé odměny a tím se kruh uzavře.

0 0
možnosti
PV

12. 5. 2018 19:07
Pan Frýbort není blb

a v mnohém má pravdu, bohužel. Zdaleka ne všichni, kteří ročně zabijí asi 70 farmářů jsou potrestáni. Píseň Zabij Bura, zabij farmáře se právě dostala do novin, vedení jednoho z největších odpborových svazů ji brání. JAR je na dobré cestě stát se další zkrachovanou africkou zemí. Černoši jsou rasisti. To, že se nemají líp, než za apartheidu (o to jim šlo, ne o demokracii) svádějí na bělochy. Ve skutečnosti za to může neschopnost kádrů a korupce. Ramaphosa s tím těžko něco dokáže.

0 0
možnosti
JN

12. 5. 2018 16:13
Matička příroda může zasáhnout v Africe snadno

Matička příroda může v Africe zasáhnout snadno. Jenom se jí do toho nesmí montovat bílí "dobroserové". Bude to potom přirozený vývoj, tamní domáco život se vrátí kamsi zpět do "středověku", pokud se tam bílí blázni nebudou neustále pokoušet "pomáhat". Díky rapidně snížené produkci potravin tam dojde k přirozenému úbytku obyvatelstva, protože se časem zhroutí zdravotnípéče, která bude zpátky v rukou šamanů, tak dojde i k vyrovnání tím pádem mnohem většího přírůstku obyvatel nad jejich úbytkem, ostatně ten se podstatně zvýší i vzájenmou nevraživostí, nenávistí a válkami domácích mezi sebou. Prohloubí se ekonomický a technologický propad, auta apod. budou nahrazena zpět buvolími potahy. Města, vybudovaná podle západních vzorů se vylidní a časem rozpadnou, jako se tomu už stalo i v minulosti podle archeologických nálezů. Budu možná mírně rasistický konstatováním, že tamní obyvatelstvo prostě nemá geneticky daný jiný, než primitivní životní styl. Tak je třeba jim ho umožnit a nezasahovat do jeho vývoje.

V místech ekonomicky výhodných pro těžbu surovin vzniknou opevněné enklávy ovládané opětovnými kolonizátory a jedeme opět znovu dál.

0 0
možnosti
VK

12. 5. 2018 18:39
Re: Matička příroda může zasáhnout v Africe snadno

Jo Nováku,ale to byste nesměl mít Evropu plnou humanistických vyvalenců.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz