1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

SVĚT: O původu Islámského státu

Proč jsou Blízký východ a islámský svět stálým zdrojem neklidu? Odpověď podává renomovaný historik a orientalista Bernard Lewis v knize Krize islámu: Svatá válka a nesvatý teror.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rehulka 25.9.2015 10:38

Re: Nu, nevím.

Což o to, pane Stirský ! To je zatím stále ještě dopad sekularizace Kemala Ataturka, ale na mladé generaci Turků pilně pracuje Erdogan a jeho gang !

J. Kulheim 25.9.2015 12:19

Re: Nu, nevím.

Pan Stirský viděl tři strejce hrát domino. Já jsem viděl sto muslimů uřezávat lidem hlavy. Většina lidí, kteří praktikují islám jsou slušní lidé, kteří chtějí v klidu žít. Ovšem většina je vždycky irelevantní. Proti islamistů nebojuje ani neprotestuje. Raději jde za lepším do Evropy. Za svobodu je nutné bojovat všemi prostředky. Nikdo ji zadarmo nedá.

Pan Stirský opět kydl několik polopravd a odešel středem. Docela by mne zajímalo, čím se tento člověk živí. Jestli není na výplatní listině některé organizace, která "Začleňuje" uprchlíky. Kolika uprchlíkům on a jeho rodina pomohla.

O. Prokop 25.9.2015 12:45

Re: Nu, nevím.

dodatek: jak z názvu plyne. městečko Assos založili Řekové a ti tam zanechali i svoji kulturu a myšlení. A že po roce 1923 museli odejít, se moc v myslích nezměnilo...

J. Kanioková 25.9.2015 17:32

Z diskuze odjunud -

V mezinárodní firmě, kde jsme pracovali, však byli i jiní. Hodný čas jsem seděl v jedné větší kanceláři (nebo menším openspacu) s jedním mladým muslimem z Čečenska. A bylo to naprosto v pohodě. Neměl žádné zvláštní požadavky a dalo se s ním bavit o čemkoliv. Kromě Rusů, samozřejmě. Pak ovšem do stejné kanceláře dorazili další dva muslimové, jeden z Maroka a druhý, tuším, ze Spojených Arabských Emirátů. Pak to začalo, všichni tři muslimové se bavili již jen mezi sebou, odkudsi přitáhli do kanceláře modlitební koberečky a začali pravidelně zabírat zasedačky, aby mohli mlátit v předepsaný čas hlavami o zem. Má domněnka je, že muslimové mají určité nadkritické množství, kdy si začnou přizpůsobovat své okolí.

http://jdem.cz/bts6e5

B. Rudolf 25.9.2015 2:13

připomínáte mi pana Konvičku

Vaše postoje bych zformuloval asi takto:

Kdo není fanatik a terorista, není "správný muslim". Kdo nechce vnutit zbytku světa militantní formu islámu, není "správný muslim". Kdo netrestá odpadlictví od (fanatického chápání) islámu, není "správný muslim". Já (p. Kohout) nejsem muslim.

Připadá mi, že jste téměř ideální "správný muslim". K "dokonalosti" Vám už stačí pouze škrtnout poslední větu (o tom, že nejste muslim) a přihlásit se ke "správné víře".

Vláda rozumu a tolerance v blízké budoucnosti v arabském světě nám připadá téměř vyloučená. Ale Vaše odsouzení jeho obyvatel k fanatismu a terorismu škrtá v předchozí větě slovo "téměř". Dejme jim aspoň nějakou šanci - prosím.

V. Němec 25.9.2015 6:44

Re: připomínáte mi pana Konvičku

Boha jeho! Samozřejmě, že jim k vládě rozumu a tolerance dáme šanci a rádi! Ale jak sám říkáte - u nich v arabském světě!!

J. Pražák 25.9.2015 7:30

Re: připomínáte mi pana Konvičku

Přečtěte si korán, pak pochopíte že se mýlíte. V Turecku je situace trochu odlišná, protože Kemal oddělil stát od islámu ale to už zase přestává platit. (Kemal zemřel na cirhozu, což se muslimovi nestane...)

B. Hamáček 25.9.2015 1:00

Autor zapomněl

Autor zapoměl na desetiletí podpory všemožných muslimů , diktátorů a teroristů Sovětským svazem ve jménu " národně osvobozeneckého hnutí " , ve skutečnosti vývozu bolševismu a boji proti Izraeli , za to , že se nestal bolševickým. A nyní sklízíme toto shnilé a červivé ovoce !! Obávám se , že to autor opoměl záměrně.

M. Štěpánková 25.9.2015 8:27

Re: Autor zapomněl

Možná to trochu přispělo, ale nemyslím si, že by to Islám jako takový nějak zvlášť ovlivnilo. Pár desetiletí je prd v porovnání ke staletím čehosi neměnného. Spíš by se dalo tvrdit, že naopak islám mohl inspirovat jiné diktatury, protože to diktatura zkrátka je. Myslí na každý aspekt života a nedává vám možnost se vzepřít.

opravdu velmi doporučuji tuto přednášku

https://www.youtube.com/watch?v=QFG_P_6NF50

M. Prokop 25.9.2015 8:53

Re: Autor zapomněl

Záměrně asi ne, jeho názory v téhle věci jsou dost jasné.

SSSR ve věci Izraele jen podporuje něco, co je v Arabech jak v koze.

T. Pansky 25.9.2015 0:50

Kdo sleduje americke volby - druhy nejoblibenejsi ...

... Republikan (adept na prezidenta US) Dr. Ben Carson pred nekolika dny rekl, ze muslim nemuze byt prezidentem USA.  Za to se mu dostalo bourlive negativni odpovedi predevsim z levicoveho liberalniho tabora (volicu a medii).  Pan Carson byl velmi uspesny neuro chirurg a rika veci tak, jak je vidi.  Stredne prava televize Fox udelala anketu, kde se nahodnych muslimu zijicich ve Statech ptala, jestli by muslim zvoleny za prezidenta mel v prvni rade dodrzovat ustavu.  Vetsina muslimu odpovedela, ze americky prezident - muslim - by v prvni rade mel dodrzovat zakon sharia !!!!!  Uz to chapeme? O tomhle profesionalni politici nemluvi.  A pouceni pro Evropu?  80% bezencu jsou muslimove = Evropa pacha sebevrazdu.

H. Lukešová 25.9.2015 0:18

Mladí nadržení muslimové si jdou pro evropské ženy...

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mladi-nadrzeni-muslimove-si-jdou-do-Evropy-pro-zeny-Slavny-britsky-filozof-promluvil-o-tom-jak-Evropa-zemre-na-pseudohumanismus-400742

Z. Jaromír 25.9.2015 6:38

Re: Mladí nadržení muslimové si jdou pro evropské ženy...

Přesně tak. Však taky původní mohamedánské "razzie" byly výjezdy mládenců pro nevěsty... Nebezpečí však nehrozí jen ženám a dívkám, i gájové by se měli mít na pozoru, vůči ním je v zemích, odkud se přichází, chabá až nulová tolerance.