20.9.2020 | Svátek má Oleg


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Minarčík 31.7.2020 20:36

Superlevotočiví šílenci zapomněli na jedno-máme zkušenost,která ještě není vymýcená,neomarxismus je horší komunismu-blíží se fašismu,pokud tu superlevotočivost přeženou,zvedne se se jiná vlna než miliony chvilek-a bude zle,nebude se zvonit klíči,ale bude zvonit umiráček,islám nesmíme do republiky pustit-pokud nechceme občanskou válku,předsudečná nenávist se musí utlumit,nemužeme si nechat věčně sr.t na hlavu od šílenců volených i nevolených,polit.neziskovky okamžitě odstavit od našich daní,a uplatňovat paragrafy vlastizrady,jinak je s námi AMEN.

J. Kanioková 31.7.2020 19:16

"Mírumilovní muslimové"....... brrr

Ti se NIKDY neasimilují ! Všude, kam se přesunou si postaví mešity a jezdí za nimi fanatičtí Imámové..

To nemá v Evropě co dělat !

J. Nový 31.7.2020 18:47

Braune, Braune. Kdy vy už dostanete rozum? ;-(

M. Jezerov 31.7.2020 16:44

.... evropská civilizace přechodem na sekulární stát/y ... vyvolává falešnou představu, že opustila/ztratila křesťanství a své civilizační základy tj. vše to, co bylo dávno před nějakým Mohamedem. A tento "prostor" přicházejí "zaplnit svými pravidly" muslimové. A bohužel Evropa (EU) místo aby se bránila, jim v tom úplně a bezradně (v roli užitečného idiota?) pomáhá ! .....

reagovat

L. David 31.7.2020 16:07

S teroristickou islámskou lúzou by uměla zatočit domobrana.

A proto ji museli naši přizdisráči zakázat ! ! !

V. Braun 31.7.2020 16:16

S každou teroristickou lůzou, ať už si říká islamistická nebo domobrana, by měla zatočit policie.

J. Jurax 31.7.2020 18:41

Ne.

Definujte domobranu a pak prokažte, že jde o luzu.

Podle Wiki "Domobrana neboli rezervní armáda (armáda rezervistů-záložníků), anglicky militia, německy Landsturm, zastarale landšturm (příslušník landšturmák), je vojenský termín, označující součást vojska (armády) povolávanou do zbroje pouze v době války. Dnes je označována jako záloha ozbrojených sil."

Ono třeba Národní garda v USA je taky něco jako domobrana.

Nepleťte si pojem domobrana se spolky typu Národní domobrana. Počtěte si na https://is.muni.cz/th/n67rf/Koncept_nestatni_domobrany_v_CR_O_priklad_Ceskoslovenskych_vojaku_v_zaloze.pdf

J. Kanioková 31.7.2020 19:01

Naprosto přesně !

H. Lukešová 31.7.2020 15:35

Pro pana Brauna, vlákno je již příliš dlouhé a nepřehledné, tak založím vlákno nové, něco o islámském antisemitismu, pan Guy Milliere napsal spoustu článků o vražd Židů, spáchaných muslimy a lhostejnosti francouzských úřadů...je co číst

https://neviditelnypes.lidovky.cz/novinari/guy-milliere.N4118

V. Braun 31.7.2020 16:15

Děkuji. Ovšem připomínám, že jsem nikdy netvrdil, že mezi muslimy nejsou antisemité. Na rozdíl od vás, která jste všechny muslimy, a také každého kdo je "hájí", označila za zrůdy. Diskuse dole se týká házení všech, nebo jak jste následně připustila tak ne všech ale většiny, muslimů do jednoho pytle, ať už tu většinu označíte jakkoli (zrůdy, antisemité, ...).

H. Lukešová 31.7.2020 16:33

Ale ne, za ty "zrůdy" jsem se jaksi omluvila, napsala jsem, že bych taková silná vyjádření již nenapsala, tehdy mě tyto činy velmi šokovaly, teď už jsem si skutečně do jisté míry zvykla, takže mě to již tolik nepřekvapuje a nešokuje.

Tehdy byl rok 2017, nyní je rok 2020, takže člověk za ta léta si také zvykne a nyní se snažím expresivním výrazům vyhýbat a navíc mě vyprovokovala k těmto výrazům jedna osobnost, kterou nejmenuji, bytost, která nenávidí vše české a rozvrátí a zničí jakoukoliv diskusi a já se vyprovokovat nechala.

V. Braun 31.7.2020 17:18

Omluva přijata, děkuji. Ovšem ta diskuse nebyla o tom konkrétním výrazu, ale zda lze většinu muslimů považovat za ...... (darebáky, zločince, antisemity ....), tedy zda se na muslimy vztahuje kolektivní vina nebo je na místě individuální přístup. Já osobně tvrdím, že je na místě individuální přístup, všechny, kdo porušují zákon, například páchají teroristické akce nebo jen střílejí do vzduch na svatbě, potrestat podle zákona. Ke všem ostatním muslimům se chovat s respektem jako ke každému jinému bližnímu.

V. Církva 31.7.2020 21:32

Muslimové můžou být naprosto skvělí lidé, což se ale nedá říct o dnešním Islámu. Z těch věřících Muslimů jsou bohužel nejhodnější a nejblíž k Bohu ti co až tak ortodoxní nejsou a často se modlí především sami.

Takže znám pár skvělých Muslimů ale ani těm by jiná víra neuškodila, naopak. Islám pak do Evropy nepatří. Křesťanství je mnohem pozitivnější a je kompatibilní s našimi zvyky i zákony.

A. Renjascu 31.7.2020 19:41

O antisemitismu mezi muslimy je toho na netu spousta odkazů. https://www.israel.cz/lang_cs/aktualita/3/12845/

P. Jánský 31.7.2020 14:40

pan Holásek mě potěšil

myšlenky standardní ale nová, neotřelé výrazivo..

M. Jezerov 31.7.2020 14:22

" ...1908 Rakousko anektovalo Bosnu a Hercegovinu a .. vypracovalo zákon o islámu ... platila zásada, že mohou vyznávat volně svou víru, ale z právních složek svého náboženství nesmějí provozovat ty, jenž byly v rozporu se státním zákonodárstvím. Šlo konkrétně o polygamii a šariatský trestní řád."

viz: https://hlidacipes.org/...im/

V. Církva 31.7.2020 21:38

Jak se každá statistika dá ohnout, že? Vhodnými otázkami a metrikou která s reálem nemá nic společného. Nakonec pro hlidacipes.org je to celkem typické. Že se Vám je chce číst.

I. Polák 31.7.2020 14:10

S tou náboženskou svobodou také nemám jasno. Když chcete založit politickou stranu tak se stát zajímá, zda vaše ideologie nesměřuje k "potlačení práv a svobod..." Taková existence KSČM je s tohoto hlediska problematická, ale prosím, všimněte si, že alespoň nikdy otevřeně nepropagují jejich sklon ke komunistické revoluci a např. si nedovolí ani to, co dělal jakýsi Gotvalt za první republiky.

Takže, náboženství - jakékoliv ano, ale tenhle a tenhle bod u nás prostě nebudete provozovat. Jinak jste zakázaná a teroristická organizace.

V. Braun 31.7.2020 16:21

To je již ošetřeno v paragrafu 5 zákona

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2002-3

V. Chrastina 31.7.2020 16:55

Z logiky této kauzy vyplývá, že islám není náboženstvím, ale na diktríně nenávisti ke každému, kdo není muslim, lpící organizace, a jako taková by měla být podle našich platných zákonů, podobně jako nacismus a komunismus, postavena mimo zákon. Ostatně je to tak, že sice ne každý muslim je terorista, nicméně každý terorista je muslim, jak správně pravil pan prezident Zeman.!!

V. Braun 31.7.2020 17:38

Ze by v severním Irsku ty bombove útoky pachali muslimové? Až do teď jsem si myslel, ze to byli protestanti a katolíci, ale pan Zeman by přece nelhal, že.

J. Nový 31.7.2020 18:43

A kdy že? Letos? Loni? Předloni? Povídejte! 8-o

V. Církva 31.7.2020 21:44

Tak kdyby jste vše bral doslovně, máte pravdu. I Irové byli teroristé, jenže Muslimové mnohem horší a dnes. A změna se v nejbližších 10 letech nechystá.

L. Severa 31.7.2020 14:00

Obávám se, že pokud západ nezmoudří, tak nás pohroma nemine. Jestliže, v rámci humanismu, lidských práv a ..., budou migrantům přiznáváno občanství, tak Schengen umožní rozlézání po EU komukoliv.

D. Mach 31.7.2020 13:13

Zvláštní, že v článku o agresivních muslimech zcela chybí zmínění konfliktu, kde bylo zabito nejvíce lidí. Sýrie! Zabijákem je armáda řízená k šíitskému islámu inklinující stranou Baas řízenou prezidentem Al-Asádem a finančně, hmotně i vojensky podporované pravoslavným Ruskem. je to zajímavá ukázka spolupráce různých náboženství. Bohužel to stále život více než 350.000 Syřanů, povětšinou sunnitů nebo křesťanů. Takové vazby v rámci demokratické Evropy nepozoruji.

J. Jurax 31.7.2020 13:25

Křesťané tam arciť podporují Asáda, neboť ten je víceméně sekulární. Vyhrát opozíce, tedy islamisté, vyvraždí je ve jménu Alláha.

D. Mach 31.7.2020 14:00

Viděl jsem film "Pro Samu" natáčený v Alleppu, a tam křesťané i umírnění muslimové byli proti Asadovi. Necelá dva roky městu vládli, a rozhodně to na vyvražďování nevypadalo. To přišlo až s ruskými nálety. Nestyděli se bombardovat nemocnice podobně jako nacisti za války. Žádní islamisté se tam neschovávali, to by je nenechali natáčet.

J. Jurax 31.7.2020 14:37

Neviděl jsem. Ale přečetl jsem si recenze.

Cituji z http://www.filmspot.cz/2020/03/recenze-filmu-pro-samu-for-sama-oscar.html - "Od snímku Pro Samu nelze očekávat nějaký komplexní pohled na průběh občanské války v Sýrii – informace o politické situaci v zemi jsou pouze kusého charakteru, postupný vývoj událostí je mírně nepřehledný kvůli nelineárnímu vyprávění a především nikdo ani nepředstírá, že by šlo o film nestranný. Jeho tvůrci se naopak od začátku prezentují jako sympatizanti s proti-režimními demonstranty a jako zapálení bojovníci za svobodu – a je tudíž otázka, nakolik je prezentování určitých událostí v jejich podání skutečně objektivní (nicméně o hodnotě filmu coby autentickém svědectví z první ruky i tak nemůže být sporu)."

Ostatní recenze jsou zhruba v tomtéž duchu.

Pročetl jsem si i názory diváků na ČSFD. Názory se liší, některé chválí, jiné ne, ale všichni se víceméně shodují, že NEJDE o dokument.

Jsou i odsudky typu "Pohádka pro naivní západní publikum. Třeba hned ze začátku leží na zemi mrtví lidé v maskáčích a pan rebeldoktor říká, že to jsou umučení civilisté. O chvilku později slečna dokumentaristka povídá, že to tam ovládli džihádisté, ale že syrská vláda je mnohem horší."

Nebo "Spíše kýč plný největších dnešních stereotypů, jak správně vylíčit v médiích škaredé věci. ... Bojovali v Aleppu různé strany? Ne, jasně se zde dozvíte, že to byly pouze chudáci běžní lidé proti vládě s podporou Ruska. Rusové samozřejmě byly tak zlý, že pokud jste potřebovali jet navštívit přátele v Turecku (kteří ačkoliv to nebylo zmíněno, tak podporovali opačnou stranu), Vás pustili oběma směry ... Bohužel drastické záběry s komentářem vyprávějí příběh, který Vám říká co si máte myslet, nikoliv co se opravdu stalo.".

Přijde mi to jako kdybyste posuzoval druhou světovou výhradně podle filmu "Drážďany" https://www.csfd.cz/film/223134-drazdany/prehled/ nic jiného neznaje.

M. Rochovanský 31.7.2020 15:40

Nebyl jsem tam, neviděl jsem to, ale četl jsem názory jiných. Tudíž vím vše. Lidská pitomost je opravdu neomezená...

J. Jurax 31.7.2020 17:59

Víte, jen pitomec nečte názory jiných a nehledá v nich zrnko poučení.