23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

SVĚT: O dárcích a příjemcích - ošidnosti s redistribucí

Štědrý distributor A cizího majetku B vděčným nabyvatelům C, s třeba i poctivě míněným záměrem po dosažení maximální spravedlnosti - oné zaručeně nedosažitelné nirvány. Znárodňovat, vyvlastňovat, konfiskovat, z cizího rozdávat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chaloupka 15.11.2012 18:01

Ten příklad by si měli vyzkoušet úředníci v Bruselu.

Je přece nemravné, aby sekretářka brala třeba 2 tis. euro a Barroso 15 tis. euro (to jenom odhaduji). Mělo by se to zprůměrovat a dát všem stejně. Aby si ten socialismus, co nám vnucují, vyzkoušeli v praxi.

Socialismus je přerozdělování tj. brát schopným a pracovitým a dávat méně schopným a líným. Výsledkem je, že ti pracovití a schopní se přestanou snažit a nakonec jsou chudí všichni. Tohle jsme si vyzkoušeli mezi lety 1948-89 a teď zřejmě stejnou cestu půjdeme ještě jednou se západní Evropou, protože ta tomu nevěří. Když rozdávat s cizího je tak sladké ... jako droga.

Ostatně soudím, že jediné, na co by bylo třeba přispívat, je vzdělání - školy. Pak ať se každý snaží, jak umí.

P.S. Před pár dny poslala EU do Somálska cca 140 mil. Euro a včera byla zpráva na ČT o 5 mld. podpory pro Egypt. Takže zdroje stále jsou.

M. Kosejk 15.11.2012 17:47

human capital

Ale Evropa přece tvoří jistou formu human capital. Například na evropských univerzitách vystudovala celá řádka budoucích diktátorů a sociálních inženýrů Třetího světa. :))))))

M. Kodeš 15.11.2012 22:16

Re: human capital

No když to berete takhle :-)..Sicut erat in principio, et nunc, et semper.

čili nic nového,

ale: L.P 1964 nám, studentům fakulty automatizace a ekonomiky VŠCHT, tedy chemie, pan profesor Stýblo přednášel o investicích, za sociálizmu..

Při poviinné obecné  teorii  v podmínkách soc. hospodaření, si však u tématu "výnosnost investic"  (ale i jinde) neodpustil otázku :Dejme tomu, že v zemi A  naleznou X mld tun,třeba uhlí, o zlatu se bavit nebudeme, to by ztratilo cenu a v zemi B je jeden student, jako třeba vy, který objeví postup na získání  energie za podmínek, kdy uhlí je příliš drahé. Tak co cennější? Uhlí nebo student?

J. Jurax 15.11.2012 13:00

Sikorski

Když jsou zmíněna letadla a Sikorskij, resp. Sikorsky, nebyl tento tvůrce velkoletadel sám, kdo emigroval z bolševického ráje a výtečně se uplatnil ve svobodné zemi.

Další byl třeba letecké eso Alexander Seversky - mimochodem letec s protézou; byla mu amputována noha po zranění, které utrpěl jsa v roce 1915 sestřelen; dosáhl 13 sestřelů); prezident společnosti Seversky Aircraft, později Republic Aviation Corporation.

Další byl Alexander Kartvelli - spolupracovník Severského, mimo jiného tvůrce legendárního Thunderboltu.

P. Joch 15.11.2012 11:15

redistribuce

Vždycky si vzpomenu na brilantní demonstraci redistribuce jednoho profesora na střední škole v USA. Když po něm žáci žádali vysvětlení škodlivosti socialismu, navrhl, že při každé písemce se výsledné známky sečtou a vydělí počtem odevzdaných prací. Tato průměrná známka tudíž bude pro všechny stejná a spravedlivá. Za první práci dostali všichni dvojku (v USA B), trojkaři a čtyřkaři byli nadšeni, jedničkáři už méně. Příští práce už byla za tři, trojkaři a čtyřkaři zjistili, že se můžou "vézt", jedničkáři se přestali snažit, viděli, že stejně to lepší nebude. Takový výsledek vedl k demotivaci i zbytku a třetí práce už byla za 4 a zde socialistický experiment skončil.

V. Ondys 15.11.2012 11:47

:))))))) Chorobná touha po jistotě je prý i formou vyjádření sebevražedného úsilí nejzbabělejších

teď snad jde už jenom o to, abychom se všichni časem neprobudili jako mrtvoly, pane Jochu, v zájmu pokroku a křišťálově čistého rána jasné budoucnosti.

R. Tichý 15.11.2012 12:04

Re: redistribuce

Vtipné a poučné :o)

J. Jurax 15.11.2012 13:09

Re: redistribuce

Tak tenhle experiment by se měl povinně provádět tak řekněme v osmé třídě každé základní školy v tuzemsku. Poté opakován jednou ročně na školách středních a na vysokých školách na oborech filosofie, politologie, sociologie, sociální studie etc. by měl být opakován každý semestr.

Míň lidí by volilo socany a komanče by pak volil jenom blbec, Proto zavedení experimentu nemůže projít - senát by to bloknul.

J. Kanioková 15.11.2012 17:12

Perfekt :))))))))))))))

M. Sedláček 15.11.2012 17:57

Re: redistribuce

Geniální

K. Luboš 15.11.2012 9:42

léčba radikálním přerozdělováním

„Přerozdělování“ je daň, kterou platí bohatí, aby jim chudí nepodřezali krky. Už v době starověkého Říma totiž bohatí přišli na to, že lepší než neustálé kravály je obětovat část majetku, a tak si zachránit tu druhou.

V. Ondys 15.11.2012 11:30

:)))))) Sice to máte dost hloupě zašmodrchané

ale nikdy jsem neslyšel, že by se nějaký zbohatlý socanský papaláš zachoval milosrdně k potřebným ze svého odkloněného, když tu je především pro to, aby na všech naprosto bezohledně parazitoval i hromadil pod sebe jako příkladně uvědomělý lidumil a preferoval schopné všeho na úkor ostatních.

J. Jurax 15.11.2012 13:12

Re: léčba radikálním přerozdělováním

Jenže tehdy si bohatí aspoň sami rozhodovali, kolik obětují. Dnes v demokracii jim to zákonem vnutí zastupiči volení tou chudinou - a stejně je to málo, chudí skrze odbory dělají kravály dál.

P. Zeman 15.11.2012 14:14

Re: léčba radikálním přerozdělováním

Jedna věc je dobrovolně se podělit, druhá být zcela nedobrovolně vyvlastněn. Tomu prvnímu se skutečně říká solidarita, tomu druhému socialismus a o něm článek je.

K. Luboš 16.11.2012 0:16

Re: léčba radikálním přerozdělováním

Vyvlastňování je způsob nabývání majetku používaný už od starověku a rozhodně to není žádný vynález socialismu. Pak by totiž socialistou musel být i Beneš vyvlastňující sudetské Němce, Masaryk vyvlastňující šlechtu, císař Ferdinad vyvlastňující české stavy atd. atd. Ale teď mě napadá, věděl vůbec Vilém Dobyvatel, že je socialista anebo dokonce komunista, když zkonfiskoval 60 % majetku v dobyté Anglii?

M. Kodeš 15.11.2012 22:37

Re: léčba radikálním přerozdělováním

A vy nevíte jak se to jmennovalo? Přece chléb a hry, trochu si něco přečtěte, myslím v knihách. Ostatně to platí dodnes.