10.12.2023 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

SVĚT: Novodobé otroctví a pokrytectví ideologie "woke"

Média přetékají zprávami o tom, jak aktivisté hnutí Black Lives Matter (BLM) vandalizují a ničí sochy obchodníků s otroky, majitelů otroků a kohokoliv, kdo podle nich v minulosti provozoval otroctví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Milan 9.8.2020 22:30

Další zadák: https://www.lidovky.cz/domov/hasici-evakuovali-200-lidi-z-horiciho-vlaku-u-mnichovic-zraneny-nebyl-nikdo.A200809_204534_ln_domov_ele

O. Rychlík 9.8.2020 17:34

Je to otrokářství tak běžné, nebo není? Na Googlu se otroci sehnat nedají, na erotických serverech převažuje silně poptávka nad nabídkou, Alza.cz, která jinak nabízí všechno, otroky nevede. Je to nějaké zapeklité.

D. Mach 9.8.2020 12:08

No tak nám autorka popsala, jaká zvěrstva se dějí v převážně rozvojovém světě (tím nemyslím tu Británii, kde zdá se za vším hledej Číňana), a zároveň v jiných článcích kritizuje evropskou vstřícnost vůči uprchlíkům, kteří z tohoto pekla utíkají. Tak teď ale nevím, jak to vlastně myslí. Jejich svět přece změnit nedokážeme.

L. Stránský 9.8.2020 13:03

Záměrem autorky bylo poukázat na pokrytecké moralizování liberálního establishmentu.

D. Mach 9.8.2020 18:07

To jako že nastavuje zrcadlo?

J. Anděl 9.8.2020 18:22

To jako že v Americe je v současnosti netrápí otrokářství :-).

V. Církva 9.8.2020 22:08

Mno jako s tímto materiálem (levicovými progresivistickými dementy), který v Evropě řeší dávné otroctví a neřeší současné, těžko očekávat skutečnou podporu perzekvovaných otroků z Afriky. Ti navíc na to aby se dostali do Evropy ani nemají.

V ilegální migraci spíš jde o dodávku především muslimských asertivních ilegálů, které tito levicoví užiteční idioti budou podporovat na úkor Evropanů.

Další věcí je, že nemůžeme řešit všechny problémy a hříchy světa přestěhováním do Evropy (navíc Evropy s dnešním "lidskoprávismem" což jsou práva naruby).

Jen úplný ignorant toto nechápe.

P. Milan 9.8.2020 15:06

Problém je, že lze jen velmi obtížně rozlišit ty, kteří utíkají z pekla, od těch, kteří utíkají za sociální podporou a to i když se na tom pekle třeba podíleli.

D. Mach 9.8.2020 18:09

S tím naprosto souhlasím. Jen mi to chybí v tom článku.

V. Církva 9.8.2020 22:29

Na a proč vlastně má Evropa řešit otrokářství přestěhováním do Evropy? Pomůže tím těm lidem, pokud tu neumí žít? - nepomže. Do Evropy se má stěhovat ten, kdo chce žít jako Evropan (jenže plat je jen nepatrná součást toho) a snaží se o to. Samozřejmě civilizované země by se měli snažit zachraňovat perzekvováné. Dělají to tolerováním ilegální imigrace? Myslím si že tak v 10 procentech imigrantů, které stejně terorizují ti co perzekvovaní nejsou a nebyli. To je jeden problém, nejde o imigraci perzekvovaných ale koholkoliv kdo přijde. I kdyby, stojí to za kompletní likvidaci evropské civilizace? Nestojí

P. Milan 9.8.2020 22:29

Napište svůj a lepší.

P. Zinga 9.8.2020 17:34

Oni sami jsou to peklo.

V. Kučer 8.8.2020 20:27

Proč tedy otroci nepovstanou proti svým pánům. Černoši jsou přeci fyzicky silnější než Berbeři a Arabové. Na ostrově Hispaniola povstali před více než 200 léty a dodnes si tam vládnou sami. Možná čekají až je běloši osvobodí od otroctví jako se to stalo koncem devatenáctého století.

K. Křivan 9.8.2020 8:39

No, vládnou.... ale jak ! ;-D

J. Jurax 8.8.2020 19:59

Výživný článek.

A odhaluje pokrytectví BLM rasistů. Sochy se nebrání a zblblá bílá společnost taky ne - netroufne si vystoupit proti rasistickým BLM řvounům; ti blbější bílí je dokonce podporují. Kdežto bojovat proti otroctví tam, kde se skutečně vyskytuje, je o hubu. Toho se BLM aktivisté bojí. Troufnou si nanejvýš rabovat, když je paralyzována policie.

Blbost kvete nejen zelenými a rudými, ale i černými BLM květy.

J. Anděl 9.8.2020 10:08

No jo.... BLM se odívá vznešenými všelidskými hesly, ale řeší jen svojí frustraci a nespokojenost. Ne frustraci nebo nespokojenost nějakých Vietnamců nebo Konžanů nebo koho.

Tohle nimrání se v historických nespravedlnostech baví lidi odedávna. U nás některé generace lidí pořád řeší historickou nespravedlnost nacistické invaze, historickou nespravedlnost mnichovské dohody, historickou nespravedlnost ruského osvobození spojeného se socialistickou totalitou, někdo řeší historickou nespravedlnost vyhnání Němců a dalších, historickou nespravedlnost invaze vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968... jsou i tací, co řeší historickou nespravedlnost sametu a osoby prvního prezidenta.....

A to jsme jen u nás v kotlince a v kraťoučkém časovém úseku a vybírám jen ty větší záležitosti.

Všechny mají jedno společné a naposledy jsem o tom například četl dobré pojednání od Šichtářové - "odporný kolektivismus". Identifikování se s nějakým kolektivem, rozpoznání a označení jiného kolektivu jako vnějšího nepřítele.

ONI ublížili NÁM, MY teď na NICH vynutíme spravedlnost.

J. Jurax 9.8.2020 13:43

No nevím ... obecně s Vámi nemohu zcela souhlasit. Ale to by bylo nadlouho.

V. Církva 9.8.2020 22:20

No něco na tom co píšete asi je.

D. Bystriansky 8.8.2020 15:23

Philadelphia video: Bílí postavili krásnou městskou čtvrt a co z ní udělali černí! Chudáčci, nikdo jim ani uklidit nepřijde.:-(

https://www.youtube.com/watch?v=EWnQFLNTaIk

J. Kombercová 8.8.2020 16:04

Jako v Předlicích.

D. Bystriansky 8.8.2020 17:20

Tam jsou taky barevní?

J. Kombercová 9.8.2020 8:21

Také vyloučená lokalita.

Najděte tři rozdíly.

F. De Winter 8.8.2020 15:09

Pokleknutí bílého člověka na kolena před černochem není nesmyslné, je odporné a kdo to provádí, měl by být vyobcován ze slušné společnosti, včetně pilotů formule F1. Uráží totiž stovky milionů bílých. Předně, v osmnáctém století kolik bylo v Americe vůbec otrokářů a lidí, kteří z tohoto jevu profitovali? Je velkou záhadou, jaké morální pravidlo může nutit bílého člověka, aby klekl na kolena před černochem a omlouval se za něco, na čemž se on sám nikdy nepodílel a jeho předci s největší pravděpodobností také ne.

Z historie se nevynořuje středověká otrokářská Evropa. Jsou zde panovníci, výboje, války, kostely atd., ale nikde masy otroků. Na druhé straně muslimský svět, jak se vynořuje z paměti, to jsou jenom otroci. Trhy s otroky v severní Africe. Sultán neměl manželky, měl otrokyně. Celým muslimským světem prochází osa otroctví. I tak by nemělo žádné oprávnění žádat po dnešních muslimech, aby před někým klekali na kolena. Francouzský historik Olivier Pétré-Grenouilleau který zdokumentoval africké otroctví, píše, že otroctví v Africe je mnohem dřívějšího data než jsou první arabští a evropští kupci otroků. Vysvětluje, že jev byl strukturální součástí africké společnosti. Africké zemědělství se nerozvinulo do úrovně eurasijského, které fungovalo na bázi rolníkova zdanění vlastními aristokraty a na druhé straně garantovalo rolníkovi ochranu. V Africe vládnoucí rodiny stavěly svoji moc a status, založené na válkách a obchodu, nezávisle na vlastním lidu. V takové konfiguraci byl obchod s otroky jednou z hlavních obchodních komponent a důvodů k válce. Historik dokládá, že 98% otroků získali zahraniční otrokáři obchodem. V 16.-19. století 17 milionů otroků získali arabští kupci, 11 milionů otroků kupci z atlantické oblasti a 14 miionů do vnitroafrického obchodu, kolem 42 milionů lidí bylo nejdřív zotročeno černošskými mocnými a prodáno Arabům a bílým do Ameriky, v řetězci zla nejdřív černí museli prodat své černé bratry.

K. Křivan 8.8.2020 10:52

A ti otroci by na svobodě nezemřeli hlady ? Není "jádro pudla" někde jinde ?

R. Langer 9.8.2020 5:59

Jistě že ano. Mimochodem, i o tom byla válka Sever proti Jihu...

P. Pepax 8.8.2020 9:15

Poučný článek.

F. Netopil 8.8.2020 9:12

Pokusme se shrnout celý článek paní autorky do jedné věty:

Na světě dnes žije v otroctví na nejrůznější způsoby tolik lidí, že jakékoliv protesty a demonstrace proti tomu jsou naprosto nesmyslné a z podstaty špatné !!!

Tady mě napadá jen známý citát: "Tak buď jsem blbej já nebo ona"

I. Schlägel 8.8.2020 9:22

Pokud chcete bojovat proti současnému otroctví ve výše uvedených zemích bořením soch a přejmenováváním ulic v zemích, kde je praktikování otroctví minimalizováno, "a" je správně. Dobré je rovněž bojovat proti plastům v mořích zakazování brček v Česku.

F. Netopil 8.8.2020 9:39

Slovem "minimalizováno" máte na mysli co ? 136 000 lidí v otroctví v Británii (údaj autorky!) ? To jako už považujete za celkem přijatelné ? A to že podle Vás "a" je správně, mě ani neurazilo ani nepřekvapilo. V těchto situacích jsou obvykle na obou stranách zrcadlově obdobné názory.

I. Schlägel 8.8.2020 12:31

I to je vážný, britský i evropský problém. Vyřešíme ho přejmenováváním ulic a bořením soch? V porovnání s miliony otroků v Africe je to menší problém.