25.2.2024 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

SVĚT: Neomlouvejme islám!

Aston se brání srovnání islámu s nacismem. Je to dost změna od doby, kdy ve své sci-fi prorokoval roli islámu jako největšího nepřítele civilizace třetího tisíciletí. Ale i Aston má právo na duševní vývoj.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kun 22.1.2015 1:35

Co se stalo s Astonem?

Začíná být jako nějaký blbý č*rák!! 

 Duševní vývoj jak se zminuje pisatel článku, je příliš pozdě!! Měl by se nechat vyšetřit, možná, že by mu je ještě pomohly!

P. Novák 21.1.2015 22:03

:-)

Všude kde jehodně muslimů, je pořádnej bordel. Vyjímkou jsou státy s diktátorem v čele, který to zvládne udržet na uzdě. Muslimové berou korán jako dogma, přitom to lze srovnat s astrologií. Takže nějaká diskuze nepřipadá v úvahu.

J. Schwarz 21.1.2015 18:25

Ta diskuze o Islámu

je na draka, zvláště pak argumenty politických korektníků a podobných oslů. Víme ze zkušenosti, že "umírnění komunisté" - a nebylo jich málo, neznamenali zhola nic pokud se v zemi vyskytlo pár "kovaných soudruhů" . Potom všichni sklapli a "jednotně podpořili stanovisko ÚV strany". Takže "umírnění muslimové" nehrají roli, jak získá islám moc budou vládnout fanatici. Dále nechápu urážlivost muslimů ani předposranost různých Halíků halonou do hávu pochopení a tolerance. Ano, opravdu si PÁR KRESLÍŘů vystřelilo z jejich Proroka, a co? Zákon to nezakazuje a já se nehodlám muslimům / ani Halíkům / omlouvat stejně jako oni se neomlouvají za Islámský stát. Ale zrovna nedávno jsem se seznámil se "souborem požadavků" muslimů ve Francii / požadují například zákaz křesťanských symbolů ve veřejných budovách kvůli laickosti a současně vybavení budov modlitebnami, povolení nošení šátků pro muslimské ženy, muslimské dívky nemusí do tělocviku, učit by je měly jen ženy, nemuslimští profesoři prý nejsou kompetentní zkoušet muslimské studenty... / - prostě takovýmito požadavky jsem rozčilen stejně jako oni karikaturami Proroka. Omluví se mi muslimská "umma"? Budou takové požadavky postaveny mimo zákon? Já vím, že to nežádají všichni muslimové ale jen nějaký blbec. No a co? Muhammada taky neportrétují všichni nevěřící, jen pár šašků! Co by mi ti, co argumentují ve prospěch islámu poradili v mém rozhořčení? Mám vyhodit do luftu nějakou mešitu, aby mohli, v rámci symetrie a rovného přístupu říct, že si za to muslimové mohou sami protože provokují nevěřící nehoráznými požadavky?

P. Vaňura 21.1.2015 19:48

Zákaz zobrazovat Mohameda není součástí pravého

islámu, v islámských rukopisech počátků islámu je takových zobrazení spousta dokonce! A žádný zákaz zobrazování živých tvorů nerepektovali ani první chalífové (v jejich venkovských sídlech byla např. zobrazení polonahých tanečnic), ani turečtí sultáni, kteří se z titulu světské moci sami prohlásili i za duchovní vůdce muslimů.

P. Brodský 21.1.2015 21:59

Re: Zákaz zobrazovat Mohameda není součástí pravého

Sultán Selím první po dobití Egypta koupil titul Chalífy od tam žijícího pžedstavitele dynastie Abbásovců.

M. Čihák 21.1.2015 17:45

dobry ale

zatim je 100% tech co pisou clanky a nejak nam nejde zorganisovat neco co by je skutecne zacalo brzdit. na nase clanky asi kaslou.

V. Vaclavik 21.1.2015 17:28

Co je to ideologie

"Ideologií se presvedcení stává tehdy, když verící zacne vyžadovat, aby se i ostatní chovali podle jeho predstav a tuto predstavu po ostatních násilím vynucovat."

Ideologii je kazde presvedceni, ktere neni puste blaboleni, ale vyjadruje nejaky sirsi, spojity (integrovany), myslenkovy, nazorovy souhrn, ktery predstavuje nejaky nahled na svet.

Jestli je neco idelogie, nebo nikoli, vubec nema nic spolecneho s tim, jestli nositel te ideologie vyzaduje po ostatnich jeji nasledovani, at uz dobrovolne nejakym kazanim, prednaskami, nebo vynucene nasilim nejakou politickou metodou.

IdeoLogie - to slovo same nam rika, ze jde o logicky souhrn ideji, tedy pekne po nasem, souhrn myslenek. Nic jineho v tom hledat netreba, vse co tu o ideologi autor clanku rika, jsou plane konstrukce. Bohuzel jeho mylne porozumeni, co je ideologie, je dnes velice rozsirene. Dle toho mylneho a falesneho nahledu je idelogie jako takova neco spatneho, tecka. Dobra ideologie v takovem nahledu neexistuje. Snad uz nemusim dodat, ze takovy nahled predstavuje to prislovecne vylevani vody z vanicky i s ditetem.

V. Vaclavik 21.1.2015 18:14

Re: Co je to ideologie

Pokud je nejaka ideologie protezovana nasilim, je to neklamna znamka spatne, zle ideologie, tedy ideologie nedobre pro zivot cloveka. Bohuzel, spatnych ideologii je vetsina, zatimco tech, ktere se i jen nejak priblizuji dobre ideologii, je jako safranu. Proto to vypada, ze 'kazda ideologie je spatna' protoze at 'lidstvo' zkusilo tu ci onu, vzdy to skoncilo nejak spatne.

Tak to ale jen vypada. Na tu bezvyhradne dobrou ideologii, presneji na jeji objeveni v sirsim poznani, si lidstvo musi jeste nejaky cas pockat, musi k ni rozumove dozrat. Ta ideologie tu jiz dobreho pul stoleti je, kodifikovana tiskarskym pismem na kniznim papiru, rukopis jejiho originalu je ulozeny v Kongresove knihovne v USA, ale ani ta nase Zapadni kultura ji jeste neumi rozpoznat jako zadouci. Vcerejsi a dnesni intelektualove se snazi sec jim sily staci, aby to tak zustalo navzdy. A je na kazdem z nas, jak dlouho se jim to jeste bude darit.

T. Czernin 21.1.2015 18:57

Máte zřejmě na mysli druhý dodatek Ústavy USA...

Ano i já si myslím, že by podobný dodatek měl být součástí Ústavy ČR...

V. Kun 21.1.2015 21:01

Re: Co je to ideologie

Pane Václavíku, můžete také tvrdit svoje, avšak zapomínáte na běžný zaběhnutý ýznam slova IDEOLOGIE. At třeba jazykovědně nesprávně. Musí se přizpůsobit jak se to používá!!

     V evropském prostředí má termín častěji pejorativní vyznění a vyjadřuje též uzavřenost, jednostrannost a iracionální a propagandistické rysy soustavy označované jako ideologie. - z Wikipedie.

   IRACIONÁLNÍ A PROPAGANDISTICKÉ - jako komunistická, nacistická a v současné době islámská!

J. Kernal 21.1.2015 17:14

Výborný článek

Než se narodil Izmael(praotec Arabů), tak Boží posel řekl jeho matce Hagar: narodí se ti syn, bude to člověk nezkrotný, jeho ruka bude proti všem a ruce všech budou proti němu, bude stát proti všem svým bratřím Gn 16, 9-12. Hle, požehnám mu a rozplodím a rozmnožím převelice Gn 17, 20. Přijetí Koránu došlo k zákonému utvrzení a tato ideologie se začala ve jménu boha šířit ohněm a mečem  do sveta mezi ostatní národy a tak je tomu doposud.

Naproti tomu Ježíš,Boží syn, přinesl EVANGELIUM (radostné poselství), které vykládal lidem pokojně a beze zbraní a varoval před použitím zbraní. Všichni, kdo se chápou meče, mečem zajdou Mt 27,52. Jeho následovníci, Apoštolové, stejným způsobem jednali, zato byli pronásledováni, zabíjeni jak je doposud. V pozdějších staletích se ideologie křesťanství také šířila ohněm a mečem ve jménu boha s malým b. Človek je hříšný a ve své podstatě zlý a jenom zákony nás udržují v relativním klidu jinak bychom se pozabíjeli a sežrali. I vůdcové s konečným řešením by se našli.

D. Nováků 21.1.2015 16:56

Vždy

Vždy jsem razil takovou teorii, že Islám je o několik století mladší než křesťanství a nachází se tak zhruba v době temna, kdy se tu pod Ježíšovým jménem upalovalo apod.

Pročtením Koránu jsem ale zjistil, jak se pletu. Osvícenství v muslimských zemích se asi nedočkáme. Korán je daleko násilnější než Bible, je to daleko přímočařejší popis toho, jak se má věřící chovat, co za jaké situace dělat, jaká má práva a povinnosti. Korán si prostě nevyložíte jinak, než co je v něm napsáno. A je to dost nepěkné čtení. Z toho mi vyplynulo, že nic jako "umírněný" muslim není, je to možná tak spící vrah a násilník, který když dostane oporu v okolí, začne naplno jednat podle Šaríi. A proto jsem radikálně proti ustupování jejich zvrácené kultuře a zvykům. Protože s jídlem roste chuť a když dosáhnou jisté početní váhy na daném území, dočkáme se oněch "no go zones", "sharia zones", apod. A to v ČR rozhodně nechci a budu bojovat proti.

V. Kun 22.1.2015 1:38

Re: Vždy

Kde vidíš NÁSILNOSTI v Novém zákoně???

   To že Židé byli a jsou násilní NEPATŘÍ KE KŘESTANSTVÍ!!

J. Kernal 21.1.2015 16:01

Z. Rychlý 21.1.2015 15:24

výborný článek.

J. Dvořák 21.1.2015 13:57

Jak ty mně tak já tobě !

Obhajuji stanovisko, že islám se musí sprovodit ze světa, dobrý a umírněný muslim je ten co čuchá ke kytkám zespoda !

J. Boleslav 21.1.2015 14:52

Re: Jak ty mně tak já tobě !

Souhlas.

M. Hoblík 21.1.2015 11:46

Islám v Evropě byl, je a bude.

I když si to ledajaký osel nepřipouští. Našim posláním není horovat proti islámu, musíme ho poznat a s muslimy se dohodnout. A to bez vystrašených protiislámských pablbů, ozbrojených po zuby.

I. Dekyský 21.1.2015 12:22

Re: Islám v Evropě byl, je a bude.

Pablb jste Vy a to neuvěřitelný. Nevystudoval Vy jste náhodou nějakou pseudohumanitní sra*ku?

V. Pavlíčková 21.1.2015 12:33

Re: Islám v Evropě byl, je a bude.

Islám je o 6 století mladší náboženství než křesťanství. I to si prošlo netolerancí a řáděním inkvizice i krvavých bitek mezi různými směry. Prošlo ale také renezancí a osvícenstvím. Což se islámu zatím nepodařilo. Jistou výhodou společnosti v Evropě, byl boj mezi církví a laickými panovníky, kteří nikdy nepřipustili absolutní moc církve. Tento boj v islámu chybí, protože islám je nejen náboženství, ale také politický nástroj určený k ovládnutí mas.

V. Čermák 21.1.2015 12:44

Re: Islám v Evropě byl, je a bude.

Je docela možné, že ta renesance Islámu se právě nyní "připravuje". Po skončení "náboženských bojů" se možná objeví Nový výklad odpovídající 21 století. Nedávno jsem četl pěkný apel Islámského filosofa Islamistům.

J. Boleslav 21.1.2015 14:54

Re: Islám v Evropě byl, je a bude.

Naše euroatlantická civilizace dosáhla svého rozkvětu, protože kromě víry začala akcentovat i rozum. To u islámu nehrozí ani omylem.

Z. Rychlý 21.1.2015 15:20

Re: Islám v Evropě byl, je a bude.

To mám jako 600 čekat, až z nich budou něco jako současní křesťani ??!!

Nebo jak ?

J. Schwarz 21.1.2015 18:28

Re: Islám v Evropě byl, je a bude.

Tyhle idioty mám nejradši. Evropané  si už svůj boj se svými náboženskými fanatiky jednou vybojovali a stálo je to dost  potu a slz. nevím, proč bych si to měl zopakovat v islámském podání jen proto, že by si to přáli imbecilové jako jistá Pavlíčková nebo jistý Hoblík.

V. Němec 21.1.2015 12:37

Re: Islám v Evropě byl, je a bude.

"Zlatá " jsou slova: s islámem se dohodnout. To je jako s Hitlerem nebo bolševiky se dohodnout. Mistr nad mistry, kdo to dokáže.

P. Vaňura 21.1.2015 14:29

Vůbec nejsilnější, dle mého

soudu, je v Chaplinově filmu Diktátor ta scéna, která není vůbec k smíchu. Když tam jednání mezi Hitlerem a Mussolinim o Rakousku uvíznou na mrtvém bodě, radí Goebbels Hitlerovi, ať klidně podepíše závazek, že Rakousko nenapadne, protože taková smlouva je "jen cár papíru." Až Mussolini stáhne armádu od hranic, může Rakousko anektovat. A Hitler dá na jeho radu...

D. Procházka 21.1.2015 12:58

Re: Islám v Evropě byl, je a bude.

Četl jste ten článek?

L. Kubeš 21.1.2015 13:03

Re: Islám v Evropě byl, je a bude.

Reakce naprostého pablba, který se snad probudí teprve až bude mít kudlu přiloženou na krku.

H. Lukešová 21.1.2015 13:36

Re: Islám v Evropě byl, je a bude.

Vy jste nic nepochopil. Jak se chcete dohodnout s někým, kdo vás chce zničit?

S. Landa 21.1.2015 13:39

Re: Islám v Evropě byl, je a bude.

Oni nás ti muslimové chtějí zničit?