12.4.2024 | Svátek má Julius


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
JAP 10.8.2009 16:10

Pane Hvížďalo, dopustil jste se hrubého zkreslení, tedy dezinformace

poznámkou o M.Dalíkovi, který údajně se pokusil bránit svobodě slova. On šel jednat s autorem reportáže, aby tuto neposkytl k vysílání a sdělil mu své důvody k tomu. Reportér mu slíbil, že nezveřejní Dalíkovu intervenci, což porušil  To není žádné bránění svobody slova, Začínám pochybovat o vaší serióznosti.

strejda 10.8.2009 20:50

Re: Pane Hvížďalo, dopustil jste se hrubého zkreslení, tedy dezinformace

I za bolševika se jednalo s autorem a sdělili se mu důvody proč nevysílat. Také se mu doporučilo o tom nemluvit. Tehdy to ale bylo bránění svobody slova. U Dalíka je to stejné. Dnes jen autora hned nevyhodí. Až časem.

Emil XX 11.8.2009 23:32

To se pletete - protože vlastníci jsou různí, jsou

i různé požadavky na novináře jak mají psát. Nezávislý může být jen ten, který noviny sám vlastní a není odkázán na inzerci velkých firem.

Komunistické rozhodnutí bylo naproti tomu naprosto univerzální, klidně mohli napsat "pan X může pouze k lopatě" a nikdo mu jinou práci nedal, protože všechno bylo státní (to NENÍ vymyšlenost, jen si přesně nevzpomínám jak definovali tu "lopatu" ale byli lidé, co to měli v kádrových materiálech napsáno).

Za Stalina ovšem nebyla potřebná ani cenzura, novinář, který jen šlápnul vedle skončil v koncentráku. Že by někdo zkoušel, co ještě projde, nepřipadalo v úvahu.