19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

SVĚT: Máme se bát Ruska?

To je pro Čechy něco jako Hamletova otázka "Být či nebýt?" (tedy "s Ruskem" nebo "proti němu"). I dnes, dvacet pět let po "sametu", přilákal tento název diskusního večera koncem ledna 2014 do auly CEVRO – Liberálně-konzervativní akademie, kam jej svolal Občanský institut a KOD, mnoho zájemců. Pamětníků i mladých tváří. Diváci seděli v aule i na ochozech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Netzer 5.2.2014 15:30

Diskutérka Kanioková

opět perlí.

Sice se tetelí strachy, že evropští voliči podlehnou populistům, ale zároveň, přímo jedním dechem, se vyznává ze svých sympatií vůči populistovi # 1, Thilo Sarrazinovi. :-)))

Pozoruhodné je rovněž, že je už teď seznámená s obsahem knihy, která vyjde teprve 24. února.

Mimochodem, milá paní, pro "Meinungskonformitaet" existuje i český výraz. :-P

H. Lukešová 5.2.2014 16:04

Re: Diskutérka Kanioková

Sarrazin je populista? Máme přece svobodu slova, o které jste včera psala, takže Sarrazin má na své názory naprosté právo a nikdo ne nesmí kvůli tomu pronásledovat. Jenže multikulti politkprektníci svobodu slova nevyznávají. Každého, kdo si dovolí jen malinko kritizovat muslimy, tak je fašista, rasista, xenofob atd.

V. Novák 5.2.2014 16:14

No, máme svobodu slova - a zároveň platí, že Sarrazin je

populista. A i jako populista má svobodu slova.

Proč by měl někdo pronásledovat populisty?

H. Lukešová 5.2.2014 18:53

Re: No, máme svobodu slova - a zároveň platí, že Sarrazin je

Ano, na Sarrazina je pořádán hon, stejně jako na Wilderse.

S. Netzer 5.2.2014 16:17

Běžte už do háje s těmi Vašimi multikultipotkorektníky

On snad chce někdo nasadit Sarrazinovi náhubek?

H. Lukešová 5.2.2014 18:52

Re: Běžte už do háje s těmi Vašimi multikultipotkorektníky

Ano. Chce. Na něho je pořádán hon.

J. Kanioková 5.2.2014 17:03

No, vaše příspěvky vypovídají víc o vás, než o mně..

A ano, jsem seznámená s tou knihou.

A buďte tak laskavá, buzerujte si někoho jiného. jste trapná. Připomínáte mi našeho minipsíka, co hrdinně vyštěkával zpoza plota. Já se k vám NIKDY nevyjadřuji, tak prosím o totéž. Pokud vůbec máte o férovosti jakési povědomí.

S. Netzer 5.2.2014 17:26

Těší mně,

že jste seznámena s knihou, která doposud nevyšla.

Jako autenticky pravicová diskutérka trpíte chronickým odporem vůči pravdoláskařům, a Vaše hrdost by Vám nikdy nedovolila snížit se na jejich úroveň, takže chápu, že se k mým názorům nevyjadřujete.

V rámci svobodné diskuse si budu ale i v budoucnu dovolovat komentovat ("buzerovat") Vaše nehorázně hloupé příspěvky.

V. Kusý 5.2.2014 18:46

Re: Těší mně,

Pardon, ale patent na nehorázně hloupé příspěvky máte Vy.

V. Vlk 5.2.2014 18:55

Re: Výborný článek,

Mám dotaz: Vyšlo to někde u nás?  Autor

S. Netzer 5.2.2014 18:58

Re: Výborný článek,

"To"  vyjde teprve 24. února.

D. Streit 5.2.2014 13:35

Ruský strašák je zneužívanou kartou

Podléhají tomu zejména stoupenci EU:

http://streit.blog.idnes.cz/c/394853/Kapitulantstvi-straseni-Ruskem-ucelova-substituce-Zapadu-Nemeckem.html

J. Kanioková 5.2.2014 15:04

Ano

.

J. Šimek 5.2.2014 11:54

Dlouhý soupis zavádějících zkratek, které se snaží

vzbudit dojem, jak tomu autor rozumí.

H. Grúbr 5.2.2014 11:30

Celý článek je vlastně o tom

že Putin někde něco vykládal a ono to dávalo smysl, načež se politická mafie konzervovaná na CEVRO vyburcovala, obvolala užitečné víme koho... a rozpoutala debatu na téma: Co nám to ten Putin dělá, že nás takhle klame tělem.

J. Slanina 5.2.2014 11:34

Re: Celý článek je vlastně o tom

Za to u grebendy a falmera jsi se, soudruhu grůbře, mohl uplácat a uskandovat k smrti, viď? AŤ ŽIJE KSČ, AŤ ŽIJE CCCP. To je přece smyslem tvého ukoptěného života.

K. Frauknecht 5.2.2014 11:49

:-))

No, téma bylo asi trochu jiné, ale pravdou je, že ten Putinův projev dává smysl.

A že je okolo pozdvižení chápu. To co mnozí deklarují v různých diskuzích na netu zaznělo z úst vrcholného politika naprosto neočekávaně, z úplně jiné strany! Nemám pochyb, že Putin získá nějaké bodíky, stejně tak nemám pochyb, že se vyrojí řada konspiračních teorií o Putinově ovládnutí Světa :-)).

M. Barta 5.2.2014 12:55

Re: :-))

Ono to není poprvé, co Putin vypráví o svém přání restaurovat cccp v podobě Euroasijského svazu. Ani útoky na západní civilizaci a adorování ruské tzv. civilizace-státu, kterou nabízí pro záchranu křesťanství, nejsou novinka. Osobně si myslím, že Rusko má tolik svých vlastních problémů na všech úrovních, zahrnujících masovou korupci, alkoholismus, podřízenost soudní moci atd. atd., že jde o bezuzdné chvástání. K tomu, aby mohlo pozvednout "západ", na sobě musí ještě dlouho pracovat. Ostatně to, jak dopadá ruská snaha rozšířit svou civilizaci tímto směrem, je dnes vidět na Ukrajině. Léta ji bratrsky drtilo cenami plynu, a Putin dokonce nemá zábrany jim vyčítat, kolik že po válce stála její obnova. To nejsou žádné resentimenty. Jen nezodpovědný a/nebo hloupý člověk může hledat na východě spásu před problémy, které život přináší.

V. Novák 5.2.2014 13:28

Na Ukrajině myslíte ty obdivovatele Bandery a Šucheviče

pochodující pod vlajkou UPA a metající molotovovy koktejly? Tam musí být ale svoboda!

V EU by chlápka s háknrkrajcem na fángli zavřeli sotva by vylez na ulici...

Mimochodem - těším se na letošní první máj, jak němečtí policajti nebudou bránit na KuDammu chaotům v chaotění a Merkel(ová) jim nechá otevřít všechny vládní budovy, aby Německo předvedlo, jak vypadá Pravá Západní Demokracie!

J. Kanioková 5.2.2014 14:11

No, že to v Rusku vůbec není řůžové,

o tom není nutno debatovat. Horší je, jakou takové projevy různě po světě budou mít odezvu. Jaký to bude mít vliv za voliče, čemu tito pak podlehnou ve volbách ve svých zemích.

Nejnovější fakta a čísla k Evropskému průmyslu: nová infografika ukazující úpadek evropského průmyslu. Pět otázek a odpovědí popisují důvody pro tento vývoj. Plný obraz lze nalézt zde: http://visual.ly/re-industrialisierung-europas.

Ekonomické a tržní mechanismy trpí nedostatečnou poptávkou, tudíž bude stoupat produkce toho, co má odbyt. Obchod se zbraněmi je na vzestupu. Poprvé za pět let rostou globální výdaje na obranu. Rok 2014 více než 1,5 bilionů dolarů. Vojenské rozpočty rostou zejména v Rusku, Asii a na BV. - http://jdem.cz/9m5a9

Ničí Euro Evropu? - http://www.les-crises.fr/chemin-de-croix-europeen/

S. Netzer 5.2.2014 15:33

Re: No, že to v Rusku vůbec není řůžové,

O lala, madame parle francais? :-)))

J. Kraus 5.2.2014 10:37

Ruský dvůr

taky, ale co teprve nahoře na Milicích U Hubatků, tu měli zachovat jako poslední symbol ČKD. Ty omlácené a propálené umakartové stoly, prošlapané a děravé linoleum se zažranou špínou, pološero, smrad ze záchodů, poslední zbytek toho ještě skutečného světa. V jednom filmu před ní Marvan s mladým ještě Třískou vystupují z tramvaje před ranní šichtou, dál koleje nevedly, a z hospody za nimi vycházejí dělníci po prvním ranním frťanu. A o kus níž U lípy, každý čtvrtek paní Věruška s harmonikou, to byla snad poslední hospoda, kde lidi ještě zpívali. Jedna teta, zástupkyně firmy Maggi, tam před válkou občas jezdívala v neděli na oběd, pro ni vrchol luxusu, pro ostatní vrchol zhýralosti. A dole u Rokytky U Pecků, chodil tam s ošuntělou maminkou jeden popelář, jako by z oka vypadl Landovskému a i se tak stylisoval. Šlo mu to náramně. Nepatrný zlomek zmizelého světa a vše se pomalu ztrácí v zapomnění a nezájmu.

Ale k článku. Co řekl Putin, to se dnešní řadový občan nedoví. Nějak se změnila jeho psychika. Z hlásných trub oficiální ideologie se valí stejná smršť polopravd, lží, negace a nenávisti jako kdysi z trub komunistických, pouze nová ideologie zabírá a bagruje mnohem hlouběji v lidské přirozenosti. Za starých dob se občan bránil třeba poslechem cizích radií. Ráno v práci se pak dávalo dohromady, co říkali na BBC, Hlasu Ameriky, Deutsche Welle, Svobodné Evropě. Přiznat se dnes, že čtu Hlas Ruska a podobné stránky, je společensky neúnosné a i nesrozumitelné, že někoho zajímá něco víc než Babiš a Zeman. Připadá mi to jako generační zlom a omámení blahobytem.

Člověku někdy napoví jeho podvědomí. Přestal jsem tady na Psu před časem číst články pana Moce, vtipné, zajímavé, duši hladící. Přestal jsem, když napsal, že do Stuarts Point nastěhovali několik tisíc rodin z Afriky. Poslední dobu mě podivně drásá poslech britských a francouzských vojenských pochodů, a že jich mám k neuposlouchání. Místo nich si raději pustím staré ruské nebo sovětské. Co by tomu řekl C.G.Jung?

J. Boleslav 5.2.2014 10:40

Re: Ruský dvůr

Marš k Chocholouškovi! :-)

V. Vlk 5.2.2014 18:47

Re: Ruský dvůr

Tak jak jste jistě pochopil z článku, tak ty hospody  jsem za totáče znal. V mé knížce "Kdo rád jí, ať zvedne ruku" (je na e-knihách Kosmas) to najdete . A co taková Slavie, kam zaskočil občas i Václav Havel a Hotel Modrá Hvězda. To by měli zažít všichni ti dnešní mladí estéti. U Hubatků bylo od páté ráno narváno, byla polívka a pivo a pak šli teprve Kolbeňáci do práce.

V. Novák 5.2.2014 10:33

Putin "nám" ani Evropě nic nenabízí - Putin se věnuje Rusku

a Západ občas používá jako odstrašující příklad. Nenabízí nám pomoc ani obsazení. Řídí mnohanárodnostní, multikulturní a vícerasový stát - a řídí ho ke spokojenositi většiny "rossijan".

Ruština rozlišuje "russkij" = Rus národnostní a "rossijanin" = Rus jako občan Ruska. Nestaví na nacionalismu, ale na vlastenectví. Ne na principu národnostním, ale státním.

K důležitým otázkám se v ruské státní televizi pravidelně vyjadřují i patriarcha moskevský a vší Rusi, zemský rabín a vrchní muftí. Mně připadá, že Rusko multikulturalismus celkem zvládá. A to navzdory západním žumpalistům, pro něž je Putin symbolem Zla a každý, kdo je proti němu - byť by to byl stalinista nebo netajený nácek - je tudíž hodný.

J. Boleslav 5.2.2014 10:38

Re: Putin

Jistě, Rusko - náš vzor. To už tady jednou bylo, a moc se to nepovedlo. Je ale vidět, že Vašemu srdci je širá Rus stále velmi blízká.

V. Novák 5.2.2014 10:42

Vy máte dost problém s pochopením přečteného, že?

Kde vidíte v textu, na který reagujete, Rusko jako náš vzor?

E. Heusinger 5.2.2014 10:43

Re: Putin

Jistě, jste dobrým žákem Emanuela Moravce a Josepha Goebbelse.

E. Tocháček 5.2.2014 10:49

Re: Putin

Nezkoušel jste někdy, třeba jen tak pro změnu, vystavět svůj postoj na racionální úvaze místo na emocích ? Já jsem tak už kolikrát sám sebe docela překvapil...

J. Slanina 5.2.2014 11:41

Re: Putin

Víte, když Vás někdo po valnou část Vašeho života dusil, těžko se budete k stáru vůči němu zbavovat emocí.