30.3.2020 | Svátek má Arnošt


Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 33, poslední: 24.2. 2020 19:37, přehled diskusí

J. Jurax 24.2.2020 18:10

No jo, jen vyčkejte, až někdo zase někde vystřílí mešitu. Ani to nebude muset být křesťan, a hned uvidíte, jaká vlna rozhořčení proti útočníkovi a solidarity s oběťmi se na tzv. Západě vzedme.

Od papeže, co se objímá s mully, se čekat nic nedá.

Nigerijským křesťanům bych leda poradil odplácet stejnou. Bijte muslima kde ho uvidíte! A to jsem bezvěrec, neznaboh a ateista.

J. Kanioková 24.2.2020 17:36

Děsivé !!!

M. Moravcová 24.2.2020 12:00

Skvělý článek. A ostrý. Kde byli všichni západní lidskoprávnící a moralisti? Cpali si do kapes islámské peníze, kterými jim Arabové zacpávají huby.

V. Církva 24.2.2020 13:27

Tak rozumní Němci (ti ostatní jsou Grune) něco takového o zkorumpovanosti své vlády a EU taky říkají.

V. Kain 24.2.2020 18:14

Do vedení západoevropských zemí (až na nepatrné vyjímky) se dostali ti nejpodlejší,nejzbabělejší a nejpokrytečtější lidské kreatůry.Pokud si je voliči budou volit nic se nezmění.Viz.Německo a Merkel.Nakonec se z ní vyklubala jedna z nejhorších neomarxistek.Ona jiná nebyla,ale uměla to dokonale zkrývat.

M. Sedmík 24.2.2020 9:34

Útoky Boko Haram na křesťany jsou v Nigérii dost časté. Papež se nevyjadřuje ke každému případu, ale pravidelně Nigérii zmiňuje při výčtu pronásledovaných křesťanů ve světě; například loni o Vánocích v Urbi et Orbi.

V. Církva 24.2.2020 10:42

Tak fajn. Jenomže je to dost málo. Papež jako šék Křesťanů sice nemá být šéfem vojska, a asi ani vyhrožovat a seskupovat křižáky, tak jak to kdysi dělali.

František se snaží o dialog a hledání toho co nás s Islámem spojuje. Snad by se to dalo pochopit.

Jen je u toho hodně naivní. Pokud vyzval aby státy zjednodušily udělování humanitárních víz v době kdy jen 2% migrantů z BV jsou křesťani, dělá něco špatně.

I. Lyčka 24.2.2020 12:22

Nenapadá mne jediná věc, kterou máme s islámem společnou.

R. Langer 24.2.2020 12:40

Každá víra má s Islámem společného hodně. Záleží potom hlavně na tom, jakou má světskou moc.

H. Lukešová 24.2.2020 13:10

Co má společného křesťanství a judaismus s islámem? Judaismus ani křesťanství Mohameda nezmiňuje. To Korán se snaží ukradnout Ježíše, Pannu Marii a starozákonní proroky a přizpůsobit je ke svému obrazu, tzn. udělat z nich muslimy. Pro muslimy jsou Mojžíš, Izaiáš, Daniel, Ježíš a spousta dalších muslimové. Naopak muslimové tvrdí, že Židé a křesťané pokroutili pravdu, že všechny biblické postavy jsou muslimy.

S. Landa 24.2.2020 14:05

Jak může být v textech židů či křesťanů zmínka o Muhammadovi, když se "pečeť proroků" narodila o staletí později? :-)

H. Lukešová 24.2.2020 14:11

To máš samozřejmě pravdu, že ve SZ a NZ nemůže být zmínka o Mohamedovi. Proto islám, křesťanství a judaismus nejsou totožná náboženství. Stejně tak judaismus není stejný s křesťanství, protože se v SZ postava Ježíše nevyskytuje.

Starý zákon je součást Bible, i té křesťanské, leč se Židé a křesťané liší v interpretaci SZ. Podle křesťanů je Ježíš Božím synem a Mesiášem, zatímco podle Židů ne. Ale to jsou známé věci pro každého.

Je nesmyslná snaha spojovat všechna náboženství do jednoho, každé náboženství je jiné a má právo ponechat si svou odlišnost.

J. Vintr 24.2.2020 17:43

Islám není náboženství. Vznikl jako soukromá sekta jednoho muže, který se vydával za poslání božího a jeho cílem bylo užívat si neomezené moci a loupení cizího majeteku. Udržel se do dnešních dnů jen díky absolutní nesnášenlivosti a násilí.

H. Lukešová 24.2.2020 17:50

Však já jsem proti spojování náboženství, či jak říkáte ideologií. Bergoglio-papež František a lutheráni ve Švédsku chtějí spojení křesťanství a islámu- "Chrislam"...navrch bude mít samozřejmě islám.

Jedná se i dhimizaci, jak píše ve své knize Eurabia Bat Yeor...Evropa, zatím tedy většinově západní Evropa se spojuje s arabským světem a to jak ve zvycích tak v postoji k Izraeli.

J. Jurax 24.2.2020 19:32

Ano.

A křesťanství vzniklo jak? Nebyla to soukromá židovská sekta jednoho muže a jeho učedníků?

Současné nebezpečí islámu netkví v tom, jak vznikl.

V. Církva 24.2.2020 13:31

Máte pravdu, snad jsem chtěl napsat s Muslimy. S islámem křesťanství společného moc nemá. Muslimové jsou lidé, jsou mezi nimi (bohužel v menšině) takoví, co hledají Boha jako my. Myslím, ale, že ho v islámu nenajdou

J. Jurax 24.2.2020 19:37

I najdou. Stejně jako ti, kdož hledají boha v křesťanství, judaismu, buddhismu, hinduismu etc.

Přesněji řečeno myslí si, že ho našli. Neboť bohové jsou jen virtuální konstrukty nedokonalých lidských myslí.

J. Jurax 24.2.2020 18:14

Zmiňovat nestačí. Podle činů poznáte je ... a činy papeže jsou leda, že se k muslimům lísá a říká tomu snaha o dialog.

P. Lenc 24.2.2020 9:33

To už není tupost evropských politických elit, ale otevřená válka neomarxistických skupin proti naší civilizaci.Tento mix komunismu, nacismu a zelené ideologie za naprostého nezájmu kryptokomunisty papeže Františka povede pouze k otevřené fašizaci veřejného prostoru a následné válce nejen na evropském kontinentě.A ano, pokud se nepostavíme i my, ateisté za křesťansko-židovskou ideu naší civilizace i za cenu násilné obrany, tak naše děti a vnuci pokud přežijí, tak pouze jako otroci barbarského islámu.

A. Reček 24.2.2020 11:58

Pozor, téma článku je o teroru muslimských fanatiků v Nigerii. Proto diskutovat o neomarxistech je něco zcela jiného. Ale máte pravdu v tom, že pokud i evropští ateisté se proti tomu nepostaví, pak přivandrovalí muslimové je v jejich evropských zemích do konce tohoto století vymažou.

V. Církva 24.2.2020 15:23

Článek je o obou, o agresívní muslimů v Africe i o i(více) gnoraci Evropanů. Dokonce myslím že spíš o tom druhém. Ale jde o spojitou nádobu. Kdyby byla evropská civilizace ideologicky silná a navíc křesťanská, Boko Haram by roznesla na kopytech ideologicky (vzor Muslimských teroristů by neměl šanci u mládeže, ostatní by se báli Evropy), ekonomicky (nikdo by Muslimy neuplácel a podporu i zbraně by dostávali křesťané) i vojensky (taky by se mohli Evropané naštvat a kolonizovat Nigérii znovu, a lidé by jim byli vděčni).

Ignorantství Evropanů vůči Islamistům má kořeny, kromě pasivity v modernistickém multikulturalismu a křesťanofobii. Řádění Boko Haram tak mají více či méně na svědomí neomarxisté.

J. Kanioková 24.2.2020 17:35

1*****

L. Severa 24.2.2020 9:27

Křesťanské strany v Evropě, včetně našich Lidovců, mlčí ? Asi poslouchají co říká Vatikán.

P. Lenc 24.2.2020 9:35

Přesné, poslouchají komunistu Františka, který úspěšně ničí i křesťansko-židovské základy naší civilizace.

J. Poláček 24.2.2020 9:26

Pět otázek na panu Guliovy :

1) Jak moc je tzv. západ křesťanský ?

2) Kolik (které) zemí na světě se hlásí nebo jinak odkazuje na křesťanství ?

3) Je nám milejší desatero nebo dědictví "Velké francouzké revoluce"

4)Křesťané jsou POVINNI !!! (ústřední cíl každé mise) šířit evangelium, což mj. zamená kázat - když ti dá někdo facku na pravé líce, tak mu nastav levé = nebraň se silou (biblisté by už dávali odkazy na jednotlivé verše). Padneš jako mučedník víry - budeš vzorem přeživším. 5) Jak reálná je např. představa, že hlava Francie vyšle do Nigérie alespoň jednu vojensou jednotku , která by zasáhla ve prospěch křesťanů?

T. Hraj 24.2.2020 8:53

... „Nikdo nám nenaslouchá. Západ se zjevně více zajímá o ochranu svých vlastních zájmů.“

Kdyby to alespoň byla pravda!

P. Štěpánek 24.2.2020 7:31

Kdyby židé vyhazovali vlaky do povětří, masakrovali redakce, koncerty atd politici by se jim věnovali taky. Takto jen jejich počty klesají a tím i vliv a voličská základna

H. Lukešová 24.2.2020 0:24

Evropským náboženstvím dávno není křesťanství, ale palestinianismus s vypjatým antisionismem. Palestinianismus křesťanství nahradil. Tzv. Palestinci jsou uctíváni více nežli samotný Pán Ježíš, zatímco masakrovaní křesťané nechávají každého liberála-levičáka v klidu. Křesťan pro liberála nic neznamená, je mu lhostejný. Smutné je, že jeden takový liberál sedí ve vatikánském trůně-Bergoglio-papež František.

A Židé? Ti jsou muslimy za souhlasu liberálů také masakrováni zejména v Evropě. No Židé izraelští- Izraelci? Ti čelí ze strany liberálů obludné nenávisti. Izraelci jsou často zbavováni ve jménu "pokroku" a "boje za spravedlnost" veškeré lidskosti. Mediální mainstream pravidelně Izraelce dehumanizuje...

P. Lenc 24.2.2020 9:22

Přesné!

J. Fridrich 24.2.2020 9:27

Ano, tato sebevražda naší Západní křest'anské civilizace je zcela nepochopitelná.. A ještě nepochopitelnější je to, že ji páchají vůdci-lídři Evropských zemí svobodně zvolení - a to OPAKOVANĚ občany - pardon OVČANY těchto zemí..