18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

SVĚT: Korán a bible aneb Jak vyžehliti islám

Byl, žil v zemi německé jistý Horst Martin Meyer, jenžto však byv osvícen pravdou víry Prorokovy, přijal jméno Husamuddín a stal se muslimem. Dobře; sám jsem takhle blbnul.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Balzám 8.12.2017 22:27

Re: Pojmy a dojmy

Netahejte mne prosím do zmatků ve své hlavě.

M. Jandáková 8.12.2017 13:12

Bych budoucnosti.

Podporou křesťanství BYL BY podporován sekularismus.

J. Sova 8.12.2017 15:47

Re: Bych budoucnosti.

Patrně nevíte, co je to sekularismus.

http://www.osacr.cz/2014/01/07/sekularismus-je-obecnym-lidskym-zajmem-a-nasim-hlavnim-pozadavkem/

J. Calta 8.12.2017 12:15

... ne podle slov

... ne podle slov ale podle skutků jejich poznáte je...

Z tohoto úhlu pohledu není ani tak důležité, co je v jednotlivých "svatých knihách" napsáno, ale jak se vyznavači těchto náboženství projevují. Stokrát by mohl Korán být vykládán jako mírumilovný text, budou-li mohamedáni páchat teroristické útoky ve jménu islámu, jsou to prostě zločinci, a jako s takovými je nutno s nimi jednat.

K. Tejkal 8.12.2017 11:52

Základní konflikt

Základní konflikt není mezi islámem a křesťanstvím, ale mezi (státním) náboženstvím a sekularismem. Braňme sekularismus, ne křesťanství.

M. Jandáková 8.12.2017 12:56

Re: Základní konflikt

Křesťanství respektuje sekularismus. Už Kristus moc světskou respektoval. Není proto důvod, oddělovat křesťanství, tuto konkrétní živoucí podporu sekularismu, oddělovat od sekularismu. )

M. Jandáková 8.12.2017 13:03

Re: Základní konflikt

Tedy není proto důvod, pokud sledujete prospěch sekularismu. Pokud sledujete oslabení sekularismu, musíte začít od

oslabování křesťanství, jež sekularismus umožnilo.

M. Jandáková 8.12.2017 13:06

Re: Základní konflikt

A DRŽÍÍÍ.

K. Tejkal 8.12.2017 14:26

Re: Základní konflikt

Ale prosím vás... Znám pár "křesťanů", kteří by rádi nastolili teokracii. Začít by to mohlo například výukou kreacionismu v hodinách biologie. Také nepochybně existují muslimové, kterým odluka církve od státu rozhodně nepřipadá jako hereze.

Křesťanství není lepší než islám, křesťané se také brodili v potocích krve. Ani islám nebyl vždy takový jako je dnes.

Pokud křesťan (jako vy) tvrdí, že křesťanství je lepší než islám, a muslim, že lepší je islám než křesťanství, je zaděláno na problémy a vina padá na obě strany.

R. Tesařík 8.12.2017 15:16

Re: Základní konflikt

ááá, pán je oikofob.

Z. Rychlý 8.12.2017 20:28

Re: Základní konflikt

vysvětlete, proč křesťané nevraždí jinověrce kvůli víře, jako to dělají muslimové, když je to teda podle vás stejný ksindl. Proč se nějaký křesťan neodpálí v nějaké synagoze se slovy - zabili jste nám Krista, tak tady máte židáci! Tak jak to dělají muslimové. Nebo někde v Káhiře na arabském trhu s voláním: Náš Bůh je velký! Vysvětlete!

M. Jandáková 8.12.2017 21:53

Re: Základní konflikt

Hm. A proč (si) to píšete pod můj text o křesťanské loajalitě vůči sekularismu.

M. Prokop 8.12.2017 15:34

Re: Základní konflikt

Já jsem pro oddělení.

Aby to nebylo jako v onom hesle, že obhajoba je součástí obžaloby. :-P

A. Alda 8.12.2017 11:44

Islám je jen varianta satanismu.

Korán nadiktoval Mohamedovi Ďábel, aby tak zničil lidstvo a přiměl Boha zrušit své stvořitelské dílo.

J. Sova 8.12.2017 12:34

Re: Islám je jen varianta satanismu.

Izajáš 45,7 Já vytvářím světlo a tvořím tmu, působím pokoj a tvořím zlo, já Hospodin konám všechny tyto věci.

B. Graf 8.12.2017 13:55

Re: Islám je jen varianta satanismu.

2 Pt 1:20–21: Buďte si však především vědomi toho, že žádné proroctví v Písmu není ponecháno soukromému výkladu.

Tak s tím ráčej laskavě táhnout na kolo, voni vejre.

J. Sova 8.12.2017 14:24

Re: Islám je jen varianta satanismu.

Tohle není proroctví, to jste si popletl.

B. Graf 8.12.2017 15:21

Re: Islám je jen varianta satanismu.

Proroctví není věštění, to jste si popletl.

J. Anděl 8.12.2017 15:36

Re: Islám je jen varianta satanismu.

Jap, i v tomto se ostatně shoduje s výkladem v islámu.

V. Chrastina 8.12.2017 15:53

Re: Islám je jen varianta satanismu.

Ano, velice lapidárně řečeno. K tomu není co dodat, snad jen tolik, že my co nevěříme v jakéhokoliv boha jsme sice ve většině, nicméně nás se nikdy nikdo neptal, zda souhlasíme řekněme s tučným vydržováním všech církví a náboženských sekt ze státní kasy. Tuhle mi kdosi poradil, chceš-li si do té kasy hrábnout, stačí, když si založíš nějakou náboženskou sektu, případně samaritánskou neziskovku.

J. Anděl 8.12.2017 21:51

Re: Islám je jen varianta satanismu.

No, to vydržování by právě, doufejme, mělo skončit.

D. Stirský 8.12.2017 11:09

Trochu pomatené a nepřesné.

Muslimů je víc jak 1 miliarda. To je fakt, se kterým nic nenaděláme. Stejně jako existuje bezpočet křesťanských denominací je i velký počet různých "islámů". Jiný je islám v pojetí IS, jiný je v Turecku, jiný v Malajsii, jiný třeba v Číně. Nedávno jsem byl ve Španělsku-Andalusie a průvodkyně (odbornice) nám říkala asi toto: "Je pravda, že islám v sobě násilné prvky má. Před tím nemá smysl zavírat oči. Leč křesťanství také není bez vady a celá situace je tak složitá a komplikovaná, že jednoduchá vysvětlení a řešení neexistují. Navíc na zájezdu jsem si uvědomil, že naše civilizace je také - ať se nám to líbí nebo ne - také islámská či arabská a turecká, chcete-li. Když jsem viděl paláce katolických králů postavené v arabském stylu, věže kostelů, které byly kdysi mešitami, když jsme si vyprávěli o arabských překladech Aristotela atd., člověk si to dost uvědomil.

J. Kopis 8.12.2017 11:32

Re: Trochu pomatené a nepřesné.

I takto se stupidita projevuje v demokracii - relativizací, aplikovanými mělkými poznatky a přizpůsobováním reality. Barmánci by mohli o realitě dalekosáhle vyprávět! Určitě ne na základě poznatků z turistického zájezdu!

P. Maleček 8.12.2017 11:47

Re: Trochu pomatené a nepřesné.

No tak do cca 13. století (křesťanského) máte pravdu. Pak ale došlo v křesťanství a islámu k rozdílnému vývoji. Islám odmítl cokoliv nového co není v koránu a kritické myšlení zavrhl, zatímco křesťanství, poté co si od, ano islámských učenců připomnělo starořecko-římskou filozofii, kulturu a vědu začalo toto dědictví rozvíjet, čemuž se dnes říká renesance.

Což zvláště díky křesťanskému oddělení církevní a světské moci (což je v islámu smrtelný hřích) přivedlo křesťanskou civilizaci k vědecko-kulturnímu, ale i demokratizačnímu rozmachu, zatímco zkostnatělý islám začal upadat. To s vyjímkou přeci jen starým Řeckem načuchlých Turků. Ale i unich po porážce u Vídně (což jejich kerici zdůvodnili odklonem od tvrdých zkladů islámu) to šlo šupem z kopce i s nimi.

Dnes srovnávat islám s křesťanstvím může jen hodně s prominutím natvrdlý jedinec.

J. Kopis 8.12.2017 14:23

Re: Trochu pomatené a nepřesné.

Rozhodně nedocházelo k přestavování mešit na kostely, ale naopak většinou přestaveb kostelů na mešity!

- Mešita Haydara Paši, původně gotický kostel sv. Kateřiny ze 14.

- Mešita Fethija, která byla původně křesťanským kostelem

- Mezquita-catedral (mešita-katedrála), po obsazení vizigótskou říší zde vznikl křesťanský kostel zasvěcený španělskému mučedníkovi Vincencovi ze Zaragozy.

- Islandský pavilon na letošním La Biennale. Pavilon tvořil katolický kostel Maria della Misercordia, přestavěný uvnitř na mešitu.- Hagia Sophia katedrální chrám řecké ortodoxní církve. Po dobytí Konstantinopole Turky v roce 1453 se křesťanský chrám změnil na mešitu, které byly dostavěny čtyři minarety.

J. Sova 8.12.2017 10:56

"...v zásadě ale ponechává člověku jeho vůli

a tím i zodpovědnost." Faraonovi přece svobodnou vůli odňal:

Ex 9,12 "Hospodin však zatvrdil faraónovo srdce, takže je neposlechl, jak Hospodin Mojžíšovi předpověděl."

Jak víte, že ji neodňal mnoha dalším lidem? Protože se o nich v Bibli nepíše?

M. Jandáková 8.12.2017 11:03

Re: "...v zásadě ale ponechává člověku jeho vůli

Jak je možné, že se Vás nedotkla ani věta z tak bohatého, inspirovaného, textu? Když přece Vám nedá spát...

P. Aron 8.12.2017 18:22

Re: "...v zásadě ale ponechává člověku jeho vůli

Protože mu Hospodin zatemnil mysl :-) Aneb, koho chce Bůh potrestat, toho raní slepotou.

J. Sova 8.12.2017 18:52

Re: "...v zásadě ale ponechává člověku jeho vůli

Vystihl jste to. Mně a podobným pochopení zakázal sám Ježíš.

Marek 4,11 Řekl jim: „Vám je dáno znát tajemství Božího království; ale těm, kdo jsou vně, je to všecko hádankou, aby ‚hleděli a hleděli, ale neviděli, poslouchali a poslouchali, ale nechápali, aby se snad neobrátili a nebylo jim odpuštěno.‘“

J. Sova 8.12.2017 10:46

"ani kámen z ruky puštěný nepadá k zemi,

to vůle Boží ho tam řídí."

Mt 10,29 "Neprodávají se dva vrabci za haléř? A ani jeden z nich nepadne na zem bez dopuštění vašeho Otce."