9.4.2020 | Svátek má DušanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Kdo chce mír, musí zbrojitŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 40, poslední: 6.8.2014 6:48, přehled diskusí

Hm ... autor se mýlí.:
Autor: J. Jurax Datum: 6.8.2014 0:05

"Aby byl mír, musí ho chtít všichni lidé." Budiž.

"Aby vznikla válka, stačí, aby si ji přál jeden člověk - agresor". Tak to ne - to si ji musí přát hodně lidí - jednoho agresora by utloukli čepicemi.

Možná by ta sentence fungovala líp, kdyby se slova lidé a člověk nahradila slovy státy a stát.

Tak já nevím, musím se jít podívat na kalendář:
Autor: S. Cerman Datum: 5.8.2014 15:20

jaký letopočet se píše. Od roku 1970 jsem neustále slyšel kdo chce mír musí se připravovat na válku a pravidelně jsem spal na školeních civilní obrany. Pak bylo 20 let klidu a už je to tu zase. Pane Jochu nezamotalo se Vám to trochu v hlavě???? Nebo jste se dal také k "flintičkářům" ?????

Spíš to bude tak, že pan :
Autor: P. Mach Datum: 5.8.2014 17:03

Joch, evidentně na rozdíl od Vás, nezaspal při sledování zahraničních událostí. :-)

Zdravím Vás pane Machu, Vy jste si také přispal:
Autor: S. Cerman Datum: 5.8.2014 19:05

ještě jste mi nevysvětlil několik mých zajímavých otázek. Dík!

Nikoli při sledování :
Autor: P. Mach Datum: 5.8.2014 21:12

zahraničních událostí, na rozdíl od vás. Jakých otázek?

Kolik států napadlo za Putina Rusko?:
Autor: V. Běhal Datum: 5.8.2014 11:53

Za Putina nenapadlo Rusko žádný stát! Krym byl od r. 1783 ruský a jeho obyvatelé si v referendu zvolili navrácení k Rusku. USA napadly vyjensky suverení státy Jugoslávii, Irák. Libii a podporují válku v Syrii. Díky Putinovi Syrii nebombardovaly. Putin zachránil životy tisícům Syřanů, zejmána křesťanů, které islamisté, mučí a vraždí. Těmto vrahům chce dát mohamedán Obama na vyzbrojení půl miliardy dolarů. USA jsou dnes říší Zla, kterým jde o rozpoutání další velké války a snaží se Rusko vyprovokovat k vojenskému zásahu na Ukrajině, proto podněcují vzaždění  křesťanských Slovanů  na východě Ukrajiny.

Pana Joch jsem si vážil, ale posledí dva roky se pominul a hlásá a píše nesmysly. Přešel na stranu satanistů!.

Re: Kolik států napadlo za Putina Rusko?:
Autor: J. Tolman Datum: 5.8.2014 12:09

Jsem přesvědčen, že se nemůžeme chovat jako po ruském vpádu do Gruzie v roce 2008 a dělat, že se nic nestalo. Máme už tři zmrazené konflikty – v Náhorním Karabachu, Jižní Osetii a Abcházii a v Podněstří – a nemůžeme připustit další. Ruské kroky na Ukrajině znemožnily uvažovat o Rusku jako o konstruktivním partnerpovi.

LN - Z rozhovoru s britským ministrem pro Evropu Davidem Lidingtonem

Re: Kolik států napadlo za Putina Rusko?:
Autor: V. Běhal Datum: 5.8.2014 12:48

Rusko nenapadlo Gruzii. Válku rozpoutala Gruzie, která skáče jak poroučí USA resp. pan Sores.

Re: Kolik států napadlo za Putina Rusko?:
Autor: J. Boleslav Datum: 5.8.2014 16:48

Tomu snad ani sám nevěříte.

Re: Kolik států napadlo za Putina Rusko?:
Autor: V. Vlach Datum: 5.8.2014 21:27

Je to tak, to je snad dnes už běžně dohledatelné, tak proč ten trapný vzdor děcka?

Re: Kolik států napadlo za Putina Rusko?:
Autor: P. Vaňura Datum: 5.8.2014 23:11

Rusko napadlo gruzínské území, a je tedy agresorem. To, co dělala gruzínská vláda, je vnitřní záležitost, v opačném případě může totiž KDOKOLIV napadnout Rusko kvůli Čěčensku!

Re: Kolik států napadlo za Putina Rusko?:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 5.8.2014 13:42

To, že válku v Gruzii vyvolal Saakašvili potvrdil i tehdejší americký velvyslanec ve svých zprávách pro americkou vládu.

Re: Kolik států napadlo za Putina Rusko?:
Autor: R. Langer Datum: 5.8.2014 12:22

To je nějaký nový druh selektivní paměti, nebo jenom blbost?

Re: Kolik států napadlo za Putina Rusko?:
Autor: P. Krasny Datum: 5.8.2014 12:50

Teda voni sou ale blbej, běhal.  Že voni bejvali politrukem na západním vojenským okruhu?

Re: Kolik států napadlo za Putina Rusko?:
Autor: J. Boleslav Datum: 5.8.2014 16:49

Vše tomu nasvědčuje.

Re: Kolik států napadlo za Putina Rusko?:
Autor: V. Běhal Datum: 5.8.2014 17:11

Komu chybí argumenty proti faktům, tak nadává.

Re: Kolik států napadlo za Putina Rusko?:
Autor: J. Jurax Datum: 6.8.2014 0:10

Faktům?

Kolik států napadlo za Putina Rusko?:
Autor: V. Běhal Datum: 5.8.2014 11:40

Zlatá slova!:
Autor: M. Hoblík Datum: 5.8.2014 11:36

Je potřeba zbrojit, zbrojit, zbrojit! Vyvíjet stále účinnější zbraně a ty občas vyzkoušet na nějkém menším národě, u kterého budeme mít jistotu, že není schopen odvety. Zlatá slova, milý autore!

Re: Zlatá slova!:
Autor: R. Langer Datum: 5.8.2014 12:21

Správně, zbrojení je na hovno. Vždyť přece Češi a Slováci by mohli vyprávět, co? Hlavní je jenom na konci stát na té správné straně... :-P

Zlatá slova:
Autor: V. Šiška Datum: 5.8.2014 7:56

do kamene tesat. Díky pane Jochu.

Re: Zlatá slova:
Autor: M. Stuchlik Datum: 5.8.2014 8:47

Přesně. To zas kremloboti budou ječet :-)

Re: Zlatá slova:
Autor: V. Šiška Datum: 6.8.2014 6:48

Měl jste pravdu, už ječí, puťkomilci :-)

Naprosto mimo:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 5.8.2014 1:55

Obama se sice pokouší stahovat americké vojáky, ale to neznamená, že by sledoval myšlenku multipolárního světa. Stahování vojáků je úlitba jeho předvolebním slibům, ale zahraniční politiku USA silně ovlivňují neoconové okolo think-tanku Project for the New American Century, založený Robertem Kaganem, manželem Victorie Nuland. Obamovým poradcem je Zbigniew Brzezinski, pro kterého je unipolární svět s dominantními USA základem jeho vidění světa.

USA si uvědomují, že jejich vedoucí pozice ve světě stále slábne a proto se snaží potenciální konkurenty preventivně oslabovat.

Zbrojení má smysl, ale ještě důležitější je, aby naši spojenci nevyvolávali nebezpečí světového konfliktu na náš účet. USA chtějí oslabit Rusko tím, že proti němu poštvaly Ukrajinu a náklady na rekonstrukci zbankrotovalé Ukrajiny má platit Evropa.

Re: Naprosto mimo:
Autor: M. Stuchlik Datum: 5.8.2014 2:07

Ale USA nepoštvaly Ukrajinu na Rusko. Naopak je to Rusko, které chtělo totálně ovládnout Ukrajinu pomocí loutek jako byl Janukovyč proti čemuž se velká část Ukrajinců vzbouřila. Ruský teror na východě Ukrajiny a anšlus Krymu jsou ruská pomsta za zesazení proruské loutky. Obamovy USA jsou příliš neschopné než aby dohnaly Ukrajinu k válce s ruskem. Tu válku na Ukrajině vyvolalo rusko jehož imperiální ambice a tažení na západ nabourali Majdanovci. proto z nich dělá špinavá ruská propaganda banderovce ačkoliv s nimi nemají nic společného,  proto nazývají rusi ukrajince fašisty ačkoliv jako hitlerovi fašisté se chovají sami rusi.

Re: Naprosto mimo:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 5.8.2014 2:28

Janukovyč nebyl ruská loutka, jestli byl něčí loutka, tak Achmetova a Porošenka, který ministrem jeho vlády.

USA do Ukrajiny investovaly miliardy USD a lidé jako Jaceňuk a Porošenko jsou jejich dlouholetými spolupracovníky. Po podpisu dohody Janukovyče s opozicí pod patronátem EU, konzultovala Victoria Nuland situaci s velvyslancem Geoffem Pyattem a dohodu okomentovala proslulým "Fuck the EU!" https://www.youtube.com/watch?v=WV9J6sxCs5k&list=FL31OoCMiRQHal8hlCK1-0ow&index=2 Dnes je budova kyjevské SBU z poloviny obsazená poradci z USA.

Pokud jde o Krym, doporučuji si prostudovat historii referend na Krymu od roku 1992 http://en.wikipedia.org/wiki/Crimean_referendum,_1994 poslední kapkou, kterou pohár přetekl, byl Korsuňský masakr https://www.youtube.com/watch?v=p7HrJbqYFVQ

Re: Naprosto mimo:
Autor: M. Stuchlik Datum: 5.8.2014 8:47

No jasně, proto Janukovyč prchl do Ruska.

Historie Krymu se neliší od historie mnoha dalších zemí okupovaných Ruskem: obsazeno za cara, obyvatelstvo částečně vyvražděno a částečně rozvezeno po Sojuzu za Stalina, do země navezena ruská naplavenina, která tam teď dominuje a nedovolí zbytku původního obyvatelstva, aby si ve své zemi vládlo. A kdyby se o to náhodou pokusilo tak je čeká masakr jak Čečence.

Rusko je imperialisticvká země bez jakékoliv úcty k životu jak vlastních obyvatel tak obyvatel sousedních států, bez respektu k jakýmkoliv dohodám, které podepsalo. Kdyby na Ukrajině opravdu byly teď USA tak je to pozdě a málo na to, aby Ukrajinu zbavili ruských okupantů. Měli tam být už 100 let.

Re: Naprosto mimo:
Autor: R. Langer Datum: 5.8.2014 12:18

Rusko není imperialistická (tedy kapitalistická) země, ale fašistická, tedy socialistická země. Právě takové se vyznačují jakoukoliv neúctou k životu a daným pravidlům. Asi jste to myslel ve smyslu impéria, ovšem použil jste to špatně.

Re: Naprosto mimo:
Autor: J. Jurax Datum: 6.8.2014 0:13

No, když tak nacistická - nacionální socialismus, že ano. Fašismus je něco trošku dost jiného.

Re: Naprosto mimo:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 5.8.2014 14:01

Zjistěte si něco o historii. Východ a jih Ukrajiny byl tradičně ruskojazčný. Východ patřil k Rusku a jih ovládala muslimská tatarská Zlatá horda, která pořádala každoroční sklizně stepi (lovy otroků). Toto území bylo před příchodem Tatarů ruské (Svatý Vladimír přijal křest na Krymu) a Tataři tvořili vládnoucí otrokářskou vrstvu s ruskými a ukrajinskými otroky.

Ukrajinsky se mluvilo v Malorusku (dnešní střed země) a v Haliči (západ). Národní čistky používala v Haliči ukrajinská UPA, která tam za války masově vyvražďovala Poláky, Židy, Bělorusy a další národnosti. Po válce pak byl zbytku "demokraticky" umožněn odchod na Západ.

Při Stalinském hladomoru umírali na Ukrajině stejně Ukrajinci jako Rusové. Hlavním cílem nebyli totiž Ukrajinci jako národ, ale hlavně Kozáci, kteří tvořili po staletí svobodnou domobranu bránící zemi před tatarskými nájezdy. Nebyli to poddajní mužici, a proto je komunisté chtěli zlomit.

Podle loňského výzkumu IRI na Ukrajině 42 % lidí doma mluví ukrajinsky, 36 % rusky a 21 % oběma jazyky. Na Krymu to bylo 97 % rusky! Krym byl autonomní republika s vlastní ústavou, parlamentem a vládou. Papírově více autonomní, než Slovensko v Československu.

Je dobré si napřed nastudovat fakta a pak si dělat názory!