24.10.2020 | Svátek má Nina


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Černý 17.10.2020 16:10

Napsal jste pěkný komentář, pane Kopecký. Ale opravdu se domníváte, že by Rusko a jeho diplomacie nedalo přednost míru a stabilitě u svých hranic? Pokud máte pravdu, a máte pro tak dalekosáhlý závěr nějaký vážný důvod, proč už Rusko dávno neválčí s Tureckem?

Mně ale připadá, že opak je spíš pravdou. Rusko chce s Tureckem válčit podobně málo jako Tureckem podporované islamisty na svých hranicích. Kdyby tomu tak nebylo, Rusko by vůči Turecku nevyužívalo všechny možnosti politického a ekonomickeho lavírování, aby se vyhlo přímému střetu s Tureckem, a k válce mezi oběma státy by došlo už v Sýrii.

Spíše se zdá, že by si rusko-turecky konflikt přály určité státy EU, jejíž hranice a stabilitu v současné době shodou okolností ohrožuje právě Turecko.

Jenže právě politika EU je podivná. Pokud by se země EU dohodly s Ruskem na společném postupu vůči agresivitě Turecka, už jen hrozba společných ekonomických sankcí EU a Ruska by tureckou bojechtivost musela přinejmenším poněkud ochladit.

Namísto toho ale EU volí jiný postup. Bez důkazů obviňuje ruské představitele z používání bojove otravne látky k likvidaci politického oponenta a uplatňuje vůči nim sankce.

Ono to spíš vypadá, že je to evropská diplomacie, kdo nemá zájem na míru a stabilitě v Evropě. Respektive vedoucí evropští politici působí jako někdo, kdo ztratil poslední zbytky pudu sebezáchovy.