19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

SVĚT: Je olympijská nahota na prodej?

Norské hráčky plážové házené nechtěly nastoupit v obvyklém úboru, tedy bikinách, a čelily hrozbě sankcí. A to přesto, že šortky jim nedávaly žádnou výhodu a jejich mužští kolegové v nich běžně závodí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 2.8.2021 9:15

Vedlejší efekt absurdity olympiády. Tato disciplína vznikla jako zábava na pláži, proto plavky. A během té zábavy by asi nikdo nikomu hlavu neutrhl, kdyby hrál(a) v legínách nebo v teplákách.

Uniformu z toho udělala profesionalizace a medializace.

J. Ptáček 2.8.2021 9:11

Debata zdánlivě zbytečná, ale zásadní. Přijede-li muslim na návštěvu na "polonahý Západ", musí ctít západní tradici, jinak má jistě svaté právo odjet a už nikdy nepřijet. Chovat se jako zdvořilý návštěvník. Totéž platí pro západní návštěvníky islámských zemí. Musí ctít povinné zakrytí těla, byť někdy falešné. A jistěže má právo se tam už nikdy neukázat.

K. Křivan 2.8.2021 9:07

Na přenosy z OH se budu dívat až zavedou původní starořecké dresy.

F. Navrátil 2.8.2021 9:06

Podstatou olympijských her není odhalování nebo zahalování těla. Podstatou jsou sportovní výkony.

P. Dvořák 2.8.2021 9:04

Tak to má být, prostě normální.

Kdo bude sledovat plážový volejbal muslimek v burkách?

L. Hančar 2.8.2021 8:19

A pak že je mužská a ženská sexualita podobná. Nené!

L. Hančar 2.8.2021 8:17

Mám jiný názor. Oblečení hráček plážového volejbalu je stanovováno na základě jediného kritéria a tím je sledovanost v médiích. Nic víc, nic míň. Sledovanost heterosexuální částí mužského publika. Čístá ( a krásná ) přirozená sexualita. Je to i moje zkušenost: při sledování plážového volejbalu jsem unešen hráčkami, hezký obličej je třešničkou na dortu slasti. Samotný zápas, jejich národnost a výsledek zápasu jsou pro mě naprosto marginální kategorie. Co se týče mužského plážového volejbalu, v životě jsem sledoval tak 1 minutu zápasu celkem.Možná je ženská sledovanost vyšší, ale chtělo by to cyklistické šortky bez suspenzoru!;-D

J. David 2.8.2021 8:02

Za starého Řecka v Olympii se olympionici producírovali nazí. Přirozenost, nakonec i dítě se rodí nahé, nemaje nohaviček, ale pouze pupeční šňůru. Prudérnost dnešní doby, holt "gule a kozy" potřebují zakrýt pořádným feigenblattem, jinak bude "naháč" vyhnán MOV z OH, inverzně od Adama a Evy Bohem z Ráje, za průšvih zahalování si moudí a mléčných žláz. Jo, ty bikiny, ty byly vždy jablkem sváru, již za mého mládí (buržoásní dekadence vystavování obřití a jiných vnad) Kontroverzní byly i "franc plavky", něco jako dnešní tanga. Kurňa, dnes máme okolo 60. pohlaví, takže "dress code" je na OH fakultativní, každý se ve svém rouchu cítí OK, třeba když výškař ze Somálska hopne v džubě přes lať (v Česku to s oděvem nazýváme "burnus", na Moravě "kroj"), je to jeho věc. Asi blbnu, ale pamatuji dienstreglamá dob minulých. Analogie, dienstreglmá se ale navrací, délka nohaviček bude na OH rozhodující.

M. Šejna 2.8.2021 7:56

Plážový volejbal se hraje na pláži. Na pláži se nosí plavky. Pro tento sport je to předepsaný úbor.

Kdyby chtěly dámy hrát basketbal v pyžamu, taky by měly problém s rozhodčími.

L. Písařík 2.8.2021 7:53

Pokud není předepsán dresscode, ať si každá žena nosí co chce. Případná oslava či ostuda je pouze její.

J. Jaroš 2.8.2021 6:33

Plážová házená?

P. Dvořák 2.8.2021 6:32

V teplákách by toho bylo vidět ještě míň.

J. Jurax 2.8.2021 1:48

Přesně totéž napadlo i mne ... ;-D

O. Zuckerová 2.8.2021 1:39

Vaše starosti bych chtěla mít.