16.10.2019 | Svátek má HavelDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Je možné mezinárodní uznání existence palestinského státu?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 34, poslední: 26.8.2011 7:35, přehled diskusí

Tady zase lůza řádí:
Autor: J. Sečánský Datum: 25.8.2011 22:27

Milovníkům etnických čistek zůstalo poslední útočiště na těchto přihlouplých stránkách. Izrael je produkt sociálního inženýrství a podle toho i dopadne. Jako křižácké státy v minulosti.

Re: Tady zase lůza řádí:
Autor: L. Orlita Datum: 25.8.2011 23:41

možné je všechno. Nicméně židé jsou tady tisíce let, a to jim svým trapný antisemitismem nevezmete. Ti přežijí ještě milióny takových jako jste vy. Ono se totiž s Bohem nedá bojovat, to vám ale nikdy nedojde.

Re: Tady zase lůza řádí:
Autor: J. Sečánský Datum: 26.8.2011 7:12

S kterým bohem?

asi tak, pro Izrael:
Autor: P. Neubauer Datum: 25.8.2011 19:35

by bylo nejlepší : s nikým se moc nebavit, uskutečnit jeden nukleární výbuch v Negevské poušti a nechat vše na straně mírumilovných arabů.....................

možné je všechno:
Autor: K. Krbálek Datum: 25.8.2011 14:29

samozřejmě, že je možné, aby OSN uznala existenci palestinského státu, i když ten chce zničit jiného člena OSN, má ve vládě teroristy a nemá uznané hranice. V OSN je možné všechno, i např. členství Libye v Radě pro lidská práva. Je to samozřejmě špatně, ale OSN je už hodně dlouho spolek nemyslících pitomců, kteří půjdou první ke zdi až nastane revoluce...Pokud nějaká klika prosadí uznání palestinského státu, navrhuju z OSN vystoupit.

Kdyby byl fakticky uznán stát Palestina:
Autor: J. Vintr Datum: 25.8.2011 14:16

znamenalo by to mimo jiné, že rakety, které z jeho území létají na Izrael už by nebyly počinem (soukromých) teroristů, ale aktem agrese jednoho státu proti druhému. Čili zcela legitimním důvodem tam vlítnout a pořádně to vybombit ...

Re: Kdyby byl fakticky uznán stát Palestina:
Autor: L. Orlita Datum: 25.8.2011 23:38

přesně tak. A ve válce států je spousta míst legitimním cílem. Takže by jim to tam Izrael mohl pořádně přeorat.

To bude tím, že jsem byl předsedou stávkového výboru proti takovým, jako je Svoboda. Proto diskuze s jehi názory není možná. Nevěřím mu ani pozdravení... Dzp.:
Autor: K. Janyška Datum: 25.8.2011 13:11

Re: To bude tím, že jsem byl předsedou stávkového výboru proti takovým, jako je Svoboda. Proto diskuze s jehi názory není možná. Nevěřím mu ani pozdravení... Dzp.:
Autor: M. Varadinková Datum: 25.8.2011 15:43

To, že Vy mu nevěříte, ale neznamená, že nemá pravdu. Protože on pravdu má.

Re: To bude tím, že jsem byl předsedou stávkového výboru proti takovým, jako je Svoboda. Proto diskuze s jehi názory není možná. Nevěřím mu ani pozdravení... Dzp.:
Autor: P. Neubauer Datum: 25.8.2011 19:32

no a co, pro pravdu se každý zlobí.............. PzD

Co z toho plyne:
Autor: J. Klepal Datum: 25.8.2011 12:38

Jestliže koncepce dvou států je, i z důvodů výše prezentovaných, řadou zemí v současné době neakceptovatelná, pak se nutno smířit s existencí unitárního státu s jednotnou jurisdikcí na celém diskutovaném území, na níž budou uplatněny principy Charty OSN a lidská práva nedělitelně a se stejnou platností pro všechny jeho obyvatele.

Možná to vůbec není tak jednoduché, jak si myslíme:
Autor: B. Pauk Datum: 25.8.2011 12:33

Tak jsem si říkal, co bych dělal já na místě židovského patriota v Izraeli, abych vůbec přežil já i můj národ v zemi, zaslíbené Jahvem mým (fiktivním) předkům, obklopené mnohem početnějšími semitskými příbuznými národy arabskými, které nás nemají rády od těch dob, co praotec Abrahám vypudil svého nemanželského syna Ismaele, od něhož arabové odvozují svůj historický původ. Příbuzní jsou tradičně chudobnější a o to populačně zdatnější, navíc se netají přáním na likvidaci všech židů. Totální válka (jaderná) by byla sebevražedná - tak zbývá jediné možné řešení - obrátit zájem i zášť milých příbuzných jiným směrem, třeba do bohaté Evropy, plné „nevěřících psů“, ostatně už tam jednou muslimové byli, (Maurové ve Španělsku, Turci v jihovýchodní Evropě), takže tam trefí. Naší baštou jsou Spojené státy, tak tou jejich zas může být Evropa.

Re: Možná to vůbec není tak jednoduché, jak si myslíme:
Autor: B. Pauk Datum: 25.8.2011 12:34

Gojové nás podpoří všechny. K tomu jim musíme trochu napomoci - zastavit politickou, vojenskou i kulturní integraci Evropy, rozložit NATO, zapojit Rusko. To si vezme se svými soudruhy na starost náš člověk Pružinskij, křesťanský husitský našinec, který navíc obličejem žida ani trochu nepřipomíná (bohužel o to víc jeho syn). Také pár jiných politiků a novinářů nám pomůže žabomyšími hádkami o politické korektnosti, toleranci a nacionalizmu. Němci už k tomu významně (byť i možná nezáměrně) přispěli holocaustem našich předků a jejich vypuzením z Evropy. Tím vytvořili životní prostor a podmínky pro imigraci muslimů, a to i na místa Němců, „hrdinsky“ padlých v jejich boji proti židobolševizmu. Dobře jim tak !  Muslimové si tam mezitím s předstihem postaví mešity a minarety, třeba i ve Vatikánu (aspoň je nebudou muset stavět v Jeruzalémě). Až slavnostně (spolu) založíme Palestinský stát, bude už jenom potřeba zřídit konzuláty, obchodníci už tam dávno jsou. My pak papeži přátelsky poradíme, jak mají křesťané (mimochodem u nás vzniklí a založení), co nejlépe s muslimy vycházet. Za to se přestaneme tolik kamarádit s protestanty, kalvinisty a husity, aby na nás katolíci vzpomínali v dobrém. No, a kdyby snad chtěli němečtí neonacisté v budoucnosti antisemitský holocaust reprízovat (tentokrát proti našim semitským bratrancům) - tak aspoň arabové na vlastní kůži poznají, co to doopravdy je – a Němci budou vzpomínat: „zlatí židi, proč jsme se jich tehdy zbavovali“.

 Šalom, salam aleikum, pochválen pán Ježíš Kristus.

Re: Možná to vůbec není tak jednoduché, jak si myslíme:
Autor: V. Skalová Datum: 25.8.2011 12:47

Jděte hned ze sluníčka!

Re: v zemi, zaslíbené Jahvem mým (fiktivním) předkům,:
Autor: B. Volarik Datum: 26.8.2011 7:35

Fiktivním??? Anebo spíše historickým....???

Německá kontrarozvědka zničila spis nacistického kata Židů:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.8.2011 12:18

Německá zpravodajská služba (BND) přiznala, že v 90. letech zničila spis jednoho z nejhledanějších nacistických válečných zločinců Aloise Brunnera, přezdívaného kvůli posedlosti pronásledovat Židy „krvavý pes“.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/242745-nemecka-kontrarozvedka-znicila-spis-nacistickeho-kata-zidu.html

Mezinárodní uznání existence palestinského státu?:
Autor: S. Ševeček Datum: 25.8.2011 9:17

Proč ne? - je to stejné jako Kosovo.

Stačí pár bilderbergů a Schwanzenberg  A JE TO.

Články pana Svobody jsou pro mě:
Autor: P. Chládek Datum: 25.8.2011 8:24

vždy velkým překvapením. Poté co přestal kdysi šéfovat bolševikům, jako by se mu v hlavě rozbřesklo. Nejen že jeho příspěvky bývají zajímavé, ale dá se s nimi i souhlasit....

Svoboda, Svoboda, uz vim.:
Autor: T. Valek Datum: 25.8.2011 7:23

To je ten Svoboda co šéfoval u komunistů? Ten přepadenej?

Vy, Svoboda, zalezte a už nikdy s svojí hanebnou bolševickou minulostí vevylízejte... Dzp.:
Autor: K. Janyška Datum: 25.8.2011 7:02

Re: Vy, Svoboda, zalezte a už nikdy s svojí hanebnou bolševickou minulostí vevylízejte... Dzp.:
Autor: M. Krátký Datum: 25.8.2011 8:55

takovejch je v této zemi a určitě na důležitějších místech - viz předsedu Ústavního soudu atd. atd. atd. Dokonce i na pohřbu pana Ctirada Mašína v USA si přihřejvaj svojí polívčičku - mizerové mizerný

Re: Kajane, každý se může mýlit, dnes již Svoboda komouš není...:
Autor: H. Lukešová Datum: 25.8.2011 10:58

Re: Kajane, každý se může mýlit, dnes již Svoboda komouš není...:
Autor: K. Janyška Datum: 25.8.2011 11:05

Jednou komunista, navždy komunista... Dzp.

Na víc, než na osočování se nezmůžete?:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.8.2011 12:15

Kajane, vy snad neumíte nic jiného, než jiným nadávat.  K věci samé v článku nediskutujete, jen urážíte.

Re: Na víc, než na osočování se nezmůžete?:
Autor: K. Janyška Datum: 25.8.2011 13:09

Nemohu uvěřit tomu, co komunisté říkají, zvláště tak významní, a tak nemám k čemu diskutovat... Dzp.

trefne:
Autor: V. Kopta Datum: 25.8.2011 2:59

nemohu nez souhlasit... ale zitra se tu strhne diskusni dzihad...

Pane Svobodo, velmi děkuji za objektivní článek s fakty.:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.8.2011 2:11

Je smutné, že Palestinci vystupují jinak pro jim "spřátelený" svět, jinak doma. Například - "Ve státě Palestina nebude pro Židy místo", prohlásil předseda arabské samosprávy Mahmud Abbás novinářům v Ramallahu a dodal, "Řekli jsme to už mnohokrát a nic na tom neměníme, v našem státě, s hlavním městem Jeruzalémem, nesmí žít žádný Žid." Opětně zdůraznil, že "Izrael musí přijmout arabské uprchlíky po roce 1948, ale stát Palestina bude pro Židy uzavřen." Přitom izraelskou snahu po uznání Izraele jako židovského státu Arabové označují za rasismus.

"Čistého vína nalil" arabský novinář Khaled Abu Toameh. Minulý měsíc prohlásil v Jeruzalémě, že "izraelsko-arabský konflikt není o osadách, ale o samotné existenci Izraele v regionu." Předseda samosprávy Abbás je podle Toameha "zkorumpovaný, slabý, bezmocný, odkázaný na Izrael, jehož přítomnost na území Judeje a Samaří drží Abbáse u moci. Jestliže by se Izrael stáhl na hranice před červnem 1967, Abbás by padl a moc v arabské samosprávě by během 24hodin převzal Hamás. Izrael by neměl dát Abbásovi ani metr území, neboť by všechno připadlo Hamásu."  (28.12.10, ko)

Problém je v kontroverznom chápaní "arabských utečencov" UNRWA, zahŕňajúce každého, kto tvrdí, že mal pobyt v Palestíne od roku 1946, bez ohľadu na jeho predchádzajúci pobyt. Táto kategória "utečencov" bola odlišná od všetkých ostatných v tom, že zahŕňa nielen tých, ktorí žiadali v roku o štatút v roku 1949, ale aj všetkých ich potomkov, a to navždy, s plnými právami a výsadami. Celkový počet ľudí označených ako "palestínski utečenci" tak stále rastie, a mal by budúci rok dosiahnuť sedem alebo osem miliónov. Aj to je jeden z hlavných obodov brániacich akémukoľvek riešeniu arabsko-izraelského konfliktu, keďže UNRWA svojím pôsobením fakticky živí ideu palestínskych utečencov.

Arabové čekají na únor -:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.8.2011 2:16

V únoru 2011 skončí americké předsednictví Rady bezpečnosti OSN. Vystřídají je muslimové z Bosny a Hercegoviny. Na ten čas číhají palestinští Arabové, mající od 12.ledna 1976 v RB status pozorovatele bez hlasovacího práva. Přestože se tato výsada obvykle uděluje členským státům OSN, celým světem milovaní Arabové dostali výjimku. Možná budeme svědky dalšího světového paradoxu a bývalí aktivní teroristé, se stanou díky "bratrské pomoci" bosenských muslimů řádnými členy RB.

Izraelskou levici financují také Arabové -

Nezávislé skupiny studentů zjistily, že izraelské levicové skupiny přijímají peníze od různých arabských organizací podporujících teror. Výsledek studie otiskl izraelský deník Ma´ariv. Na 13 levicových skupin, včetně B´Tselem, spolupracuje s Araby proti zájmům Izraele.  Mezi dárci je i National Development Center (NDC) v Ramallahu, do které přispívá Islámská investiční banka, arabské země a Nadace Al-Aksa, podporující pozůstalé po sebevražedných teroristech.

V letech 2008-2009 obdržela levice přes 2 miliony dolarů. NDC byla založena v 2006 a přispívají do ní kromě Arabů také vlády Švýcarska, Nizozemí, Švédska a Dánska. Příjemci dolarů od NDC se zavazují "aktivně monitorovat zneužívání lidských práv izraelskou okupační vládou (11.1.11, ko)

A že se nějak podílíme na financování Palestinců, tak to mě moc štve. Nebýt peněz zvenčí, určitě by se už dávno situace zracionalizovala a k nějaké formě dohody by došlo.

Re: To je jednoduché, palArabům se nikdy nedá věřit...Lžou...Podvádí...:
Autor: H. Lukešová Datum: 25.8.2011 10:57

Toto je neuvěřitelná ostuda,:
Autor: V. Skalová Datum: 25.8.2011 0:28

že z našich příspěvků unii jsou placeni teroristi. Nesouhalsím s tím, a žádám naše zástupce v unii, aby se snažili toto zarazit! Myslím, že zaražení jakýchkoliv podpor Hamasu a Fatahu, by k mírovému řešení přispělo nejvíc.