4.12.2021 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

SVĚT: Jaký bude rok 2021

S vakcínami proti covidu se věci začnou měnit k lepšímu. Jenže pomalu. Z křišťálové koule je patrné, že roušek a protiepidemických nařízení se v příštím roce úplně nezbavíme.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Renjascu 4.1.2021 15:29

No uvidíme kdo bude vítat Bideta:

https://www.youtube.com/watch?v=8CpFgqJe9N8

V. Peroutka 3.1.2021 21:05

naivní představa ...

K. Křivan 3.1.2021 19:10

Zlepšovat se začne situace až když začneme čistit naše "bílé" země od muslimů. Zbraněmi.

J. Marek 3.1.2021 16:17

Řekne se, třeba že se, to a to stane tak a tak, ono to pak dopadne docela naopak...V & W

P. Aron 3.1.2021 15:32

Vidím to podobně.

M. Pivoda 3.1.2021 13:01

Ve světě roste nejistota. Proč?

Cituji dnešní zprávu ze Seznam.cz:

Teprve v sobotu pokořil bitcoin poprvé v historii hranici 30 000 dolarů (644 110 Kč), jen pár hodin poté byl ale překonán další milník – nejznámější kyberměna na světě se obchodovala za více než 34 000 dolarů, což odpovídá 729 990 Kč. Vyplývá to z informací jednotlivých burz.

P. Zinga 3.1.2021 8:57

Tak jaký bude?!

P. Zinga 3.1.2021 8:56

56 Tote bei mutmaßlich islamistischem Überfall im Niger

Erneut französische Soldaten bei Anschlag in Mali getötet

Fünf Tote bei islamistischem Selbstmordanschlag in Somalia

Tote bei Anschlägen in Syrien

V. Šedivý 2.1.2021 21:10

"mohlo být mnohem hůř nepodařit se covidové vakcíny"

A ony se podařily? Fakt? A kdo to už zjistil, když to netuší ani sami výrobci???

F. Žůrek 2.1.2021 18:48

Jen u nás, ve státě ČR, těch problémů je velice mnoho. Tipovat výsledek voleb v říjnu je nesnadné, ale A. Babiš se svým hnutím ANO 2011 tak snadno poražen určitě nebude - to jediné se dá odhadnout.

Bitcoin - co to je za měna? To je přece podvod, tzv. letadlo, nic jiného to skutečně není a člověk se diví, že to vůbec existuje!

Problémem pouze je, jak ten svět budou ovlivňovat asijské státy, Čína...i Rusko samozřejmě.

P. Hatina 2.1.2021 17:09

Ono je to s tím bitcoinem složité. Protože, pokud to je samo o sobě virtuální měna. vygenerovaná v počítačích, která nulovou finanční hodnotu. Skutečně - čistě a pouze za bitcoin se nedá koupit, zaplatit skoro nic (co jsem viděl jsou leda jako affiliate v některých internetových službách.. Ale pokud se za bitcoin něco prodává, tak to jsou aktuální přepočty (a pokud možno hned převody) z/do běžné měny - přes speciální transakční bitcoinové burzy..

Tím je možná daná odpověď co se stane až ta bublina splaskne..Sice splaskne ta bitcoinová měna (ovšem, co se uvádí, tak většina těch vygenerovaných bitcoinů někde "potichu" leží ladem) ale hlavně ty prostředky které do ni spekulativně nasypali nákupy investoři z jiných měn - to by se zjistit dalo - zda to není srovnatelné s jinými krizemi a bublinami, kterých je i tak dost

P. Hatina 2.1.2021 16:50

No, když už to berete takhle, ono je složité paušalizovat, kdo jsme to ti "my" a kdož jsou to ti "důchodci" /senioři) - přičemž ti jsou jen podmnožinou onoho "my", a chovají se podobně jako my - dalo by se možná říct, stejně lhostejně k těm okolo. Když se tak podíváte - koho je nejvíc před otevřením hypermarketů, a kdo se tam nejvíc tlačí vevnitř? Senioři. Koho je nejvíc v MHD? Seniorů. Ve frontě na poštách, na trzích. Btw - ti senioři taky nejméně používají ta zmíněná ochranná opatření (bezhotovostní platby, aj..). Já jim to nevyčítám, on každý si chce nakoupit, a to pokud možno co nejvýhodnějí. Jenomže, právě ten předpoklad, že senioři budou sedět chráněni doma, a budou vděčně čekat že jim ty základní potřeby někdo doveze (za nějakou obvyklou cenu - beze slev), halt nevyšel, oni si pro to dojedou just sami. Stejně jako že nejen mladí sedí v nějakých bárech, i ti senioři mají svoje sleziny, atd. Takže v tomto jsme si všichni rovni.. Spíše bych odkázal na moderní západní termín, sendvičová generace, tedy střední generace, která se musí postarat (ekonomicky i osobně) o svoje rodiče i svoje děti. Ta když vypadne, tak je rodina i společnost v ...

M. Pivoda 2.1.2021 16:00

Jaký bude rok 2021?

„Pokud nyní skutečně pozorujeme další velkou bublinu na bictoinu, zásadní otázkou je nejen to, na jaké úrovni bublinka praskne, ale také to, kam se poté cena sesune. Jsou-li minulá splasknutí vodítkem, bude to stále výrazně výše v porovnání s minimy po minulém splasknutí, tedy výrazně – zřejmě i trojnásobně – nad úrovní pěti tisíc dolarů,“ doplnil Kovanda, který je i v týmu Národní ekonomické rady vlády (NERV).

Nejznámější kyberměna na světě, Bitcoin, překonala nejprve dopoledne vůbec poprvé v historii hranici 30 000 dolarů (644 110 Kč), odpoledne se pak hodnota vyhoupla až nad 31 000 dolarů (665 580 Kč).

Š. Hašek 2.1.2021 13:40

Berte jako pošťuchování Království Českého s Královstvím Uherským, pane Moravčíku.

Všady je něco.

Zkráceno. Rovněž ;-).

J. Kadeřábek 2.1.2021 12:54

Autor asi bude microbiolog světového věhlasu, protože na rozdíl od výrobců vakcín vč. Pfizer ví jak dlouhá bude jejich účinnost, když nám žoviálně sděluje, že v létě nás očkování bude chránit. Taková typická fake news.;-D Já jsem jen laik a tak doufám, že nás bude chránit především slunce.

P. Moravčík 2.1.2021 12:54

Skrátené až k nezrozumiteľnosti;-).

V. Kain 2.1.2021 12:46

Babiš s odřenýma ušima? To mu dvakrát vadit nebude protože v dnešní opozici se najdou ti, kteří si nenechají ujít cestu vládnutí a tím i více peněz.Podstatné ovšem budou dotace z rozpočtu,protože z EU už asi nedostane ani floka.Pokud zláká někoho z opozice,tak by měli trvat na ministerstvu financí,tak jak to udělal Babiš když ho vzal Sobotka do vlády.

Š. Hašek 2.1.2021 11:02

Souhlas.

Např. Slovensko zakázalo návštěvy v domácnostech. Rodina je přirovnána k jakési divné a nakažlivé "sociální bublině". Možná se rozpadne přetížená telefonní síť (možno i malinko povypínat, poštelovat).

Tamní místodržící (Matovič, Čaputová) si pochvalují, jak to jede. Do generála policie dozorci kopají, jak do mičudy, neb měl propocené tričko na jiném háčku.

Zkráceno.

J. Nevrkla 2.1.2021 10:50

Autor už se zjevně těší na Bidena, pryč s Trumpem. Troufám si tvrdit, že ty volby byly více podvodne než ty u nás v roce 1948, výsledné směřování k nesvobode bude podobné.

Bezdotykove technologie ovládané gesty a hlasem si tedy pořizovat nebudu, to je zřejmě sen mnohých pokrokaru pro lepší sledování lidi, jako v Orwellovi 1984. Už to přestávám pokládat za konspirační teorii.

Š. Hašek 2.1.2021 10:33

1. Netrpělivě čekám na statistiku zemřelých v ČR, po letech. Řekněme za posledních dvacet let. Jde tedy o rok 2020, zejména.

2. Čekám na odborné vysvětlení, jak to bylo letos s "obyčejnou chřipkou".

3. Čekám na "odborné vysvětlení" od panikářů místních, pokud statistika vykývne řekněme o 5 000, do plusu. Oni asi netuší, že se to počítá z více než 10 000 000. Nikoliv z vykulených očí v televizi. Též to může být "na rovince". Potom jsem ještě více zvědav.

4. Vypadá to, že v roce 2021 to buď malinko rupne, nebo se bude hloupnout ještě více. Viz cenzura, štrasbruselanarchie, dobro všem, peníze všem, výstavba termostatu planety Země u Paříže .... a statečný boj našich chlapců co nejdále od prahu jejich domovů. Velitelé těch mírových sborů sedí za oceánem.

Zkráceno.

J. Vágner 2.1.2021 9:36

Jaký bude rok 2021? Já doopravdy nevím. Covid vystavil účty. Strašně moc toho o nás řekl. Jak je to doopravdy se solidaritou a vzájemností, když se odloží bajky o obětavých herečkách co šijí roušky (těm co to doopravdy dělaly a nepotřebovaly tu svou ušlechtilost podojit v ČT, se omlouvám). Jak máme ve skutečnosti seniory suše na háku, ovšem s plnou hubou žvástů o ochraně rizikových skupin. V jak neuvěřitelně nefunkčním a neschopném státě žijeme. A že to není o darebáku Babišovi, nebo hloupém Fialovi, ale je to hluboce systémové. Na co je EU, řešící konstrukt Gréta, přesně ve chvíli mrtvými pukajících nemocnic v Itálii. A že jsme zase součástí nefunkční, prohrávající části světa, Západu, která se rozhodla spáchat sepuku, odmítáním, zadupáním všeho, co jí učinilo velkou. Nevím, zda ty účty budeme platit tento rok, ale platit se budou. Některé účty neplatit nejdou.

A. Burian 2.1.2021 7:44

Milý Pavle, docela solidní nástin možnosti dalšího vývoje. Líbí se mi, že jsi sám logickou úvahou došel k závěru, že očkování epidemiologickou situaci nevyřeší, a ani jsi si přitom nemusel klást otázky týkající se bezpečnosti vakcíny (v souvislosti s jejím zdaleka nedokončeným testováním a zprávami o ojedinělých anafylaktických šocích a ochrnutých obličejích po aplikaci vakcíny), nebo dokonce účinnosti vakcíny (v souvislosti s faktem, že virus mutuje stejným způsobem jako chřipkové viry).

Překvapuje mě ale, že laskavější tvář, kterou má údajně Evropě ukazovat "zvolený prezident" Biden, má podle tebe spočívat v přípravě války proti Rusku a v obnovení rozhovorů o smlouvě o volném obchodu mezi Spojenými státy a Evropskou unií, která v původní podobě měla definitivně podřídit evropské prostředí diktátu amerických nadnárodních korporací. Přijde mi to trochu, jako by jsi chtěl za každou cenu napsat přesvědčivou báseň o laskavé tváři Antony Hopkinse ve filmu Mlčení jehňátek.

M. Mařák 2.1.2021 6:23

No, tak já si zase myslím, že volby vyhraje národní hnutí Trikolóra, to musí být jasné každému inteligentnímu občanu matičky národů EU dobrotivé, jářku, nebo co, asi.