1.4.2023 | Svátek má Hugo


Diskuse k článku

SVĚT: Jak Židé kradli v Egyptě hrnce a financovali Hitlera

Vizme, jak dědicům někdejší náramné civilizace (matematika, astronomie, lékařství) se teď pramálo daří.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kraus 25.4.2019 22:30

Ach jo.

Není rozumné naznačit cokoli, co by nebylo stoprocentně prožidovské, ale noční čtenář příspěvků snad mě nebude žalovat. U nás již dávno zvítězila jediná prožidovská pravda, ale ještě dlouho po válce to nebylo zdaleka jednoznačné. Jednak vycházely vlastním nákladem brožurky vzpomínek koncentráčníků. Publikovat je dnes by bylo na zavření. Jedna z poválečných teorií taky byla, že Židé se prostřednictvím Němců zbavili židů, aby očistili víru. Nepodceňujme židovskou magii a mysterium lidské krve, přítomné v mnoha náboženstvích. Neboť, radši to napíšu, jsou praví Židé (spojení poutem mateřské krve), židé nepraví pouze přijavší náboženství a odrodilci, horší židů nepravých. Slovenský rabín Weissmandl se za války pokoušel zachránit slovenské židy, americkými Židy byl ale odmítnut. Je to složitá historie (https://sk.wikipedia.org/wiki/Chaim_Michael_Dov_Weissmandl), na wiki není všechno, zemřel zatrpklý. Zjistil totiž, že není Žid, ale pouhý žid. Židé s malým "ž" zdaleka nebyli jedno etnikum a národ, nebyli to jen nosatí Asyřani z karikatur, a přece tolik nobelovek. Tohle ať někdo rozebere a vysvětlí.

Zvláštní na tom všem je jiná věc. Přehánění až přemršťování čehokoli nebo jen pocit, že někdo takhle postupuje, je kontraproduktivní a existence trestů za "popírání" je vrchol. Je divné, že právě Ž(ž)idé to nevědí. Čím víc se adorují mrtví a pokusy o věcné pochopení někdejších událostí jsou trestné (D.Irving), tím větší je podvědomý odpor k tomu všemu a ten se nemá na kom projevit, než na dnešních živých. Každý soudný Evropan dnes pochopitelně je na straně Israele, evropského nárazníku, a historie je pro něj odbyta. Nikoli ale pro muslimy, stále si tím drásající mysl tváří v tvář vlastní nemohoucnosti, vyvažované zlobou a nenávistí.

J. Kraus 25.4.2019 22:31

dokončení

Nepodceňujme ani naše mladé nácky, které by při podávání objektivních informací, tak jak to bylo do konce 80.let, ani nenapadlo ty hitlerovce nějak obdivovat. Viz nedávný dokument o A.Speerovi: tváře redaktorů zkřivené nenávistí, ze všeho čněla prvoplánová účelovost, divák považován za méněcenného a oproti tomu vlídná, usměvavá a inteligentní tvář Alberta Speera. Skutečný nácek by to dnes líp nenatočil.

Podstatná otázka je, jak velký zájem mají Židé na udržení současného, poněkud už multikulturního Israele.

J. Tachovsky 25.4.2019 16:21

trosku spatne prelozene

milion krat milion neni trilion, ale bilion.

P. Han 25.4.2019 17:33

Re: trosku spatne prelozene

Nojo, pan Ulč žije většinu života v Americe.

G. Kovář 25.4.2019 15:27

V orgánové bance

V mezinárodní centrální orgánové bance v Ženevě jsou k dispozici různé orgány pro transplantace, ovšem za úhradu.. Mají i jistý počet mozků: Jihoamerický 36 tisíc dolarů, Severoamerický 34 tisíc dolarů, Německý 31 tisíc dolarů Čínský 40 tisíc dolarů, Arabský 280 tisíc dolarů.

Proč je arabský tak drahý?

Je neopotřebovaný.

J. Pallas 25.4.2019 22:48

Re: V orgánové bance

Pointu znám jinou: Víte, kolik lebek se muselo rozbít, aby se našel aspoň ten jeden?

M. Rozbořil 25.4.2019 12:26

Jenom aby

Mám obavu, že i s takovým uvažováním by mohl počet laureátů Nobelovy ceny stoupnout. V nejhorším případě by se mohla ustanovit Nobelova cena za šíření jediné správné víry.

T. Hraj 25.4.2019 13:39

Re: Jenom aby

Počkat, já myslel, že ta už existuje. Za co to tedy dostali Al Gore, Obama a Evropská Unie?!?

J. Jurax 25.4.2019 13:56

Přesně.

Akorát že zatím, jistě dočasně, je maskována zavádějícím názvem.

D. Šimáček 25.4.2019 13:49

Re: Jenom aby

přesně tak, švédi ve svém multikulti sebevražedném vytržení jistě zavedou nobelovu cenu za islám, za mírotvorné džihádistické činy v kategoriích "útok nožem" , "útok vozidlem" , "bombový útok" a konečně nejprestižnější " sebevražedný bombový útok" kdy cenu v plné výši obdrží každý kdo atentátníka znal a v jeho činnosti jej podporoval, bohužel na ostatní nc. již nezbydou finanční prostředky, ale kdo by potřeboval vědu, když vše už je obsaženo v koránu....

V. Petr 25.4.2019 12:06

On je tady i jiný paradox. Mnoho historiků spočítalo,

kolik těch Židů mohlo maximálně být, aby se na poušti uživili. Ale když tento údaj řekl svého času izraelský premiér Ben Gurion, setkal se se zuřivým odporem vlastních náboženských fanatiků.

J. Sova 25.4.2019 13:01

Re: On je tady i jiný paradox. Mnoho historiků spočítalo,

Robert Green Ingersoll:

"Dnes víme, že Pentateuch nenapsal Mojžíš. Zmiňují se v něm města, které za Mojžíšova života neexistovaly. Zmiňují se v něm peníze, které se razily až staletí po Mojžíšově smrti. Mnohé z Mojžíšových zákonů se nemohly týkat poutníků v poušti - například zákony o zemědělství, o obětování volů, ovcí a holubic, o tkaní plátna, o zlatých a stříbrných ozdobách, o obdělávání půdy, o sklizni, o mlácení obilí, o domech a chrámech , o útočištných městech a o mnoha jiných věcech, které nebylo možné aplikovat na pár hladovějících poutníků, potloukajících se po písčinách a skalách.

Inteligentní a poctiví teologové dnes nejen připouštějí, že Mojžíš nebyl autorem Pentateuchu, ale všichni připouštějí i to, že nikdo neví, kdo byli jeho autoři, nebo kdo napsal kteroukoli z těchto knih, nebo některou jejich kapitolu, či řádek. Víme, že tyto knihy nebyly napsané během jedné generace, že nebyly všechny napsané jedním člověkem, že jsou plné chyb a rozporů.

Je Starý zákon inspirovaný bohem? Pokud je, měla by to být kniha, kterou by nemohl vlastními silami vytvořit žádný člověk, ani žádné množství lidí. Měla by obsahovat dokonalou filozofii. Měla by být v dokonalé shodě se všemi fakty o přírodě. Neměla by obsahovat žádné omyly v astronomii, geologii, ani v žádné vědecké disciplíně.

Její morálka by měla být nejvyšší, nejčistší. Její zákony a směrnice chování by měly být spravedlivé, moudré, dokonalé, a dokonale přizpůsobené žádoucím cílem. Neměla by obsahovat nic, co by člověka podněcovalo ke krutosti, pomstychtivosti nebo podlosti. Měla by být naplněna inteligencí, spravedlností, čistotou, čestností, soucitem a duchem svobody. Měla by odporovat konfliktům a válkám, otroctví a touze po moci, nevědomosti, důvěřivosti a pověrčivosti. Měla by rozvíjet rozum a zušlechťovat srdce. Měla by uspokojovat srdce a rozum nejlepších a nejchytřejších. Měla by být pravdivá. Splňuje Starý zákon tyto požadavky?"

J. Jurax 25.4.2019 13:54

Ehm ... knihu neobsahující žádné omyly v astronomii, geologii, ani v žádné vědecké disciplíně vůbec nikdy nikdo nenapíše. Ani jakékoliv božstvo. Neboť kniha jednou napsaná jest již neměnná, kdežto vědy se vyvíjejí dál.

Dtto platí i o morálce, i ta se vyvíjí - nicméně to o dokonalém přizpůsobení žádoucím cílům sedí. Akorát že ty cíle jsou v čase i prostoru jednak různé, jednak proměnné.

A jelikož bohové jsou jen virtuální konstrukty nevědomých lidských myslí, nemohou jako takoví inspirovat cokoliv. Víra v ně ovšem ano. I sepsány jsou knihy v intencích té které víry, touto skutečností pochopitelně a zákonitě omezené.

M. Jandáková 25.4.2019 15:13

Re: On je tady i jiný paradox. Mnoho historiků spočítalo,

Čí požadavky?

P. Han 25.4.2019 17:26

Re: On je tady i jiný paradox. Mnoho historiků spočítalo,

Roberta Greena Ingersolla. Nikoliv Boha. Ani jiného boha.

J. Sova 25.4.2019 17:35

Re: On je tady i jiný paradox. Mnoho historiků spočítalo,

Vaše požadavky SZ splňuje? Taky máte za to, že netopýr je pták?

P. Han 25.4.2019 20:29

Re: On je tady i jiný paradox. Mnoho historiků spočítalo,

Aha, Starý zákon. Nikoliv Strana zelených, tou zkratkou jste mě zmátl. Na Starý zákon žádné "požadavky" nemám. Vy máte pocit, že bychom měli žít podle doslovného znění náboženských textů jako muslimové? Patrně vám chybí náboženské texty svaté trojice Marxe, Engelse a Lenina.

A ne, netopýr není pták. Existuje taková věda, říká se jí zoologie. Tam to najdete. Netopýr není pták, sova ano.

M. Jandáková 25.4.2019 20:14

Re: On je tady i jiný paradox. Mnoho historiků spočítalo,

Právě. To byla řečnická...

. )

K. Horák 25.4.2019 9:24

Na každém šprochu

pravdy trochu.

P. Lenc 25.4.2019 10:59

Re: Na každém šprochu

Jo, slyšel jsem, že každý Horák je komunista.

J. Kanioková 25.4.2019 13:29

Závistivý komunista

O. Horký 25.4.2019 8:57

Je to trochu jinak

Ten požadavek Arabů je trochu mimo. Staří Egypťané totiž nebyli Arabové. Arabové jsou nájezdníci, kteří Egypt obsadili.

J. Elias 25.4.2019 9:18

Což je pravda. Nejstarší egyptské etnikum jsou Koptští křesťané. To je paradox. V NZ je pěkná zmínka o pokřtění etiopského dvořana Filipem.

Skutky 8:27-28

Filip se vydal k té cestě a hle, právě přijížděl etiopský dvořan, správce všech pokladů kandaky, to jest etiopské královny. Ten vykonal pouť do Jeruzaléma a nyní se vracel na svém voze a četl proroka Izaiáše. - a dále...

S. Netzer 25.4.2019 9:46

Re:

Koptští křesťané nejsou etnikum.

Původní obyvatelsto Egypta před dobytím Araby byli Levantinci (obyvatelé Blízkého východu) s pozdější příměsí genů z černé Afriky.

http://extrastory.cz/co-prozradila-dna-z-egyptskych-mumii-stari-egyptane-meli-mnohem-vice-spolecneho-s-dnesnimi-evropany-nez-s-lidmi-zijicimi-dnes-v-africe.html

V. Petr 25.4.2019 11:51

Ono to není přesné, Koptové jsou jasnými potomky starověkých

Egypťanů.

Jinak máte pravdu ale takovéto názory jsou fuj fuj fuj. Je to totiž dalším dokladem, že černoši nepřispěli lidstvu ničím, což neplatí pro žádnou jinou rasu...

T. Hraj 25.4.2019 9:18

Re: Je to trochu jinak

Pane Horký, porušujete pravidla správné debaty: ano, logiku jako nástroj lze v argumentaci použít, ovšem pouze v případě, že neslouží k ospravedlnění židů a jejich existence.

J. Elias 25.4.2019 9:24

Není potřeba ospravedlňoval existenci žádného národa, věřím, že jste se pouze špatně vyjádřil.

V. Petr 25.4.2019 11:37

Nechápete ironii...

Ovšem, kdybyste sledoval výplody muslimských "odborníků," podorované rezolucemi OSN a také politiky z Bruselu, věděl byste, že žádní Židé na území dnešního Izraele nikdy nežili, vždycky tam až do počítku 20 století žili výhradně Arabové a sami Židé jsou umělou konstrukcí, akorát nevím koho, určitě v tom ale mají prsty také američtí imperialisté.

Tvrdit opak mohou snad jen "neonacisté," financovaní Putinem...

J. Kanioková 25.4.2019 13:39

:)))))))))

J. Jurax 25.4.2019 14:03

No, on měl pan Hraj patrně na mysli "porušujete pravidla té jedině SPRÁVNÉ, europoliticky korektní debaty".