20.4.2021 | Svátek má Marcela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
aerosrot 9.10.2006 22:32

Je jen jedna cesta kterou člověk může dojít k míru

Už Albert Ainstain odpověděl na dotaz 3 světové války, že neví jaké přesné zbraně se budou v této válce používat. Ale naprosto přesně věděl a jak odpověděl, že budou ve 4. světové válce používány klacky a kameny. Není třeba návodů všech "izmů a náboženských  fanatiků"  Stačí kouknout do historie.  Doufat můžeme jen ve  společenstvý které bude ctít svobodu jednotlivce a ten bude mít odpovědnost  ve svou svobodu. Je to nedokonalé ,ale nic než demokracie dokonalejšího není .

Napoleon 4.11.2006 18:32

Re: Je jen jedna cesta kterou člověk může dojít k míru

Zatím;-€

Poutník 9.10.2006 19:20

Jediná naděje v Bohu!

"Běsněte si národy, zděsíte se, naslouchejte, všechny dálavy země, zděsíte se... Dohodněte se, dohoda bude zmařena, mluvte si, ani slovo neobstojí, neboť s námi je Bůh - Immanuel! Toto mi praví Hospodin, když mě pevně uchopil svou rukou a varoval mě, abych nechodil cestou tohoto lidu: ,, neříkejte zrada všemu, čemu říká zrada tento lid, a čeho se bojí, toho vy se nebojte a nestrachujte." Dosvědčujte svatost Hospodina zástupů! Jeho se bojte a strachujte." Izajáš 8.

Toto proroctví má ještě pokračování a neplatí to jen pro Izrael, ale i pro ostatní národy! Proroctví Božího muže Izajáše je staré cca 3 000 let, ale je jasné a srozumitelné na rozdíl od lžiproroka Nostradáma.  Nostradamus činil vše, co je zlé v očích Hospodinových. Okultismus, věštění, hádání z karet je těžký hřích! Národe český, vzpamatuj se! Bůh, kterého jsi zavrhl kypí hněvem k českiému národu, protože svými hříchy  znovu přibíjí Ježíše Krista na kříž.! On pláče nad tímto světem a nepotrvá dlouho a Ježíš Kristus přijde zpět na zem  už ne jako Spasitel, ale jako Soudce. Bůh nemá zájem na smrti člověka, ale čas se naplňuje! Jestli se neobrátíte, poznáte Boha ne jako Otce, ale jako nekompromisního soudce, který bude soudit spravedlivě. Bůh ještě čeká se svými soudy, jen díky modlitbám jeho věrných, kterých je málo. On bude soudit s velikou lítostí v srdci, ale bude muset. Jen On je Svatý - Bůh Otec, Syn  Duch svatý. Tento národ zatím dělá vše proto, aby byl odsouzen a odstraněn s povrchu zemského. Češi se uchylují k věštcům a mágům, i ke kartářkám. To je strašný hřích, stejně jako vražda, vraždy nenarozených, homosexualita, lesbicismus a jiné úchylky! On nerozlišuje velký a malý hřích. On je spravedlivý a nikomu nestraní! Zatím ještě je dobrotivým Otcem, ale v den soudu bude Bohem hrozným! Nikdo se před jeho hněvem neskryje, ani v hlubinách země, ani moře, ani vesmíru! Národe český, navrať se k Bohu, dokud je čas! Amen!

Napoleon 4.11.2006 18:46

Re: Jediná naděje v Bohu!

To je nesmysl!Propagandisté  vymyšleného křesťanského boha si tyto zákony vymysleli sami pro vlastní účel. Za většinu úchylek a také za homosexualitu lidé samy nemůžou, ;-Paha je to hřích!:-DA naše hříchy znovu přibíjí Krista na kříž;-D ,když Ježíš byl jen člověk, který uměl manipulovat s lidmy.

Petr Benes 9.10.2006 14:46

Pouzit bakteriologicke zbrane na Aljasce

mi prijde ponekud neefektivni. :-)

Jirka 10.10.2006 16:52

Re: Pouzit bakteriologicke zbrane na Aljasce

Tezko rict, treba tim chtel Nostradamus (obavam se, ze Aljasku vubec neznal) neco naznacit.

qwert 9.10.2006 11:51

stále čekáme na důkaz, že Nostradamus a UFO

stále čekáme na důkaz, že Nostradamus a UFO nepochaázejí z ideologických farem KGB, stejně jako biotronika a podobné pavědy, kterými se zařilele oblbuje západní kultura.

Alfons 8.10.2006 17:00

A co křížení muslimů s křesťanama?

To by byl ekumenismus v praxi a ne ty neustálé kecy církevních špiček.

Muhammad Ali Horáček 8.10.2006 15:03

nepřátelé multikulturalismu

Podstatou muslimského fundamentalismu (který je pro pověst islámu nesmírně škodlivý) je právě náboženský monokulturalismus.Představa, že je možné mu čelit tím, že se v Evropě obnoví křesťanský monokulturalismus je směšná, což je zřejmé i z toho, že ji převážně hlásají nábožensky zcela autoví (tedy nikoliv ateisticky uvědomělí) nacionalisté a eurorealisté, kteří Evropu nemůžou sjednotit ve jménu ničeho a proti ničemu už s principu. Mohou ji jen dále rozdělovat na menší a menší etnické prvočinitele.Vítězství monokulturalismu a eurorealismu by v Evropě nevedlo k pogromům na muslimy, jak o tom u nás sní přívrženci Jana Zahradila, Na to je muslimů příliš mnoho a jsou na to příliš málo flegmatičtí. Daleko pravděpodobnější je nějaká analogie třicátých let. Nejvíce na takovou analogii mohou doplatit malé státy a v důsledku monokulturalismu také malé národy. V takovéto Evropě nebude pro Českou republiku prvořadý konflikt s islámem, ale s Německem a Rakouskem. Ledaže by Jan Zahradil poslal dle vzoru Jána Sloty na Berlín, Mnichov a Vídeň preventivně své tankové armády.

Muslimský fundamentalismus nemůže být zastaven pasivní obranou založenou na jiném fundamentalimu, nemůže být ohrožen ani demokracií( s pomocí demokracie může vítězit cokoli včetně nacismu nebo chomejnismu), ale právě a jedině ofenzivním prosazováním multikulturalismu, což v daném případě zamená prosazovat náboženskou svobodu ve státech, kde fakticky neexistuje, nebo je omezena různými šikanami. Takovýto vývoj by prospěl i rozumným muslimům.

Muhammad Ali Horáček 8.10.2006 15:14

Re: nepřátelé multikulturalismu

Veřejnost států NATO (a následkem toho i vedoucí politici těchto států) ale na otázku náboženské svobody kašle, dokonce i v případě takových režimů jaký existuje v dnešním Afgánistánu, který je silně závislý na západní pomoci

Zatímco muslimové celého světa okamžitě protestují, mají-li dojem, že bylo kdekoliv napadeno jejich náboženství, křesťané a ateisté na své bratry v jiných zemích v podstatě kašlou. Aktivně se projevují pouze monokulturalističtí extremisté, kteří sní o tom, aby měli nějaké vlastní území, na němž by mohli zase oni nutit všechny ostatní, aby se jim "přizpůsobili".

David 8.10.2006 15:15

Re: nepřátelé multikulturalismu

Ano, snad máte pravdu, nepujde o úplnou asimilaci a rozmělnění v evropskym tavícim kotlíku (to si nepřeje z různých důvodů ani mnoho Evropanů), ale o integraci muslimský menšiny do společnosti, s tim že si ponechá svý zvyky a náboženství, ale politicky a hospodářsky se integruje a přizpůsobí (jakýsi euroislám,). Snad by to šlo, kdyby se eliminovali radikální elementy v muslimský komunitě (a neni jich málo), jenže i tak je nutný výrazně omezit stávající masovou imigraci do Evropy, aby dosavadní menšiny měli čas a prostor se integrovat. Navíc pokuď by muslimové získali majoritu, už by nemohla být žádná řeč o jejich integraci do Evropy, ale spíš o integraci Evropanů... či ještě něco horšího, po vzoru třicátých let?

Muhammad Ali Horáček 8.10.2006 15:40

Re: Re: nepřátelé multikulturalismu

v politice, stejně jako ve fotbale, platí heslo nedáš, dostaneš. Pokud se někdo stále jenom motá kolem vlastní branky, většinou prohraje. Svět dnes tvoří jediný celek. Pokud se v něm podaří prosadit princip reálné náboženské svobody i v zemích, kde má islám 99% většinu, pak nebudou muuslimové problémem ani tam, kde jsou v menšině. Pokud naopak převládne zásada, že menšina by se neměla odlišovat od většiny, pak není důvod vytýkat něco Talibánu či Saudské Arábii. Problém pak nebudete mít jenom s muslimy.

Občan 8.10.2006 20:49

Re: Re: Re: nepřátelé multikulturalismu

Problém je v tom, že se snáze prosadí "ryze křesťanská" Evropa, kde třeba bude ve skutečnosti většina ateistů, než náboženská svoboda v zemích, jako je Saudská Arábie či Pakistán (jehož samotný vznik byl na náboženském principu založen). A pořád existuje nebezpečí, že se ten islámský fundamentalismus vrátí, Irán byl za posledního šáha značně sekulární stát. Šáhův otec byl obdivovatelem Kemal Ataturka, ale nešel tak daleko jako on. A jistě víte, jakým způsobem K. Ataturk modernizaci Turecka prováděl. Problém Evropy ostatně nejsou muslimové jako takoví, ale muslimští PŘISTĚHOVALCI.

Muhammad ali horáček 10.10.2006 14:05

Re: Re: Re: Re: nepřátelé multikulturalismu

Problémem českých skinhedů jsou všichni přistěhovalci.

Občan 8.10.2006 20:52

Mimochodem, jak se Vám líbí heslo Afrika Afričanům.

svého času mezi levičáky značně populární a z něho odvozený požadavek "afrikanizace."

A je hotovo 8.10.2006 19:05

Právě TENHLE příspěvek odůvodňuje odmítání!

Nesnášenlivost z něj vystupuje, rádoby svoboda, ale jen pro muslimy...nezbývá, než něco podobného bude prosazeno šílenými politiky, tak nezbývá, než se začít aktivně bránit JAKÉMUKOLI NÁBOŽENSKÉMU PRZNĚNÍ národa. pokud to neuděláme, bude multikulturní bordel a války všude . A boha do toho nepleťte, za všechno svinstvo může člověk a hlavně člověk nábožensky postižený !!!!Rv(Y)

Muhammad Ali Horáček 9.10.2006 18:20

Re: Právě TENHLE příspěvek odůvodňuje odmítání!

Lidé mohou být postižení nesnášenlivostí náboženskou, národnostní, rasovou, kulturní, prostě různou. Proti tomu nelze účinně bojovat tím, že se do této nesnášenlivosti zapojím. Vy byste se zřejmě chtěl "aktivně" bránit proti všem věřícím , kteří podle Vás przní národ. Ten národ jste nějak nespecifikoval. Neprzní ho náhodou také Němci, Cikáni, černoši, Vietnamci, Ukrajinci, Rumuni atd?. Nemáte těch potenciálních nepřátel, kterým je třeba se aktivně bránit, nějak moc?

čtenář 10.10.2006 6:36

Re: Re: Právě TENHLE příspěvek odůvodňuje odmítání!

Problém není v obecné nesnášenlivosti (ta má prostě rozměr daný obecně lidskou nedokonalostí), ale v nesnášenlivosti islámu ke "zbytku" světa. Proto bude nakonec islám řešen celosvětově. Stejně jako nacismus, ale důsledněji na základě zkušenosti s řešením nacismu.

Muhammad ali horáček 10.10.2006 13:57

Re: Re: Re: Právě TENHLE příspěvek odůvodňuje odmítání!

Přání otcem myšlenky. Vy si opravdu myslíte, že se většina obyvatel světa cítí být více ohrožena islámem, než třeba Spojenými Státy? Aby nevzniklo nedorozumění. Já si nemyslím, že USA, které i po úspěšné vojenské agresi dokáží akorát uspořádat svobodné volby, představují opravdovou hrozbu. Ptám se ale na mínění lidí od latinské Ameriky až po Čínu.

   

Frantík 10.10.2006 17:32

Re: Re: Právě TENHLE příspěvek odůvodňuje odmítání!

Víte mě ani tak nevadí, odkud kdo přišel nebo jak vypadá, ale myslím si,

že když už sem přišel, tak by se měl snažit přizpůsobit zdejším zvykům a neprosazovat své zvyky. A to je právě typické pro některé skupiny v čele s Cikány a Muslimy. Dokonce i druhá generace Vietnamců působí docela česky a nedělá problémy. Z Čechů jsou ve světě ve druhé generaci takřka rodilí Američané a pod. Tak proč to nejde u těchto skupin pane Ali ?

Občan 8.10.2006 20:59

podstatou fundamentalismu není monokulturalismus ale

snaha náboženských potentátů získat moc na základě svých náboženských pozic. Jedná se o zavádění středověkého zákonodárství, bohužel prohlášeného za část ¨náboženství, do běžného života.

I křes'tanství a židovství má své fundamentalisty, ti ale neštěstí takovou moc nemají. Ale dokonce jistí čestí náboženští hodnostáři-fundamentalisté projevili pro Chomejního a spol. jisté pochopení. Speciálně v ta teokracie, příkazy a zákazy, se jim zamlouvala...

Muhammad Ali Horáček 9.10.2006 18:12

Re: podstatou fundamentalismu není monokulturalismus ale

Bez teritoriálního monokulturalismu se náboženská nesvoboda, včetně nesvobody pro ateisty, nedá realisovat.

frantík 9.10.2006 18:40

Re: nepřátelé multikulturalismu

Poturčenec horší Turka drahý Ali. Vzpomínám si, jak se zachovali rozumní Němci po příchodu Hitlera.

Muhammad ali horáček 10.10.2006 14:04

Re: Re: nepřátelé multikulturalismu

Tak tedy, milý Frantíku, furt neštvete na ubohé přistěhovalce a štvete raději na mě. Mimochodem, Vy jste pokřesťanštěnec anebo poateističtěnec.

Křesťanství bylo importováno z Palestiny, ateismus z řecké filosofie. Našim domácím bohem je Svantovít, jehož posvátný pozemek na Hradčanech i dnes okupuje katolická církev.

No... 8.10.2006 10:59

23.12.2012 - konec kalendáře Mayů...

A prý konec. Nebo začátek nového věku . Otázka zní, jestli lepšího, nebo katastrofického . Naše slunce má před sebou maximum a neklid, roztávají nám pod nohama ledovce, potopí se pobřežní oblasti, sucha vyženou z rozvojových zemí obyvatele do zemí  našich a  ty nemají šanci příliv uprchlíků zvládnout, boje o vodu, energie, suroviny...a do toho stupidní politici navrch . TO nemůže dobře dopadnout, ledaže by se stal zázrak.Hezký den- prozatím...dokud to jde. Paradoxně budeme naši dobu jednou nazývat jako "zlatý věk"...:-/;-(

Klaun Parafín 7.10.2006 22:00

No jak skončí třetí světová nevím,

ale určitě skončím já. A toto vlezlé vědomí mi žádná válka nevezme...

Alfons 7.10.2006 17:47

Mně 3tí světová nevadí.

Mám zjištěné místo u Aštara ve vesmírné lodi č.5642 ve 4té řadě u okénka. PáPáPá. Dělejte si zde co chcete.

No... 8.10.2006 11:01

Vem si prášek...

Vesmírně stupidní člověče. To fakt nemá chybu, jak dokážete blbnout ...:-P

RZ 8.10.2006 13:19

Re: Vem si prášek...

Trošku smyslu pro humor - vždyť si z nás dělá srandu.

Alfons 8.10.2006 13:31

Re: Re: Vem si prášek...

Ono je to tady celé sranda. Konec lidstva se blíží a budeme ještě skuhrat. Mládí vpřed.