13.8.2020 | Svátek má AlenaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Jádro evropské brányŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 13, poslední: 3.7.2012 17:44, přehled diskusí

Evropa je globálně výlučnou branou do Ruska, Asie a Afriky:
Autor: P. Urban Datum: 2.7.2012 16:12

Autorovi by měl trochu investovat do atlasu světa. Nebo aspoň globu.

Evropa je globálně výlučnou branou do Ruska, Asie a Afriky:
Autor: P. Urban Datum: 2.7.2012 16:10

Autorovi bych doporučoval investovat do nákupu atlasu světa. Nebo aspoň globu.

Ekonomické výkony království, států a uniií:
Autor: P. Fiala Datum: 2.7.2012 13:01

Jen ten, kdo měl silná vojska stanovovoval pravidla ostatním, o čemž si můžeme číst již ze zápisků Julia Césara a jiných do kamenů tesaných záznamů a později i na papír zapsaných či na fotografii zanesených, též na filmových pásech a dnes již i z vesmírného prostoru lze monitorovat průběhy válečných operací, které jsou základem parcelování sféry MOCÍ mezi konkurenty. Anglie - Francie - Španělsko, než byl objeven kontinent Amerika a Indie. Jedině ten, kdo má ekonomiku silnější nežli konkurent může mít silnou armádu a ARGUMENTY k vyjednávání o spolužití za dohodnutých podmínek. Až mnohem později po vzniku USA, po 1.světové válce se dostávají do popředí ekonomik USA a též coby mocnost začíná vystupovat a po 2.světové (1.atomové) je to již jednoznačně nejefektivnější a nejsilnější armáda.

Nicméně i tyto zaběhané STRATEGIE MOCI přestávají platit, pokud větší část lidí z těch současných 7 miliard chápe, po ukončení studené války (1947-1989), že jsou možné i jiné STRATEGIE a to SPOLUPRÁCE bez vojsk coby nástrojů k udržení či rozšiřování moci.

EU, ač si to nechceme připustit, je vzorem pro mnoho miliard lidí jak lze spolupracovat. Na základech principů EU si 54 států afrického kontinentu ustavilo Africkou Unii (dosud bez armády společné) je docela možné, že již převzali roli VZORU ve spolužití 1 miliardy lidí na Africkém kontinentu pro Asijské miliardy lidských bytostí.

Re: Ekonomické výkony ad Fiala:
Autor: V. Venc Datum: 2.7.2012 13:20

O EU jako vzoru pro organizaci mezinárodní solidarity a spolupráce by bylo lepší a prozíravé se raději vůbec nezmiňovat!

Ježišmarjááááááááá:
Autor: J. Kanioková Datum: 2.7.2012 16:37

Co s jádrem evropské brány:
Autor: V. Venc Datum: 2.7.2012 11:37

Současná EU je vysoce nestabilní útvar, politicky, národnostně i ekonomicky. Nelze předpokládat, že tato negativa je evropská věrchuška, nejen schopna, ale také ví jak, a chce odstranit. Je proto nutno očekávat silové řešení této situace, které rozdělí Evropu v první linii pod vliv Ruska, USA a Číny. V druhém pořadí se bude konat "soutěž" slabších evropských velmocí (Německa, Francie a V. Británie) o jejich vlastní vliv na evropském kontinentě. V této situaci bude mít velmi důležitou úlohu politická orientace středoevropských států (Polsko, Česko, Slovensko, Maďarsko, Rakousko). Lze předpokládat, že se tyto země přikloní k Německu, resp. k Rusku. A bude zase na 50 let "vymalováno".

Re: Co s jádrem evropské brány:
Autor: P. Urban Datum: 2.7.2012 16:19

A jste si tak jistý, že Čína bude o izolovanou střední Evropu stát ?

Re: Co s jádrem evropské brány:
Autor: P. Urban Datum: 2.7.2012 16:22

Jste si tak jistý, že Čína bude stát o izolovanou střední Evropu ?

A nejen střední...

... Ale lidé:
Autor: J. Skála Datum: 2.7.2012 11:23

už neměli náladu na filosofy a ušlapali ho.

Změna:
Autor: P. Schuster Datum: 2.7.2012 9:59

Rusko pod vedením Vladimira Putina nebude mít velký vliv na dění v EU i přes jeho energetickou závislost.

Pokud bude v Německu vláda Angely Merkl, nic se nezmění. Změny nastanou až po roce 2013. Bude velmi záležet na tom kdo ve volbách zvítězí. Každopádně po volbách můžeme očekávat změny na obě strany. Modlím se, aby to nebyli Zelení.

Někdy si myslím,:
Autor: A. Bocek Datum: 2.7.2012 7:37

že opět dochází ke vražednému spojení, Ruského medvěda s Německým vlkem. Rusko za posílení umožnění vlivu na Balkán propachtovalo Německu střední Evropu. Energetická závislost na Rusku je vražedná, do karet hrají Rudí a Zelení užiteční idioti a Euro stejnou cestou jako RVHP podřizují státní ekonomiky velení v Berlíně. Čekají nás nepěkné časy.

S politikou ODS by určtě byly nepěkné:
Autor: P. Brodský Datum: 2.7.2012 12:07

Re: Někdy si myslím,:
Autor: B. Rybák Datum: 3.7.2012 17:44

Ano. Něco takového se nejspíš děje a určitě dít bude, pokud Německo úspěšně dovrší svou integraci Evropy. Ona ta Německá Evropa bude surovinově nesoběstačná (postkoloniální zdroje obsadí Čína) a politicko-vojensky zanedbatelná proti USA (Číně). Bude tedy hledat spásu v objetí "ruského medvěda", kterému na usmířenou část Evropy (Balkán) přenechá (pokud se to již nestalo).