30.11.2020 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

SVĚT: ISIS prohrává bitvu, ale vyhrává válku

Islámský stát se rozpadá – i když příliš pomalu. Již uplynuly více než dva roky, co francouzský prezident François Hollande slíbil: „Budeme bombardovat Rakku.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 18.7.2017 23:18

Otázka

"Bude Západ schopen nejen osvobodit Rakku a Mosul, ale i zastavit tuto kulturní lavinu, která se jej snaží rozdrtit?".

No, dnes to vypadá, že toho schopen není. Osvobodí zmíněná města, a bojovníci ISIS s občanstvími západních států se vrátí domů a dostanou místo špagátu socdávky, aby nestrádali.

A zatímco muslimové vybíjejí křesťanské komunity, Západ, tedy Evropa, se nechává bez odporu zaplavovat muslimskou invazí, jíž se nejen nebrání, ale aktivně jí - ve jménu humanismu arciť - pomáhá. A invazory živí, šatí, opečovává, dovoluje jim šířit svou nenávistnou ideologii v mešitách, není ochoten je donutit, aby dodržovali nejen evropské zvyklosti, ale i zákony. Ve jménu sebevražedné ideologie multikulti a pošetilé tolerance nebrání vlastní kulturu, ale ustupuje té cizí, nenutí ty, kterým udělil azyl či občanství k asimilaci, ale umožňuje jim, aby vytvářeli nepřátelské páté kolony a enklávy, kde platí šaría a názory mullů a které jsou semeništěm kriminality a teroristů, a ustupuje jejich drzým požadavkům. Trpí jim okázalou neloajalitu k zemi, která jim poskytla útočiště.

Tahle neskonale pitomá laxnost, neschopnost nebo možná i šílený záměr evropské věrchušky se jednou škaredě vymstí. A nemusí to ani moc dlouho trvat.

Možná, že odsun muslimů z Evropy bude v budoucnu ještě to humánnější řešení.

J. Jurax 18.7.2017 22:58

No,

"Vzestup Jeremyho Corbyna, ultra-pacifistického lídra labouristů, který obvinil „válku proti teroru“ z nedávných útoků v Manchesteru a Londýně, by byl v Británii před šesti měsíci nemyslitelný. Jeho úspěch je jasně spojen s nedávným krveprolitím v britských ulicích."

Tohle že je Británie? Země, která kdysi vzdorovala úplně sama Hitlerovi, vydržela bombardováni, vyhrála bitvu o Británii a nakonec se spojenci slavila vítězství? A dnes stačí pár teroristických útoků s množstvím obětí i škod zanedbatelným proti jednomu jedinému náletu Luftwaffe na Londýn a Britové volí Corbyna jako pacifistu a odpůrce obrany proti militantnímu islámu? Že by nový Chamberlain a appeasement? Nebo je v Británii už přesmíru zamuslimeno?

Churchill se musí obracet v hrobě ...

A. Alda 18.7.2017 14:13

To přece víme už dávno,

že Satan bude nejprve velmi úspěšný, než bude definitivně zničen.

R. Langer 18.7.2017 16:26

Re: To přece víme už dávno,

Opravdu to víme tak jistě? Ono už se to někdy povedlo? Nebo je Satan pořád mezi námi?

J. Anděl 18.7.2017 19:41

Re: To přece víme už dávno,

"Víme" to díky tomu, že se o tom píše v Bibli.

Problém je, že abychom mohli poznat, že je právě nejúspěšnější, museli bychom znát celou budoucnost lidstva a jasně vidět, že už nikdy nebude ještě úspěšnější, než je právě teď.

;-)

J. Anděl 18.7.2017 19:42

Re: To přece víme už dávno,

Aha, jen "velmi úspěšný".

Tak to jsem napsal blbost :-).

Zbývá už jedině zpochybnit měřitelnost slova "velmi", ale napodruhé se do toho pouštět nebudu :-)

L. Severa 18.7.2017 13:56

Asi tím vše neskončilo.

Již Pasteur objevil schopnost přeměny bakterií ve spory, které se jeví jako mrtvá tělíska která přetrvají i tisíce let, ovšem když se ocitnou v příznivém prostředí, znovu oživnou. Co se stane s těmi teroristy ISIS, budou zajati a internováni, nebo snad postříleni ? Určitě ne, asi se také dočasně zasporují a rozprchnou po světě.

J. Jurax 18.7.2017 23:20

Re: Asi tím vše neskončilo.

Ti, co mají občanství západních států se vrátí domů a dostanou sociální dávky, aby nestrádali. Pověsit je, jak by se patřilo, nebude lze - porušila by se tím jejich lidská práva zaručené listinou základních práv a svobod.

P. Zinga 18.7.2017 12:52

Slepá ulička universalismu "západních hodnot".

"Démonizací sekulárního diktátora Baschar al-Asada v rámci normativní alternativy "demokracie nebo diktatura" byly opět přenášeny západní kategorie na Blízký Východ, ve kterém jsou ve skutečnosti jsou náboženské a mocenské konflikty mezi Sunity a Šiity nebo mezi kmeny a etnickými skupinami. Státy s vynucenou sekularizací lze držet pohromadě pouze diktaturou. Už pouhý pokus o jejich demokratizaci vede k jejich rozpadu."

Prof. Dr. Heinz Theisen, Katolická vysoká škola v Kolíně nad Rýnem

Tak si vyberte, co je pro nás, Evropany, přijatelnější.

J. Kanioková 18.7.2017 22:32

Re: Slepá ulička universalismu "západních hodnot".

THE AMERICAN CONSERVATIVE MAGAZIN: Ako Amerika ozbrojila teroristov v Sýrii – KOMENTÁR Garetha Portera http://www.kvonline.sk/the-american-conservative-magazin-ako-amerika-ozbrojila-teroristov-v-syrii-komentar-garetha-portera/

V. Novák 18.7.2017 9:40

A to vše prováděl ISIS i jeho předchůdci

za intenzivního zalhávání a s podporou Západu "bojovníkům za svobodu, demokracii a proti Zlému Asadovi"...

Teprve když začal IS podřezávat západní rukojmí v přímém přenosu (naprostá marginalita v těch desetitisících povražděných křesťanů, jezídů, drúzú, židů, šíitů i nedostatečně salafistických sunnitů), teprve pak Západ zjistil, že to jsou barbaři - ale otočit a přiznat že je nelze potlačit jinak než diktaturou, v lepším případě sekulární, k tomu se USAEU politici neodhodlali dosud.

F. Navrátil 18.7.2017 8:52

Co bylo před Islámským státem?

Autor trpí zatměním mysli. Jinak by připoměl, kdo stál u kolébky Islámského státu. Neoprávněný útok USA a jeho spojenců na Irák a zavraždění Saddama Husejna bylo roznětkou pro nárůst islámského fanatismu. Křesťanská komunita, která měla v Iráku 2000 let trvající nepřerušenou historii, byla vyvražděna a vyhnána ještě před územní expanzí Islámského státu! Stejným výsledkem, to jest vyvražděním a vyhnáním křesťanů z Kosova, skončila válka USA proti Srbsku. Stejně by skončila i multikulturní společnost alawitů, křesťanů a dalších národů a náboženských skupin v Sýrii pokud by se podařilo zničit sekulární režim prezidenta Asada. Také křesťanští Koptové měli v Egyptě namále, když se s podporou USA zmocnilo v zemi vlády Muslimské bratrstvo a po desítkách hořely křesťanské chrámy. Naštěstí s islamisty zatočil vojenský diktátor Sisí. Ukazuje se, že autoritativní vládce je pro islámské státy požehnáním a naopak implantace demokracie do společnosti ovládané primitivním pouštním náboženstvím, je naprostou katastrofou a koncem neislámských komunit.

M. Prokop 18.7.2017 10:59

Re: Co bylo před Islámským státem?

To záleží na tom, jak hluboko do historie jdete.

Klidně můžete za počátek průseru považovat podporu diktátorských režimů (hlavně Irák, Sýrie, jednu dobu Egypt, Libye) Sovětským svazem.

Nesmíte být ovšem fixován na USA.

F. Navrátil 18.7.2017 11:07

Re: Co bylo před Islámským státem?

Tyto diktátorské režimy udržovaly v islámských státech jakous takous rovnováhu. Pokud jste měl možnost navštívit Sýrii nebo Irák před dvaceti lety, pak vám neušlo, že v městech chodily ženy bez čádorů, studovaly na vysokých školách a kino či televize nebyly šajtánův vynález. Královský režim v Maroku nebo Jordánku je stejně autoritativní a drsný, a jsou to země s přísným režimem, kde si islamisté nevyskakují.

Z. Lapil 18.7.2017 12:27

Re: Co bylo před Islámským státem?

Otázka je, jak dlouho by se ti diktátoři udrželi. Osobně mám za to, že všechny ty Sýrie, Alžírska i (zatím!) funkční Egypty a Maroka jsou skrze populační růst krásnou ukázkou Hrnečku vař. Můžete na to dát tlakovou poklici a říkat tomu papiňák, ale jednou to vybouchne, ne že ne; a protože kaše je muslimská, vyletí z toho muslimové.

Skoro mi vychází, že momentální stav "pozvolného" přetékání je z těch lepších variant. Tfuj tajxl, to se mi to nelíbí.

P. Zinga 18.7.2017 12:36

Re: Co bylo před Islámským státem?

Je Saudská Arábie diktaturou anebo demokracií? Blbá otázka...Je to kámoš USA, tudíž se jedná o demokracii, kterou vyváží do světa. V případě USA se jedná o reexport.

A. Hrbek 18.7.2017 15:30

Re: Co bylo před Islámským státem?

Klidně můžete za počátek průseru považovat rozbití osmanské říše po ISV a rozdělení vlivu v této oblasti mezi Anglii a Francii.

Nesmíte být ovšem fixován na Sovětský svaz.

M. Krátký 18.7.2017 11:31

Re: Co bylo před Islámským státem?

Irák byl největším přítelem Adolfa Hitlera - proti spojencům. V Persii ( nyní Iránu ) to bylo jinak. Historie je sviňa.

P. Vaňura 18.7.2017 15:13

Irák NEBYL přítelem Adolfa Hitlera, ačkoliv mu část

obyvatelstva byla nakloněna. Proněmecká vláda, vzniklá v dobnu 1941, byla v květnu 1941 svržena zásahem Britů. Irán byl v létě 1941 okupován vojsky GB a SSSR, aby se přes jeho území mohl\a dopravovat západní vojenská pomoc do SSSR!

J. Berger 18.7.2017 15:44

Re: Co bylo před Islámským státem?

Pane Navr8tile, ještě bych vzal do úvahy Sorose, který, ač miliardář, je levičák až na půdu, svůj majetek používá, aby svrhl pravicové vlády, a Obamu přesvědčil (asi mu to nedalo moc práce) aby podpořil "arabské jaro", což byl všech průserů futrál a počátek.

M. Rubáš 18.7.2017 8:43

Bohužel

Ano, v Evropě byjráva. Přičinou jsou zkorumpované politicky korektní elity. Problém bude, když islám vyhraje v německu a stane se z Německa něco jako Turecko ve středověku. Islámská mocnost, co bude vládnout Evropě.

http://www.epshark.cz/clanek/106/zrozeni-germanistanu

L. Popovský 18.7.2017 11:02

Re: Bohužel

Děkuji vám za odkaz.

V. Student 18.7.2017 8:40

Zabránit konfrontaci - svatozář jistá!

Pro vrcholné západní politiky je hlavním cílem zabránit násilné konfrontaci mezi dvěma kulturami, a to za každou cenu. Problém je v tom, že oni se tomu opravdu snaží zabránit i za cenu, kvůli které ve válce nasazovali své životy naši dědové a otcové, totiž za cenu své svobody. Kdo byli naši předci? Ještě nedávno hrdinové. Za koho by politici (řízení neziskovkami) považovali dnes třeba účastníky Pražského povstání? Za horké hlavy, které měly raději sedět doma na zadnici a počkat na Rusáky, kteří to měli v popisu práce? Jak mohou klást věnce ke hrobům těch, kteří padli za naši svobodu, když jsou pro ně dnešní hlasy po svobodě populismem? Jak se mohou hlásit k odkazu obrozenectví a zároveň zavírat ústa těm, kteří varují před dnešními riziky?

R. Langer 18.7.2017 16:31

Re: Zabránit konfrontaci - svatozář jistá!

Mohou, protože LŽOU. A je jim to zcela přirozené. Ale to by nebylo to nejhorší. Nejhorší na tom je, že jim to většina lidí VĚŘÍ. :-(

P. Lenc 18.7.2017 8:29

Je to pořád dokola.

"Hodní muslimové" a "zlí muslimové".V "hodné muslimy" začnu věřit v okamžiku, kdy budou pořádat masové demonstrace proti těm "zlým", kdy se budou opravdu integrovat a dodržovat zákony země ve které žijí,kdy se v no-go zónách nebudou moci ukrývat teroristé a v mešitách nebudou moci kázat imámové nenávist proti naší civilizaci.Kdy se potomci druhé nebo třetí generace muslimů "radikalizují" a říkají narovinu co s námi udělají v okamžiku, kdy islám zvítězí.Protože nějaký pokrok ze strany muslimů usazených v Evropě nevidím, tak KAŽDÝ muslim je pro mně nepřítelem a budu "nekorektně" protiislámský.Hluboký středověk ve své vlasti ani v Evropě nechci.Přijde doba, kdy zvrhlá "multikultura" bude souzena a po právu odsouzena.Jenom mám oprávněnou obavu,že ta doba nastane po opravdu ošklivé válce.A nedělejme si iluze, ta válka již začala.

J. Anděl 18.7.2017 8:40

Re: Je to pořád dokola.

Ony se masové demonstrace nepořádají ani na Západě, a když, tak proti kapitalismu.

P. Lenc 18.7.2017 8:48

Re: Je to pořád dokola.

I to patří k multikulti.

J. Anděl 18.7.2017 10:23

No, právě.

P. Dvořák 18.7.2017 10:20

... KAŽDÝ muslim je pro mně nepřítelem ...

a korektnost je totéž, co sebevražda řízená toxoplazmózou, která v mozku způsobuje změny, takže např. myši přestanou kočky považovat za svoje predátory.

R. Langer 18.7.2017 16:32

Re: ... KAŽDÝ muslim je pro mně nepřítelem ...

Ale neházejte to na toxoplazmózu, to je také pěkný nesmysl... :-P