28.2.2024 | Svátek má Lumír


Diskuse k článku

SVĚT: Evropa sestupující k válce

Vladimír Putin ztotožnil ve svých představách sám sebe s Ruskem. Vůdcům velkých států se to občas stává. Jeden z největších amerických psychologů Robert J.Lifton to pojmenoval syndromem supervelmoci. Patří k tomu narativ ať už reálného nebo smyšleného kolektivního traumatu, jaderné zbraně, a to, čemu profesor Lifton říká "mentalita Armagedonu". Nedá se to léčit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Špronglová 24.3.2014 12:21

Pane Urbane

Skvělý článek, skvělá analýza tak jako obvykle.Potvrzením, že se jedná o realitu, svědčí mimo jiné i to, že aktivistům a obdivovatelům Institutu na Hanspaulce /netřeba jmenovat/se to očividně nelíbí a proto prskají.

J. Urban 23.3.2014 17:40

A co by poradilo rusofilní ho-wado Linhart?

Dát Vladimíru Hitlerovičovi vše, na co si ukáže? Dnes Krym, zítra Ukrajinu, pozítří SR a ČR k snídani? Bl-bečku, když už bereš jidášský obolus od rusa, měl bys mít své příspěvky aspoň nějak proargumentované. Jenže jak, že? Lež zůstane lží, demagogie demagogií, agrese agresí. S tím prostě nic nenaděláš, 2m-rde.

V. Linhart 23.3.2014 17:13

Bojím se dalšího stupňování protiruské propagandy.

Přijde mi legrační srovnávat ruskou profízlovanost s souvislosti se Snowdenovým odhalením masívního špiclování, které se admnistrativě nejmilitaristějšího státu na světě nepodařilo vyvrátit... A pokud jde o o to, jestli svět směřuje k válce,snad ano,ale na vině je především nekompromisní politika Severatlantického paktu po skončené studené válce, neboť co bylo stabilní, muselo být vyvráceno, Jugoslávie a sociální inženýrství zpanštělé Evropy, podpora teroristických organizací a iredentistů všeho druhu, že se až vnucuje názor, že došlo k oprášení starého "Divid et impera",neboť nejlépe se vládne rozvrácenému, kdy se všem stranám slíbí a dodá a tak či onak vydělá.

Pokud vypukne nějaká válka, bude to vina NATO a EU. Což ovšem nehrozí. NATO útočí vždy jen proti slabšímu, který je vnitřně rozvrácen a nepřipraven na agresi. A to Rusko není. Teď se Západ -podobně jako na Ukrajině - bude snažit podporovat podobné teroristické spolky v Rusku. Pomáhej jim Pánbu...

J. Urban 23.3.2014 12:42

Velmi přesná analýza Ruska a hlavně Rusů.

Rusové si velmi rádi honí a nechávají honit své ego, podobně jako to dělalo velmi mnoho či dokonce většina Němců ve 30. letech i předtím. A ačkoliv se tomu autor vyhýbá, paralel s "vítěznou" Evropou 20.-30. let vs. tehdejší Německo se nabízí více. I dnes, přes neuvěřitelné politické a ekonomické problémy, je západoevropská civilizace uznávaná a přitažlivá pro mnohé národy Východu (ptejte se třeba v Chorvatsku, o Ukrajině nemluvě). To je také důvod. Autoritativní vládnutí Putina a na něj vznikající reakce uvnitř Ruska je dalším, možná ještě závažnějším Putinových problémem. Až Rusko rozpoutá válku nebo aspoň bude Putinem dovedeno na samý její kraj, bude válečný stav dostatečným důvodem k likvidaci vnitřních nepřátel.

J. Boleslav 23.3.2014 15:03

Re: Velmi přesná analýza Ruska a hlavně Rusů.

Stejným způsobem přece postupují všichni diktátoři, když jejich popularita klesá. Potřebují označit nějakého nepřítele, na kterého mohou všechny problémy svést.

S. Netzer 23.3.2014 8:50

Perfektní.

J. Boleslav 23.3.2014 8:36

Následkem posledního vývoje událostí

na Krymu a Ukrajině by bylo IMHO třeba přijmout následující opatření:

1. Hospodářsky i vojensky maximálně pomoci Ukrajině, včetně vyslání vojáků NATO na její území.

2. Eliminovat zdejší rusáckou pátou kolonu (rusáky a bolševiky).

3. Putina mezinárodně izolovat. Jasně mu říct, jaká opatření budou ze strany západu následovat, pokud bude ve své expanzi chtít pokračovat, a tato opatření dodržet.

4. Urychleně odstranit naši energetickou závislost na rusácích.

M. Stuchlik 23.3.2014 8:43

Re: Následkem posledního vývoje událostí

5. Zakázat činnost ruských "krajanských" spolků, které dlouhodobě šíří proruskou lživou propagandu a negativně ovlivňují politické dění v ČR

6. Zavést dovozní cla na ruské výrobky.

7. Nepodporovat prostřednictvím záruční banky jakékoliv ekonomické aktivity v Rusku, stejně rusi vše pod nějakou záminkou "znárodní".

J. Boleslav 23.3.2014 8:45

Re: Následkem posledního vývoje událostí

Děkuji za doplnění. :-)

L. Krajíček 23.3.2014 12:14

Re: následující opatření:

Nechat Ukrajinu Ukrajinou, ať si to ta směsice Ukajino-Rusáků vyřídí podle svého.

Žádná vojenská ani hospodářská pomoc. Hospodářství mají takové, jaké mají a není potřeba do nich cpát naše peníze. Je hovadina posílat naše kluky, aby kdesi na Ukrajině dělali pořádel. Kavárenský povaleč a fašoidní humanitární bombometčík v jedné osobě je naštěstí už pod drnem.

K bodu 4: jistě. Urychleně postavit lány solárů, protože od listopadu do března slunce ani nevysvitně a postavit desetitisíce větrníků, protože 80% dnů v roce ani pořádně nezafouká. Zbytek pokryjí naše vyschlé řeky a stanice na kravské prdy.

J. Boleslav 23.3.2014 12:19

Re: následující opatření:

Ropu i plyn kupovat jinde než u ivanů.

I. Hil 23.3.2014 17:54

Re: Následkem posledního vývoje událostí

Máte to trošku pomotané....

Krym je prostě v čudu!

A nakonec: Rusko vzniklo z Kyjevské Rusy....

takže tak.-...

K. Frejlach 23.3.2014 8:34

EU zvítězila na Majdanu. je to injekce pro neofašismus

Autor se vyhýbá příčině ukrajinské krize. Jistě tam byla nespokojenost občanů, té však využil Západ (USA s EU) k provedení puče. Podle již vícekrát použitého scénáře amerického politologa Gené Sharpa k tomu využil existující páté kolony ze západní Ukrajiny - nacionalisty s fašizujícími banderovci. Podle odhadů místních bylo na Majdanu 99 procent lidí ze západní Ukrajiny, z toho jedna třetina banderovců. Někteří z nich měli zkušenosti s terorismem v Čečensku, byli tam však i žoldnéři ze zahraničí, byli to nejen placení teroristé, ale i v bojích se zocelujízí neonacisté. Potvrzené zprávy jsou o neonacistech na Majdanu ze Švédska a nelze ani pochybovat o tom, že dva čeští odstřelovači, které tam na poslední chvíli dopravil ještě nedávný člen TOP09 Uhlíř, byli stejného ražení. Pro účastníky na Majdanu to bylo i finančně zajímavé, toky peněz z USA a EU jim zajišťovaly až sto Euro za den na osobu. EU a USA s hlavním podílem neofašistů v Kyjevě zvítězila, Janukovyčův pokus o Ukrajinu jako most mezi Západem a Ruskem selhal a i nerozhodný postup byl příčinou porážky docela nedávno zvolených institucí a prezidenta. Nyní vládne v Kyjevě nahnědlá vláda se čtyřmi ministry ze strany Svoboda (uctívající Banderu), šéfem Národní bezpečnostní rady je člověk, který organizoval střelbu odstřelovačů krytých "demonstranty". V parlamentu zasedá méně než dvě třetiny zvolených poslanců, ostatním je znemožněno vykonávat mandát, východ Ukrajiny se vůbec nemůže podílet na rozhodování země, navíc s unitárním zřízením. Není divu, že se takovýto stát přímo na hranicích Ruska nelíbí Rusku a to má z něj obavy. Fašisté a teroristé z celé Evropy na Ukrajině i v celé Evropě získali křídla a budou postupovat dále a i jinde. Nedivím se i proto jednoznačné vůli obyvatel Krymu přiřadit se k Rusku. Navíc tam svou roli zřejmě sehrála základna v Sevastopolu, stala by se prostředkem vydírání Ruska Ukrajinou a přístavem amerických válečných lodí. Pane autore, zřejmě z té Ameriky až tak daleko dobře nevidíte.

J. Boleslav 23.3.2014 8:37

Re: EU zvítězila na Majdanu. je to injekce pro neofašismus

Ježíšmarjá. To jsou takové hovadiny, že tomu snad ani sám věřit nemůžete.

K. Frejlach 23.3.2014 9:11

Re: EU zvítězila na Majdanu. je to injekce pro neofašismus

Když tomu nevěříte, tak si to ověřte. Jde to.

V. Novák 23.3.2014 19:45

Re: EU zvítězila na Majdanu. je to injekce pro neofašismus

Proč by si cokoli ověřoval? Boleslav přece VÍ!

Jak můžete nějakmi fakty jít proti tomu, že Boleslav VÍ?!?

Co kdyby to narušilo Boleslavovo Pevné Přesvědčení? To byste si chtěl vzít na svědomí?!?

M. Stuchlik 23.3.2014 8:40

Za bordelem na Ukrajině jsou ruští fašisté

KGBác ké lži: Majdan byl důsledkem toho, že ukrajinci měli už dost mafiánů vládnoucích zemi ve prospěch ruských okupantů, kteří v nedávné minulosti vyvraždili miliony Ukrajinců. Když už se to na Majdanu začalo uklidňovat objevili se tam neukrajinsky mluvící ostřelovači, kteří způsobili eskalaci násilí. To posloužilo rusům jako záminka k okupaci Krymu. Za  bordelem na Ukrajině jsou ruští fašisté.

J. Boleslav 23.3.2014 8:42

Re: Za bordelem na Ukrajině jsou ruští fašisté

I hlídání voleb na Krymu přece organizovali i za účasti pár našich užitečných idiotů západní neonacisti.

K. Frejlach 23.3.2014 10:04

Re: Za bordelem na Ukrajině jsou ruští fašisté

Tak předně, nejednalo se o hlídání voleb. Za přispění "Euroasijské organizace pro demokracii a volby" se sídlem v Belgii byli na Krym i za sponzorské dary občanů EU a Ruska vysláni nestranní pozorovatelé, hlavně z řad evropských politiků. Šéf této organizace je za to u nás nazýván "extrémistou". Ubytování jim hradil Krym, jídlo si platili sami, někteří z nich si hradili i letenky. Nestranný pohled na krymské volby byl od některých z nich předem požadován. Celkem tam takto odcestovalo 135 pozorovatelů z EU, byli mezi nimi europoslanci a dále převážně politici ze zemí EU. Z ČR byli tři, Šarapatka z opozičního Úsvitu a dva byli z vládních stran, Berkovec z ANO a Souček z ČSSD. Nezávislí pozorovatelé navštívili 60 procent volebních místností, neshledali žádné závady či podvody ve volbách. Až na jedno vojenské stanoviště daleko od volebních místností žádné vojáky či ozbrojence tam neviděli. Dobře, že tam byli, jinak bychom byli náchylní věřit zpravodajství našich veřejněprávních redaktorů, kteří hovořili o vojácích při volbách. Myslím si, že nevadilo, že tam nebyli vypraveni pozorovatelé OBSE. Například u nás je národním zvykem, že jsou tito pozorovatelé převážně kýmsi vybíráni za odměnu z řad dlouhodobých "kurýrů", jezdících velice často do zahraničí, údajně se jedná o spojky pro tamní disidenty. Určitě i vy si dokážete představit to, zda by pozorovatelská mise taktovýchto lidí mohla být nestranná.

J. Boleslav 23.3.2014 10:27

Re: Za bordelem na Ukrajině jsou ruští fašisté

Samozřejmě, nejlepší je někam poslat vojáky a pak pod jejich samostříly pořádat nezávislé a nestranné referendum. Ti zdejší pitomci, kteří tam jeli pozorovat, k tomu neměli žádný mandát.

J. Urban 23.3.2014 12:48

Re: Za bordelem na Ukrajině jsou ruští fašisté

Pitomci, kteří tam od nás jeli "pozorovat", tam určitě nebyli odsud nikým vysláni, to jen ruská věrchuška si sezvala své agenty.

J. Boleslav 23.3.2014 14:52

Re: Za bordelem na Ukrajině jsou ruští fašisté

Počítám, že i Lukoil nějakým obolusem přispěl.

K. Pavlas 23.3.2014 10:29

Re: Za bordelem na Ukrajině jsou ruští fašisté

Pane Frejlachu souhlasím s Vámi. Je ale obtížné vést diskusi s některými účastníky NP, kteří nechtějí vidět a slyšet argumenty, ale o to více mají blíže k nadávkám a vulgarismům. I to však vypovídá o způsobu myšlení těchto lidí. A s tím se, bohužel, nedá nic dělat.

J. Boleslav 23.3.2014 10:32

Re: Za bordelem na Ukrajině jsou ruští fašisté

S rusáckými bastardy a jejich zdejší pátou kolonou mám svoje zkušenosti, proto zde píšu to, co píšu.

V. Novák 23.3.2014 19:49

Re: Za bordelem na Ukrajině jsou ruští fašisté

Co s fakty? Pokud není realita v souladu s Boleslavovými předsudky, tím hůř pro realitu!

Realitu, pokud je je rusáckobastardská nebo pátokolonová, je nutno nahradit Pevným Přesvědčením!

Starého čokla...

K. Frejlach 23.3.2014 14:35

Re: Za bordelem na Ukrajině jsou ruští fašisté

Děkuji vám za odezvu. Také já se podivuji nad tím jak ti, kteří nemají jediný protiargument, dokáží nesmyslně reagovat. Jakoby neměli žádné informace, a přitom jsou připojeni k Internetu. Pro ně je tato technologie zbytečná. Dokáží pouze papouškovat to, co zaslechnou ve večerních zpravodajstvích českých mainstreamových (nemám to slovo rád) médií. Stačila by jim plně pro jejich rozhled prvorepubliková krystalka. Docházím i k tomu, že neofašismus a anti ruské chování mají v jejich projevech a chování k sobě hodně blízko.

J. Boleslav 23.3.2014 14:50

Re: Za bordelem na Ukrajině jsou ruští fašisté

Naopak, ruské chování má velmi blízko k nacismu. Proto si tak na Krym pozvali neonacisty, aby jim potvrdili regulérnost referenda.

K. Frejlach 23.3.2014 9:40

Re: Za bordelem na Ukrajině jsou ruští fašisté

Neukrajinsky hovořící odstřelovači? Ano, dva z nich například hovořili česky. Odstřelovače navíc prokazatelně dirigoval "Vojenský velitel majdanu" (tj. "demonstrantů"), z oken jehož kanceláře (jeho) odstřelovači též stříleli. Tvrdíte tedy, že člověk s teroristickými zkušenostmi z Čečenska, který je nyní šéfem Národní bezpečnostní rady Ukrajiny, je podle vás "ruský fašista"? Podivné tvrzení. Navíc hlavním důvodem k rozhodování obyvatel Krymu byl první zákon, který schválil neúplný ukrajinský parlament, byl to zákon zakazující používat ruštinu jako úřední jazyk. Později, za negativní reakce v celém světě, nedostal konečné potvrzení od nelegálního "prezidenta". Spíše byla jeho platnost pozastavena, ale to na současném neofašistickém ovzduší Haliče, která diktuje současným ukrajinským politikům, nic nemění. Toho jste si vůbec nepovšiml.

J. Boleslav 23.3.2014 10:30

Re: Za bordelem na Ukrajině jsou ruští fašisté

Nesmíte tolik věřit rusácké propagandě. Když jsou Vám ivani tak drazí, proč se do tamního ráje jednoduše nevystěhujete a otravujete zdejší ovzduší svými bláboly?

J. Slanina 23.3.2014 10:28

Re: EU zvítězila na Majdanu. je to injekce pro neofašismus

Chlapče, ty bys taky potřeboval injekci, ale chlorpromazinu.