18.5.2022 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

SVĚT: Covidové paradoxy

Covidová pandemie dosahuje nových vrcholů, které se nikdo nesnaží přesvědčivě vysvětlit. Nejde pouze o to, že vakcinace není žádnou tečkou za epidemií a ochranou druhých, jak nám s neochvějnou jistotou tvrdili před časem „experti“, kteří o věci vědí evidentně totéž, co všichni ostatní, tj. nic.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Cícha 3.12.2021 9:20

Jak pravil Pythagoras: čáslo je podstatou všech věcí. A když pak se číslo zfixluje, výsledek snadno domyslet. A to se, myslím, už dost dlouho děje ...

J. Nevrkla 3.12.2021 8:05

Výborný článek jako vždy od pana Weigla. Logické a zajímavé otázky, na které nikdo neodpovídá, experti jenom dál omílají staré a neúčinné mantry.

P. Kubáč 3.12.2021 8:02

V JAR 60% obyvatelstva jsou ilegální migranti, 30% populace je HIV pozitivní, zločinnost zabíjí vice lidí než II. světová válka + řada dalších "místních specifik".

Tudíž argument "koronavir omikron tam nikdo neřeší" - považuji za argumentační faul ze strany autora, přestože o samotné mutaci omikron zatím ( reálně ) nikdo nic neví a přestože se může ukázat, že to ( doufám ) bude posun koronavirózy směrem k otravné ale neškodné rýmečce.

R. Langer 3.12.2021 9:58

No, až JAR vymře, tak to budeme vědět jistě. Evidentně se ale nic takového neděje, že? A to vlastně vůbec nikde. U nás vloni umřelo na kovid 10,5 tisíce lidí. To je v milionové Praze 100 lidí za rok. Dalších 1200 umřelo na něco úplně jiného. Prostě totální pandemie. ;-D

P. Kubáč 3.12.2021 10:05

Díky za názornou demonstraci klasické logické chyby typu: "Proč se očkuje proti tetanu ( vzteklině, černému kašli ..... ) , když na ně léta nikdo nezemřel"

R. Langer 3.12.2021 10:08

Protože ty vakcíny prokazatelně fungují a dělají přesně to, co se o nich tvrdí? A co to jako má společného s očkováním proti chřipce? 8-o

P. Kubáč 3.12.2021 10:50

Vakcíny proti koronaviru též fungují - což lze snadno zjistit z rozdílu mezi počty očkovaných a neočkovaných ve špitálech a mimo ně. Jen fungují na úrovni očkování proti problematickým chorobám jako je tuberkulóza

Ale na druhou stranu - proč vůbec něco dělat když (drastickým opatřením navzdory ) umřelo "jen" 10 000 lidí že?

A. Forman 3.12.2021 11:24

Ale nefungují, ani nemohou fungovat, očkování proti typu této chřipky, kdy virus neustále mutuje je neúčinné. A vymýšlí se akorát hlouposti, které postrádají logiku. A virus se šíří nezávisle na vakcíně... možná očkování někomu může pomoci, ale je to na úrovni běžné chřipky....

R. Langer 3.12.2021 10:07

Jo, pardon, pochopitelně je jich v Praze 10x víc, 1000, a 12000.

D. Polanský 3.12.2021 7:41

Jen přemýšlím, čím nás budou strašit, když covid definitivně odejde nebo bude zařazen mezi klasické chřipky.

A. Forman 3.12.2021 8:07

Ten nezmizí, bude s námi v symbióze a dál mutovat. Nezávisle na vakcinaci.

J. Jirka 3.12.2021 8:08

To už dávno víme:

"Větší hrozbou je ale pandemie ptačí chřipky, která přijde jistě, je jen otázka kdy. Bude přitom daleko nebezpečnější, smrtnost možná bude v desítkách procent."

R. Langer 3.12.2021 10:00

No, taková tady ovšem ještě nebyla, že? ;-)

J. Jirka 3.12.2021 7:35

"Omikron se může stát vánočním dárkem celému lidstvu a utnout pandemii, říká německý expert." [1]

A právě tohle je nejhorší noční můra všech, kteří na současné krizi vydělávají. Proto je třeba proti šíření mutace omikron bojovat ze všech sil.

[1] https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/omikron-se-muze-stat-vanocnim-darkem-celemu-lidstvu-a-utnout-pandemii-rika-nemecky-expert-40379575

D. Polanský 3.12.2021 7:43

Názor ovšem není ničím podložen. Nobelova cena za fyziku se nedává za novou sebeúžasnější teorii hned, ale až je experimentálně teorie potvrzena.

J. Jirka 3.12.2021 8:06

Myslíte nějak podobně, jako se právě teď experimentálně potvrzuje, že "vakcína" stále ještě neničí lidský imunitní systém dostatečně a bude tedy nutno "chemizaci" opakovat?

R. Meišner 3.12.2021 7:30

autore to co se děje kolem Omikronu, tomu se říká prevence. prevence je ten nejlepší způsob, jak zabránit tomu či onomu. (např. neřízené migraci). ale to vy asi nevíte. a pokud nevíte takovou banalitu, tak byste snad ani další moudra trousit neměl, co říkáte. (pozn.--věřte, že ten, komu zemřel někdo blízký na covid, má na věc zcela odlišné názory. toť vše.

P. Kazo 3.12.2021 7:31

Aká prevencia prosím vás? To si fakt myslíte že sa dá nejak zabrániť šíreniu vírusu?

L. Hančar 3.12.2021 9:00

Ale oni to dokážou, možná až na 99. pokus! Jejich hlavní argument je : my to s vámi myslíme dobře. A to je opravňuje k dalším experimentům, bez zodpovědnosti za výsledky těm předchozích. Je na čase otevřít okna do Jeleního příkopu. Doporučuji příkop uklidit předem, mohli by se nám vrátit dveřmi! Kubkové, Vojtěchové s bačou Andrejem.

A. Forman 3.12.2021 9:59

... tam se jich vejde .....

R. Langer 3.12.2021 10:06

No, na kovid vloni zemřelo 10,5 tisíce lidí. To je třeba v milionové Praze 1000 lidí za rok. Je neuvěřitelné, kolik tito lidé měli příbuzných, že je zná každý, koho se zeptáte. 12000 ostatních zemřelo na něco úplně jiného, ale ty evidentně nezná vůbec nikdo. ;-D

B. Rudolf 3.12.2021 7:03

Nemyslím si, že kolem Omikronu je hysterie. Jediné, co zatím víme s vysokým stupněm jistoty, je to, že Omikron je mnohem nakažlivější než všechny předchozí varianty covidu-19. Proto má smysl se i se značným úsilím snažit ho nějakou dobu nepustit mezi lidi.

Dále víme, ale zatím s nižšími garancemi, že, pokud nejste očkovaní a nakazíte se Omikronem, jste v menším riziku, než, když nejste očkovaní a nakazíte se variantou delta plus. Proto asi nemá smysl tu dobu vysoké ochrany před nákazou Omikronem příliš dlouho protahovat.

Jak je to u očkovaných lidí v porovnání rizika po nákaze Omikronem a po nákaze deltou plus, netuším.

Domnívám se, že, jakmile otevřeme Omikronu dveře, prožene se "téměř nekontrolovatelně" populací a všechny nás "proočkuje". Kolik lidí v důsledku toho skončí v nemocnicích a na JIP, netuším.

Ale na základě dosavadních informací máme zatím docela slušnou naději, že těžkých případů nebude až tak mnoho. Ale s jistotou to zatím nevíme.

P. Dvořák 3.12.2021 7:14

Odkud to všechno víte? Snad ne z České televize?

B. Rudolf 3.12.2021 7:32

Dost mne to zajímá. Ale nečtu přímo odborné články. Nejlépe se mi ale čtou odborně-populární články třeba autorů skupiny SMÍŠ. Jsou stručné, srozumitelné a (myslím si, že) nejsou zavádějící.

Čtu různá vyjádření lidí, kteří do toho vidí lépe než já. Na některých věcech se shodnou (i když ve dnešní době to není kdovíjaká záruka). No a o těchto informacích přemýšlím pomocí vlastního úsudku.

A. Ová 3.12.2021 7:44

A co má vlastně za variantu zápalu plic pan Krampol a proč vlastně ho "očkovali" teď třetí dávkou, když nebyl zdráv (už zřejmě náběh na zápal) a epiedemie běží v plném proudu? Já myslím, že mu lékaři, respektive někdo s jehlou v ruce, to je kdokoliv, ublížili a že mu ublížila i vláda

B. Rudolf 3.12.2021 8:24

Teď nevím, jestli si ze mne (ne)děláte legraci. Ale z poslední části Vašeho textu usuzuji, že nikoliv.

K tomu, abych mohl posoudit, jak to bylo a je s panem Krampolem, nemám ani dost informací ani příslušné odborné vzdělání. Takže nemohu soudit.

P. Vychodil 3.12.2021 9:38

pokud nejsem zdravý, žádný doktor si nedovolí mne vakcinovat...

na princip, že během epidemie se na tuto nemoc nevakcinuje, moderní lékařská věda již rezignovala..

u případu K. mmne napadá pár otázek Když mu bylo tak blbě po 2. dávce, proč do sebe pral 3. ? Jeho neznalost ? To si skočil pro 3.na nádraží či kam, tam nikoho zdravotní stav nezajímá... Zeptal se vůbec svého doktora ? Ověřil si názor i někde jinde ?

A. Ová 3.12.2021 10:58

jenomže ocitnout se náhodou v nějaké slotě venku a přes sklo dívat se do rozsvíceného útulného interiéru kavárničky a toužit se jít ohřát na chvíli v jednadvacátém století bez přeprogramované buňky...nelze. Starší člověk se též může skutečně bát i toho, kdyby náhodou se ocitl v situaci, kdy by potřeboval poprosit lékaře o radu, o pomoc, jakož i zubaře například. Mohl by se zkrátka ocitnout v situaci, kdy by potřeboval mluvit s lidmi, kteří by nad ním ohrnuli nos že má, debil, jen dvě vyprchané dávky. Myslím, že jsou lidé, kteří chtějí být slušní a myslí na to, až jim bude nejhůř, že je pro ně menší zlo, když si vlastní rukou nastaví rameno. Je to vlastně hrdinství, že potom, když jim bude nejhůř, jim je nejhůř legálně správně, v souladu s moderními pravidly civilizované ohleduplné zelené a barevné vzdělané společnosti, která je pod vedením

R. Langer 3.12.2021 7:14

To se ovšem o Deltě říkalo na začátku taky, že je víc nakažlivá, a má menší následky, moc dobře si to pamatuji. Teď se ovšem tvrdí něco naprosto jiného. O co, že to bude mít tejný průběh? ;-)

B. Rudolf 3.12.2021 7:39

No raději bych se s Vámi nevsázel. Je dost pravděpodobné, že to tak opravdu bude. Některé (ale zatím málo početné) statistiky naznačují, že nižší riziko těžkého průběhu bude zhruba vykompenzováno vysokou nakažlivostí a že zatížení nemocnic bude obdobné jako teď. Pro lékaře asi děsivá představa a nedivil bych se jim. Ale pro ty lidi jako já, kteří začínají nátlak na očkování a obdobné excesy pomalu vnímat jako ohrožení svobody a demokracie, je to určitá naděje. Je velmi pravděpodobné, že Omikron nás všechny velmi zodpovědně proočkuje a budeme se moci začít věnovat "krajině po bitvě". Čekají nás možná dost vážné ekonomické šoky a bude jenom dobře, pokud se před jejich překonáváním vrátíme k principům demokracie a svobody.