26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

SVĚT: Co mají společného

Singapur je pozoruhodná země. Tygr jihovýchodní Asie. Městský stát s menšinovou islámskou populací obklopený mořem. Nejen skutečným, ale také islámským.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Popovský 4.5.2016 22:00

Re: Jací "papaláši" takový stát a lid.

Přečetl jsem si Váš příspěvek znovu a nezbývá mi, než s Vámi souhlasit. Omlouvám se Vám ještě jednou.

L. Popovský 4.5.2016 21:44

Re: Zajímavé informace,

Už jsem vychladl, znovu jsem si přečetl Váš příspěvek a nechápu, proč jsem se tak rozčílil. Omlouvám se Vám ještě jednou.

Já bych to ještě nevzdával. Lepší pozdě, než později! Zdravý rozum musí jednou opět zvítězit.

B. Rybák 4.5.2016 20:36

Úspěch Singapuru

Je důsledkem toho, že otec současného premiéra, Lee Kuan Yew zavedl pro východoasijskou mentalitu vhodný (každý přestupek okamžitě tvrdě trestající - za drogy smrt, za žvýkačku veřejný výprask..) autoritářský režim, který zřejmě ovlivnil i vznik čínského "kapitalismu"! Je to zřejmě jediný fungující, např. v EU naprosto nemyslitelný multikulturní stát na světě, který ale zřejmě brzy podlehne rozkládajícímu hédonismu lidských práv!

J. Kanioková 4.5.2016 19:36

Díky za zajímavou informaci..

Stará moudra, potvrzená staletými zkušenostmi, jsou a budou platná provždy..

J. Kanioková 4.5.2016 19:34

Pan Tichý má absolutní pravdu..

J. Kanioková 4.5.2016 19:33

Přesně !

A. Alda 4.5.2016 13:25

Re: Sebeobrana jako základ svobody

Souhlas.

P. Janos 4.5.2016 12:18

Re: A poslední hřebík do rakve

To měla být reakce na příspěvek pana Tichého níže.

P. Janos 4.5.2016 12:16

A poslední hřebík do rakve

zatloukl vrchností podporovaný dřevní kapitalismus devadesátých let, který se právu a morálce vysmíval jako věcem s kterými si neviditelná ruka trhu poradí. Ó jaký to byl omyl, Izrael ani singapur nevznikly na zbožštění trhu ale právě na vládě a vymahatelnosti práva a soudržnosti společnosti a světe div se ekonomický úspěch se v takových poměrech dostaví už tak nějak automaticky.

L. Popovský 4.5.2016 12:05

Děkuji

Děkuji Vám, pane Stejskale, za zajímavý článek.

L. Popovský 4.5.2016 12:04

Brání nám v tom...

Brání nám v tom naše malost a nepřítomnost skutečného státníka, který by to s naší zemí myslel dobře!!! Základy máme stále dobré, jen lidí, kteří věří, že se něco může změnit a věří v tento stát, ubývá. Ona totiž "naše ryba smrdí od hlavy", to znamená od našich elit, které upřednostňují vlastní zájmy před zájmy státu. Výsledky této činnosti vidíme všude kolem sebe - špatné zákony, nezodpovědné zadlužování státu, zvyšování daní, byrokracie...

A ano, za malost považuji i příspěvky výše - omlouvám se Vám pánové. Ať už se mluví o Singapuru nebo o Švýcarsku, tak jsou reakce vždy stejné!!! Ano, já Vaše názory respektuji a máte na ně plné právo, ale točí mě do běla fakt, že to hned šmahem odmítnete, aniž byste dali šanci třebas jen diskusi na toto téma. A ještě víc mě točí, jak to spousta lidí přebírá, aniž by se nad tím zamyslela. Přitom CESTA je CÍL!!!

I Singapuřané a Švýcaři jednou začali a jistě to nebylo ve vhodné době - ona totiž na takové věci není žádná doba vhodná. Ale jak jsem psal již dříve, bez skutečného státníka, který bude mít VIZI... Tohle se odzdola těžko vyřeší. Je čas začít takového státníka hledat. Zatím jej nevidím, ale třeba se najde.

Mimochodem, Singapur má 5,4 miliónu obyvatel. Norsko má 5,1 miliónu obyvatel (není to jen o ropě a plynu) a Švýcarsko má 8, 1 miliónu obyvatel.

Omlouvám se Vám, ale vzhledem ke stavu mé mysli raději odcházím a přeji Vám všem hezký den!

F. Kusák 4.5.2016 10:21

Zajímavé informace,

které jsem neznal, děkuji. Obávám se ale, že v případě Česka by to nešlo. Někdo to tady již naznačil: "jsme až příliš jiní a jsme už příliš jinde", bohužel.

P. Maleček 4.5.2016 9:32

Jací "papaláši" takový stát a lid.

V reakci nad před diskutující, ano pro perspektivu Česka by bylo famózní převzít Singapursko-Izraelský styl správy státu. Ta byť obecně demokratická, tvrdě vyžaduje plnění zákonných i obecně mezilidských norem. Díky tomu korupce, tedy politiky organizované rozkrádání státu a kriminalita, ta vysoká i v ulicích mizivá, naopak vysoká produktivita práce a všemožná podpora technických inovací.

To při vysoké míře sociálního zabezpečení a vzájemné pomoci. A díky tomu vysoká loajalita občanstva k státu i jeho představitelům. I díky tomu, že když už se nějaký ten papaláš nemravností či nezákonností dopustí, trest ho nemine.

Tohle nabídnout a držet hned od 89. bylo by dnes Česko někde na úrovni Rakouska. I přes to obyvatelstvo zdevastované 50. lety totalit. Prostě jaká vrchnost takový lid, jak Česko bohužel dokazuje.

J. Hřebec 4.5.2016 9:28

Sebeobrana jako základ svobody

Je vidět, že kdo se rozhodne spoléhat na vlastní síly, může být i malý a ostatní ho respektují.

A to, že kdo rychle dává, dvakrát dává, si Izraelci v připadě Singapuru jistě uvědomili z vlastní zkušenosti. Jsem rád, že jsme pomohli Izraeli a že Izrael pomohl Singapuru.

Vznikly a dodnes vydržely dva ostrůvky pozitivní deviace v moři nesnášenlivosti.

J. Vrtný 4.5.2016 8:41

Re:

Naprostý souhlas.

R. Tichý 4.5.2016 8:12

Obyvatelstvo zdecimovane socialismem.

V. Němec 4.5.2016 7:58

A co nám

brání, aby Česko bylo stejné jako Izrael a Singapur?