8.8.2020 | Svátek má Soběslav


Diskuse k článku

SVĚT: Cancelio Rowlingová!

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Paleček 11.7.2020 9:42

Vrchol pyramidy. Nečetl jsem ani jednu knížku, neviděl ani jeden film. Jsem buran z vesničky, přesto autorce fandím neznaje její kouzelnický svět.

I. Polák 10.7.2020 14:41

Od první chvíle kdy čtu "Náš závazek" mám intenzivní pocit, že to psal někdo se smyslem pro humor (a la Monthy Python), kdo hned na začátku pochopil tu blbost, ale rozhodl se to s těmi ostatními pomatenci hrát dál.

P. Han 10.7.2020 15:55

Kdysi mi jeden vedoucí výpravy na Barrandově (pan Mácha, už je tuším dávno po smrti, takže mu nezavařím) vyprávěl, jak v 50. letech bylo všem shora uloženo, že si každý musí veřejně dát nějaký závazek a že to bude kontrolováno. Takže hned druhý den se na nástěnce v rekvizitárně pana Máchy skvěl velký nápis: NÁŠ ZÁVAZEK - ANI DEN BEZ PRŮSERU! A hned první den měli splněno.

J. Fridrich 10.7.2020 13:25

Některé dnešní aktivity těch dnešních - i minulých pomatenců co se ukájí na kampaních Mee Too, Genderové rovnosti, zelený ekoterorismem-Grétička, obnovení imigračních toků k ozdravení naší západní populace, kácení soch bílých utlačovatelů - tedy podřízení se bílých černým, inkluze, boj za práva všech cca 73 lidských pohlaví atd. atd. atd. --- Jen potvrzují, že odedávna byla, je a bude část lidské populace DEFEKTNÍ...

P. Janoušek 10.7.2020 12:54

Nezbývá než zde konstatovat: kdo má mezi nohama dírku, je žena. Kdo má pindíka je muž.

J. Nový 10.7.2020 15:18

Jenže ono to spěje k tomu, aby mohl být akždý tím, kým se zrovna cítí. Tzn. např. pokud bude chtít vlézt muž do dámských sprch, sauny nebo WC, stačí prohlásit, že se zrovna cítí ženou. Kdokoliv to zpochybní, bude čirou náhodou natočen někým na video, posléze dehonestován, ostrakizován, či propuštěn z práce za podněcování k nenávisti vůči menšinám. Neomarxisté udělají vše, aby každému zavřeli ústa a jediné, co vám zbyde bude kroucení hlavou, ale pouze někde, kde budete sám. Doma si třeba zanadáváte, ale rozhodně řekněte dětem, že ve škole a před kamarády nesmí říct ani slovo nebo raději mlčet i před nimi, i když se nejmenujete Morozovovi. :-/

P. Janoušek 11.7.2020 11:18

No jo. Nezbývá než nebrblat doma.

P. Brich 10.7.2020 10:32

"Byli jsme svědky toho, jak nespočet lidí využilo knihy o Potterovi a související díla k tomu, aby prozkoumali svoji vlastní identitu a šířili při tom lásku a porozumění."

Rowlingovou znám jen z toho, jak nám vyhrožovala a zakázala klecová lůžka pro duševně postižené sami sobě nebezpečné. Harry Potter mi nic neříká. Je to pro děti. Já jsem vyrostl na Karafiátovo Broučcích, pohádkách B. Němcové a Erbenovo Kytici.

Z citátu výše mám ale pocit, že se stala obětí toho, co začala rozfoukávat. Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. To ale neznamená, že jí to přeji.

M. Krátký 10.7.2020 12:31

moje řeč - jsem na tom stejně - děkuji R^R^R^

J. Anděl 10.7.2020 19:15

Do jisté míry máte možná pravdu, ale klecová lůžka nám opravdu nezakázala. Jak by asi mohla?

:-)

To, že jste vyrostl na Broučcích, nevypovídá nic o kvalitě Harryho Pottera. Já zase vyrostl na Pitrýskovi, no. To nic nevypovídá ani o kvalitě Harryho Pottera, ani Broučků.

Jestli je Harry Potter dobrá série knížek a pro koho je určená, nijak nesouvisí s názory na klecová lůžka či menstruující osoby. I kdyby šlo o historicky nepřekonatelné literární dílo, neznamená to, že názory autorky jsou pravda. I kdyby šlo o naprosto mizerný brak, neznamená to, že názory autorky jsou lež.

Což platí i pro další kombinace.

M. Šejna 10.7.2020 10:13

Mám trochu problém s tím, jak hodnotí pan Kechlibar dopad Výzvy těhle infantilních fanatiků působících v internetové bublině.

Ta výzva je opravdu hodně blbá a dětínská. Jenže podstata demokracie a svobody projevu je úplně někde jinde.

Pokud se infantilní internetová komunita rozhodne bojkotovat nějakého člověka, není to ohrožení demokracie. To ohrožení se skrývá úplně v jiném veřejném prostoru.

Kdyby spisovatelku bojkotovala vydavatelství, státní byrokracie by vydávala restrikce na její psaní a dokonce by ji stát kriminalizoval za její názory, pak je to ohrožení demokracie.

Skupina infantilních blbů na internetu nebo facebooku nemůže demokracii ohrozit.

R. Nováček 10.7.2020 10:27

Ne, nepodceňujte to. Někde to omezování svobody začíná. Vytváří se nálada proti někomu, která pak vede k faktickému omezení jeho práv.

M. Šejna 10.7.2020 11:49

Koho ti idioti omezili na svobodě?

R. Nováček 10.7.2020 11:56

Tak znovu - píši, že vytváří "náladu", které se může někdo s mocí chytit a následně omezit něčí svobodu atd. Například vyhazovy profesorů z univerzit, neb se "provinili" genderovému šílenství nátlakových skupin atd.

M. Šejna 10.7.2020 12:01

a co říkate na tuto iniciativu proti výrobkům od Babišových firem:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vytick.bezandreje&hl=cs

Také je to vytváření nálady, které se někdo chztí a omezí nám svobodu?

R. Nováček 10.7.2020 12:08

Ano, některé obchodní řetězce půjdou iniciativě předposraně naproti a přestanou zboží odebírat. Omezí svobodu podnikání Babiše. Já příjdu o svobodu nakupování mých oblíbených Babišovských koblih ;-)

P. Han 10.7.2020 11:42

Nejde jen o Rowlingovou, která to nejspíš ustojí, i když třeba v USA bych na to nesázel. Jde i o ty, kdo se jí zastávají nebo prezentují podobné názory. Ty už vydavatelství bojkotují, dokonce ani odborné časopisy neotiskují jejich články, univerzity i státní úřady je vyhazují z práce. A tohle znáte?

"Nejdřív přišli pro komunisty, a já jsem se neozval, protože jsem nebyl komunista. Pak přišli pro Židy, a já jsem se neozval, protože jsem nebyl Žid. Pak přišli pro odboráře, a já jsem se neozval, protože jsem nebyl odborář. Pak přišli pro katolíky, a já jsem se neozval, protože jsem byl protestant. Pak přišli pro mě a tehdy už nezbýval nikdo, kdo by se mohl ozvat." Martin Niemöller

M. Šejna 10.7.2020 11:59

a co říkáte na tohle:

https://www.echo24.cz/a/SMz8M/nakupujte-bez-babise-rozsireni-google-chrome-cisti-e-shopy-od-vyrobku-agrofertu

Je to také výzva ohrožující demokracii a svobodu?

P. Han 10.7.2020 13:01

Nejsem si jistý, zda se u programu, který informuje zákazníka o výrobci, jedná o výzvu. Uvítal bych informace o všech výrobcích každého produktu, někde se to velmi špatně zjišťuje a třeba bych to rád věděl. Nevím ovšem, že by byly snahy paušálně odmítat Babišovo zboží. Spíše naopak - zákazníkům ho nutit.

J. Vintr 10.7.2020 12:18

Kdyby šlo jen o ojedinělý projev lidské blbosti, tak o nic nejde. Jenže jde o projev trendu, který se stále víc prosazuje ve všech oblastech života. A bude zaručeně ještě mnohem hůř, pokud se proti tomu lidé s mozkem nepostaví. Šikana Židů v Německu třicátých let začínala také celkem nevinně.

J. Nový 10.7.2020 15:21

"Pokud se infantilní internetová komunita rozhodne bojkotovat nějakého člověka, není to ohrožení demokracie."

.

Zkuste to vysvětlit nějakému dítěti, kterého takto ostatní děti ostrakizují, vyčlení, nechtějí se s ním bavit, natož hrát. Vysvětlujte mu, že o nic nejde, hlavně že to neohrožuje demokracii. :-/

J. Anděl 10.7.2020 19:19

Ještě jsem to ověřil a v textu článku se opravdu slovo demokracie nevyskytuje.

P. Princ 10.7.2020 9:46

J. Rowling... že je to ta havlistka, která nás mistrovala za klecová lůžka !?

P. Lenc 10.7.2020 9:40

Nejhorší je, že jde v podstatě o malé militantní skupinky, které díky "pokrokovým" novinářům a přopo..ým politikům mají neuvěřitelnou mediální moc.

M. Šejna 10.7.2020 10:21

Máte pravdu.

Ale z tohoto mráčku, o kterém píše pan Kechlibar, nezaprší.

Nejspíš nikdo nepředpokládá, že bude někde zasedat vláda a parlament a rozhodnou se zakázat Rowlingovou a její knihy.

M. Koutný 10.7.2020 11:26

Pokud budeme takovéto iniciativy podceňovat, pak jednou ano.

V. Petr 10.7.2020 11:29

Souhlas!

M. Šejna 10.7.2020 11:48

O.k.

Já takovou iniciativu podceňuji, Vy ji nepodceňujete.

Napište mi prosím, co hodláte proti těm internetovým fanatikům podniknout, když tu jejich Výzvu nepodceňujete.

P. Janoušek 10.7.2020 13:09

Vy jste vocas.

O. Mayer 10.7.2020 9:38

..soudružka Rowlinsová bude především muset podat sebekritiku jako sviňa, jinak jí jakási komunita pošahanců vymaže jak Slánskýho.

Jinak ale celou aferu vlastně s gustem rozjela sama. Ten článek, o který primárně jedná, vůbec nerozporoval fakt, že menstruujou jenom ženy, ale holt jenom na jednom místě jeho autorka použila místo slova "žena", slovo "osoba" . Asi jako když bude psát článek o botách a na jednom místě místo toho použijete slovo obuv.

Někdy se děsím toho s jakou radostí určití lidé hledají důvod ke konfliktu v každé banalitě, a jak již zaznělo, svoje vlastní talibánce má v sobě zřejmě každá společnost.