7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Svoboda 19.3.2010 15:50

A příroda se činí!!!

A příroda se činí!!!

Co jiného je AIDS?

No jo- AIDS - neštěstí pro člověka ale požehnání pro lidstvo/Zemi.

V. Kain 19.3.2010 14:19

Bída republiky Niger

Pokud jde o lidský přírústek,tak se stačí podívat na západní Evropu.Imigranti z 90% muslimové se množí jako krysky vasilisky.Kam půjde to jejich množení,když valná většina z nich žije z práce domorodců.

J. Kočí 19.3.2010 10:34

Malthusova teorie

Ve škole nás učili tzv. marxistickou kritiku Malthusovy teorie. Malthus byl mnich někdy v 16. stol. a přišel s teorií, že nemůže dojít k přelidnění, protože když je blahobyt a začně se rodit moc dětí, zákonitě přijde mor či jiná pandemie, neúroda, hladomor a když nenastane nic z toho, přijde válka. Je to zcela logické. Mimochodem tu kritiku už jsem zapomněl.

Teď je situace v Nigeru přesně v tomto bodu. Pomáhat znamená jen zvětšit problém. Zachráníme milion dětí, které budou mít během jedné generace deset miliónů nových potomků.Afektivní pomoc je pouze vojenské převzetí moci a zavedení politiky jednoho dítěte a dál nucená sterilizace. Že to funguje bylo dokázáno v Číně. Už slyším pokřik, jak tam budou mít přestárlé obyvatelstvo atd. Budou, ale jen po jednu generaci, pak se to srovná.

V. Novák 19.3.2010 14:36

Ta kritika spočívala v tom,

že se lidstvo rozvíjí a stejná výměra uživí - s vývojem techniky, chemie a metod - mnohem víc lidí než dříve. Což se ukázalo být správnějším než Malthusovy kecy.

On Malthus hlavně vycházel z nerovnsti lidí a z toho, že nejnižší z lidí se nejrychleji množí, zatímco ušlechtilí šlechtici spíše vymírají.

V Nigeru netřeba dělat nic - zejména ne živit další milion budoucích bojovníků.

J. Kovaříček 19.3.2010 9:13

Skvělý

Není pochyb o tom, že nerozumná lidská činnost má negativní vliv na prostředí, ovšem ten cirkus kolem globálního oteplování je o něčem jiném - jde tu o finanční a mocenské zájmy především. To prokazují naznačovaná řešení. Například ta daň z produkce CO2 neovlivní příliš ovzduší, hlavně však bude přelévat peníze z jedné kapsy do jiné. Kdy ale slyším o potřebě žít úspporně ? To snad chápeme všichni. Není to tak dávno co nás strašili s ozonovou dírou a náhle je ticho po pěšině.

Nejen nárust světové populace ale i nekritický rozvoj a uplatňování technologie nesou svůj podíl. Někteří lidé se bláhově domnívají, že vědci časem všechny problémy vyřeší, zapomínají však na to, že to byli právě vědci kdo většinu těch problémů vytvořil (toxiny v jídle, mnoho chemie v přírodě, znečištění vod i ovzduší atd.) Souhlasím s panem Frýbortem, že přírodní zákonitosti tyto problémy vyřeší po svém. To však nemusí znamenat snížení populace, to může být i vyhoštění lidstva ze systému.

Já osobně považuji za jeden z největších zdrojů moderní krize rozpad kultury a s ní spojeného systému hodnot. Když sleduji třeba moderní umění nebo poslouchám všepronikající "hudbu" cítím ten konec už ve vzduchu.

Příští měsíc letím opět na Bali. To je jediné místo na světě, které znám a které má naději na přežití. Místní lidé si dobře uvědomují, že aby tento malý ostrůvek přežíval v moři islámu musí si udržovat svoji osobitou kulturu, tedy hodnoty ověřené zkušenostmí mnoha generací. Na Bali sice můžete slyšet rockovou hubu v diskotékách, sledovat stupidní amerikánské filmy atd, ale jen v rezortech pro "kultivované" západní turisty. Na vesnicích však můžete spatřit jak malé dětičky nacvičují tradiční tance, muži z vesnice provádějí kecak a skoro všude najdete provedení Ramayany, dva tisíce let starého eposu o dobru a zlu, a také o lásce .

Po většině světa však vidíme jak umění je nahrazováno plytkou a pudovou zábavou. Když lidé ztrácí smysl a respekt pro krásu, jakoby tím vyjadřovali svoji vůli k sebezničení.

K. Kužel 19.3.2010 6:26

Jeste dost vody uplyne...

nez blazniva Evropa pochopi, co je dulezite a co jsou jen hratky prezranych fakanu.

karelkuzel.blog.idnes.cz

P. Sulc 19.3.2010 4:42

V chudych zemich se lide moc rozmnozuji,

ale vyridil by to mor, AIDS, tyfus, Ebola virus. Jednou k tomu asi dojde.