Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SVET: Amíci bojujú na Ukrajine...

Včera priniesol najrenomovanejší nemecký týždenník Der Spiegel správu (prevzatú z nemeckého bulvárneho týždenníka Bild am Sonntag), že na Ukrajine bojujú americkí žoldnieri proti separatistom.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AM

17. 5. 2014 16:59
Rišo, Rišo ...

... a ja som Ťa krúžkoval v posledných parlamentných voľbách (spolu s Luckou N. Ľ. Galkom a kamarátom Poldom).

Ja len že Ukrajina má právo brániť svoju územnú celistvosť a zvrchovanosť akýmikoľvek prostriedkami. Teda aj prenajímaním žoldnierov. Éto tak prosto. Što skažeš ?

0 0
možnosti
MS

16. 5. 2014 20:46
Na lži rusů a jejich poskoků si můžete vsadit

a nikdy se nespletete

0 0
možnosti
JG

J. Gogo

16. 5. 2014 23:20
Re: Na lži rusů a jejich poskoků si můžete vsadit

A totéž platí o Američanech. Těm nelze věřit ani "dobrý den". Vždy je třeba se přesvědčit, jestli není noc.

0 0
možnosti
KK

16. 5. 2014 19:57
jak to je?

sousta zaměstnanců Blackwater vždy byli Ukrajinci a Rusové, a i mnoho Čechů.

0 0
možnosti
PV

16. 5. 2014 15:51
Všichni máte buď špatnou paměť

nebo jste moc mladí. I u nás měla být r. 1968 americká vojska. Komunisté totiž nedokáží vysvětlit jinak fakt, že nikdo nechce být součástí jejich bloků, ale naopak hledá obranu proti nim.

The good red is a dead one!

0 0
možnosti
MS

16. 5. 2014 17:09
Re: Všichni máte buď špatnou paměť

Souhlas.

0 0
možnosti
PV

16. 5. 2014 15:48
I kdyby to byla prada, Blackwater

je soukromá firma. Separatistům ovšem velí kádry z ruské GRU, tedy státní vojenská rozvědka.

0 0
možnosti

16. 5. 2014 16:11
jasně pane Vaňuro

za každého chyceného kádra GRU dostane Ukrajinrec 10 tisíc dolarů. Mužete se tam vydat a pochytat jich několik, když víte, že tam jsou. A bude z Vás milionář.

Žasnu nad tím, že většina Ukrajinců s holou prdelí ješte nezačala podnikat oboru " lov na agenty GRU", když jsou jich tam prej stovky až tisíce. To by muselo být na Ukrajině milionářů. Jenže úlovky se nějak nedaří. Nakonec i ti žoldáci té soukromé firmy by si takto dokázali snadno vydělat. Ale ani oni zatím nikoho nechytli.

0 0
možnosti
VV

16. 5. 2014 13:09
Jak hodnotit akce jedne a druhe strany

-> "V žiadnom prípade sa nepriklánam na stranu Rusov, tí tiež majú na rováši toho dost. Ale tvárit sa, že v tejto kríze sú jedni tí zlí a druhí tí dobrí, je velkou chybou. Pravda bude niekde uprostred." <-

Pravda, co se Ruska a Ameriky tyka, ani nahodou neni 'nekde uprostred'. Neni spravne hodnotit kratkozrace podle nejakych konkretnich akci, konkretnich selhani. Kdyz prijde na hodnoceni Ruska a Ameriky v takovem konfliktu jako ten na Ukrajine, je treba brat v potaz sirsi  fakta a ta hovori jasne v prospech Ameriky, prese vsechna selhani, kdy na bojisti neni neco jak ma byt.

Jak to, ze k tem Americanum, kteri jsou dle pana Sulika stejne zli, nebo dobri, jako Rusko, masove imigruji obcane jak civiizovaneho. tak necivilizovaneho sveta? Melo kdy Rusko i jen vzdalene podobnou imigraci? A kolik lidi sni o Americe a koupi si tricka s anglickym napisem, a kolik jich sni o Rusku a koupi si tricko popsane Azbukou?

Zlo a dobro na bojisti v tomto pripade zjevne nic nevypovida o strane, na ktere ti kteri vojaci bojuji, vybiravymi, nebo nevybiravymi metodami. Podstatne je, ze v Americe, kdyz to vyjde najevo, jsou ty metody sirokou verejnosti odsouzene, zatimco v Rusku se nad tim siroka verejnost nepozastavi, anebo kdyz pozastavi, tleska tomu. Naivni je predstava, ze kdyz dobra strana bojuje ve spravedlivem boji, ze vsichni jeji vojaci budou ztelesneni andele.

Mam pro pana Sulika novinu - jak Amerika, tak Rusko maji doma mezi svymi obcany zlocince, kteri pachaji strasna zverstva, ale hodnotit podle toho vsechny obcany, tedy Rusko vs Ameriku je pomylene. A presne to tu pan Sulik cini ohledne stran ucastnicich se boju na Ukrajine - dle neho si Amerika v nicem s Ruskem nezada, "pravda bude niekde uprostred". Ale to neni zadna novina, ze pravicaci mivaji extremne zuzeny obzor nahlizeni na deni ve svete a spolecnosti.

0 0
možnosti
MP

16. 5. 2014 13:20
Re: Jak hodnotit akce jedne a druhe strany

" Ale to neni zadna novina, ze pravicaci mivaji extremne zuzeny obzor nahlizeni na deni ve svete a spolecnosti."

Levičáci ovšem také.

0 0
možnosti

16. 5. 2014 12:09
Ruští agenti na Ukrajině

K Sulíkovu textu bych dodal jeden zajímavý postřeh:

Miliardář a gubernátor Dněpropetrovské oblasti Ihor Kolomojskij oznámil, že vyplatí 10 tisíc dolarů za každého ruského agenta ("deset tisíc dolarů za každého Rusáka"). Živého či mrtvého.

Naše media a vláda v Kyjevě tvrdí, že se to ruskýma agentama na východní Ukrajině přímo hemží. Takže je velká šance si chycením nějakého agenta vydělat a tím i pustit Kolomojskému trochu žilou. Jenže, světe div se,  zatím Kolomojskij nemusel zaplatit ani cent, protože ruského agenta mu žádný ukrajinský "vlastenec" ještě nepřitáhl (mrtvého či živého). Buďto tam žádní agenti nejsou, nebo jsou úplně neviditelní přesto, že jich tam naše média a vláda z Kyjeva vidí stovky, ne-li tisíce.

0 0
možnosti
JJ

J. Jurax

16. 5. 2014 12:31
Re: Ruští agenti na Ukrajině

Nebo se nechtějí nechat chytit :-)

0 0
možnosti

16. 5. 2014 9:36
Pane Sulíku,

KECI NEMAJÍ CENU.

0 0
možnosti
JJ

J. Jurax

16. 5. 2014 12:31
Re: Pane Sulíku,

Kecy taky ne :-)

0 0
možnosti
MK

M. Kosejk

16. 5. 2014 9:31
hm...

Jestli si opravdu ukrajinská vláda najmula Blackwater, tak to musím ohodnotit jako rozumný krok - vzhledem ke stavu ukrajinské armády. Služby této agentury využívá i americká vláda (a nejen americká), protože jsou to profíci.

A zlepšení akceschopnosti ukrajinské armády naznačuje, že se něco změnilo (najmutí Blackwater?)

0 0
možnosti
RB

16. 5. 2014 11:27
Re: hm...

Ano, trochu rozumu v tom vidím též. Byť i mnoho negativ.

0 0
možnosti
JL

J. Lepka

16. 5. 2014 9:29
Viktoria Nuland ?

To je ta, co neumí ani telefonovat, aby ji neslyšel celý svět ?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz