21.5.2022 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

ŠVÉDSKO: Řádění gangů a nová premiérka

Nová švédská premiérka, sociální demokratka a bývalá ministryně financí Magdalena Andersson, má před sebou nelehký úkol – vypořádat se se stále narůstajícím násilím páchaným gangy a s přestřelkami ve švédských městech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hovorka 28.1.2022 22:32

Co můžete čekat v zemi, kde 7 let gazduje jistý p. Lofven, jehož nejvyšším vzděláním je svářečský kurz!

V. Čermák 28.1.2022 18:32

Švédsko je zcela jiný svět než ČR. Dokud svými chybami nepoklesnou zpět na pevnou zem, nemá smysl se jím vůbec zabývat, eventuelně jim dokonce něco radit...;-DRv

J. Cervenka 28.1.2022 14:55

byli to Svedove kdo prisli prvni s "politickou korektnosti" která se pak sirila dal do Evropy a nyní i USA. Dale vyúsťuje v identity politics - a ta konci zabitím svobody a liberalni demokracie. Doufám, ze se pletu.

V. Zurek 28.1.2022 14:35

Ja zasnu. Gatestone Institute napsal neco pravdiveho, s cimz se da souhlasit. Napisi to jen kratce - ano, Svedsko je ztracene. Vzdor krasnym proslovum politiku, kteri prohlasuji, ja s temi darebaky zatoci. A je jedno , kteri nalevo ci napravo politici to prohlasuji. Pricinou svedskeho 'neporadku' je nesmirna svedska naivita. Svedove si mysleli, ze ty statisice imigrantu se zacleni do svedske spolecnosti. Vzdor zkusenostem poslednich let to porad pokracuje. Dejme tomu, ze imigrace je omezena na deset tisic nove prichozich, jak se tomu krasne rika ve Svedsku. Z tech deseti tisic je mozna stovka kriminalniku. Mozna vic. Takze je to porad dokola. Za ty zavrene prichazeji novi prislusnici do gangu a nic se nezmeni. Svedove jsou opravdu naivni.

K. Křivan 28.1.2022 19:15

Z těch deseti tisic je určitě několik tisíc kriminalnikú.

P. Molík 28.1.2022 12:45

Švédská premiérka se zjevně rozhodla přidávat hořlavinu do stále většího požáru na základě imigračního šílenství.

V. Kain 28.1.2022 13:07

Tak se mi zdá,že to Švédsko si to zaslouží.Jakou paseku nadělaly zvrhlé švédské hordy za 30leté války?

K. Křivan 28.1.2022 19:17

Švédsko si to nezaslouží. Jeho politici si ale už zasloužili trest smrti.

H. Lukešová 28.1.2022 19:48

Jenže tito Švédové si své politiky volí, zdůrazňuji, že etničtí Švédové si volili po celou dobu levicové politiky, kteří dovedli Švédsko tam, kde je...

J. Jurax 28.1.2022 19:52

Za blbost se platí.

H. Lukešová 28.1.2022 12:03

Rok 2017 ve Švédsku...

Roku 2017 bavorská televize vysílala film o návštěvě města Malmö, které se účastnili německo-židovský novinář Henryk Broder a egyptský spisovatel Hamad Abdel Samad. Setkali se s několika místními Židy, včetně rabína ze Spojených států.

Sdělil jim, že stále snižující židovská pospolitost nainstalovala do synagogy protiskluzová okna, ale ani tato opatření jim nezajistila bezpečnost. Před synagogou přesto vybouchla bomba a další nálož byla vržena do modlitebny židovského hřbitova, který byl zcela zničen. Rabín sám je často obětí útoků a obtěžování během jeho vycházek po ulicích. Ačkoliv si Židé stěžují na zločiny z nenávisti, švédská policie tato hlášení nechávají bez odezvy a situaci neřeší.

V průběhu roku 2017 dva Palestinci a jeden Syřan hodili Molotovovy koktaily na synagogu v Gothenburgu. Přibližně 20 mladých lidí shromážděných v synagoze se byli nuceni se během útoku ukrýt ve sklepě synagogy. Švédský odvolací soud zrušil rozhodnutí soudu nižší instance na základě kterého měl být jeden z pachatelů, Palestinec, deportován ze země po skončení dvouletého trestu odnětí svobody. Soud řekl, že by neměl být deportován, protože vzhledem k antisemitské povaze útoku by mohl čelit ohrožení ze strany Izraele. Soud upřednostnil zájmy pachatele nad zájmy jeho obětí.

V současnosti Švédsko vedle Německa přijalo největší počet muslimských migrantů. Lidé z těchto muslimských zemí zastávají vyhraněné protižidovské postoje, ke kterým jsou od malička vychováváni. Švédsko tedy může být po boku Německa klasifikováno jako největší dovozce antisemitů údajně z „humanitárních důvodů“.

H. Lukešová 28.1.2022 12:05

Ve Švédsku existuje řada problémů, které vláda nechce řešit. Před švédskými parlamentními volbami norský ministr pro přistěhovalectví Sylvi Listhaug cestoval po Stockholmu a navštívil jedno extrémně násilné předměstí v Rinkeby. Listhaug potvrdil smutnou skutečnost, že ve Švédsku je více než 60 krajně nebezpečných oblastí „no go zon“. Švédský ministr pro migraci reagoval na tuto poznámku zrušením schůzky s Listhaugem.

Švédsko má také dlouhou tradici v boji proti Izraeli. Nejznámější švédský poválečný premiér, sociální demokrat Olof Palme běžně porovnával izraelské akty sebeobrany se válečnými zločiny spáchanými německými nacisty. Bývalá švédská ministryně zahraničí Margot Wallström, která se hlásí k feminismu, která je také sociální demokratka požadovala o soudní stíhání izraelských vojáků během jejich konfrontace s teroristy z Hamasu na gazansko-izraelské hranici a prosadila roku 2014 jednostranného uznání Palestiny jako státu.

Roku 2017 delegace feministek navštívila Teherán, během tohoto setkání s íránskými vedoucími představiteli měly na sobě oblečeny muslimský šátek (hidžáb).

K. Křivan 28.1.2022 19:24

Olof Palme, ..... dodnes se neví, kdo ho odkrouhnul. A za co. Zřejmě si to zasloužil. :-(

H. Lukešová 28.1.2022 19:47

Já jsem dalek toho přát někomu smrt, ale faktem je, že tento pán, či spíše soudruh, se zasloužil o rozšíření toxického antisemitismu do celé levicové scény ve Švédsku.

K. Křivan 28.1.2022 21:37

Z téch 8 miliard dvacetkrát přelidněného světa je mnoho těch, jejichž smrt by mě potěšila.

J. Pleva 28.1.2022 22:11

No jistě, Palme zasel semeno toho co se dnes děje, byl to vysoce postavený socan, pokrytec a lotr.

P. Molík 28.1.2022 12:48

Švédská premiérka se asi rozhodla být nadále nanejvýš tolerantní k militantním a intolerantním přistěhovaleckým bojůvkám, které evidentně usilují o zničení vyspělé švédské civilizace.

K. Filip 28.1.2022 11:03

Švédsko už je nadobro ztraceno. Kdysi obdivovaný emigrantský ráj 60. let se mění na špinavou gubernii plnou muslimských grázlů. Už bude je zemí aušusového nábytku a šílené ekoautistky. Ale mohou si Švédové za to sami. Pořád volí jak tupouni sociální demokraty a sluníčkáře do vlády.

P. Molík 28.1.2022 12:49

Bohužel podle hesla "Voli volí voly"

J. Pleva 28.1.2022 21:36

Docela dobře jste to vystihnul. Je to obrovské utrpení koukat na tu tupost, jak při všem ničení země zase socanům přibývá voličů, když dostali ženskou premiérku.

K. Křivan 28.1.2022 9:57

Nezatýkat ! Zastřelit na útěku ! A celou zem totálně odmuslimit. Likvidovat nejen všechny muslimy ale i jejich vítače. Kompletní levici.

V. Humble 28.1.2022 9:42

Maji co chteli. Priznat souvislost s migraci nemuzou protoze by to znamenalo ze jejich vlada zavedla a je zodpovedna za vetsinu zlocinosti a mrtvich v zemi. Vlada ma samozrejme delat uplny opak chranit lidi a potirat kriminalni cinnost.

T. Hraj 28.1.2022 9:40

Zajímalo by mne, co dělá takový pan Jaro Novák. Nějak se poslední dobou odmlčel.

I. Lyčka 28.1.2022 10:48

Možná ho už zastřelili, když prodával drogy ;-D

K. Filip 28.1.2022 10:59

Jaro Novák opravdu nějak umlkl. Jeho sluníčkářské povědomí asi po jeho procházkách po vyloučených čtvrtích dostalo tvrdý úder.

H. Lukešová 28.1.2022 11:58

Já jsem vždy souhlasila s Jarem Plevou, ten sem také kdysi nějaké články na NP o Švédsku psal, ale také se odmlčel...

T. Hraj 28.1.2022 14:16

Není Jaro jako Jaro.:-)

J. Pleva 28.1.2022 22:03

Děkuji vám, paní Lukešová, jsem stále s vámi na NP, i když nechci opakovat co jsem už napsal. Vše je mnohem horší, než se dá vyjádřit (slušnými) slovy, nic nemusím brát zpět. Socanským fašistům prý zase přibývá sympatizantů, což je jasný důkaz debilizace většiny. Velkou chybou a naivitou okolních států je, že berou vážně co říkají švédští politici a mainstream média. Jsou to samé lži a polopravdy. Např. když nová premiérka prohlásí, že darebáci budou přísněji trestaní, neznamená to nic, protože je většinou ani nechytají a tudíž nebudou nikdy potrestaní. Darebáci jsou chráněni, protože "asi měli těžké dětství", jak to vyjádřil bývalý šéf policie Eliasson. Ten postoj - chránit zločince a teroristy - přetrvává už desítky let. Blázinec je slabé slovo pro Švédsko, nevíte něco silnějšího? Kdysi jsem četl knihu o chlapci, který se proměnil v mravence, a byl varován: "Střezte se mravkolva!" Já varuji "Střezte se Švédska, jeho sebechvály, propagandy, politické korektnosti, ideologické rudo-zelené posedlosti a zbabělosti, kvůli které se s ničím nedá hnout kupředu ani zpět". Většina národa je zcela prohnilá morálně a lidsky. Na druhé straně tu vznikají alternativní média vysokých kvalit jako je SwebbTV, Samnytt, Samtiden nebo nově vycházející týdenník Epoch Times, což je něco úžasného. Přece jen jakási naděje v té žumpě.

T. Hraj 28.1.2022 9:21

Štvavý článek se jen snaží nakydat špínu na humanitární velmoc. Ve Švédsku jsou při tom napřed ve všech oblastech. Četl jsem, že se jim například před časem podařilo snížit roční počty pouličních útoků ručním granátem. Můžeme se v ČR pochlubit něčím takovým? Nemůžeme. Tak vidíte.

J. Nevrkla 28.1.2022 9:25

R^:-)