30.11.2020 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

SLOVENSKO: Zmatení z Matoviče

Po loňských slovenských prezidentských volbách se u nás de facto vypisoval konkurz na českou Čaputovou a Slovensko se líčilo jako země politicky mnohem vyspělejší než Česká republika.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 35, poslední: 5.3. 2020 19:45, přehled diskusí

I. Štípek 5.3.2020 19:45

Až se divím, ale Mlejnek to pojmenoval dobře. Poučení? Zoufalci si mohou psát a vysílat co chtějí, lidi nejsoz blbí.

J. Laták 5.3.2020 16:58

Nechte už ty Slováky na pokoji. Byly svobodné a slovenský volič není český volič, tj. ten s vřelým citem k patologicky rozpadlým figurám s nekonečnou žízní a touhou po moci.

J. Vavrochová 5.3.2020 15:13

Tak tedy suma sumárum, volby na Slovensku dopadly optimálně pro většinu Slováků. A protože, stejně jako u nás, není na Slovensku prezidentský systém, bude prezidentka zdobit svojí přítomností různé, méně významné, schůzky politiků.

J. Ptáček 5.3.2020 12:34

Budou Češi hledat českého Matoviče, nebo Slováci už našli ani nevím jestli českého nebo slovenského Babiše? Ten nový, slovenský, asi nebyl ani agent, ani nepostavil za peníze ukradené drobným podnikatelům Čapí hnízdo. Takže zatím jediné co je spojuje jsou "motýle".

M. Panter 5.3.2020 14:58

Babiš využil stejné mezery v zákonech , jako třeba Hilšer s jeho sdružením . Po Babišovi zde zůstane čápi hnízdo , co po Hilšerovi...?

P. Hofman 5.3.2020 11:47

Výtečně napsané.

Slovensko se z deště dostalo pod okap. Slováci jsou většinou pobožní, tak pomáhej jim Bůh!

P. Moravčík 5.3.2020 12:30

Keď si spätne pripomeniem Vami prezentované názory, mali by ste problém keby na Slovensku vyhral ktokoľvek, asi Vám táto predstava robí dobre. Nerozumiete tomu a Slováci nie sú väčšinovo pobožní, to je klišé, ktoré v Čechách z nejakých dôvodov pretrváva. KDH si ani neťuklo - na Vašom konštatovaní o zaostalom religióznom Slovensku to zrejme nič nezmenilo.

A. Reček 5.3.2020 12:36

Vedení KDH bylo už delší dobu rozhádené a to přimělo řadu dřívějších jejich voličů už KDH nevolit.

P. Hofman 5.3.2020 12:47

Pokud byste si skutečně mé názory na Slovensko pamatoval, o čemž hluboce pochybuji, věděl byste, že fandím slušným a schopným Slovákům, jakými jsou třeba paní Čaputová a pan Kiska, plus někteří další, samozřejmě.

Tito však ve volbách dostali totálně na p*del a vládu tam opět uchopí podvodníci všeho druhu.

Slovensko má prostě smůlu, ale může si za to samo, stejně, jako si my můžeme za ten vlastní marasmus.

J. Jonášek 5.3.2020 12:58

Napsat slušným a pak za to Kiska, to je tak trochu oxymorón, nemáte pocit? Nebo nevíte, čemu se věnoval než utrpěl prezidenství?

P. Hofman 5.3.2020 13:38

Nemusíte mít Kisku rád, můžete si o něm myslet co chcete. To je ale tak všechno, co můžete udělat s mým názorem.

P. Moravčík 5.3.2020 19:41

Práve že si Vaše názory pamätám (všimnite si, že som nehovoril o Vašich názoroch na Slovensko) a teraz ste mi to len jednoznačne potvrdil. Pani prezidentka Čaputová sa z ničoho nič vynorila zo zástupu bežných občianskych aktivistov, odniekadiaľ sa objavila slušná suma na prezidentskú kampaň a bleskove sa zmenila na politickú liberálno-ľavicovú aktivistku. Treba jej však uznať, že nepoužíva nátlakové akcie ako napr. urazený Lajčák, keď nesmel potvrdiť podpis pod Marrákešskou zmluvou, alebo ako vaši Chvílkaři. Dnes, asi so škrípaní zubov, ale bez poznámok, odoslala EÚ oznam, že Slovensko Istanbulský dohovor neratifikovalo. Pre Vaše potešenie (a moju ľútosť) sa však do vlády SR hlási aj Kiska et comp., čo znamená, že za ústavnú väčšinu zaplatíme určite najdôležitejšou agendou, bez ktorej Slovensko nemôže existovať . gender, pseudoľudské práva, svadby homosexuálnych párov atď. Nebojte sa ani Vám blízki nebudú odstavení tam, kam patria - do kúta, kde môžu riešiť zásadné problémy, ktoré ostatných veľmi netráoia a určite sa nebude dať urobiť poriadok s politickými neziskovkami podľa US vzoru.

J. Kanioková 5.3.2020 14:48

1*****

Držím Slovensku palce !

A. Reček 5.3.2020 12:31

A to se jim vyplatí!

J. Pospíšil 5.3.2020 10:13

Hodnocení hlavy státu, podle toho jak chodí oblečená nesvědčí o velkému intelektuálním rozhledu.

A. Novák 5.3.2020 10:24

jenže je to to jediné, čím se projevuje...

P. Lenc 5.3.2020 11:03

Přesné pane Nováku.

P. Lenc 5.3.2020 10:07

Psal jsem o tom včera.Uvidíme, co za koalici vznikne a koalice, to je soudek prachu vždy a všude a jak se budou plnit předvolební sliby.A je docela možné, že slovenský volič se bude moc divit, co to vlastně zvolil.Chci být optimistou a doufat, že aspoň V4 zůstane aspoň taková, jako je dosud.Prohra eurohujerů včetně Čaputovců a "lidskoprávníků" je nadějí, že Slovensko bude i nadále zemí poměrně konzervativní.

A. Lb 5.3.2020 10:07

Ak niekto nepozná slovenské reálie, tak je to autor, aka "politolog".

V duchu "pana profesora" len bez argumentov, útočí na Čaputovú a nové hnutia, ktoré nie len na Slovensku nahrádzajú skorumpované staré klasické politické strany, ktoré svojim bezbrehým oportunizmom priviedli spoločnosť do dnešnej morálnej žumpy.

Slovensko pôjde úplne opačným smerom než Poľsko a Maďarsko, pana politologa to ale nepoučí.

A. Novák 5.3.2020 10:25

uvidíme...

J. Krynický 5.3.2020 11:42

Paní morálka kráčí a városon.

Upřímě mne děsí tvorové ječící o morální žumpě. Pokud se takoví dostanou k moci, končí to pravidelně masovým zatýkáním a popravami.

P. Neubauer 5.3.2020 9:52

Chápu že se to autorovi nelíbí a stejně chápu i to že se naše opozice s tím odstraněním a porážkou Babiše v dalších volbách spletla. Oni totiž Slováci mají zpoždění o cca 4 roky. A to co proběhlo tam, tak proběhlo tady v roce 2017, kdy voliči vymetli tzv. tradiční strany. A příští rok to dokončí.

P. Moravčík 5.3.2020 12:39

To omeškanie je len asi 3,5 roka :-)). Ale máte pravdu zaostávanie je zrejmé - napríklad nemáme na Ministerstve kultúry ani poradný výbor pre genderové otázky, na Slovensku dokonca nemáme ani genderovú lingvistku, 4% sa u nás nemôžu brať v ružových šatočkách... Ten konzervativizmus je na niečo predsa len dobrý a v niektorých prípadoch je zaostávanie za svetom (a Českom) viac ako žiadúce. Sme obozretnejší pri prijímaní nových trendov, hlavne ak rušia osvedčené stereotypy, kultúrne a morálne návyky. Ale to neznamená, že som chcel Váš názor dehonestovať :-))

V. Církva 5.3.2020 9:05

A co tak nechat tomu čas a pak teprve mudrovat. Jinak to, že se Čaputová bude jen producírovat v kostýmcích je dobře. Že ani Kiska moc neuspěl taky. Fico možná není na smetišti dějin, ale možná se tam blíží.

Š. Hašek 5.3.2020 9:21

Souhlas.

Ale já si s mudrováním nezačal ..... když mně to nedá .....

Š. Hašek 5.3.2020 8:48

Malinko máte pobořené bábovičky, že?

Fedor Gál také.

Stran Kotleby poznamenám, že i nevoliči Kotleby mají stejné názory na příživnictví cikánů. Stran Slovenského štátu poznamenám, že mezi mnohými historiky "nastalo již před Kotlebou veliké mlčení", aby posléze Slovensko mohlo mít vlajku u hřbitovů v Normandii. Dále viz názory v hospodách starší slovenské generace ......

Jestli je Gál, Čaputová a krasohledi ..... tak logicky musí být i Kotleba.

P. Pavlíček 5.3.2020 10:49

Jako lidskoprávník tvrdím, že každý z nás má právo žít důstojně, ale i právo žít v bídě.

Pokud kdokoliv odmítne v potu tváře chléb svůj dobývat...

PP

J. Krynický 5.3.2020 11:45

Pro společnost jako celek je lepší, když si krasohledi s kotlebovci vzájemně rozbíjejí ciferníky a zbytek obyvatelstva v klidu a beze změny žije. Pokud se příliš usilovně potlačuje jen jeden extrém, společnost se celá nezadržitelně sune k tomu druhému extrému. Viz Německo.

J. Kanioková 5.3.2020 14:54

1*****

S. Pavuk 5.3.2020 7:45

Autora článku si dovoľujem upozorniť, že jeho názor, cit.: "...otevření fašisté neboli Kotlebovci..." nie je veľmi šťastný. Dotyčná strana je síce obviňovaná z prejavov fašizmu, a bola aj v tomto zmysle súdená, ale súdne rozhodnutie stranu od tejto nálepky oslobodilo.

Strana p. Kotlebu je samozrejme nechcená, lebo je to reálna, nie salónna opozícia. Preto je ostatným stranám nebezpečná. Vymýšlajú sa aj kauzy. V minulom roku napr. bol jeden poslanec strany zbavený mandátu za to, že označil časť rómskej populácie za príživníkov. To je však sotva fašistický názor. Súdne rozhodnutie kritizoval aj šéf Smeru p. Fico, za čo bol obvinený a dodnes čelí vyšetrovaniu !

Politický boj na Slovensku sa vedie aj formou vulgárneho nálepkovania, vo vyspelejšom českom prostredí pôsobí neadekvátne, aspoň teda na mňa.