3.6.2023 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

SKOTSKO: Důkaz české omezenosti

Když v únoru 2023 oznámila předsedkyně SNP a skotské vlády (premiérka neboli první ministryně) odchod ze špičkové politiky, dodala, že ve funkci zůstane do té doby, než strana zvolí jejího nástupce (které pak „Holyrood“ potvrdí jako premiéra).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Stejskal 29.3.2023 23:20

NĚKOLIK POZNÁMEK AUTORA K DISKUSI---1) Nadpis: jde o publicistickou zkratku, něco ve stylu „Co Čech, to muzikant“ (nesmysl) nebo „Pije jako Dán (Dán – abstinent by to jistě rozporoval); takováto zkratkovitá vyjádření netřeba interpretovat doslova. Ostatně hned v druhé větě po nadpisu píšu „někteří Češi“. Ti inteligentnější pochopí. 2) K epilogu mě inspirovalo vyjádření českých mudrlantů v diskusích českých zpravodajských serverů. Aniž by si k tématu cokoli nastudovali, rozdávali ve veřejném prostoru svá moudra včetně zpochybňování kiltu u nového skotského premiéra. Po dlouhodobé zkušenosti říkám: příznačné. A v tom také spatřuji českou omezenost (nikoli omezenost celého českého národa): nic o tom nevím, vlastně mě to nezajímá, ale mám na to silný názor. Koho se tento zjednodušující způsob uvažování netýká, nemá důvod se urážet – viz bod 1. 3) Pokud někdo pochopil článek tak, že snad sympatizuji s novým premiérem Skotska, pak nikoli. Od počátku jsem podporoval Kate Forbesovou (viz můj článek na blogu iDNES), protože patříme do stejné myšlenkové skupiny a mrzí mě, že byla poražena. Nicméně volbu respektuji a ohrazuji se proti tomu, chtěl-li by někdo H. Yousafa lidsky urážet a ponižovat či zesměšňovat, jak to někteří účastníci českých internetových diskusí rádi předvádějí. 4) Představa, že by H. Yousaf praktikoval politiku proti LGBT komunitě, jak se také v diskusích objevilo, je mylná. Jeho vyjádření: „Věřím, že manželství lidí, pokud jsou gayové a jsou ženatí, není o nic méněcennější nebo méně hodnotné než moje manželství heterosexuála. Ne, nesouhlasím s názorem, že homosexuální styk je hřích.“--- (Omlouvám se za tuto pozdní reakci, ale z důvodu zaneprázdnění jinými povinnostmi to dříve nešlo.)

E. Galko 30.3.2023 9:06

hmmm...Ibaze pan Yousf uz preukazal, ze jeho islamska viera je pre neho dolezitejsia, ako prava sexualnych mensin - ked nepodporil pravo na manzelstva ludi rovnakeho pohlavia...Odovodnil to PRAVE svjou vierou

SNP leadership frontrunner Humza Yousaf 'skipped key vote on gay marriage' at Holyrood because of his religious views, former colleague claims

E. Galko 30.3.2023 9:07

https://www.dailymail.co.uk/news/article-11787283/Humza-Yousaf-skipped-vote-gay-marriage-religious-views-former-colleague-claims.html

L. Stejskal 30.3.2023 12:19

PRO P. GALKA---Sám dobře víte, že v kauze neúčasti H. Yousafa na hlasování o stejnopohlavním manželství se jedná o tvrzení proti tvrzení. Zatímco jeho oponenti tvrdí to co Vy, on sám se hájí tím, že měl v té době jako skotský ministr zahraničních záležitostí schůzku s pákistánským konzulem, s nímž řešil záležitost Skota uvězněného v Pákistánu, kterému hrozil trest smrti. Je také fér dodat, že v této záležitosti, která se týká let 2013/2014, hlasoval Yousaf v prvním čtení pro přijetí zákona a opakovaně zdůraznil, že plně podporuje práva LGBT komunity včetně práva na stejnopohlavní manželství. Zdá se, že tato téměř deset let stará kauza byla vytažena v souvislosti s předvolebním bojem o post šéfa SNP a skotské vlády.

E. Galko 30.3.2023 13:36

Ja som jeho (ne) hlasovanie len zmienila; O)...Ako pravy/hlavny dovod pochybnosti som uviedla jeho (skotsky) nacionalizmus - a jeho absolutne zlyhanie na ministerskom poste... Ano - je to muslim...a to, ako bude jeho vierovyznanie ovplyvnovat skotku politiku ukaze az buducnost... (tu - v UK to nie je zdaleka prvy muslim na vyznamnom poste...: O) Zatial ma u skotskych obcanov velmi nizku podporu - jeho nacionalisticka strana straca volicov. Uz jeho prve kroky vyvolali nespokojnost a pochybnosti- "porozdaval pozicie svojim ludom"- nespokojnost je dokonca aj v SNP...Navyse - teba brat aj do uvahy, ze pri systeme volby predsedu SNP to nie je zalezitost obcanov Skotska - ba dokonca ani clenov jeho strany...volili ho len stranicke "spicky" . Skotsko uz teraz nie je vo velmi "dobrej kondicii" - a podla jeho 2zvladnutia" ministerskeho postu sa neda ocakavat privela...Az buducnost ukaze...

P. Brecík 29.3.2023 22:04

Pevnost / síla řetězu je dána jeho nejslabším článkem. Mají muslima. Dobře, byl demokraticky zvolen. Nesmíme se ale potom divit, že v Z Škole, která chce žákům připomenout Vánoce - Velikonoce začne hýkat slimácký rodič, že to jeho dítě uráží, frustruje ..... A celá zem má problém. Jak to skončí ? Vzhledem k demografickému vývoji budou vnuci platit daň jako nevěřící. Hitler byl také zvolen demokraticky.

A. Hamrla 29.3.2023 21:11

Je to snad poprvé, kdy v něčem s panem Stejskalem nesouhlasím, ale to neznamená, že mu budu nadávat. To, že si do vedení zvolili muslima, je pro mě jasným signálem, že jejich společnost je v těžkém úpadku...

P. Diviš 29.3.2023 20:41

Tak nevím, mně by asi vadilo víc to spřažení se zelenými, než muslim.

V. Kuhaj 29.3.2023 20:10

V otázkách židovství jste na výši. V jiných otázkách, např. mezinárodní politiky a přístupu k muslimským "migrantům" zvláště, jste normální kretén, pane Stejskala. To, že manželka toho muslima je, tak jako vy, evangelikální křesťanka, tedy vše je tolerováno svědčí tak leda o vašem fanatismu. A nebezpečeném!

L. Stejskal 29.3.2023 23:28

PRO P. KUHAJE---Při hodnocení mého kretenismu vycházíte, žel, ze lživého předpokladu. Nevím, kde jste v mém textu vyčetl, že manželka p. Yousafa je evangelikální křesťanka, o ní není v článku ani slovo. Evangelikální křesťankou je Kate Forbesová, Yousafova protikandidátka v boji o vedení SNP. Čili Váš závěr, že díky tomu, co jste zcela mylně pochopil (co jste si vymyslel) - pardon, ale to je další příklad české omezenosti - toleruji muslimskou migraci a tudíž jsem kretén je naprosto nesmyslný. Sorry, ale za kreténa tu opravdu nejsem já.

V. Kuhaj 30.3.2023 10:19

No dobrý, tak mi vzteky hráblo, a udělal jsem tuhle nesmyslnou zkratku. Ale mě prostě to vaše fandění muslimům dohání k zuřivosti! Nicméně máte pravdu, dneska jsem za kreténa taky.

L. Stejskal 30.3.2023 12:23

PRO P. KIHAJE---OK, stane se. Jen v tom mém údajném fandění muslimům se poněkud mýlíte, snažím se jen přistupovat k problému férově a rozlišovat. O fandění nemůže být ani řeči.

V. Čermák 29.3.2023 19:59

Já to těm Skotům přeju. Koneckonců i Britové mají svého snědého Šumáka. Anglosasové jsou za vrcholem a dávají to světu najevo...;-D

L. Kuča 29.3.2023 23:13

Výjimečně souhlasím, i když tedy mě je z toho poněkud smutno.

J. Karza 29.3.2023 18:23

Já tu žádnou omezenost tedy nevidím. Máme prezidenta kontráše a nomenklaturního komunistu, první dámu komunistickou politručku. To nemají nikde na světě.

P. Diviš 29.3.2023 20:42

A nemáme to ani my. Ledaže by Pavel presidentoval před víc než třiceti lety.

J. Karza 29.3.2023 22:30

Třeba stihne ještě jedno kolo.;-)

T. Dvořák 29.3.2023 18:15

Skotové budou mít nového premiéra. Dobrá příležitost si zanadávat na spoluobčany. Typický Čech jako poleno.

L. Stejskal 29.3.2023 23:34

PRO P. DVOŘÁKA---Nikoli zanadávat na spoluobčany, ale upozornit na stupidní úsudek některých z nich. Nic o tom nevím, ale hlavně že rozdávám svá hloupá moudra. Některá z nich se nehodí ani do hospody, natož do veřejného prostoru. Yousaf a kilt? Nemyslitelné. A hleďme, jaká je pravda. On ho má, dokonce při slavnostní přísaze v parlamentu. No nic, hlavně že jsme na něj, muslima jednoho snědého, jedovatou slinu plivli.

E. Galko 29.3.2023 15:57

U noveho skotskeho prveho ministre nie je problem ze je muslim - ale ze je skotsky nacionalista...; O)...Navyse bol v historii Skotska najhorsim ministrom zdravotnictva, akeho kedy mali

J. Jurax 29.3.2023 14:52

Ehm ... negativní postoj ke stejnopohlavním manželstvím, potratům, jakož i odmítání progresivistického pohledu na problematiku transgenderu a asistované sebevraždy bude mít i ten muslim. Korán hovoří jasně, takže progresivní Skotové si proti jeho konkurentce nepolepší.

Jinak jde o další ukázku úpadku tzv. Západu v přímém přenosu. Nový premiér patrně svrchovaně žádoucí odmuslimení tzv. Západu podporovat nebude.

J. Jurax 29.3.2023 15:12

A asi budu henten oný omezenec - tedy podle Stejskala. Akorát ne český, nýbrž moravský ... :-)

J. Prikner 29.3.2023 14:48

Mě to nevadí, muslim v skotském kiltu je zajímavá kombinace.

M. Šejna 29.3.2023 13:41

Cesko mělo premiérem Babise a prezidentem Zemana. A někteří Češi s tím měli problém.

Například Stejskal.

Teď pro změnu Stejskal nemá problém s novým skotským premiérem. To je pokrok ;-D

Já taky nemám problém. Mě je totiž narozdil od Stejskala u zadele, koho si Skotové vybrali.

O. Kaucký 29.3.2023 14:12

Nevím jestli se v Čechách někdo zabývá nějakým Skotskem, možná tak, když je někde dudácký festival.

Ś. Svobodová 29.3.2023 13:35

Nějak jsem nezaznamenala, že by se čeští představitelé jménem republiky a svých voličů nějak dotkli zvoleného budoucího skotského premiéra. Kdybych byla woke, napíšu, že jste rasista, když jste zaznamenal, že budoucí skotský premiér má exotický původ. A nebo jak říkala babička: Kdo první křičí, od toho to fičí. ;-D;-D;-D

Z. Koutecký 29.3.2023 13:30

Myslím, že Čechům je srdečně jedno, kdo bude ve Skotsku premiérem a že v celé Británii se vliv muslimů stále zvětšuje. Mají dost starostí s vlastní vládou.

J. Vlček 29.3.2023 12:59

Pane Stejskale, blbější název pro váš stejně hloupý dnešní článek jste vymyslet nemohl. Rv

Kde jste pohledal ty "některé" Čechy, kteří mají problém s tím, koho si volí lidé ve Skotsku, a od nichž tedy odvozujete "důkaz české omezenosti"?

Myslím, že máme v Česku svých starostí s naší povedenou vládou až nad hlavu, než abychom se starali ještě o to, koho si zvolili Skotové.

Nesnažte se tedy přidávat starosti Skotů na naši hlavu. Jejich starosti jsou nám Čechům ukradené. Koho si zvolili, toho mají, podobně jako my.

Pokud vy v tom máte jakýsi problém, řešte ho společně se svojí omezeností ve své hlavě a nepodsouvejte vaši omezenost nám ostatním. ;-) [>-]

Ś. Svobodová 29.3.2023 13:24

R^R^R^

P. Hák 29.3.2023 13:40

R^