2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

RUSKO: Zákaz jehovistů

Nikdy bych si nemyslel, že to budu já, kdo se postaví za právo jehovistů nebýt zakázáni. Stalo se. Inspiroval mě k tomu článek Beaty Krusic „Stop Jehovistům v Rusku“ (25/2, blog iDnes).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Remeš 1.3.2019 9:55

Re: Bude konec světa, mám na to svědky - (c) časopis Sorry

Když u nás v roce 1993 žádali svědkové Jehovovi o registraci, bylo to projednáváno tehdy ještě s generální prokuraturou a převažoval právní názor, že odmítání transfuze nemůže být považováno za trestně postižitelnou věc

J. Anděl 1.3.2019 10:40

Re: Bude konec světa, mám na to svědky - (c) časopis Sorry

OK, děkuji.

P. Černoch 1.3.2019 0:15

Jehovisté

Svědkové Jehovovi jsou sekta,tedy žádné náboženství.Ostatně bych přenechal starosti z Jehovisty v Rusku rusům,Je to jejich problém,jak se s nimi vypořádají a věnoval se problémům v ČR popřípadě v EU.A že těch problémů není málo.

M. Pechar 1.3.2019 0:46

Re: Jehovisté

Kdo vám brání věnovat se problémům ČR?

R. Gramblička 1.3.2019 6:12

Re: Jehovisté

Světovým problémům se tady na psu v článcích věnujeme často a není důvod to omezovat. Ostatně soudím, že světová politika je zajímavější, než ta domácí

P. Černoch 1.3.2019 7:51

Re: Jehovisté

No dobrá,tak tedy:Zlé Rusko nedává zvláštní práva homosexuálům.Dokonce ani neuznává třetí,nebo kolik pohlaví.Zlé Rusko nepočítá kolik je žen ve vedení podniků.Ve zlém Rusku můžete dokonce pomoci dámě do kabátu,bez jejího souhlasu.Manžel může souložit z manželkou bez jejího písemného souhlasu.Pokud by v Rusku proběhl pochod Moskva Pride,rusáci je rozeženou klackama.

Z tohoto pohledu,je přeci problém Jehovistů v Rusku maličkost.

J. Poláček 1.3.2019 8:12

Re: Jehovisté

Přátelé, rozumím této debatě. Zamyslete se ale nad tím co motivuje lidi k jakémukoliv jednání. Akutní potřeba se najíst/vyspat/množit/bavit/......drbat :-). Není žádného tématu co by se nedalo probírat. Pro naše okamžité přežití je úplně jedno zda se v centru galaxie nachází masivní černá díra, nebo fakt, že planeta Jupiter asi nemá pevný povrch - nicméně se najdou tací, kdo výzkumu těchto věcí zasvětí svůj život.

B. Hudzieczek 1.3.2019 9:03

Re: Jehovisté

Jsou v Česku registrováni jako státem uznávaná církev. Tzn. , že mohou například oddávat apod. Jedná se o církev křesťanskou, protestantskou. V městě, ve kterém žiji (Třinec) působí Jehovisté, mám mezi nimi několik známých a mohu potvrdit, že se jedná o zcela normální občany, mnohdy jsou to lidé, se kterými si skvěle rozumím.

Jak by se zachovali v případě, že by potřebovali transfúzi nevím. To, že neslaví Vánoce, Velikonoce nebo narozeniny, je jejich soukromá věc. Spoustu špíny na Jehovisty nakydali komunisté před rokem 1989 a bohužel v lidech to zůstalo. Podobně jako naši obrozenci, kteří nakydali špínu na katolickou církev a dneska nevzdělaní členové společnosti tleskají komunistům, kteří chtějí zdanit církevní restituce.

P. Remeš 1.3.2019 9:58

Re: Jehovisté

Svědkové Jehovovi nejsou státem uznanou církví. Jejich registrace pouze znamená, že byli uznáni za legálně působící náboženskou společnost a mohou být považováni před zákonem za právnickou osobu. Registrace pouze znamená, že nebylo na jejich učení a působení shledáno nic protizákonného

B. Hudzieczek 1.3.2019 14:47

Re: Jehovisté

Legislativně nelze dost zřetelně vyjádřit rozdíl mezi církví a náboženskou společností. Zřejmě jde o subjektivní projev náboženského subjektu, který žádá o registraci.