3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

RUSKO: O pravé tváři Pussy Riot...

Rozsudek nad ruskými anarchofeministkami zvedl stavidla hněvu tvůrců veřejného mínění. V čem spočívá selhání "hlídacích psů demokracie"?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Udatný 27.8.2012 21:12

KGB - pravoslaví,

včera odpoledne jsem byl na oslavě narozenin a výročí svatby ve Wolkerově ul. na Praze 6, zasvěcení vědí, kdo v té ulici bydlí. Musel jsem ovšem přítelkyni slíbít, že nebudu mluvit o procesu s PUSSY, prakticky všichni vědí o co kráčí ale dělí se na vlastenčiky a amerikany. Jedni ... tvrdí, že se zde jedná o urážku víry/církvi, vždyť metropolita je bývalý vedoucí pracovník KGB, druzí tvrdí, že vše připravil Gorbačov, jiní, že vše je intrika aby amerikani mohli napadnout Rossiju. Nezastávám se děvčat ale vím jedno devadesát procent popů bylo schváleno a placeno KGB, nových, čistých popů je velmi ale velmi němnožko. Rusko má fašistickou vládu a je nebezpečím pro naši představu o civilizaci o světě.

V. Venc 27.8.2012 21:38

Re: KGB - pravoslaví,

Pane Udatný, starost o Rusko, jejich čistotu víry a popy, bude rozumné přenechat Rusům i KGB. A pokud naše představa o civilizaci bude řízena Bruselí, tak to určitě nebude radostná představa trvale udržitelného rozvoje.

Rozvoj Ruska se nezastaví, protože má všechno, co potřebuje a naším demokratických představách se bude jenom usmívat!

S. Udatný 27.8.2012 22:03

Re: KGB - pravoslaví,

představa, že Rusko má vše co potřebuje je buďto naivní nebo hloupá. Mám velmi rád Rusko, protože má něco co Evropa dávno ztratila ale to neznamená, že bude obdivovat vládu, která nedodržuje vlastní zákony, vládu, která pohrdá člověkem, vládu, která je přesvědčená o své jediné pravdě, vládu, která ví, že jedině ona zachrání svět. Tak s títmo já nechci mít nic společného a totéž si myslí i lidé, kteří žijí na teritoriu Ruské federace. Každý moskvič je Rus ale ne každý Rus je moskvič, a v tom je ten problém. Mezi moskvičem, který vládne a Rusem nemosvičem je sakra velký rozdíl.

V. Venc 28.8.2012 12:13

Re: KGB - pravoslaví,

Nic proti Vám, jenom je otázkou, co vlastně z toho Ruska máte rád! Myslím si totiž, že neumíte pochopit filosofickou výbavu Rusa, jeho duchovní zázemí. Ale to nic, jenom odpovídám.

B. Rybák 29.8.2012 11:51

Re: KGB - pravoslaví,

Zatím co západní Evropa pod bičem politicko-korektních, svou trvale udržitelnou moc nesmlouvavě budujících zelených, europeistických, feministických... inkvizitorů směřuje ke konci demokracie (momentálně už pouze postdemokracie), Rusko má teď nejliberálnější vládu ve svých dějinách. Má tedy mnohem větší naději než my.

P.S. Největším nebezpečím pro mnohé představy je realita. Vy snad máte pocit, že v EU je možné prosadit práva občanů, když v ní nelze prosadit ani přirozená práva celých národů? Co svedeme proti biopalivům, FV, zeleným parazitům, nevoleným EU-byrokratům, proti EU-antiamerikanismu, jak pomůžeme Srbům, Izraelcům ...?