2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

RUSKO: Mráz putuje opačným směrem

V Moskvě jsem byl naposledy v prosinci 2014. Čekal jsem „mráz jako v Rusku“ (jak se u nás často říká), ale v Praze bylo ráno minus 14 °C a v Moskvě – jak hlásil kapitán letadla při startu – jen minus 6 °C.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Netzer 19.1.2017 15:54

Re: Zajímalo by mne

To je stejná "ironie" jako komolení jmen.

V Německu je totiž ten hraběcí titul součást jména. http://www.lto.de/recht/hintergruende/h/namensrecht-nachname-titel-adel-akademischer-grad-namensaenderung/

R. Sorge 19.1.2017 16:01

Re: Zajímalo by mne

Nejde o komolení jména, ale o ironii, že někdo v demokratickém státě používá v 21. století šlechtický titul (byť je to zákonem považováno za součást jména).

S. Netzer 19.1.2017 16:04

Re: Zajímalo by mne

Opakuji - je to součást jména.

R. Sorge 19.1.2017 16:06

Re: Zajímalo by mne

Opakuji - pan prezident si z toho dělá legraci.

P. Han 19.1.2017 16:34

Re: Zajímalo by mne

Nevím, jestli je větší komolení dát titul do uvozovek, ale jméno napsat správně, nebo se klanět šlechtickému predikátu, ale negramotně psát Lambsdorf s jedním f, jako vy a Rudolff.

J. Václavíková 19.1.2017 15:56

Re: Zajímalo by mne

Tak Vám napovím. Oba zmínění se pozastavují právě nad tou nemístnou ironií a uvádějí ten titul v souvislostech. Ale zřejmě budete ,,profesorův" fanoušek, ti mají na nedovtipnost nárok.

R. Sorge 19.1.2017 16:04

Re: Zajímalo by mne

Oba zmínění - obdobně jako Vy - vůbec nic nepochopili, pan Rudolf se dokonce domnívá, že jde o závist.

J. Václavíková 19.1.2017 16:11

Re: Zajímalo by mne

Ze závisti se posmívá, čímž se ovšem sám zesměšňuje.

R. Sorge 19.1.2017 16:15

Re: Zajímalo by mne

Tak teď jste konečně udeřila hřebík na hlavičku.

J. Václavíková 19.1.2017 15:37

Re: Zajímalo by mne

Nevěděla jsem, jestli to dělá z prospěchu, anebo jej něčím vydírají (jak mají ve zvyku), ale teď mě napadá další možná motivace. Uspokojení Klausovy chorobné potřeby obdivu. A v těchto končinách si svou činností potlesk spolehlivě vysloužil, zatímco v těch našich je pouze pro smích.

P. Han 19.1.2017 15:42

Re: Zajímalo by mne

Ono se tam sjelo spousta lidí, ze Západu docela hodně, z "našich končin", jak krásně píšete, patrně jen ten Klaus. Ale vy od Gajdara znáte jen Timura a jeho partu, tak to neřešte.

S. Netzer 19.1.2017 15:56

Re: Zajímalo by mne

" ... to neřešte"

To má být rozkaz?

J. Václavíková 19.1.2017 15:58

Re: Zajímalo by mne

Vykašlete se na ně. Orel much nelapá. A tihle se chovají pouze jako ovádi. Diskuze s nimi je k ničemu.

S. Netzer 19.1.2017 16:02

Re: Zajímalo by mne

Ovád, lidově hovado.

A. Nový 19.1.2017 16:39

Re: Zajímalo by mne

Ovádovití (Tabanidae) patří do čeledí dvoukřídlého hmyzu.ovádovitých obvykle napadají hospodářská zvířataa také lidi.

Hovado je zastaralý název hovězího dobytka. Dnes se používá jako nadávka.

Orel much nelapá, vykřikl mrchožrout. :-)

J. Lancik 19.1.2017 19:35

Re: Zajímalo by mne

Do jake celedi patri hovnival pane Novy? Tim by bylo vystiznejsi ty zminene lidicky oznacit.

M. Moravcová 19.1.2017 16:48

Re: Zajímalo by mne

vy jste ten orel :-):-) Nejsměšnější stvoření na netu Netzer, Václavíková a Rudolf se považují za orly. Tak to jo. To je lepší jak silvestrovská estráda, ty vaše výroky.

D. Bystriansky 19.1.2017 18:22

Re: Zajímalo by mne

No, kupříkladu u mne baba Netzer povýšila na kravku Milku, zapomínajíc jak v mládí pálila dílo E.M.Remarquea očarovaná Adolfem a jeho bratříčkováním se s mohamedánami, což ji vydrželo na celý život. Prostě věrnost nad věrnost, včetně budování nové říše EU, jen by mne zajímalo za co vyměnila podkolenky a sukýnku do níž by zadek nenasoukala.

P. Han 19.1.2017 16:02

Re: Zajímalo by mne

Doporučení. Rozkazy nechávám vaší partičce. Ale neřešte ani tohle, mohlo by se vám přihodit myšlení.

M. Prokop 19.1.2017 16:57

Re: Zajímalo by mne

Nemohlo.

P. Han 19.1.2017 16:04

Re: Zajímalo by mne

Každý to svoje. Václav Klaus byl na Gajdarovském fóru a to se konalo v Moskvě. Tak o tom píše. Na vás holt zbyla jen ta prdel.

M. Prokop 19.1.2017 16:55

Re: Zajímalo by mne

jaké pitomosti ještě agent Rudolf z nenávisti ke svobodě obecně a ke Klausovi zvlášť vymyslí.

Případně jeho oddané přištěkávačky.

J. Lehký 19.1.2017 14:01

Zdravíme Hnojiště dějin..!

Vzpomínky Kazisvěta I. na "staré dobré časy"!

J. Václavíková 19.1.2017 15:21

Re: Zdravíme Hnojiště dějin..!

Přidávám se :-)))

P. Han 19.1.2017 16:37

Re: Zdravíme Hnojiště dějin..!

V nadpisu vám mezi "Zdravíme a "Hnojiště" vypadlo "z".

K. Křivan 19.1.2017 13:21

Kdyby Klaus neudělal nic jiného, než že nás zbavil Slováků

že nechal vyděrače Mečiara naběhnout na vlastní kudlu, tak už by udělal hodně pro Čechy a Moravu. Vznik Československa v roce 1918 byla chyba, kterou nešlo neudělat. Ale po vzniku Slovenského Štátu jsme se neměli ke společnému státu se Slováky vracet. Byla to chyba Beneše, který by se asi nestal presidentem, kdyby se po válce nešlo cestou obnovení starého Československa. Draze jsme za to jeho poválečné presidentování zaplatili.

M. Prokop 19.1.2017 13:25

Re: Kdyby Klaus neudělal nic jiného, než že nás zbavil Slováků

Jenže Beneš nebyl příčina, ale následek.

On i komouši měli masovou podporu, kupodivu víc v Čechách než na Slovači.

F. Houžňák 19.1.2017 13:37

Ono to spíš bylo tak, že kdyby se neobnovilo po válce

Československo, za což Beneš a další po celou válku bojovali, tak zůstaly Čechy a Morava Němcům a Slovensko Sovětskému svazu. Možná toho litujete, chápu.

K. Křivan 19.1.2017 13:43

Re: Ono to spíš bylo tak, že kdyby se neobnovilo po válce

Ano, lituji, že Slovensko nepřipadlo Rusům, a Čechy s Moravou nezůstaly v americké sféře. Myslíte, že by zůstaly Čechy a Morava poraženým Němcům ? To je opravdu směšné.

H. Lukešová 19.1.2017 14:02

Re: Ono to spíš bylo tak, že kdyby se neobnovilo po válce

No a teď nás Německo žene do záhuby. Víte o tom, že německý soud prohlásil, že podpálení synagogy je legitimním cílem kritiky Izraele?

http://pravyprostor.cz/nemecko-soud-rozhodl-ze-podpaleni-synagogy-je-primerenym-cinem-kritiky-izraele/

Do Německa se vrací antisemitismus a to ze strany muslimů. No jo, náckové a muslimové měli k sobě vždycky blízko. Německo se mi bohužel kvůli Merklovce a kopě muslimů do velké míry zprotivilo. Podporovat antisemitismus, země, která vyhladila 6 milionů Židů, z toho 1,5 milionu židovských dětí. No to je Němcům málo.