12.8.2022 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

RUSKO: Chudoba strmě roste, Putinovi to vyhovuje

Kreml podle ruského podnikatele žijícího v České republice chudobu neřeší. Naopak mu velký počet chudých vyhovuje, protože je může více ovládat. O problému rostoucí chudoby v Rusku jsme hovořili s Vitalijem Ginzburgem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pokoutný 19.5.2022 8:42

Pokud byste místo "občanů" použil výraz "dělnická třída" jste rovnou na úrovni příspěvků do Rudého práva ze 70. let, psaných uvědomělými příslušníky PS VB. Čest, soudruhu!

R. Langer 19.5.2022 9:12

Ano, soudruhů z Brusele, jako jste vy, se to evidentně netýká, co? Proto evidentně nevíte, o čem předřečník píše, co? ;-D

F. Navrátil 19.5.2022 10:04

Tak ať je po vašem. Žádná inflace a zdražení nejsou a fialová vláda je za svoji aktivitu při řešení problémů státu a občanů milována lidem, obdivována a respektována v zahraničí. Nebo je třeba ještě dodat něco o zásluhách Bruselu?

J. Černý 19.5.2022 7:41

Takovými blafy Putina neporazite

J. Prikner 19.5.2022 7:38

Chlapče, ten Putin má u tebe veliký minus. Ty ho opravdu nemáš rád a si víš proč.

R. Tesařík 19.5.2022 8:39

Vy ho mate rád?

J. Jurax 19.5.2022 16:47

No, jak tady čtu reakce, tak se tu milovníci Putina najdou ...

R. Vacek 19.5.2022 7:22

Tím, jak se u nás budeme mít stále lépe a lépe, budou podobné články o tom, jak se jinde mají špatně, stále potřebnější.

Příště by mohli napsat jak v Rusku nemají na elektřinu, na topení, na vodu a hrozí jim, že v zimě zmrznou.:-)

P. Kazo 19.5.2022 6:54

EÚ: Chudoba roste pomaleji. Brusel to má v zadnici.

R. Polášek 19.5.2022 6:28

Rusko zřejmě funguje dvojkolejně.

Jsou velká města, hlavně evropská, Moskva, Petrohrad, kde se žije na světové úrovni a kde jsou lidi na podobné úrovni jako u nás, chytré mobily, internet, počítače, ve fabrikách světové technologie atd. .

A potom je zbytek Ruska, rozlohou téměř celé Rusko, které je zaostalé a kde se žije běžně jako u nás před 50 a možná před 100 lety. S výjimkou televize nebo jiných věcí nutných ke státní propagandě nebo k zdání udržování moci a dohledu ruského státu.

Z toho prvního Ruska věrchuška čerpá zdání modernosti a pokroku Ruska. Lidi z tohoto Ruska udržují pokrokové technologie, které Rusové potřebují jednak pro svůj zbrojní průmysl a potom pro těch pár odvětví, které mají na světové úrovni. Energetiku, zvláště jadernou, těžbu ropy a plynu a nerostných surovin, kosmickou techniku atd

Z druhého Ruska věrchuška čerpá hlavně onu hrubou sílu, na které stojí ruský režim. Veškerou tu masu zmanipulovaných nevzdělaných lidí . Kteří jdou ochotně na smrt na Ukrajinu, aby Rusko dobylo další území, bohaté na uhlí , ocel, ropu a plyn a zavedlo tam stejnou ruskou dvojkolejnost. Masu lidí, kteří ochotně dřou v zaostalých fabrikách a zaostalých dolech na Sibiři . Masu lidí, kteří třeba ochotně vstupují do represívních složek a ve velkých městech rozbíjejí demonstrace proti válce na Ukrajině a bijí a zatýkají demonstranty.

Je akorát otázka, jak moc věrchuška nechce a jak moc nemůže podporovat modernizaci toho druhého Ruska.

V. Němec 19.5.2022 5:53

Propaganda je mocná zbraň. Mám už léta, takže pamatuji, jak známí, u nás žijící Řekové, po pádu chunty v Řecku navštívili koncem sedmdesátých let své tamní příbuzné. U nás žili v sídlišti "králíkáren" s podlahovým topením, samozřejmě teplou vodou, plynovým sporákem. Tam se po dlouhé cestě museli postupně mýt v neckách na dvorku (čímž nepředpokládám, že v jiných rodinách nebyl bojler a koupelna).

A onehdy jsem slyšel experta na energie Topolánka, jak pronesl "vždyť si to všichni pamatujeme, jak za bolševika byla teplá voda jen někdy, byly ty regulační stupně..."

Takže stačí, když my, generace seniorů, vymřeme a lež se pravdou stane. Topolánek se už k seniorům taky řadí, ale pro zisk bodů lže, jako když tiskne. Jako když byl ve vládě.

A takový je duch celého článku autora, který k bohatství své minulé vlasti přispěl jen tím. že z ní sprostě ukradl nějaké ty miliardy pro sebe.

R. Polášek 19.5.2022 9:49

tak regulační stupně byly a podle nich byla teplá voda teplá jednou třeba jen 50 st C jindy třeba 80 st C.

A u nás na vesnici jsme ještě do roku nějak 1970 měli teplou vodu na koupání a praní z kotle na uhlí typu Brutar. To znamená, že se hadicí napustíl kotel a potom se pod kotlem zatopilo a voda se tak ohřála. Teplou vodu z bojleru a splachovací záchod jsme pořídili až někdy v letech 1975 - 80. Podobně to bylo všude v okolí, toyto změny nastávaly v letech od 1970 do 1985 - 90.

P. Beneš 19.5.2022 10:44

No vidíte. A já jsem zase vyrůstal v sedmdesátých letech v bytě 4. kategorie, kde se topilo kamny na uhlí, byla jen studená voda a záchod byl na chodbě společný pro dva byty. Jako koupelna se využívala vana ve společné domovní prádelně, do které se voda ohřívala v pračce. Jediné vymoženosti byli plynový sporák a elektřina. A nebylo to v nějaké zapadlé vesničce, dům se nacházel pár set metrů od centra ÚL. Moje babička v tom bytě bydlela až do své smrti v roce 1992.

Takže ne každý u nás žil v paneláku s podlahovým topením, jako vy. Stejně , jako se ne každý Řek musel koupat v neckách.

P. Brich 19.5.2022 16:44

Tak si to s radostí brzo zopakujete?

J. Kostelanský 19.5.2022 1:05

Autor ještě zapomněl říct, že průměrný Rus žije v zemljance 2 metry pod zemí, o elektřině jenom slyšel a o splachovacím záchodě ani to. ;-D

J. Brunner 19.5.2022 0:23

Myslím, že Rusko na Vaší emigraci vydělalo, má o jednoho hlupáka méně. S námi je to horší.

J. Černý 19.5.2022 7:42

R^R^

J. Ziegler 19.5.2022 10:04

Jistě, když tu máme Brunnery a spol.