28.2.2020 | Svátek má Lumír


Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 95, poslední: 12.2. 2020 21:03, přehled diskusí

Š. Hašek 12.2.2020 20:19

To není Unie.

To je vojenské velitelství Berlína se svobodníky v Paříži.Jourová je myčka nádobí.

Uznávám, že jsem jednou hloupě hlasoval ....

Š. Hašek 12.2.2020 20:17

M. Pivoda 12.2.2020 17:53

Sdělení pro české rakváče:

Sen. Bernie Sanders’s win in New Hampshire on Tuesday night was fueled by young voters. Sanders won more of New Hampshire’s young Democratic primary voters than the rest of the field combined, according to exit polls conducted by Edison Media Research for national media. Sanders led the category of voters aged 18 to 29 with 51 percent of their votes. Former South Bend, Indiana, Mayor Pete Buttigieg trailed him with 20 percent of the youth vote, followed by Sen. Elizabeth Warren at 6 percent.

Google překlad:

Výhru senátora Bernie Sanders v New Hampshire v úterý večer podpořili mladí voliči. Podle průzkumů veřejného mínění, které provedl Edison Media Research pro národní média, Sanders vyhrál více u mladých mladých demokratických voličů z New Hampshire, než zbytek pole. Sanders vedl kategorii voličů ve věku 18 až 29 let s 51 procenty hlasů. Bývalý South Bend, Indiana, starosta Pete Buttigieg ho sledoval s 20 procenty hlasů mladých, následovala senátorka Elizabeth Warrenová s 6 procenty.

J. Hanzlík 12.2.2020 19:12

Starý pes Pivoda nepochopil nadsázku, ale velice bystře si všiml levicových studentů v New Hampshire, kteří s vymytými mozky z levicových univerzit plédují za socialismus, jak jej hlásá milionářský fanatik Bernie Sanders. Sen o socialismu, kde je všechno zadarmo a nikdo se nepřetrhne z principu selže všude. V USA nemá šanci. Umělou integenci (AI) ponechme jejím skutečným možnostem.

M. Pivoda 12.2.2020 19:30

"Sen o socialismu, kde je všechno zadarmo ..."

To je také jen Hanzlíkova nadsázka? O tom totiž nebyla nikdy řeč!

V. Petr 12.2.2020 21:03

Speciáklně levicová část Demokratické strany se domnívá, že peníze vznikají v bankomatu!

J. Hanzlík 12.2.2020 16:08

Je zábavné sledovat, jak nábožně očekává darwinisticko-ateistická smečka s marxistickým viděním světa příchod svého boha, nebo spíše bohyně v podobě umělé inteligence. Jaksi předpokládají, že UI bude nasycena bludem „vědeckého“ marxismu a podávána s gulášem patologického humanitářství. Neexistující proletariát je vládychtivými blouznivci nahrazován migranty, z nichž mnozí mají bohaté zkušenosti se zpustošením vlastní domoviny.

M. Pivoda 12.2.2020 17:16

Je zábavné sledovat ...

1. Jak lidé (jako J. Hanzlík), kteří o potenciálu AI (umělé inteligence) evidentně nic neví, se ji zde snaží degradovat. Na to jsem ale já dobře zvyklý. Vždyť před 30 lety jsem byl osmašedesátníkem a účelově překabátěnými komunisty vyhozen z VUT Brno, protože jsem se věnoval aplikaci české AI. Čímž česká ekonomika přišla o možnost získání technologické konkurenční výhody v nadcházejícím kapitalismu.

2. Je zábavné sledovat vzestup levicového myšlení v dnešním USA (už víte, kdo vyhrál primárky v New Hampshire?) - a dát přitom do souvislosti vysoký technologický potenciál pro zavedení reálného UBI (minimálního nepodmíněného příjmu) v USA již ve 30. letech 21.století.

Je velmi zábavné sledovat, jak starého psa nelze naučit novým trikům.

J. Jurax 12.2.2020 19:42

Ehm ... ctím Váš názor, ale po mém soudu jste napsal s tou darwinisticko-ateistickou smečkou pošetilost srovnatelnou s těmi, jimiž nás tu oblažuje UI Pivoda.

J. Fridrich 12.2.2020 15:38

" Přidá se, podle vás, časem k Británii někdo další a opustí EU?" - Myslím, že pod " palbou " Bruselu dozrávají k odchodu z NYNĚJŠÍ EU další země - Polsko, Mad'arsko, tlačit bude také Salvini v Itálii a snad i občané v dalších zemích, kde budou mít dost toho sebezničujícího experimentu těch pomatených levicových lídrů vedoucích nyní Evropu k ROZVRATU...

Poválečný projekt spolupracujících zemí Evropy byl jistě správný..

D. Stirsky 12.2.2020 15:31

Řešení tu je a to přestat hrát komedii a uvažovat o SSE.

M. Pivoda 12.2.2020 12:28

Zaujalo mne jen následující nepřesné Kurasovo sdělení, cituji:

"... revoluční úlohu proletariátu (zbohatlého a tudíž neexistujícího) nahradil různými skupinami vnímanými jako perzekvované, a strategii násilné revoluce a svržení vládnoucích institucí nahradil infiltrací těchto institucí zradikalizovanými intelektuály trpícími pocitem viny z pomyslného podílu na oné perzekuci.Společnou mají oba vášeň pro umlčování nesprávných informací...."

Hlavní chyba Marxismu i minulých komunistů spočívala v tom, že po provedené (jakž takž úspěšné společenské) revoluci podcenili konkurenční stav, který nastal mezi starým kapitalismem a novým socialismem (reálným). A ten konkurenční střet komunisté nutně prohráli s vyčuranými Pepíky, kteří vstupovali do KSČ nikoliv kvůli vzdálenému budoucímu komunismu, ale kvůli jejich bezprostřednímu osobnímu prospěchu. O tom s vámi dnes může upřímně pohovořit například profesorka Válková, jak kdysi křivě skládala přísahu věrnosti komunismu.

Budoucí revoluci již nezpůsobí revoluční masy pracujících, ale revoluční technologie, tzn. včetně umělé inteligence, kterou tak obtížně zažívají dnešní důchodci. Technologický potenciál naší budoucnosti je úžasný a společnské změny s tím spojené, budou určitě také radikální. Radikálně úžasné, nebo radikálně hrozivé. Proto se o tom zde raději nediskutuje. Toto je nereformovatelný stav, nikoliv EU.

V. Petr 12.2.2020 13:10

Člověče, co dokáže ta Vaše umělá inteligence? Vrcholem je, když dokáže proběhnout bludištěm. No a teď už dokáže řídit vozítko na Marsu a to ještě ne vždy. Nemá to ani inteligenci ještěrky!

Nemyslím si, že by to dokázalo nahradit myslící bytost, dokonce ani psa ne, k tomu je ještě sakra daleko!

M. Pivoda 12.2.2020 14:02

AI nemusí nahradit celého psa. Většinou stačí nahradit jen jeho vynikající čich. A to dnes už AI umí.

J. Jurax 12.2.2020 18:57

Ehm ... takže AI umí nahradit čichové receptory dotyčného psa?

Protože bez receptorů s citlivostí odpovídající čichovým buňkám psa je AI nahraná, nebude mít data ... :-)

Š. Hašek 12.2.2020 20:16

Pane Vaňuro, jasný souhlas.

Dnes v autobuse jsem byl svědkem, jak hýkající mládež byla úplně hotová z toho, že mají na displaji celý jízdní řád MHD v Práglu. Úplně se cítili, že jsou řediteli každého řidiče!

Uznávám zároveň, že toto "nevystihuje celou problematiku".

D. Stirsky 12.2.2020 14:18

Plný souhlas. Internet, sociální sítě, digitalizace všeho - toť větší darda než když začal parní stroj. Tomu šlo koneckonců porozumět, děti dostávaly miniatury strojů jako dárky. Tomu, že z jedné kanceláře píšu tento příspěvek a že se okamžitě zobrazí na Psu a mně na monitoru, lze porozumět jen stěží, nejsem-li IT specialista. A to je jen jeden příklad z tisíců.

J. Jurax 12.2.2020 18:52

No, ale děti, jejichž praprapradědečkové dostávali k porozumění ten parní stroj, tomu internetu etc. dnes rozumějí na stejné úrovni jako ta dítka tehdy dumající nad parním strojem.

P. Brich 12.2.2020 15:28

Také říkám, že nejlepší společenský řád budovali špatní lidé = Slované. Ostatně sám taťka zakladatel se o nich vyjadřoval pohrdlivě.

Socializmus je německý vynález, a proto byla vynálezci v Trevíru vztyčena socha v nadživotní velikosti. Na východě byl experimentálně ověřen. Také pár Němců v NDR pocítilo laskavou všeobjímající náruč socializmu.

Když se Němci poučí, kde soudruzi z NDR udělali chybu, rozpálí cestu k zářným zítřkům na plné pecky. A my pofrčíme s nimi.

Začne se vysokým zdaněním masa, budou se rozdávat masopustní řády za zásluhy o bezmasé stravování a úspěšně se dovrší boj s Velkým Satanem - uhlíkem a jeho nohsledem, kysličníkem uhličitým. Proč zrovna Velký Satan? Protože v ÚV už budou mít imámové naprostou většinu.

V. Petr 12.2.2020 17:23

Ale ti imámové nebudou bojovat proti zlému CO2. Více je totiž zajímá ekonomický rozvoj vlastních zemí...

P. Grigar 12.2.2020 18:38

..pane Pivodo, možná by bylo vhodné a z vaší strany jistě i přínosné otevřít fundovanější diskusi právě o té temnější variantě vývoje AI. Kousněte do kyselého jablka, budu velmi pozorný posluchač..

J. Jurax 12.2.2020 18:59

Musíte Vy tady furt dokazovat, jak je je UI pořád nedokonalá ... :-)

R. John 12.2.2020 11:37

A je to tady... to staré "spasitelství východní" ...prý zachráníme Evropu... to východní verbežovité slovanstvo, co neumělo ani spasit sebe a jen velkozlo vytvořilo...běžte někam autore...

V. Petr 12.2.2020 11:46

Jednoho "spasitele" ze západu jsme tu už měli. Jmenoval se Adolf Hitler...

R. John 12.2.2020 13:09

Patalogie se vyskytne občas v každém národě, ale na rozdíl od slovanstva se z toho nikdy nestal trvalý systém.... voni hlavo...

V. Petr 12.2.2020 13:19

Kdyby nebyl nacismus poražen vojensky, jak dlouho by trvalo, než by z Německa zmizel?! 20 let, 40 nebo ještě déle? Němci se nacismu drželi až do hořkého konce a když prohrál, páchali mnozí sebevraždy!

A jak dlouho by vydržel komunismus, kdyby ho západní socialisté často nepodrželi? Mig 15 měl např. motory britské konstrukce, které Stalinovi prodali tamní socialisté! Vždyť oni dokonce přemluvili Jelcina, aby neotevřel archivy, ze strachu, že by to poškodilo "skvělou socialistickou myšlenku..."

R. John 12.2.2020 15:30

Kecáte bludy pro vobludy....

V. Petr 12.2.2020 17:30

Co z toho, co jsem napsal není pravda? Hitler vydržel 12 let a svrhly ho zahraniční armády, nikoliv Němci. A náš socialismus vrátily do lůna pravého komunismu, po 20 letech, během kterých fakticky zkrachoval, zase jiné zahraniční armády.

Mimochodem, rozsudek nad polskými důstojníky v Katyni podepsalo 7 soudruhů, Stalin, Berija (Gruzíni), Mikojan (Armén), Kaganovič (Žid) a tři Rusové, Vorošilov, Molotov a Kalinin. To jen k těm Slovanům.

R. John 12.2.2020 17:36

Nematlejte tady dohromady rozdílné věci.. vy semiotiku... Začali jste tady pořvávat, že EU je zlotřilá, jak bolševismus...a že jí "východ" spasí....nespasí, jste šutrem na krku jiných... toť je pravda, vy chytráku...

J. Jurax 12.2.2020 19:30

No, přinejmenším u těch motorů MiGů-15 je to pravda. Nejdostupnější je přesvědčit se na Wiki, která praví doslova:

"Britská labourstická vláda povolila společnosti Rolls-Royce vývoz 25 motorů Nene do SSSR. Sovětský svaz tehdy neměl domácí motor vhodných parametrů pro připravované vysokovýkonné stíhačky. Proto byla Klimovovou konstrukční kanceláří vyvinuta kopie motoru Nene pod označením Klimov RD-45, ten byl použit ve stíhacích letounech MiG-15. Na jeho základě byl později vyvinut motor Klimov VK-1 o tahu 26,5 kN, tedy výrazně více než původní vzor. Motor Klimov VK-1 byl použit k pohonu stíhacích letounů MiG-15bis a MiG-17.