2.8.2021 | Svátek má Gustav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bowman 13.6.2021 12:45

Biden jistě ví co dělá. Jistě mu radí i jeho syn, který je expert na energetiku a několik let seděl ve správní radě jednoho takového gigantu na Ukrajině. Papínek dokonce nechal odvolat prokurátora, který celou tu firmu vyšetřoval za korupci, výměnou za zahraniční pomoc Kyjevu od Obami.

Celou historkou se vytahuje na kameru.

To následně rozmáznul Trump a jeho právník Rudy se dokonce vytasil s Hunterovým laptopem, kde je těch kšeftů víc (Čína, Kazachstán, Moskva) a jiných nepravostí (crack a dost možná nezletilá děvčata). Tak se Biden zřejmě rozhodl ukončit s Ukrajinou družbu.

Rudymu nedávno FBI zabavilo veškerou elektroniku ale ty hardisky z Hunterova laptopu si údajně odmítlo převzít, ikdyž to byla povinnost dle soudného příkazu. I agenti FBI mají pud sebezáchovy?

Bývalí němečtí kancléři odcházejí pracovat do ruských energetických gigantů (Schroeder). Tak dává rozum, že je zájem na Nordstream 2 bez ohledu na nějakou energetickou bezpečnost. A Putin Němcům nikdy nevadil, než začal zakazovat Pride Parades. A to Poláci dělají taky.

Trošku upozaďen je jiný projekt. Trubka z Kataru přes Sýrii a Turecko do Bulharska. Konkurence Nordstreamu a nejspíš hlavní důvod angažovanosti Ruska v tomto regionu. Ne že bych se chtěl s tím regionem svázat trubkou. To to radši budu tahat v kbelíkách.

J. Jurax 12.6.2021 18:02

Pokud se nemýlí výzkumy volebních preferencí, je Pirátů a jejich sympatizantů tolik, že si migranty rozeberou iniciativně a zcela dobrovolně sami, na nikoho dalšího už se nedostane. Pravil pan profesor, osvědčiv tak opět svůj smysl pro srandu. Neboť jestli něco zaručeně nehrozí, tak tohle.

Piráti i jejich sympatizanti jsou sice blbí nebo navedení, ale tak blbí přece jen nejsou. Myslí to jako obvykle tak, že náklady na jejich vstřícnost k nelegálním migrantům samozřejmě neponesou oni, ale všichni daňoví poplatníci. Oni - ti Piráti a jejich sympatizanti - osvědčují svou progresivitu již deklaraci své vstřícnosti, takže po nich žádný nemůže spravedlivě žádat, aby si ještě k tomu migranty nakvartýrovali domů a živili je za své. Tuhle progresivitu nechť osvědčí zase jiní!

V. Petr 12.6.2021 14:49

Babiš řekl, že piráti chtějí "multikulturní EKOfanatický pirátostan!"

J. Jurax 12.6.2021 18:03

I slepé kuře může nalézti zrnko :-)

M. Hoblík 12.6.2021 11:36

Jaký div, Kyjev není středem vesmíru?

P. Pepax 12.6.2021 10:24

Poslední věty článku mě velmi pobavily, asi se zeptám voličů pirátů (jestli mi prozradí že je volili), jestli si už podali žádost o ubytování migranta.

M. Hoblík 12.6.2021 11:35

DAlší pitomec, který uvěřil Babišově propagandě?

K. Zangl 12.6.2021 12:47

To není Koblihova propaganda, to je fakt. Bartoš se aktivně zúčastňoval pro-migrantských průvodů a odmítače označoval za nácky.

V. Novák 12.6.2021 13:36

Ale mezitím "prozřel"!

J. Jurax 12.6.2021 18:15

Jak správně v článku podotknuto, byť v jiné souvislosti, pokud chce mít po volbách takovou sílu, aby přijímání migrantů - samozřejmě dobrovolné, žádné z brusele oktrojované kvóty - prosadit mohl, musí před volbami tvrdit, že změnil názor. Když také díky tomu tu sílu bude mít, tak holt opět prohlédne. Zase zpět. Neboť tak káží z brusele.

R. Langer 13.6.2021 20:12

;-D ;-D ;-D

V. Novák 12.6.2021 9:56

Jakým právem požaduje kyjevští banderovci, aby je Rusko živilo? A jakým právem to požadují USA?

Pokud chtějí USA, aby kyjevští nepřišli o ty cca 3 miliardy USD ročně za tranzit, pak nechť je Kyjevu kompenzují. Ale Blinken přišel s neotřelým nápadem - má je kompenzovat EU. Proč by to měla dělat, nějak nevysvětlil.

Š. Hašek 12.6.2021 10:08

Trefná poznámka!

Pokud bych byl finančně politickým gaunerem, pokračoval bych v dalším ožebračování Ukrajiny. Nabízel bych cukrátka, nesplnitelné sny, ........ a spokojeně pozoroval, jak si ti banderovci vzájemně prodávají vlastní babičky za "americký" groš.

Zdá se, že někteří Ukrajinci kdys (ale značně křivácky, gaunersky a neviděli si na špičku nosu) posloužili Hitlerovi, někteří slouží zas. Dalekým cizákům. Škemralové. Tak veliká země a škemrá!

Z. Lapil 13.6.2021 18:21

(Mnozí) Ukrajinci vítali Němce coby osvoboditele od Stalina. Možná prý kdyby Hitler nebyl arogantní vůl a choval se trochu slušně, mohl mít při postupu do Ruska krytá záda.

Formuluju opatrně, páč jsem u toho nebyl, ale dává mi to smysl. Rozkulačování, hladomor a snad i občanská válka byly tehdy novější historií, než je pro dnešek vstup do EU a do NATO.

L. Písařík 14.6.2021 8:06

Ukrajinci nepovažují Rusko za dojnou krávu kvůli plynu, obsluhují kompresorové stanice a starají se o údržbu. Paralela - za použití dálnice se taky platí.

V. Kain 12.6.2021 8:39

Jaký byl Babišův volební tahák v roce 2017?Naskákali mu na to i podnikatelé.Dneska má smůlu protože je prachsprostě podvedl.Může se opřít ještě o seniory,protože ti zapoměli co bylo v roce 2017.

Š. Hašek 12.6.2021 10:14

Vy se podivujete, že mnozí občané volí " toho řepkaře, pekaře a párkaře"?? Já se nedivím! Je totiž "takovým nějakým konkrétnem".

Proti Babišovi stojí politmudrolog, tibeťáci, bruselská vykulenka a komoušský námořní zloděj!

Nevolil jsem ho. Ale budoucnost voleb na podzim "může bejt hodně vostrá"!

P. Hák 12.6.2021 12:33

Taky bych volil pravici, ale jaksi žádná s reálnou šancí dostat se do Sněmovny není. Po Fialově (a Vondrově, viz rozhovor) příklonu k Bruseli a Pirátům se ODS odebrala po stopách TOP09. Lidovci jsou bohužel zcela nespolehliví.

Furt doufám, že se stane zázrak a nebudu toho kolotočáře muset volit.

J. Kostelanský 12.6.2021 5:01

Ukrajinci sú v oblasti politiky veľmocí naivní ako malé dieťa. Stále delia štáty na priateľské a nepriateľské.

Americkí politici, ale aj politici iných veľkých hráčov vo svetovej politike sa však opakovane vyjadrili vyjadrili rovnako: Štáty, a zvlášť tie najvýznamnejšie, nemajú priateľov a nepriateľov. Majú len svoje vlastné záujmy.

Preložené do našej reči, ak veľmoc uzná, že doterajší "priateľ" už môže byť brzdou jej záujmov, tak ho bez problémov hodí cez palubu. Ak sa pozrieme na históriu Západu, tak je plná takýchto zvratov.

I. Pávek 12.6.2021 7:31

Je příznačné, že nějaký pan Kostelanský to ví a naši politici ne. Pak páchají takové hlouposti, které vydávají za vrchol svého politického důvtipu. Z toho čiší otázka jak sláma z bot - jsou to vůbec politici nebo jen něčí loutky?

P. Čech 12.6.2021 9:13

Mám za to, že je to jinak. Jsou to lidé, povětšinou s holým zadkem a málo úspěšní v občanském povolání, kterým se nechce smysluplně pracovat. Jsou to lidé, kteří povětšinou chtějí hodně peněz za málo muziky.Nemusí to nutně být loutky, ikdyž také povětšinou jsou.Loutky politických stran a jejich ideologií. Že páchají hlouposti je obecně známo. A také proto je naprostá většina lidí nemá ráda a odsuzuje je.

P. Milan 12.6.2021 9:38

Co se týče Ruska, tak to je nepřátelské průkazně.

V. Novák 12.6.2021 9:52

Ve vaší hlavě...

J. Jurax 12.6.2021 18:18

Jo. Jak? Že by Vrbětice? Možná. A jak jinak?

J. Pospíšil 12.6.2021 4:34

Kyjev je na vedlejší koleji hlavně svou zásluhou. A tím myslím nejen to, jak pečovali o potrubí na svém území.

I. Pávek 12.6.2021 7:32

R^

P. Milan 12.6.2021 0:43

"Německo naprosto nutně potřebuje ruský zemní plyn, pokud má dodržet předsevzetí ohledně ekologizace své země a celé Evropské unie. Jestliže se nemá do budoucna spoléhat ani na uhlí, ani na energii z jádra, příliš možností už nezůstává. "

Lepší "ekologizaci" by Němci dosáhli s jaderkami.

Pro zeleného komouše Kellera zřejmě nepřijatelné.

P. Labaj 12.6.2021 1:34

Vy jste teď právě přiletěl z Marsu? Asi ano. Jinak byste přece nemohl napsat něco takového, že by snad Němci vsadili znovu na jaderky.

Takže slušná minela. Podobná, jako když titulujete pana Kellera "zeleným komoušem".

P. Dvořák 12.6.2021 4:08

Buďte tak laskav a přečtěte si příspěvek P. Milana ještě nejmíň 3x.

Hotovo?

Tak mi teď vysvětlete, kde je tam napsáno něco o tom, " . . . že by snad Němci vsadili znovu na jaderky."

Děkuji.

P.S. O tom, že kdokoliv by lepší ekologizaci (bez uvozovek) dosáhl s jaderkami, snad není třeba pochybovat. Nebo vám ekologičtější připadají občas se točící větrníky nebo občas energii vyrábějící soláry? Ne, už to mám. Nejekologičtější je pracně a energeticky i chemicky náročně pěstovaná a zpracovaná sušená kukuřice.

A. Pakosta 12.6.2021 8:10

Ale to jste vedle, Dvořáku. Kukuřici můžete ve výsledku jenom spálit (nebo líh, co z ní vyrobíte), a tím - ó, hrůza - vzniká ten děsivý jedovatý plyn - oxid uhličitý!!! Kdepak, energetickou soběstačnost budeme řešit na úrovni domácností. Každý bude mít doma šlapací generátor (první příklad byl k vidění už před lety ve filmu Saturnin) a když bude chtít svítit, bude šlapat! Získá tím navíc kromě energie ještě fit postavu.