7.12.2021 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Jsou přesvědčeni, že budují lepší svět

Je třeba si uvědomit, že na americkou administrativu čeká nezastavitelná volební bouře, která ji asi dále oslabí. Americká společnost zjevně ztratila schopnost akceptovat vítězství toho druhého, což je základ demokracie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 3.9.2020 15:37

"Podle poslankyně TOP 09 Heleny Langšádlové se totiž lidé v minulosti naučili přijímat slova a činy nekriticky a především starší lidé mají v sobě vzorce výuky z doby komunismu, a tak se ztrácejí v realitě a jsou náchylní věřit téměř čemukoli."

Inu, ta dáma je prostě blbá, diplomatičteji se to říct nedá.

Právě starší lidé si pamatují, mají zkušenosti a v neposlední řadě mají v sobě vzorce výuky z doby komunismu, kteréžto vzorce velí číst mezi řádky a nevěřit všemu, co je v médiích. A hlavně nevěřit věrozvěstům šťastných zítřků, jen co odstraníme tehdy buržousty i drobné řemeslníky a soukromé zemědělce, scelíme lány, zabráníme ideologické diverzi rádia Svobodná Evropa a vybudujeme komunismus.

Dnes tytéž vzorce velí zase nevěřit věrozvěstům šťastných zítřků, jenž nastanou, odstraníme-li klimaskeptiky a euroskeptiky, rasisty (ale jen bílé), islamofoby, popírače existence 55 pohlaví a příznivého vlivu imigrace, potlačíme na síti a vůbec všude hate speech a fake news a vybudujeme bezuhlíkovou společnost.

J. Vintr 3.9.2020 16:03

Přesně tak, vymyté mozky mají mladší generace, které nemají žádnou zkušenost a byly vystaveny působení "vzdělávacího systému", který není ničím jiným než systematickým oblbováním.

V. Chrastina 3.9.2020 22:10

Pane Juraxi, máte můj souhlas obzvláštěpak s posledním odstavcem Vašeho příspěvku do pranice. Po pravdě je bohužel očividné, že s eurohujery to už pomalu jde na ostří nože, neboť otevřeně schvalují černé, ale i bíločerné vraždění a loupení v mnoha městech USA. Inu jak se zdá, řadí se sami k bíločerným obdivovatelům BMR a zločinecké Antify. Holt jsou jako oni. Tož tak!!

M. Pivoda 3.9.2020 12:59

V USA (a i v celém světě) probíhají technologické změny, které svým významem přesahují momentální politické střety. Takže bez ohledu na to, kdo vyhraje volby v listopadu 2020, ve 30 letech 21. století začnou lidé houfně přicházet o práci v důsledku technologického pokroku.

A pokud si ti lidé (svým dnešním řvaním) nevynutí minimální nepodmíněný příjem už teď, kdy je "kapitalismus" ještě stále potřebuje, pak už si nevynutí vůbec nic, protože pak je "kapitalismus" už nebude potřebovat vůbec - a tím také jim ani nebude potřebovat naslouchat.

Žil jsem cca 1 rok v Americe a cca 1 rok v Karibiku, protože jsem byl v září 1991 vyhozen z VUT Brno, abych tam nemohl rozvíjet aplikaci českého systému umělé inteligence.

J. Vintr 3.9.2020 16:00

A to si jako myslíte, že si ten zlý kapitalismus bude moci dovolit nechat většinu lidí bez příjmů?

M. Pivoda 4.9.2020 12:46

Replika J. Vitrovi:

A to si jako myslíte, že dnes (tj. v roce 2020) někdo z vlivných politiků v České vládě snad naslouchá řvaní "Milionu chvilek pro demokracii" (i kdyby snad dohromady těch řvounů skutečně byl i milion)???

Poučení: Začali řvát pozdě.

J. Vintr 3.9.2020 10:18

Včera jsem zaslechl zprávu, že nějací američtí "vědci" na univerzitě přišli na to, že spisovná angličtina je rasistická, protože prezentuje bílou koloniální nadvládu nad černochy, kteří se spisovnou angličtinu nenaučili a mluví "afroamerickou angličtinou". Jen nevím, co s tím soudruzi budou chtít dělat. Že by se třeba místo spisovné angličtiny začal jako úřední jazyk používat černošský žargon?

P. Moravčík 3.9.2020 12:29

A nebolo by zábavnejšie, keby sme namiesto slova "piano" použili výraz v pidgin english: "Čierny skrinka, čo pani bije a ona vreští?!;-D

J. Jurax 3.9.2020 15:45

Abychom se nedožili doby, kdy politicky korektní bude jedině ta pidgin english. Jedinec mluvící normální angličtinou bude vyhozen z práce a dehonestován jako rasista ponižující černoušky. Pardon, Černoušky. I když bude černý jak bota.

D. Polanský 3.9.2020 9:37

To je největší problém všech demokracií, akceptovat vítězství toho druhého. I u nás lidi vyváděli, když vyhrál Zeman. A jak. Dokonce se pohádali v rodinách a spolužáci tlačili na ty spolužáky, kteří otevřeně řekli, že budou volit Zemana. Jo, jo respekt a úcta k vítězi, pokud to není ten můj kůň, dává mnohým zabrat. Jsou to demokrati hubou a ne srdcem.

J. Ganaur 3.9.2020 15:37

Jenže, když vidíte jak to řídí směrem do (_!_), tak je těžké mlčet.Zvlášť, když tito voliči pak svádí všechny problémy z toho plynoucí na ty druhé.Asi je to způsobeno tím, jak to vyjádřil CH.Bukowski (?):"Problém dnešního světa je ten, že inteligentní lidé o sobě neustále pochybují, kdežto hlupáci a psychopati jsou plni sebevědomí!".Chybí pohnání k odpovědnosti nejen za zločiny, ale i chyby.

J. Jurax 3.9.2020 15:49

Ano.

Inteligent o své pravdě neustále pochybuje, kdežto blbec je si svou pravdou naprosto jist.

A ovšem jako nepopiratelný inteligent jsem si svrchunapsanou pravdou naprosto jist.

J. Fridrich 3.9.2020 9:09

Dnešní společenský vývoj na Západě je zcela škodlivý, on ve své podstatě staví proti sobě ženy a muže a snaží se rozpoutat boj o dominanci - a to v nepřirozené a nepřátelské podobě.. Také na tak zvaném Západě se rozšiřují podivné a nerozumné tendence - a to i u vůdců těchto zemí.. Jedná se hlavně o „ zbožštění „ menšin.. A to nejen LGBT, ale i jiných menšin, až po zločince, kteří mají nyní téměř více práv než napadený-okradený-poškozený.. Kampaň Mee too - i když je to neradostné čtení, někde na pomezí smíchu a pláče nad dnešním vývojem na Západě.. Největší dnešní nepřítel a také " ohrožený " druh lidské společnosti je opravdu " bílý muž " jak píšete.. Pokud je tento bílý muž ještě ke všemu úspěšný a zámožný heterosexuál, tak je to ještě horší.. V kurzu jsou nyní ženy černošky, nezaměstnané, rozvedené s cca sedmi nezaopatřenými dětmi, které nyní zjistili že jsou lesby a muži jsou vlastně agresívní a odporní - a hlavně které nic neumí a jsou ve společnosti zcela NEPOUŽITELNÉ - takové neosahávané, zvláště ještě když jsou zakyslé a nehezké jsou nyní v kurzu.. Myslím, že by se Freud s Jungem divili, že už se nejedná o 4 % populace..

Ze světa odchází ZDRAVÝ LIDSKÝ ROZUM, smysl pro vnímání REALITY, znalost a poučení z Historie - a přichází IRACIONALITA. Velký podíl na tom má nadprodukce levicových " intelektuálů " z universit a vysokých škol Západních zemí..

Přibývá lidí kteří věří zcela přihlouplým konspirativním teoriím, čtenářů Blesku, sledovačů primitivních seriálů a stupidních reklam v televizi, odmítačů očkování svých dětí a naopak příznivců rodit děti v obýváku a pod.....

Hodně lidí věří všemu co " objeví " na NETU, např. že Američané nebyli v r. 1969 na Měsíci ( ten radarový odražeč a vozítko Lunar Rover tam asi poslali Američané poštou a milion Američanů a tisíce novinářů se dívali asi na film o startu Saturnu 5 z mysu Canaveral v kině.. ), WTC-dvojčata v NYC si odpálili atomovou pumou sami - jak napsal jeden Ruský akademik..

J. Lukavsky 3.9.2020 8:39

Máte pravdu. Základem vědy je, že "de omnibus dubitandum est" = vše jest zpochybnitelné. Základem náboženství zase je, že o dogmatech se nediskutuje. Ale i v teologických diskusích byl tzv. advocatus diaboli, který povinně hájil ďábla, čili opak. Dnešní věda se ale nezadržitelně sune do formy náboženství, vyznačuje se svatým zápalem, neznalostí faktů a ostrakizací oponentů. A to bude konec vědy jak ji známe. Problém je, že všechny tyto revoluce nakonec sežerou i svoje děti. Nebo spíš naděje nežli problém. Nakonec se vybijou navzájem. Probatum est. J.L. end

R. Langer 3.9.2020 9:38

Církev musí ďábla hájit z principu, nebylo by totiž jinak čím strašit jak věřící, tak bezvěrce. Bez něho jim to nebude fungovat... ;-)

J. Vintr 3.9.2020 10:40

Vy toho asi víte o náboženských věcech hodně málo ....

D. Polanský 3.9.2020 9:39

Představte si, že by de nelikvidovaly mafie mezi sebou, tak dnes celý svět ovládají mafie. Policie by neměla šanci.

J. Nevrkla 3.9.2020 8:35

Zúčastnil jsem se přednášek o změnách klimatu s negativním vlivem na městské prostředí a jak to řešit. Když jsem pak soukromě mluvil s jedním přednášejícím profesorem a řekl mu, že mám dojem, že jde hlavně o soukromý byznys, řekl mi - máte pravdu.