31.5.2023 | Svátek má Kamila


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Biden a volby? Nová fakta

Ve Vídni se dohodlo zrušení přibližně tisícovky ekonomických sankcí u pojišťoven, na lodní dopravu a export ropy, zavedených Trumpovou administrativou. Íránu se tedy vrátí asi 150 miliard dolarů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Holub 4.7.2021 20:04

Dekuji ze jste me upozornil na Overtonovo okno. Ja ted ctu "So far, so good" od Jana Novaka o bratrech Masinovych (a Paumerovi), a zasnu, a obdivuji se jejich odvaze. V te dobe jsem by 10-13 let, a uz jsem se bal. Ja bych moh', jako clen profesorskeho sboru (bez tenure), zacit debatovat s presidentem nasi university. Jenze kdyz me vyhodej', tak budu mit vymluvu ze jsem nemoh' dokoncit svou praci... "To neni moje vina ze jsem neuspel v me profesi..". Vetsina (ne vsichni!) profesoru v Americe (baby boomers) de facto nenavidi Ameriku, a osobne jsou to svine (jak rikal Kissinger, "the reason that university politics is so vicious is because the stakes are so low"). Co mam delat? Doufat ze se to Overtonovo window posune smerem ke zdravemu konservativnimu stredu? Doufejme, ale nechce se mi to risknout... Nema cenu chodit kolem horke kase - jsem zbabelec.

M. Mařák 4.7.2021 18:57

Dal jsem to i nahoře pod úvodník, ale když jsem se již včera rozepsal o Marine Le Pen, přidám to i tady. Blonďatá Máňa dnes měla na sjezdu strany projev a myslím si, že z toho jejího Topolánkovského rozkročení Okamuru s Orbánem normálně vomejou, nebo co.

Prý je nutné, aby strana nezůstala uzavřená a je třeba ji otevřít všem politickým, proudům, občanské společnosti, asociacím a tak...

No toto, se z těch francouzských národovců stává úplný Václav Havel.

Neuvěřitelné.

A. Fürbacher 4.7.2021 17:31

Na Západě vládne sluníčkovská banda různě tolerantní k migraci Shengen k ničemu. K znovuosamostatnění republiky už nemáme obyvatele.:-(:-/

D. Bowman 4.7.2021 13:56

Vy asi budete z DELLu co?

D. Bowman 4.7.2021 13:50

Nechci malovat čerta na zeď ale pokud se výrazně neomezí volební práva, tak cesta ven není. Pouze pomalejší sešup.

Musel by se stát zázrak a hodně lidí by muselo tzv. osvítit. Tj. přestali se Bát a jako konsekvence i krást.

Vojenský (pravicový antiglobalistický) puč nepřipadá v úvahu. To může nastat, až se zhroutí schopnost státu se mu bránit tj. musí být ještě o mnoho hůř.

Zatím se právo vymáhá velmi dobře. Veterána na kterého Antifa v Austinu namířila AK47 a on chlapce zastřelil, včera zatkli a obvinili. A takových případů je víc. Opačně to nefunguje. To už musej hodit molotov do policejní stanice, aby je hned druhej den nepustili.

Jistě vám neuniklo, že FBI a Armáda jasně razí, že největší nebezpečí je bělošský supremacismus resp. bělošství samotné. On to zkusil už Obama, ale v té době byli ostřílení veteráni ještě mladí a tak okázalých čistek v armádě rychle nechal. Radši potajmu vyměnil generalitu a veterány nechal houmelesit a střílet se. Dnes jim to prošlo bez problémů.

A jak dopadne protest patriotů dali jasně najevo s Ashlii Babbit. Nejen že ostrostřelce nesoudí, oni ho ani nevyšetřují. Dokonce ani nevíme, kdo to byl. Podle mě mu neujeli nervy. Byl jasný statement. Nebojíme se střílet ženský, když na to přijde.

D. Bowman 4.7.2021 13:31

Rovnost příležtostí? A to je co? Pokuty za diskriminaci. Povinnost neodmítat xy. Tj. nesvoboda.

A Demokracie v univerzálním volebním právu (hlas zločince roven s hlasem vašim) je za tim narůstánim socialismu. Najděte si traktát o BioLeninismu.

Liberalismus nikdo neviděl už od progresivisty FDR resp. FED. Ale i chabé napodeboniny alespoň generují trošku prosperity za krátkou dobu viz. to Německo. Od 70. let, po SocDem revoluci z let předešlých, se jejich HDP sotva plouží. A jsou na tom dobře, protože ostatní jsou ještě větší socialisti.

https://www.youtube.com/watch?v=Xm5FxwRMs78

D. Bowman 4.7.2021 13:16

Slyšel jsem od amíka pár dobrých rad, jak být nevyhoditelnej. Nevím zda jdou uplatnit na cizince ale radí:

Změnit si úředně pohlaví na F.

Když jde do tuhého, prohlásit se za trans-černocha. V našem případě se může hodit, že Sdružení People of Color, zaneslo Slovany na svůj seznam.

Pak samozřejmě nesmíte mluvit o politice. Černocha Republikána zrušej jak nic ani nemrknou.

Když vás někdo napadane, že se neoblíkáte a nechváte jakož žena, stačí je uzemnit, jak si to dovolojí diktovat jak se má chovat a oblíkat žena ;-);-D

V. Novák 4.7.2021 13:03

Komunisty pozavírali první. Byli organizovaní, stačilo přepadnout sekretariáty a zabavit seznamy členů.

Židy museli složitě vyhledávat pomocí děrných štítků firmy Hollerith (dnes IBM), protože se 90% nahlásilo jako Němci.

J. Vintr 4.7.2021 9:59

Je asi pravda, že tento vývoj není možno zvrátit "legální" cestou. Chtělo vy to zřejmě někoho, jako byl blahé paměti generál Pinochet. Třeba se někdo takový najde. V Americe pořád asi žije drtivá většina normálních lidí. Jenže je také pravda, že dnes už je společnost díky elektronice tak dokonale "profízlovaná", že by někoho takového odhalili a zlikvidovsli možná dřív, než by ho samotného napadlo se do něčeho takového pustit. I Trumpa měli určitě celou dobu pod kontrolou pomocí spousty svých lidí kolem něho.

P. Milan 4.7.2021 9:42

Ano, extrémy nefungují. Momentálně máme extrém přílišného přerozdělování a přílišné regulace. Takže snaha Svobodných míří správným směrem.

Problémy přináší vše. Jde o to, aby jich bylo co nejméně.

P. Milan 4.7.2021 9:39

Svoboda je dokonale slučitelná s rovností i demokracií, ale musí to být rovnost příležitostí a ne rovnost výsledků.

Ti Němci po válce, to byl spíš ordoliberalismus a ten nejlépe funguje právě v Německu.

J. Vintr 4.7.2021 8:54

Je pravda, že ve školství se už podařilo dokončit Overtonovo okno. Z instituce, která původně vzdělávala mladé lidi, se stala instituce, která produkuje blbce s mozky, vymytými levičáckou propagandou. A nejen v Americe.

M. Mařák 4.7.2021 7:41

Další "znalec" francouzských poměrů dohasil...

:)

R. Holub 4.7.2021 6:11

P. Bowman ma ve vsem pravdu. Jen bych dodal ze rust skolneho v Americe asi 2.5 x rychlejsi nez inflace je zpusobeno federalni vladou. Spousta penez jde na platy byrokratu, jako vice-prezident (prorektor) na pomoc cernochum, Hispancum, puvodnim Indianum,,,, Vsichni maji platy kolem $200K rocne, dale koordinatori a pod. Pokud nedosahnou paritu (13% cernochu vy fyzice, 50% zen atd.), tak maji problemy s granty. Je uz mnoho let vice administratoru nez profesoru. Dale je pravda ze i ja, konzervativec, si netroufnu nic rict' protoze se bojim ze me vyhodeji (nemam tenure, jsem jenom na dvourocnich kontraktech). Je to skutecne hrozna situace. Ja je potrebuji, oni me ne, kdyz nejsem politicky korektni.

D. Bowman 4.7.2021 4:48

Ti studenti v USA jsou zadlužení díky státem garantovaným půjčkám na šitózní obory.

Outsourcovat strategickou výrobu je jistě chyba. Státní podpora se může prodražit ale to nemět vyrábět čipy ještě víc. Dogmatičtí Libertariáni si neuvědomují, že obchodovat s nepřítelem nebo otrokáři by mělo být nezákonné.

Zvášť pokud volný obchod fakticky neexistuje - ty smlouvy mají tisíce stran. A Čína je oj-bává kudy chodí.

Největší skok udělalo USA a spousta jiných zemí jako Korea a Taiwan nebo Německo, Švýcarsko, Singapour, čím více liberální byly. Nakonec Čína taky.

Libertariánů se bát nemusíte. Absolutní moc stejně nezískají. A ne všichni u nich jsou anarchisti. Valná většina jsou Hayekovci a maximálně Minarchisti.

D. Bowman 4.7.2021 4:37

Ona je tuneluje ta falešná opozice ODS a částečně TOP, jejíž voliči si nejsou schopni uvědomit, že svoboda je neslučitelná s rovností nebo dokonce demokracií, protože čtou furt ty smaé levičácké plátky a jsou převážně intelektuálové a byrokrati - na menšim státu by finančně prodělali.

Lidí co by si přáli maximalizovat svobodu je tady jistě víc jak 5% ale tak to stejně nic nevytrhne. Jen lze doufat, že až se levičáklm zhroutí, tak si ten Pinočech šáhne do programu Svobodnejch pro návod, jak nastortovat prosperitu, jako to udělali Němci po válce.

P. Milan 3.7.2021 22:45

Svobodným bohužel chybí zdejší liberální voliči. Prostě nejsou ...

P. Milan 3.7.2021 22:44

No pravda. Liberalismus to není, natož fešácký.

Klasický socialismus, v maceše národů korupční EU i ve Francii tak oblíbený.

Ať do druhého kola postoupí kdokoliv, bude to průser a snaha zachovat systém, kde se na francouzské stávkovací zemědělce skládá celá EU.

V. Církva 3.7.2021 22:36

Program Svobodných má hodně zajímavých bodů, nakonec to tvrdím i o Trikoloře. Samozřejmě je plno oblastí do kterých se nemá stát plést a plete. Hlavní problém Svobodných vidím v extrémní důvěře že svoboda jednotlivce a trhu nepřinese problémy. Ještě jsem v životě neviděl extrém který by fungoval. A myslím, že nebyl úplně ani v USA v době jejich svobody a prosperity.

Dle Svobodných vysoké školství ani věda a výzkum nemají být placeny státem. Možná, ale v extrémním pojetí diskutabilní. Zadlužení studentů v USA, které už dnes nejsou schopni ideálně splácet je známá věc. Polovodičová firma TSMC na Tajwanu která dnes prakticky převzala podstatnou část světové výroby polovodičů je dotována a podporována státem, včetně university, ještě víc pak Samsung v J Korei.

Svobodní říkají, že stát má zajistit bezpečnost a ochranu občanů. Správně řeší armádu, policii a soudy. Ne už tak ochranu mezinárodního trhu, know-how. Liberálové přeceňují vyváženost volného mezinárodního obchodu. To že Západ dodal technologie světu, neznamená že to bude fungovat i obráceně.

Když byly ještě USA silné v 70 tých letech, měli embarga a dřív i celní válku. Do kosmu se dostali za peníze daňových poplatníků. Jinými slovy byli ještě trochu liberální, ale ne extrémně šílení.

T. Veselý 3.7.2021 21:59

Mařák vy jste už diagnóza...

D. Bowman 3.7.2021 21:19

Pseudo-pravice...republikánská fronta. Oni radši staus quo, dokud se voda nevaří, tak se z hrnce skíkat nebude. Frogs.

Nejlepépe vystihnuté politické spektrum jsem viděl toto:

Trojúhelník:

C = Liberté

A = Egalité B= Stabilité

republikání se plácají hodně blízko Egalité. Demokracie a rovnost mají jistě jako posvátnou krávu, které obětují Liberté a trošku i Stabilité (to asi neni Francoise)

D. Bowman 3.7.2021 21:12

V Liberalismu nemáte povinnost nikoho živit, což je hlavní příčina migrace. A taky máte právo rozhodovat, kdo vám mlže vlézt na pozemek, což lze analogicky vztáhnout na stát.

I takovej AnKap Hoppe mluví o fyzickém odsunutí někoho, kdo by porušoval vaši svobodu - kriminalita, šaríja, komunisti atd.

Toť aspoň teorie. Naši Libertariáni tj. Svobodní jsou jasně za suverenitu v otázce, koho si sem pustit, odmítají EU vměšování a Euro vězení.

Jediný kdo to taky tak má jsou SPD ale ty mají na můj vkus moc socialistický a absolutistický program. Např. zrušení senátu apod. a taky nehodlají oslabit byrokracii. Až to po nich bezmou Piráti apod. nebude jim nic stát v cestě otevřít dveře kurníku.

M. Mařák 3.7.2021 20:59

"Ale vlažný fešácký liberalismus Macronův asi Francii dosloužil," podotkl "znalec" francouzské reality Benjamin Kuras.

Dnes má blonďatá Máňa a její národovci Rassamblement National v Perpignan stranický kongres. Levicové strany a odborové organizace svolaly protestní manifestaci společně proti ultrapravici, které se účastnilo pár tisíc lidí. Pominu-li pomýlené označení kolektivistických národovců za ultrapravici, chtěl bych poukázat na skutečnost, že do druhého kola prezidentských voleb s největší pravděpodobností opět postoupí Le Pen a Macron, no a opět jako tradičně zafunguje tzv. republikánská fronta. To si zase oproti pana Kurase myslím já.

V. Církva 3.7.2021 20:33

Tak jasně nástup progresivismu i komunismu v USA jste popsal dobře. Co se týká liberalismu, v bodech které popisujete by se skoro dalo souhlasit. Je ale faulem Islamizace? Je zákaz migrace z neevropských zemí liberalismus? Pokud je to zlodějina nebo faul tak asi ne pro arabské Muslimy.

Nejde mi o to, že to bylo špatně, jde mi o to, že to možná nebyl klasický liberalismus.

D. Bowman 3.7.2021 15:05

Tento týden, bylo v primárkách Demokratické strany v NYC "omylem" započítáno 130 000 testovacích lístků. Ten co prohrál (bejvalej policista černoch) proti tomu protestuje i skrze noviny. To může, protože je Demokrat ale asi mu to bude prd platný.

USA skončilo jako Republika definitvně, jakmile vykoply první Republikánské pozorovatele z míst, kde se kontrolují podpisy na poštovních lístkách. Ty čachry s počítáním beden lístků ve 4 ráno apod. to už je jen hřebík do rakve.

To jen dnes díky Internetu vidíme tu mediální manipulaci a podvody. Dříve ani nemuseli tolik podvádět. Stačilo tlačit vhodné kandidáty a protikandidáty jako McCain a Romney, kteří neměli šanci.

Před Internetem taky neměl šanci vyhrát někdo bez sponzorů a bez souhlasu majitelů médiálních domů.

US Republika skončila už za Great New Deal. Občas vystrčila prstíček jako za JFK nebo Regana a taky na ty se střílelo, protože byly nebezpečný pro Globohomo.

Všichni ostatní byli slaboši. Z Trumpa nechtěli dělat mučedníka a už mají dostatek moci, aby ho převálcovali podvodem.

Moc má ten, kdo má informace. A já se obávám, že Zpr.Služby jsou tam komprovitované už leta. V 90. letech začli nabírat z Univerzit bez ohledu na Patriotismus a to byl konec. Druhej problém je Israelská lobby. V kritický moment, kdy by bylo potřeba upřednostit US zájmy, tak se vzpouzej viz NeoCons (původem Trockysti) a jejich blbnutí na blízkém východě, místo starání se o Čínu a o middle class.

P. Milan 3.7.2021 14:57

Máte nějaké ponětí o představách Svobodných?

Vypadá to, že se vaše představy o nich poněkud míjejí s realitou.

A. Renjascu 3.7.2021 14:08

Přesto je stále dost lidí, kteří budou tvrdit, že volby byly ok, protože soudy rozhodly. Ačkoliv soudy nerozhodly, ale alibisticky se odmítly žalobami zabývat navzdory předloženým důkazům a stovkám lidí ochotných svědčit pod přísahou. Demokratická strana se dodnes zuřivě brání jakémukoliv přepočítávání hlasů a kontrole systému Dominium a snaží se taktéž zabránit přijetí zákonů k identifikaci voličů při volbách. A sociální sítě zuřivě cenzurují jakékoliv důkazy volebních podvodů. Demokratická strana udělala z USA banánovou republiku.

D. Bowman 3.7.2021 14:06

Tak Federální organizování voleb už je na stole.

Feds mají pod kontrolou dostatek na to, aby zatlačili. Skrze finance a fízly. Když bude někdo hodně nebezpečnej, stačí další fishing expedition (uděláte šťáru a ono se něco najde).

Dovolím si upozornit, že FBI šla proti sedícímu prezidentovi pomocí naprosto vyfabrikovanejch "důkazů". A ten agent resp. právník, co je pod tím podepsanej nedávno dostal veřejně prospěšné práce a už se jedná o jeho rehabilitaci, aby mu vrátili advokátní licenci. Kterou Guliiani ztratil během jednoho dne, protože proto.

Ty Republikáni v několika státech nemají pravomoce a finance a to hlavně na kampaň.

Znova opakuju za progesivisty stojí WallStreet, Sillicon Valley i byrokracie, včetně učitelských odborů. Kterým nedělá problém zaplavit ty státy připrchlíky a aktivovat riots na požádání. Austin Texas je modrej. Florida jen tak drží.

Swing states jsou naprosto koupený.

Progresivisti mají jasný cíl a plán. A půjdou na to přes mrtvoly. Republikáni jsou čajíček a ztrácí jeden zákop za druhym.

D. Bowman 3.7.2021 13:51

V Georgii zase pár oksků nemůže dodat 3 listy s dokladem o chain of custody z těch special hlasovacích schránek na ulici.

Týká se to v součtu cca 18 tisíc hlasů. Biden vyhrál o 12.

D. Bowman 3.7.2021 13:47

Klasický Liberalismus de jure skončil se založením FED (1913). Za FDR se rozjel Progresivismus, který se začal naplno projevovat v těch 70. letech s nástupem sociálního státu. Stát najednou konzumuje 60% HDP a nezbývá na výzkum a vývoj. Místo toho máte pozitivní diskriminaci a boj za práva XY special interest groups.

McCarthy měl pravdu, komunisti-levičáci infiltrovali všechno. Logicky, oni se neštítí pracovat ve veřejném sektoru a vychovávat další generace voličů.

Imigraci odtartoval Ted Kennedy (komouš, který psal do Moskvy, ať něco udělají s Reaganem) v roce '65. Poprvé byla povolena migrace z neEvropských zemí. V důvodové zprávě byla "studie", že to nijak nenaruší demografický obraz společnosti. Teď je Kalifornie z poloviny hispánská.

Klasický Liberalismus je o tom, že stát má stíhat jen zlodějiny a podvody tj. fauly. Nemá taky kopat do míče, zvětšovat branky a vylučovat hráče, aby učinil hru vyrovnanější. Výsledek toho totiž je, že je rozhodčí uplácen a na hřišti se potácí jen pár synáčků zbohatlíků, svobodný matky a pár cizinců, protože jsou levný.